Опити за забременяване и АРТ в Испания

  • 15 406
  • 194
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 248
Олимпияс,точно се чудих да не си заминала за БГ,та не се отчташ! Grinning
За пъстървите, те се хващат по трудно от шараните! Naughty
Вие кога ще заминавате?Нали знаеш че в момента в БГ един студ ги е налегнал-в Книжа били измерили-31 градус! #Crazy
 За инсеминацията-успех ти желая! Peace
А за инвитро,в БГ е трудничко,и доколкото знам здравната осигуровка не покрива инвитро-а тук-да.
 Не е много евтино в БГ.Ти успя ли да говориш тук с лекар?
Яни_Та,мъжа ми има молба към теб-ако може да си каже мнението приятеля ти дали е подходящо време през март за ловене на сом.Много благодаря предварително. Hug

# 61
  • Мнения: 382
Olimpias, радвам се за вас 4е 6те си ходите в бг.Лек път и да се забавлявате.
Успех за инсеминацията!Дано със следва6тото ти вклиу4ване да носи6 добри новини. Hug

tonita виж скуката до какво ме води, 4е се ровя в нета и гледам картинки.
А за рибоците ти пи6а на лс.

didas, как е при теб, по спокойна ли си?

Аз 4акам този месец резултатите от изследванията и вероятно сре6та с лекарката ми, само 4е това неизвестие е супер изнервя6то.

# 62
  • Мнения: 1 248
Yani_ta Мерси за инфото!!! bouquet
 Кой резултати чакаш?
Аз пак чакам февруари-тогава имам cita.

# 63
  • Мнения: 382
tonita, няма за какво Heart Eyes.Когато мога 6те ти измъквам информация.
А изследванията са ми първона4алните- кръвна група и т.н А съ6то така и кариотип.
Ти си по здравно осигуряване, нали, не по 4астен път?Ве4е вси4ки изследвания ли има6?

# 64
  • Мнения: 1 248
Яни_Та,аз не съм помръднала ни косъм вече втори месец.Трябва да продължавам с изследвания, но първо трябва да ме види чичко гинеколог(в моя случай ще бъде лелка hahaha),и да прецени как ще действам по натам. ooooh!
Аз съм по seg.social,ти на частно ли ходиш, ако да, колко ти струва един преглед горе-долу, и после всички изследвания ли си плащаш от джоба?

Помня че щеше да пращаш и приятеля ти пак на еспермо,какво стана.Моя съм решила да го изстрелвам другата седмица, то ще е голямо преговаряне,голямо чудо...Момичета само аз ли имам проблеми с моя тиквеник,че го е толкова страх от спермограма?
Даваите савети,в 4удо се видях newsm78

# 65
  • Мнения: 41
Олимпиас радвам се,за теб 4е 6те си ходи6 в B.G.Пожелавам ти да се върнете трима  Wink.Аз нямам търпение да дойде лятото и ние да си отидем,но сега като не работя,може да си отида за малко другия месец сама. Grinning
Яни благодаря,определено се поуспокоих,6те стискам палци да са перфектни резултатите ти PeaceАз апо4нах да си слагам све6ти4ките,но пък сега си мисля дали няма да навредят,(за6тото са антибиотик все пак)ако слу4айно съм забременяла?Дори пуснах отделна тема.Този месец засякох мн.ранна овулация на осми девети ден,за6т.бях настинала и сега не 4акам към края на седм.най късно.Едва ли 6те е станало,но нали все се надяваме...,а днес се замислих за това,за6тото нямам нито една пъп4ица по лицето Shocked,не6то абсолбутно невъзможно за мен,всеки божи цикъл съм пъп4асала седмица преди това.
Тонита моят мъж е сигурно по голяма тиква от твоя,4ак на втория месец успях да го затътря(буквално),бях се изнервила от това негово отлагане.То това мъжете не са като хората Laughing

# 66
  • Мнения: 382
Да ви кажа аз със моя мъж нямах проблеми да го изпратя на спермограма,тъй като веднъж ве4е си е правил. Той милия без да му казвам ни6то сам си отиде.За него другата седмица 6те му излязат резултатите, но докато нямаме вси4ко готово не можем да отидем на преглед.

tonita аз ходя на 4астно, за6тото е по бързо и за сега можем да си го позволим,но е стра6но скъпо.Само прегледът всеки път на всеки един ни струва 150 евро, а от там нататък вси4ко си поема6 ти и да не ти казвам суми Money.А изследванията,свекърва ми е медицинска сестра и от там ни помага много и ни излизат безплатно.А ако се налага инвитро ве4е го поема seguridad social.А ти пла6та6 ли изследвания?Изоб6то си нямам на представа как стоят не6тата по seg.s. newsm78

didas стискам палци да види6 EFP, а за све6ти4ките не се притеснявай, за6тото някои антибиотици по лекарска преценка не биха ти навредили.

