Passione natalizia - Италия 74

  • 20 202
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 167
Dune, голяма благодарност от мен!  Hug
На тази марка й търся бебешки продукти.

# 76
  • Мнения: 3 425
Ето ме и мен!

Лени, и за мен е непозната таз марка  newsm78

И при нас времето е супер  Crazy , макар че от утре го дават да застудява....идвал арктически фронт брррррр

Сонита, и аз не се пръскам много,а даже докато кърмех не съм се пръскала въобще,но мисля че е нормално!.....но сега ми дойде пак воллиа,а уж за миналата Коледа пак парфюм си поръчах....не знам защо на мен по Коледа са ми парфюми в главата  #Crazy

Наоколо съм  Crazy



# 77
  • Мнения: 1 100
Не съм виждала специални бебеШки продукти на Себамед, но пък видях това : http://www.benesseredonna.it/prodotti/psn/SebaGen/Sebamed/SebamedOlioBagnDoc.php

http://www.saninforma.it/Sezione.jsp?idSezione=2368&idSezioneRif=2321

Брррр, завист, хубаво време, а Wink тук грейнало едно слънце, а вятърът вее ли вее...нооо никой не ни спира, екипирани излизаме, няма как Crazy

# 78
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Момичета, току-що влезнах в www.robeez.com. Някой поръчвал ли е по нета от Щатите? От един от каналите по Скай видях за тая марка обувки, много хвалени, че не излизали никак открачетата на децата и не се губели по пътя. Аз всеки ден правя коремни преси вървейки хихихи с падащите обувки от немирните крачета на щурото МАрги.
лени, Себамед съм виждала по аптеките, но помня само продукти за интимната хигиена и май шампоани, не знам за деца какво предлагат. Четох от предните страници, че питаш за кассатата, но и аз съм за сритване, както се изрази ти, нямам много понятие как се прави, много ми докарват на коч тия сицилиански шербети, накъртват и ме задушават, мразя ги. Не са с извара от краве млеко и са пълни с кандити и шекер и шоколадени топченца. Не ми харесват. КАто прибавишпържените каноли в мас и плънката им тежка работа става, а и покритата кассата с паста ди мандорле и захар...уфаааа

# 79
  • Мнения: 3 425
Сонита, и на аморето съм му казала  друг парфюм да не ми поръчва(макар че вече няма смисъл от купуване от летище София),а и Акуа ди Джо  Joy  и аз винаги се изказвам дали ми харесва и дали му отива  Crazy

Лени,ма тез продукти за алергични деца ли са?

# 80
  • Мнения: 6 167
Dune, супер си!

Който не е разглеждал ботушите на хората може да го направи тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225703.0

99,9 процента от типа ботушите, ботите и тн. в Болоня изобщо не съм ги виждала.
Интересно ми е , по вашите улици разхождат ли се такива ботуши/боти?!

Кала, не не са за алергични деца.

# 81
  • Мнения: 3 388
Ами, Лени, аз всякакви обувки и ботуши виждам. В Милано каквото не си потърсил, такова не си намерил  Crazy Като гледам най-модерни сега за тези набръчканите горе. Аз точно такива си взех, съвсем ниски, че нон-стоп с дете на ръце, мъкнене на количка, спеза, кола, трафици, ми е най-удобно.

Не ми се отваря сайта, Миленче  Rolling Eyes

Отдавна се каня и сега най-после ще пусна поръчка, Ник. В магазините им е много по-скъпо, а тук ти пращат и куп омаджи. Нали си нямала проблем с доставката? С карта ди кредито ли си плащала или бонифико?

# 82
# 83
  • Мнения: 750
Соня досега съм поръ4вала 4етири пъти,никога не съм имала проблеми,плащала съм и с кредитна карта и с бонифико Peace.Козметиката им е добра и досега са ми изпращали много омаджи.

# 84
  • Мнения: 170
Добро утро!!! Хайде на закуската!

# 85
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добро утро!
Мерси, Аля, макар и да са мейд ин Итали тия работи ми замирисаха на българско, пратени от някое нашенско кафене! КАк си днес, какво е времето в родината?
НА мен пак ми се повреди кантара ( дава ми абсурдно по- големи цифри в сравнение с вчера, не може да съм изяла цели складове на едро!), все нови купуваме и нямаме късмет с тия теглилки, май аз ги чупя, че то мъжо едвам го отчитат хихиихих Joy

# 86
  • Мнения: 5 476
Напоследък рядко се появявам, но пък навреме. Wink
Точно за закуската. Laughing
Мерси, allya . Hug

Гледам и Миликс се е завърнала, както ви бях казала преди няколко дни.  Heart Eyes Hug

искаме към  Брианца или Комо, та ще видим, пак всичко е и според цената, Брианца е доста скъпичка, край Комо май вървят около 2 500 еуро на кв. метър. Ние искаме да има 2 бани и голям балкон/градинка, макар че за второто ще се иска аларма, че има толкова обири напоследък, та си е страшничко  Confused

 Сонче, ела ми ти тука наблизичко!  Hug
 Между другото в нашия блок има хора купили по няколко апартамента и са ги обединили  Money , разни шури, дето ги е страх да живеят сами по вилите.  Sunglasses

Попадала ли ви е тази статия на Ню Йорк Таймс?

