Страхотни пилешки филенца

  • 19 404
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 435
Моите филета станаха хрупкави и вкусни, но самото месо беше доста сухо. Пекох ги във фурната, оваляни в галета на 180 градуса за 40 минути. Как мога да постигна ефекта да не е сухо месото и има ли представа някой каква е разликата между пилешко филе и пилешко бон филе  newsm78 щото аз не знам - и двете на външен вид ми изглеждат еднакво.

Сухи???Колко време ги държа в майонеза?

# 61
  • Мнения: 2 214
Моите филета станаха хрупкави и вкусни, но самото месо беше доста сухо. Пекох ги във фурната, оваляни в галета на 180 градуса за 40 минути. Как мога да постигна ефекта да не е сухо месото и има ли представа някой каква е разликата между пилешко филе и пилешко бон филе  newsm78 щото аз не знам - и двете на външен вид ми изглеждат еднакво.

Сухи???Колко време ги държа в майонеза?
Може би към 18 часа да са били в майонезата... може и повече.

# 62
  • Мнения: 4 435
Много странно наистина.Аз ги правих с филенца и седяха една нощ,бяха много сочни.Жалко,че не са ти станали.Иначе аз моите ги пържих. Rolling Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 508
Може би заради печенето са станали сухи  newsm78 никога не съм го имала този проблем. 

# 64
  • Мнения: 2 214
Да, определено заради печенето са сухи, при пържене няма как да станат такива. Но идеята ми беше, че може би има някаква разлика в филето и бон филето... Идната седмица ще пробвам да ги направя по друг начин и ще видя как ще станат.
Свекърва ми прави подобни пилешки хапки, но и тя ги пържи, а пък аз не искам пържено.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 418
Да, определено заради печенето са сухи, при пържене няма как да станат такива. Но идеята ми беше, че може би има някаква разлика в филето и бон филето... Идната седмица ще пробвам да ги направя по друг начин и ще видя как ще станат.
Свекърва ми прави подобни пилешки хапки, но и тя ги пържи, а пък аз не искам пържено.
Пробвай вместо галета, да ги оваляш в смес за картофено пюре.

# 66
  • Мнения: 4 435
Да, определено заради печенето са сухи, при пържене няма как да станат такива. Но идеята ми беше, че може би има някаква разлика в филето и бон филето... Идната седмица ще пробвам да ги направя по друг начин и ще видя как ще станат.
Свекърва ми прави подобни пилешки хапки, но и тя ги пържи, а пък аз не искам пържено.

Не съм съгласна,пилешките филета и при пържене си стават сухи.Аз съм пробвала сумати маринати,само с майонезата ми станаха супер сочни.

# 67
  • Мнения: 2 498
Тази вечер я сътворих рецептата-резултата е едни невероятно вкусни филенца....ммммм....

# 68
  • Мнения: 125
Да се похваля и аз снощи направих въпросните филенца и станаха страхотни, мъжа ми направо си облиза пръстите и със сигурност скоро пах ще ги направя. Благодаря за страхотната рецепта  bouquet

# 69
  • Мнения: 460
снощи пробвах рецептата,получи се нещо м-м-м-м-м-м-м Crazy
СТРАОТНО   СТРАОТНО!!!!!!!!
фантастични станаха!! Crazy Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 7 060
Някой пробва ли да им сложи и соев сос, да сподели резултата?

# 71
  • София
  • Мнения: 82
Не им сложих соев сос само, защото нямах. Следващия път Simple Smile.
Аз него честно казано го използвам вместо сол  Sunglasses

# 72
  • София
  • Мнения: 2 671
... и има ли представа някой каква е разликата между пилешко филе и пилешко бон филе  newsm78 щото аз не знам - и двете на външен вид ми изглеждат еднакво.
Бон филенцата са вътрешната част на бялото месо, онези мъничките при хрущяла. Филето е външната част на бялото месо на пилето.

# 73
  • Мнения: 2 214
... и има ли представа някой каква е разликата между пилешко филе и пилешко бон филе  newsm78 щото аз не знам - и двете на външен вид ми изглеждат еднакво.
Бон филенцата са вътрешната част на бялото месо, онези мъничките при хрущяла. Филето е външната част на бялото месо на пилето.
Аха, ясно!
Руми, мерси за разяснението...
Ще правя тази рецепта докато не получа съвършен резултат  Mr. Green.

# 74
  • Мнения: 217
А ако фурната ми е на степени - 1, 2, 3, 4.... на колко трябва да ги пека и за колко време????

Общи условия

Активация на акаунт