Как да махнем бибата

  • 31 679
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 456
Моя приятелка след няколко неуспешни трика да махне бибата на дъщеря си, реши да я намаже с люта чушка, и познаите  Laughing. малката я облизала сладко и казала хмм вкусно. Направо щях да падна като я чух.
Надявам се вие няма да стигате до такива средства. Успех!! Peace

 smile3504 Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 11
Здравей и добре дошла в отбора!
Ние я махнахме на 2г и 5 м - абсолютно случайно!Беше паднала някъде и не я намерих на заспиване.Обясних,че ще я намерим по-късно,е и вечерта не я намерих.Заспахме без проблеми,а на другия ден,като чистих,я открих.Реших да я скрия - е,поизмъчихме се 1 месец / НЕ Е ПЛАКАЛА,НО ЗАСПИВАШЕ ТРУДНО - КЪМ 1 ЧАС!/ .Не съм привърженик на бруталното премахване - детето трябва да е готово - като с памперса,но това е мое мнение! Аз дори не бързах  с бибата,защото й растяха още зъби.....Просто се случи....

# 17
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Ние я махнахме на 1.3г. Срезах и връхчето. Тя лапаше, вадеше, лапаше, вадеше и хич не и беше вкусна. Всеки ден рязах по малко. Три-четири дена на всяко заспиване си поплакваше и я гушкаше. Така заспиваше, даржейки я в ръка още около месец. После отиде в някой кашон с играчките. За всичко трябват железни нерви! Успех!

# 18
  • Мнения: 573
Еди я използваше само като спеше.Една вечер реших и отрязах върха на биберона,лапна я ,видя ,че не е като преди, извадия и си поиска друга.Аз му обясних ,че тази от много дъвкане е скъсала и няма друга.Слагаше я няколко пъти ,вадеше я ,после го видях ,че заспа без нея.На следващата вечер пита ,но аз му казах ,ч е е скъсана и така мина безболезнено всичко.......Сега когато изпадне в истерия и започне да плаче си пита за нея Crazy

# 19
  • Мнения: 382
И моя си я ползва, но не само за заспиване, а и през деня. Но ако не я намери, веднага казва "Аде купиме дуга" и така:( Та не знам при нас какво ще помогне newsm78 Ако я отрежа, или изхвърля - пак ще иска да купуваме нова

# 20
  • Мнения: 82
Ох, и ние сме същите, само че имаме няколко!!!Даже ходиме с по две биби в устата!Ориентира се човека от малък Joy , а намери ли и третата и нея опитва да лапне, за да ни забавлява newsm78. Crazy. Смях Laughingама как ще се отказваме незнам  newsm78.На 1г. 7 м сме!

# 21
  • Мнения: 41
Ние го отказахме,когато беше на 1,3г,но беше жив ужас,защото тя беше пристрастена към него.Сменихме сигурно 10 и един ден толкова много се тръшка и инати на обяд/не искаше да спи/.че от рев заспа без него.Аз съответно много се ядосах иреших,че щом от инат може без него значи "бубито" изчезва завинаги.Точно три дни имаше драми,сълзи и сополи и толкова.Скриеш ли го веднъж  не трябва да има връщане.То е като цигарите-спират се от раз.

# 22
  • Мнения: 950
И аз да се оплача - заспиваме с биберон и цяла вечер си го търсим (почва да мрънка, докато спи). Преди няколко дена отрязох върха на биберона и така о давам, когато си ляга. Съответно настава един рев, маха си биберона и почва да сочи към другия (имаме един за в къщи и един за навън, който стои само в чантата, двата са еднакви, само цвета им е различен) в чантата и не спира да реве. Чудя се как по друг начин мога да махна биберона, а сме малки сме още да го дадем на кучето или да го забравим някъде.

