ПРЕПОРЪЧВАМ ясла до БИЗНЕС ПАРК, Младост-4, София

  • 18 548
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 545
Да, по цял ден стои там. Баща й я води към девет, девет без нещо, а аз я взимам към пет, пет без нещо.
Не спят там, ние и затова я записахме,  защото нямат следобеден сън, а тя по принцип имаше проблеми със съня нощем / докато не навърши две години, всяка нощ си играехме вместо да спим Sad/
Иначе излизат навън, когато времето го позволява.

Но си играят пред блока ?  Thinking

# 16
  • Мнения: 155
Да, ами то в цяла Младост децата си играят в градинките пред и между блоковете.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Мда, познавам собственичката на "Бърборани".
Апропо моят син също го носиха на ръце докото свикне да спи в ДГ, но ходи в съседна общинска.

# 18
  • Мнения: 658
Да, ами то в цяла Младост децата си играят в градинките пред и между блоковете.
Точно така е Confused И всички блокове са на ужасни места. Да не говорим, че като цяло София си е мръсно място и изключително вредна за отглеждане на едно дете, но това е друга тема...
Тъй като "Бърборани" е нова ясла, а и блокчето в което се помещават е ново, градинката тепърва се подготвя. Тя ще се намира зад блокчето, ще бъде оградена и ще се ползва само от яслата.
До този момент не съм видяла да приемат болни деца, напротив изискванията за прием на нови деца са доста завишени. Веднъж ни се случи малкия да вдигне температура в яслата, обадиха ми се веднага да си го взема. Оказа се, че е от зъбите, но в случая това няма значение, по важното е че реагират бързо ако детето прояви симптоми на разболяване. Иначе всеки следобед имат мед. сестра
Таксата в "Бърборани" е 250 лв + 4лв на ден за храна. Общо се получава около 330 лв.
Първоначално имахме намерение да запишем малкия във "ВИП дете", но се разубедихме, предпочетохме "Бърборани". Причините няма да ги коментирам...

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 10:44 от Kabiv

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И всички блокове са на ужасни места.

а бре не е баш така... Под моите прозорци не минава автобус и хиляди коли на ден, както е под прозорците на Бърборани.
Но щом ви допада...

# 20
Моля ви, дайте ми телефон на Бърборани

# 21
  • Мнения: 658
Собственичката се казва Тони. тел: 0898 56 57 61

# 22
  • Мнения: 60
В Бърборино взимат ли деца под 1 годинка?

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 22:37 от stassy

# 23
  • Мнения: 658
Вземат само дечица, които са проходили Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 928
Запис

# 25
  • Мнения: 23
Възнамерявам за запиша и моят син там. Днес ходихме с таткото да видим условията, стори ми се доста чистичко, децата имат условия за игра, Гери беше доста мила и любезна, даже ни показа и стаята, в която спят децата. По отношение на хигиената наистина нямам забележки. Но имам едно питане - имало ли е дете, разболяло се в яслата? Едно е да ти обясни човек, който е заинтересован, друго е да чуя отзиви от майките. В момента дилемата ми е дали да взема гледачка на синът ми или да го дам на ясла. Притеснението ми е за болестите....все пак зима е. А иначе мисля, че сред други деца самият той ще се чуства по-добре, отколкото сам с някаква непозната жена.

# 26
Нека да ви отговоря като медицинско лице-ако детенцето е изнежено от 100 акъла давани на майката и тя като неопитна  или леко страхлива не смее да подходи спартански,е тогава винаги ще се намира причина защо се е разболяло детето-през зимата -студен въздух,през лятото пък топло,изпотило се и хоп-пак болно.Преди да родя синовете си работех в кърмаческо отделение,там се къпеха на чешмата по  15-20 бебенца,така правех и с моите,бабите ме анатемосваха,закаляване и извеждане на чист въздух-задължително и болни децата ми почти не бяха.Бих посъветвала всички майки-имате ли възможност,ако давате детето си в частна ясла,така и плащате порядъчна сума,нека да бъде на место,което е по възможност по-малко обгазено от въздуха в София-към планината,а такива места има -това е инвестицията ви във  вашите деца.

# 27
  • Мнения: 23
Не мисля, че детето ми е изнежено. Аз лично не обичам нито да ми е студено, нито да ми е топло, така че се старая и вкъщи да поддържам една нормална температура (която и се препоръчва в дебелите книги за отглеждане на децата). Слава Богу до момента дребния не се е разболявал. Но това са условията вкъщи.  А когато говорим за условията на друго място, бих искам да чуя от друга майка, чието дете е там, дали боледуват често другите дечица.

А по отношение на мястото на яслата- напълно съм съгласна, че не е никак хубаво, но...аз също живея на въпросният булевард. И също така отдавна вече не ми харесва да живея в София, но нямам особено голям избор. Съжалявам, че синът ми е принуден да расте в такива условия, но това е положението.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 143
Момичета бихте ли обобщили следното - адреса, телефона и таксата на ВИП Дете и на Бърборани. Малко се обърках коя къде се намира като четох темата. В друга тема съм помолила за отзиви за ВИП Дете но с удоволствие чета тук и за Бърборани. Като че ли тя е по-добра като условия и цена спрямо ВИП Дете. След няколко месеца ни предстои да се нанесем в новия ни апартамент в Младост 4 и ще трябва да си изберем кое от двете заведения да предпочета за малкия ни сладур. Сега се гледаме с жена но когато се установим на новото място ще се водим на ясла.
Мерси предварително на всички отзовали се мами и много пролетни усмивки от нас с Павлето  Laughing Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 512
Хайде аз ще обобщя  Wink Въпреки, че сме нови (ходим от 4 март) имам вече впечатления.
Моят син ходи в ясла Бърборани. Яслата се намира в двуетажна сграда точно срещу вход 3 на Бизнеспарка. Самата ясла е на горния етаж. Дечицата са към 18 мисля и си играят и хранят в един апартамент, който е достатъчно просторен за тях. Вътре е много уютно, има много играчки, малки сладки диванчета и столчета. Играят в две стаи, има и една кухня. Слагат ги на гърнета в банята. Мисля, че до няколко месеца ще обособят 2 групи, както и още един апартамент. Спят в съседния апартамент, на малки креватчета на 2 етажа или кошарки, с красиви чаршафчета. В момента се изгражда детска площадка, която ще бъде в непосредствена близост до блока, без да се пресича улица.
Телефона на Тони (собственичката) по горе го е написала Кабив. Таксата е 250лв. на месец+ 30лв.седмично за храна, т.е. ако детето посещава целият месец ясла ти излиза 370лв.
Гери, Роси и Тони са изключително добрички и имат отличен подход към дечицата  Hug Когато оставяш и взимаш детето можеш да разчиташ на изчерпателни отговори за всичко, което те вълнува. Аз звъня по 1-2 пъти и по телефона, щото, както казах сме нови (а и много глезенки).

Дано съм била полезна  Peace
Освен тях за децата се грижи и една мед.сестра (чието име забравих  Embarassed).

Общи условия

Активация на акаунт