Кулинарно бедствие или .... странни комбинации и готварски издънки

  • 6 805
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 802
abigale то си е плачевно, ама се случват и такива неща (понякога) във моята кухня.  Crazy  Hug
Добре, че мъжа ми е от търпеливите  Twisted Evil

# 31
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Елито 76 - направо те назначаваме за главен готвач в темата!
Особено впечатлена съм от т.2 и т.7 в менюто ти - нямаш равна  Joy
Но за доматите с оцет - ами аз така си ги хапвам. Много ми е мъка като ми сервират доматена салата само със олио и сол.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 912
охоооо, чудесна тема  Hug вдига ми се самочувствието като виждам, че има много други като мен  Heart Eyes
кулинарни бедствия до такава степен съм предизвиквала, че имах официална забрана от майка ми да готвя, варя и изобщо да припарвам в кухнята освен за хранене, тя казваше - и вода да сложиш да вариш, пак ще я загориш  Embarassed
някои от издънките ми са:
1. първото ми приготвяне на мляко с ориз - всичко е готово и аз горда сипвам на майка да го опита, а тя "ти канелата вътре ли я сложи" и аз "не, не съм слагала канела" "а ориза изми ли?"  Embarassed  Embarassed  Embarassed изобщо не ми беше хрумнало да го мия
2. приготвях варен  ориз с домати в тенджера, но не щеш ли загоря и аз след дълго чудене какво мога да направя, за да не го изхвърлям и да не се издам за гафа, реших да го направя уж екзотично ядене - като му набухах канела, уж да не се усеща аромата на загоряло, а и на цвят да го докара (в крайна сметка пак отиде на боклука)
3. щях да готвя пиле с ориз и сложих ориза (вече знаех, че се мие  Laughing ) и лука да се позапекат във фурната преди да добавя месото и водата. Но като извадих месото от хладилника и установих, че се е вмирисало и така се ядосах, че забравих за ориза във фурната. Не мога да опиша какви облаци черен дим се разнесоха из стаята (квартира боксониера, няма аспиратор, само едно малко прозорче) и каква смрад  Sick
за тези си изпълнения се сетих сега, но ако се включи мъжа ми, със сигурност ще има какво да допълни  Laughing (запознахме се с него през лятото и той винаги като ми дойдеше на гости, за почерпка му предлагах диня или фъстъци, да се е досетил още тогава  Joy  Joy  Joy )

за мои странни комбинации в момента не се сещам, но брат ми още ми е пред очите с култовия (вече сигурно повече от 10 години го споменаваме)  си обяд свински кренвирши със сладко от круши  Sick иначе и аз комбинирам сладко-солено, но това ми се стори извратено  Joy
странно в моите очи изглежда намазан течен шоколад върху филия обикновен хляб  Shocked
това е засега от мен   bouquet

# 33
  • Мнения: 3 036
Аз току- що останах без обед и вечеря.
Вместо доматен сос изсипах сок от сливи в гювеча.
И двете  " течности" свекърва ми ги прави в лимонадени шишета и .....

# 34
  • Мнения: 1 589
Чудесна тема Laughing
Аз преди години за закуска хапвах кифла с....хляб

# 35
  • Варна
  • Мнения: 912
Сега се сетих за още нещо, то е по-скоро бедствена комбинация . . . но без поражения.
Действието се развива през гладните студентски години. Получавам колет с храна. Гладните са много, а колета е един. Отваряме го и: О, нещастие, един буркан със зелеви сармички е строшен!
Съвсем малко време ни трябваше, за да решим какво да го правим. Извадихме сармичките в чинийка, отделихме по-едрите парчета стъкло, стоплихме си ги и ядохме, хрупахме, плюхме, но нищо не изхвърлихме.
Луда работа.
Сега като го разказвам и си мисля, че колети на детето си няма да изпращам . . .   Sick

# 36
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Готварски издънки - първи опит за самостоятелно правене на сладки със сестра ми. В интерес на истината, майка ми беше записала рецептата с една 0 повече в грамажа на брашното. Wink Сладките станаха чудесни на вид ... и също тъй чудесни за целене през балкона.
Една седмица (до следващото метене) по улицата се въргаляха сладки, колите си минаваха върху тях и нищо им нямаше. Joy

Първа самостоятелна Нова година като семейство. Решаваме да правим нещо като капама - с 3 вида месо на пластове и зелеви сърмички. Мъжът ми меси специалната кайма, нарязва зелето и си ляга. Аз оставам до 3 сутринта да вия сърмички (работя бавно, но ги правя едни ситни, ситни... фантазия).
Накрая нареждам всичко в гювеча, всеки пласт месо е с отделна подправка, обаче очите ми вече лепнат и скълцах към 4-5 клонки пресен розмарин.
Манджата се готви до следобеда, като отворихме капака, цялата къща се омириса на розмарин, вътре няма зеле, няма кайма, няма пиле, теле, свинско - всичко има вкус на розмарин... Е, ядохме си го.