# 23
  • Мнения: 298
И аз имах същия проблем. Махнахме е постепенно за да не стресирам детето. Първоначално само през деня му е криехме. Но вечерното заспиване наистина си беше проблем и дълго време го отучахвахме. Номера мина като го взимах при мен на спалнята. Внимавайте обаче, Naughty защото така го научих да спи при нас. Сега сме в процес на отучване пък от това. Naughty

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При всички случаи рев ще има. Просто скриеш ли я трябва ти да можеш да изтърпиш да не я връщаш. Помисли си , че е за доброто на детето, за деформцията, която може да се получи и т.н. Нашата биба я махнахме на 4 месеца без да кроим предварителни планове, беше от каучук не намерих същата. Беше рев 4 дни и край.

# 25
  • Мнения: 1 172
Махнах я с пробиване и рязане. Но преди това около месец наблюдавах с какви случаи я използва - точно кога, за колко време. Установих, че бибата му е навик, а не необходимост. Т.е. ако я види на масата, веднага ще я налапа, но ако не я види може цял ден да не я потърси.

Нямахме ритуал за заспиване, покрай отказването от биберона въведохме такъв ритуал.

# 26
  • Мнения: 13
При Марги стана много бързо, дори от раз. Нейната биберона ужасно ме изнервяше, защото вечно падаше някъде зад кошарата и всяка вечер почваше едно търсене...Освен това, аз се бях психирала, че няма да заспи без нея и като тръгнехме някъде извън София първото нещо, което слагах в багажа, бяха трите броя биберони, защото по време на сън постоянно и падаше тази в устата и тя се будеше, мрънкаше и т.н.  Аз само се протягах и и давах следващата...Дакато един ден, мисля че беше на година и половина, просто я гушнах, отворих прозореца и най-демонстративно пред очите и я изхвърилх, така че да види, че няма връщане. Това, дето се травмирали, според мен са глупости, макар че и аз си мислех, че трудно ще го преживее. Истината е, че точно за седмица, не повече, тя се научи да спи без нея. Вярно, трудно е, защото в началото се въртеше и си я искаеше, а вечер като се събудеше, надуваше гайдата, ама в сравнение с коликите и растежа на зъбите, това е нищо. Просто, още един период на безсъние, но гарантирам,  кратък. А това с рязането на бибата, за пръв път го чувам, ако знаех, сигурно щях да го приложа, ама и моя метод подейства. Успех.

# 27
  • Мнения: 1 243
Оффф и ние трябва да се замислим да махаме биберено но аз все си мисля че това с изкриввяването на зъбките са плни глупости.Мисля че ще усетя момента когато малчо е готов и няма да е толкова страшно.Мен биберонане ме тревожи толкова колкото лигавника. GrinningИво заспива само като си мачка лигавника в ръчичките.И то тряба да е от онези най обикновените-хавлиените лигавници.Малее какъв рев настава като го затрием някъде.А когато е тъжен не идвада се гушне в мен а бяга да си търси фетиша-вълшебния лигавник Joy

# 28
  • Мнения: 656
Ние сме на 1 год и 4 месеца и махнахме бибата Grinning. И всичко това благодарение на форума и отзивчивите мами Hug. Според мен детето трябва да го захвърли, така стана и при нас де. Започнах да режа бибата по малко всеки ден и така докато на 5тия ден остана съвсем малко от нея и беше неудобна за ползване Grinning, и я хвърлихме и не я искахме вече Grinning не ни беше вкусна. Вече около месец сме без биба  Laughing, тази битка я спечелихме да видим и с гърнето как ще се оправим newsm78

# 29
  • Мнения: 950
Ние сме на 1 год и 4 месеца и махнахме бибата Grinning. И всичко това благодарение на форума и отзивчивите мами Hug. Според мен детето трябва да го захвърли, така стана и при нас де. Започнах да режа бибата по малко всеки ден и така докато на 5тия ден остана съвсем малко от нея и беше неудобна за ползване Grinning, и я хвърлихме и не я искахме вече Grinning не ни беше вкусна. Вече около месец сме без биба  Laughing, тази битка я спечелихме да видим и с гърнето как ще се оправим newsm78

А в началото когато я отряза плачеше ли много, че моята дъщеря последния път направо трепереше цялата от плач?

Общи условия

Активация на акаунт