# 67
  • Мнения: 143
Здравейте,
Аз ще си ходя чак след месец, така че има още доста време до тогава!!!!
Май-няма да успея да направя и някоя АРТ процедура, но.... ще видим до къде ще я докараме!
А що се отнася до ин-витрото в БГ , от здравната каса се поемат само лекарствата, което е доста голяма част от процедурата, но аз нямам намерение да ги чакам една година. Смятам да направя едно на собствени разноски, зашото там е на прилична цена - около 5000 лв. Ако не стане, което не си го пожелавам, тогава ще 4акам тук и в Бг може да пусна документи, въпреки че там едва ли ще ме удобрят!
Ами това е засега от мен, поздрави на всички! Laughing

# 68
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета Hug
Яни,аз не плащам нищо-е лекарствата-да,но с рецепта ти излизат на половин цена.Лошото е само дето са толкова бавни...Но да ти кажа може би все още имам надежда да не са много зле нещата,затова си кротувам,не ми се плащат подобни суми.Но естествено,ако няма резултат и тази година,може би ще се замисля за частно.
Олимпияс,и аз ти желая успех, и да пишеш как вървят нещата-въпроса с инвитрото мисля ни е важен на всички,о.к.
Аз обаче все си мисля че при теб има голяма вероятност да стане бебчето по нормален път!-докторите какво ти казват по въпроса?
Дидас,много се притесняваш,мила,не се тормози толкова!-знаеш ли включително много жени казват,че в случай като нашия,забременяват когато спрат да мислят толкова и да чакат-и хоп бебче!!!-пожелавам ви го,от сърце.
За антибиотика,и аз един месец се притеснявах,защото ми закъсняваше цикъла,и трябваше да пия лекарства,и личната ми лекарка каза че докато не минат 2 седмици от закъснението,няма страшно
Прегръдки от мен Hug

# 69
Абе Момичета аз започвам да ви завиждам  WinkЧе аз тук в Мадрид нито риба, нито раци... Simple Smile
Моят приятел хич не обича да ходи по такива работи а на мен ми харесва. Като си живеех в БГ сам ходила и е супер. Е Да хванете някоя рибка и заради мен ха ха ха Peace
Олимпияс  желая ти късмет с лапароскопията, кофти че е трябвало да стигнеш до там ама така е! Късмет още веднъж!

Яни та спокойно (Намерил кой да те съветва) и аз се изнервям като теб но нали трябва да се поддържаме взаимно.Ще видиш че всичко с приятеля ти е на ред!

Дидас дано желанието ти се превърне в реалност и да ни пишеш някоя хубава новина за тая година! И я карай по спокойно!
Тонита ти ка я караш, Пиеш ли нещо в момента или не. аз да ви кажа пиеx фолиева киселина ама се оказа че ми се е образувала фунционална киста и то на фунциониращия яйчник и спрях!
Незнам това опасно ли е не е ли ! Ако знаете нещо пишете моля ви!
Вече започвам да си мисля че ще е живо чудо да забременеа пак нормално но не мисля да се предавам въпреки всичко!
Kъсмет на всички ви!

# 70
  • Мнения: 1 248
Момичета ще ме побъркате(ама положителна побърквация)-такива сте ми сладки като ви слушам готови на всичко за бебче-и аз съм в числото де. #Crazy Joy
Само като си представя колко жени абартират всеки ден,а някои дори след средата на бременноста!Защо господ е толкова несправедлив? Sad
 HugХайде приключвам със словоизлиянията,сега по същество:
СИЛ,първо-фолиевата киселина е витамин Б-и ако не прекаляваш с дозата,не може да ти навреди,пак още по малко кисти да ти образува! Naughty
А с функционални кисти аз съм най редовно-това са мехурчета в които се задържа течност,и обикновенно под влияние на хормоналната промяна по време на менструацията,се изчистват от самосебе си.Може да ти е болезнена менструацията заради тях.По принцип ако не се образуват много не пречат на бебеправенето-това казва моя  док. Peace
Така че пий си фолиевата киселина,важна е за бебчето,когато забременееш.Я кажи ти испанска ли пиееш,коя марка? newsm78
Олимпияс,включих със закъснение!!!-какво инвитро ,мила,след лапарото,ще трябва да изчакаш!Колко време ще си стойте в БГ,че правиш такива дългосрочни планове. newsm78
Последна моя информация за лапаро в BG-800-900 лева...Много успех ти желая Hug
УУУУУУУ,колко изписах,чак се уморих.целувки  bouquet

# 71
  • Мнения: 143
Тонита, знам че ще трябва да почакаме.... плановете за инвитро са за лятото. Сега обаче ще направя всичко необходимо, за да се подготвя за него. Имам и още някои изследвания да направя. То това си е такава дълга процедура с всичките му екстри, че трябва от рано да се мисли! НЕ ми се губи повече време!!!!

# 72
  • Мнения: 1 248
Олимпияс,действай,ние сме с теб. newsm10
И да се отчиш от бг, да не ни забравиш!!!
 stork-boy newsm32

# 73
Здравей Тонита,
Благодаря ти за успокооението което ми вдахна с тези изяснения. Аз се бях поошашкала малко, защото мойта лекарака ми каза че от фолиевата киселина можело да се увеличи вероятноста за образуване на такива кисти аз бая се изплаших, въпреки че казват че не са опасни. Тук лекарите са много отнесени(мое мнение)
Колкото до марката пя испанска мисля че се казва ACIDFOL но със сигурност ще ти кажа утре че не си нося кутийката с мен. Дават ти я и без рецепта тук се казва acido folico.Мойта cuñada забременя за 2 месеца с тая киселина, ама то пък и нищо и нямаше де.

Олимпияс късмет ти желая в Бг. Не ни забравяй! Искам да те питам ти имаш ли вече определена клиника където ще правиш всички изследвания или не си се насочила още? Препоръчаи ми някоя за като си отида напролет, ако не ти представлява проблем.
До утре

# 74
  • Мнения: 1 248
Сил,тук във форума има много информация за фолиевата киселина,както и други интересни теми.Ето ти за фолиева киселина.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg128240#msg128240

Прочети го когато имаш време,много добре е обяснено всичко.Все пак пий я в количествата препоръчани от лекаря.-колко ти е дозата?
Яни,Дидас,къде изчезнахте?

Общи условия

Активация на акаунт