Кулинарно бедствие или .... странни комбинации и готварски издънки

  • 6 799
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 815
Някои от най-запомнящите ми бедствия - сладкиш за рожден ден без захар; вместо да изключа фурната, в която имаше пиленце, аз съм я усилила - гостите ядоха пица и салати; супа със хлебна сода, вместо сол и други има ама не се сещам.
Странни комбинации, лично аз май нямам, но баба ми е супер в това отношение - пъпеш със сол, хляб със сладолед, абе почти всичко сладко със хляб.

# 16
  • Мнения: 2 774
Кулинарно бедствие:
1)"посолих" пържени картофки със сода за хляб  Embarassed
2) картофи със свинско на фурна(преди 6-7 год) цялата къща миришеше на пръст(кал  Rolling Eyes),след час и половина печене картофите си останаха твърди и ужасно смрадливи.Така и не разбрахме що за картофи бяха .
Странни комбинации:
Не си падам по тях.Мъжлето яде палачинки със сладко или мед и сирене   ,вбесявам се  Imp аз ги пържа с часове а той така да ги разваля
 Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 3 537
Кулинарно бедствие - зелена салата със суров ориз вътре /слагах в солницата ориз за да попие влагата,но бях сложила повече ориз вътре, и ме мързи да идо до магазина за сол, отварям солницата и ръся на салатата, без да включа,че има ориз вътре, та после хрупкахме Laughing/

Странна комбинация - варено яйце със мед

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 830
Кулинарно бедствие - всеки път като започна да варя боб го изгарям Crossing Arms
Странна комбинация - мюсли с луканка, крем карамел с ракия ( мъжо е бог в съчетаването на храни, ама за сега друго не се сещам Wink)

# 19
Последното ми бедствие от скоро-сложих зелеви сърми да се варят в тенджера Цептер,дето хоратя варят в нея без вода и никога не загаря,сърните се опекоха,само дето не се запалиха.А бях сложила доста вода,за да има сос за после.Странностите ми-почти на всичко слагам мнооого лимонов сок,най-вече на кисело зеле и пиле с ориз.Пък мъжа ми като седне да яде диня ссъс сирене ми става Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 259
Кулинарно бедствие за мен е да се слага на всичко майонеза и соев сос! Close
Аз готвя, подбирам вкусове,подправки които подхождат на ястието, някои от тях са много фини и елегантни и накрая майонеза и соев сос Sick
На път съм да намразя майонезата и соевия сос за винаги!

Леле, това все едно аз съм го писала, особено за майонезата, какво им става на всички с тая майонеза незнам. Очаквам скоро и рецепта за крем карамел с майонеза. Извинявам се за офф-а, но е успокояващо за мен, че има и други Анти-Майонеза-Хора в тоя форум.   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Не знам дали си спомняте, но едно време олиото беше в стъклени бутилки. Е да, ама паркетола също hahaha За малко да изпържа картофите с паркетол, усетих се навреме Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 165
Първия път като правих палачинки незнам защо реших, че трябва да сложа сода, за да станат по дебели. Стана много интересна питка на тиган, която едвам изстъргах  Joy
Като малка закусвах един път филия със сладко от малини и чесън. Майка щеше да повърне  Sick И аз сега като си спомня

# 23
  • Мнения: 3 830
Последните ми зелеви сърмички станаха доста НЕ вкусни. Забравих да им сложа сол, а и подправките им май бяха много малко Embarassed