“In a Funk, Italy sings an Aria of disappointment”:

 За който не разбира английски , ето част от коментара на италиански на Беппе Грилло

“Il modello di vita low-tech (a bassa tecnologia) può ammaliare i turisti, ma l’utilizzo di Internet e del commercio elettronico sono tra i più bassi di Europa, così come gli stipendi, gli investimenti dall’estero e la crescita. Le pensioni, il debito pubblico e il costo dell’amministrazione pubblica sono invece tra i più alti.
Gli ultimi dati fanno riferimento una nazione più vecchia e più povera, a tal punto che il suo vescovo più importante ha proposto di incrementare i pacchi cibo per i poveri.
Il 70% degli italiani tra i 20 e i 30 anni vive a casa dei genitori, condannato a una adolescenza sempre più lunga e poco produttiva. Molti dei più brillanti, come i più poveri un secolo fa, lasciano l’Italia.
Ronald Spogli, l’ambasciatore americano che conosce l’Italia da quaranta anni, avverte che l’Italia rischia una diminuzione del suo ruolo internazionale e delle relazioni con Washington. I migliori amici dell’America sono i business partner e l’Italia non è tra i più importanti. La burocrazia e regole poco chiare hanno portato gli investimenti USA in Italia a soli 16,9 miliardi di dollari nel 2004 mentre in Spagna erano 49,3 miliardi.
 Le statistiche indicano che l’11% delle famiglie italiane vive sotto il livello di povertà e che il 15% ha difficoltà ad arrivare a fine mese con il proprio stipendio”.


 Към статията има видео и снимки със заглавие : “A life less dolce” (Una vita meno dolce). Mr. Green

 Да се похваля, вчера изтеглихме дипломата на дъщерята.  Peace
 След 5 месечно чакане.  Tired
Поне е бланката е написана на 4 езика.  Peace

 Бягам по задачки, ако имам време ще надзърна тук , ако не, пожелавам весел уикенд на всички!  Hug
 

 

# 87
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здрасти, Гери! Като каза диплома ( честито за соправивенцата около чакането!) се сетих, че тук ми взеха оригинала в Провведиторатото, макар и да имаха копиа аутентиката, в цяла Италия си задържат втората при приравняване на дипломите, а тук оригинала. Мислех да се боря да си го взема, ей така поради принципите си, никой не може да ти вземе оригинален документ завинаги. Държали си ги в архивите, да не сме си издадяли повече от една диплома от други училища, простотии.
Това за Италия го знае явно вече целия свят, ама за тукашните важи " Пей си, Пенкеле кой ли те слуша!". Като си мисля достигам до извода, че сме попаднали от трън на глог, от България на умножен аналог ( умножен заради доходите в сравнение с нашенските и по още куп неща де ни са по-изгодни като стандарт тук, ако говорим само за материалната страна).

# 88
  • Мнения: 170
Millix, тук е сиво и студено  Sad Но поне няма сняг. В някои градове е понатрупало и сигурно и тук ще дойде. Аз не съм хич за каране в сняг, защото все бързо карам и знаеш какво става ако е заледено  Shocked Въртях се един път та да ми е за урок! Утре в България е работен ден, че ще отработваме 31.12, с който ще правим мост от почивни дни.

# 89
  • Мнения: 5 476
тук ми взеха оригинала в Провведиторатото, макар и да имаха копиа аутентиката, в цяла Италия си задържат втората при приравняване на дипломите, а тук оригинала. Мислех да се боря да си го взема, ей така поради принципите си, никой не може да ти вземе оригинален документ завинаги. Държали си ги в архивите, да не сме си издадяли повече от една диплома от други училища, простотии.
  Не би трябвало да ти задържат оригинала.  Rolling Eyes
 И аз съм правила процедура по екуиполенца на дипломата, но чрез италианското посолство и оттам ми прибраха само свидетелството за учебния план, другото бяха заверени и преведени копия. Peace
  После от университета тук взеха само копие на дикиарационето ди валоре от посолството.
   Laughing Любопитното беше , че ми признаха някои изпити , между които Политическа икономия, която бях държала още през 88 год. и няма нищо общо с това , което се учи тук.  Wink
 
  Четох назад, че Дидка питаше за документи, това , което е имала предвид Италина е Удостоверение за семейно положение(от съвета по местоживеене).
Ще ти го искат в Комунето, като си правиш документите. Не им е достатъчно да видят акт за брак или акта за раждане на детето. (поне в нашата комуна е така). Peace
 
 

Общи условия

Активация на акаунт