Странни комбинации - зимата на 90г. като студентка, ще пътувам към къщи преди сесията, съквартирантката ми е заминала вече, всички шкафове са опразнени, останал един краешник започнал да мухлясва хляб и набор подправки -  захар, сол, сода, лимонтузу. Имам още 4 часа до влака, купила съм си билет  и нямам вече никакви пари. Гладна съм, но се успокоявам, че в Пловдив ще ме нагостят.
За да убия времето, решавам, за първи път в живота си, да се опитам да правя кола маска (от онази със захар, вода и лимонтузу). Уж направих сместа, отделих половината и захванах да пробвам, но нали само съм слушала как става, нищо не направих.

Остават 3 часа до влака, на мен вече ми стърже, а имам и два часа и половина път. Нарязах краешника на 4 прозирни филийки, махнах мухлясалото, намазах ги с втората половина от сместа и ги запекох на грилчето. Станаха ужасни на вкус Sick, така че ги поръсих с малко чубрица.  Не че им се подобри вкуса, но преглътнах двете.

 Другите две се засилих да хвърлям (кофата беше на балкона) и изведнъж съзирам в кутията, която ползвахме за хладилник, едно малко пакетче с амбалажна хартия - парченце САЗДЪРМА!!!
Излишно е да казвам, че амнистирах двете филии и ги ометох с това божествено мезе! Joy

# 37
  • Мнения: 1 305
Почти половината ми кулинарни изпълнения са бедствие  Blush Повечето дори не ги помня вече. Ето и тази вечер от 6.30 пека един ориз с пиле. Първо почти го загорих, но горе-долу навреме му долях вода. След което на няколко пъти го вадя от фурната, изчаквам да поистине и опитвам, а той все суров   33uu
Веднъж се опитах да опека козунак, но се получи една голяяяма бисквита.

Много обичам козунак с луканка и пържени картофи с оцет. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 126
Кулинарно бедствие на връх Коледа- забравих да сложа сирене в баницата.

# 39
  • софия
  • Мнения: 25 477
Кулинарното ми бедствие е питката за Бъдни вечер - отврат. Приличаше на летяща чиния - сплескана и  твърда. Правих я по неизпрабвана и нова рецепта от списание, че нямах възможност да надникна тук. (голям срам - до сега питките винаги са ми се получавали  Confused)
Преди време бях правила и една риба с някакъв сос, която беше доста неприятна на вкус, но мъж, понеже ме обича, стоически яде 2 пъти от нея без да мрънка.

Странната ми комбинация: таратор със сода. Обърках я със сол.
Обичам филия с конфитюр от сини сливи/шипки и сирене и солети с шоколад.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 15:48 от zvanche

# 40
  • Мнения: 3 456
Питката,която се опитах да направя за Коледа. Оставих я да втасва във фурната за малко, а  беше започнала да се пече.
Странни комбинации- доста са. Чипс с банан, диня със сирене, чай със сирене, домати с ориз и сирене. Абе въобще сирене да има

# 41
  • Мнения: 11 607
7.Мариновах свински пържоли със сироп за кашлица Мукосолван (май такъв беше, един тъмен такъв), вместо соев сос. Беше се озовал заедно със соевия сос на масата и във бързината ...  Rolling Eyes

Ей това ми обра точките.......

Супер!

Аз травиално - кекс със сол, вместо захар.....

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Кулинарно бедствие: пълнени чушки но без кайма. Нямаше я пред погледа ми и съм я пропуснала.
Странна , но любима комбинация: шпеков салам, сух хляб и кисело мляко с много захар. Това е единствения случай в който ям захар.

# 43
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Странна комбинация - фасул с прясно мляко - мммм, като малка много обичах. Всъщност прясно мляко или сирене слагах почти на всичко  Simple Smile.
Сега не ям фасул изобщо, два пъти в годината се наканвам да сготвя, през лятото го загарям, а зимата не ми се сварява обикновено Rolling Eyes ... Печелившата комбинация на сестра ми Mr. Green - баклава с туршия  Sick ...

# 44
  • Мнения: 750
Сготвих боб със захар(вместо сол).Мъж ми яде и клати глава ''Мммм...че сладък!'' Mr. Green
Сладък казвам,щото е със захар! Joy
Брат ми сготви леща със чай!Чай вместо чубрица.Объркал бурканчетата и....''Абе ям и ми мирише на билки....после разбрах що!''ми се похвали вчера! hahaha
Сестра ми редовно си прави кафето със сол.....А после бяга до мивката да плюе! tooth

Общи условия

Активация на акаунт