# 24
  • Мнения: 535
Да взема и аз да ви кажа какво кулинарно бедствие съм  Laughing Вече за не знам кой път правя опит за торта и все не се получава. Последния път правих тази на Лео, самата торта стана долу- горе, но ползвах много рула и не ми стигна сметаната, че за по- бързо сложих и кисело мляко с шоколад, това как да е се преживява, но реших после да замажа положението и направих уж парено тесто, но не го изчаках хубаво да изстине и започнах да го меся с пудра захар. Хубаво, ама аз не го искам бяло, та добавих и какао. Та меся аз, меся, ама ми стои все мазно и все едно такова... меко и неудобно за моделиране. Отиде ми всичката пудра захар (над кило), а от какаото стана направо черно. Като го натъкмих на тортата, заприлича на на.... кравешко   chef hahaha Joy Абе ужас  Embarassed Blush Мъж ми не щеше хич да я яде щото му се повдигало. И си я изядох сама, ама отвътре се получи. Другата торта беше пак желирана, по друга рецепта, но не желатина не ми стана и не се стегна, освен това за да я направя многоцветна като на лабрекс ползвах степчета за всяко кисело мляко. Ама стана киселоооооо, макар че сложих много захар  Sick Mr. Green Съответно трябваше да си я сърбаме с повечко водичка, затова направо си я изхвърлих. Вече май няма да правя торти, ще си остана на кексчетата и сладкишите, тях поне ги докарвам  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 277
Странни комбинации на синчето- торта с хляб, кисели краставички с бисквитки, бисквитки с лютеница...

# 26
  • Мнения: 577
издънка-вместо ориз сьс домати на фурна забьрках ориз с нектар от праскови Sick,карамелизиране на захар ooooh!
странни комбинаций-като малка си мажех филийка със свинска мас,захар и чесън,още се чудя как сьм я яла тая пумия Tired

# 27
  • Мнения: 2 241
Бедствия колкото щеш:

- крем дипломат със сол

- един сладкиш тук от форума с крем - карамел, въобще не съм прочела, че след изпичане е добре да преседи една нощ в хладилник както си е в съда, а аз като го изпекох направо реших да го обърна върху тортена чиния и това ми ти разкашкано нещо като не уцели чинията и се пльосна на пода и опръска където се сетите  Close, после с часове чистих кухнята и псувах

- бисквити с овесени ядки, които дори накисване в мляко не успя да размекне, толкова твърди бяха, явно без да знам и цимент им бях добавила

- свинско по китайски, на което толкова захар бях сложила, че дори аз като любителка на смесените вкусове не успях да го понеса.


Комбинации.... не са май нещо особено, много обичам комбинацията от плодове със сирена, като започнем от така презряната диня с обикновено бяло сирене, та до по-засукани комбинации като грозде със синьо сирене или портокал с ементал.

# 28
  • Мнения: 1 802
Ха! Гледам че всеки може да сбърка, тогава да се разпиша и аз   chef
1.Пилешка супа със хлебна сода вместо сол.
2.Торта със блатове слепени със домашна лютивка и крем, вместо мармалад и крем. (тук държа да отбележа, че бях хремава тогава и не усетих миризмата на лютивката, ама със очите уж нямам проблем...)
3.Кекс със сол. (но той кекса така или иначе никога не ми става като хората, та предполагах, че ще го хвърля накрая)
4.Кафе със сол...
5.Поради разсеяност съм добавяла оцет във горещо олио вместо олио и освен че си изгорих ръцете от разпръскването на горещата мазнина, ами накрая хвърлих цял тиган кюфтета.
6.Печено пиле със вътрешностите ...
7.Мариновах свински пържоли със сироп за кашлица Мукосолван (май такъв беше, един тъмен такъв), вместо соев сос. Беше се озовал заедно със соевия сос на масата и във бързината ...  Rolling Eyes
8.Салата Снежанка със грах.  Joy
9.Доматена салата със оцет, вместо олио.
 ... И за да не останете със грешното впечатление за мен, че не ставам за нищо в кухнята, държа да кажа, че със месенето и изобщо със баници, пити, тутманици и т.н. се справям перфектно, е, като изключим дърпаната баница.


И след всичко написано искам да отбележа, че странните комбинации, допуснати по разсеяност, не ги ям. Гадното е, че понякога разбирам, че съм сбъркала във готвенето едва като седнем на масата...  Crazy

П.П. Поради разсеяност, може и да съм забравила някое друго кулинарно бедствие ...

# 29
  • Мнения: 1 494
 Joy Hug
Обра точките!  chef  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт