Кулинарно бедствие или .... странни комбинации и готварски издънки

  • 6 802
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • France
  • Мнения: 726
Кулинарно бедствие на връх Коледа- забравих да сложа сирене в баницата.
Това ми е фаворит... Joy
Кулинарно бедствие: тоник, вместо вода в таратора. Последното е отчайващо направо: решаваме с майка да правим пелмени. 4 часа си играхме за 3 пакета, които сложих във фризера. Със задоволство слагам 1 пакет да ври. Чакам, чакам, ама пелмените не се разпадат- стоят слепени...Грешката ми беше, че е трябвало да ги пакетирав, непосредствено преди слагането им във фризера.
Иначе, в студентските години веднъж ядох баничка с кетчуп, мухлясъл хляб/ама пари за дискотека имах/ и 10-дневни спагети, на които нищо им нямаше....

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 15:05 от pechovska

# 61
# 62
  • Мнения: 3 621
Кулинарното ми бедствие засега е картофено пюре което упорито подправях със сода бикарбонат вместо със сол и недоумявах защо позеленява  Embarassed
а най-странната комбинация сладолед и бира  Crazy

# 63
  • Мнения: 3 830
Издънка. Последният път оризът така ми се скашка, че повече приличаше на каша Sick

# 64
  • Мнения: 3 830
Кулинарно бедствие на връх Коледа- забравих да сложа сирене в баницата.
Това ми е фаворит... Joy
Кулинарно бедствие: тоник, вместо вода в таратора. Последното е отчайващо направо: решаваме с майка да правим пелмени. 4 часа си играхме за 3 пакета, които сложих във фризера. Със задоволство слагам 1 пакет да ври. Чакам, чакам, ама пелмените не се разпадат- стоят слепени...Грешката ми беше, че е трябвало да ги пакетирав, непосредствено преди слагането им във фризера.
Иначе, в студентските години веднъж ядох баничка с кетчуп, мухлясъл хляб/ама пари за дискотека имах/ и 10-дневни спагети, на които нищо им нямаше....

 hahaha Joy hahaha

# 65
  • Мнения: 4 406
Преди години - с баба ми правим таратор. Всичко както си е по книгите и орехи счукахме. Та го слагаме и го опитваме и двете направихме ужасени физиономии. Киселото мяко било със захар

# 66
  • Русе
  • Мнения: 1 193
......, липов чай с натрошено в него сирене,... Mr. Green
   Еееееее,те това си е класика....плюс сухарче става любимата ми попара Mr. GreenОбичам и с кашкавал, добавям в още горещия чай,че да стене такъв мек и гумен Crazy
  Често ям ядене,в което има месо  в комбинация с грозде, "булгара" най ми върви.Д'ет се вика "манджа с грозде"
Правя и един ябълково-доматен сос към печени пилешки крилца,вкусът е невероятен!

  А кулинарните ми провали,за щастие с възрастта ми намаляха...иначе са много и направо си ме е срам да ги напиша Crazy
   

# 67
  • Мнения: 1 175
Най-прясното ми кулинарно бедствие-меся питка за гости в хлебопекарната и чета в дебелите книги как да ги шашна с безупречен външен вид и превъзходен вкус.Минава около час,а тестото изобщо не увеличава обема си.Мисля си дали маята не е стара и се смразявам-забравила съм изобщо да я сложа,стои си неразопакована на масата.А странни комбинаций дъщеря ми си измисля всеки ден.Например-филия със сирене,полята с ягодов топинг.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 355
Издънки - колкото искаш: да загоря нещо или да не ми се надигне сладкиша. Ведъж правих и едни странни мазни палачинки, така и не разбрах защо, след като не бях слагала масло или олио, но си ги изядохме.

Странна комбинация - като малка гребях от маслото с лъжица и си го ядях с кетчуп  Confounded

# 69
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Време е да се разпиша с ново кулинарно бедствие - АЗ ГОТВЯ.
При опита ми да направя в микровелето сирене по шопски 2 от 5 купички гръмнаха, въпреки че яйцата бяха предварително пукнати.  Чу се тътен, последван от премятане на капака във фурната и в резултат по стените й имаше повече сирене и яйце отколкото в самата купичка. Това се повтори. А на ужасения въпрос на баба какво правя, кротичко отговорих "Готвя  Rolling Eyes"

# 70
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Преди... найсет години, на планина бяхме, и забърках комбинация от майонеза с горчица плюс домашно сладко от рози.... на външен вид ужасно приличаше на лютеница и за лютеница го помислих, затова и мазах с майонезата на филии.
Изяде се, защото нямаше какво друго....  Embarassed Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 6 713
Аз веднъж правих за десерт круши печени със сирене... Без коментар  Sick и повече не повторих естествено Flushed

# 72
  • Мнения: 364
На едно екскурзионно летуване ядохме вафли с пастет....
а аз като най малка в махалата баба ми намаже филия аз излезна други те ми я изядат така докато невзех решение филията намазана с сладко наръсих със сирене и върху сиренето сложих шарена сол  е не беше много вкусно ама не останах гладна Naughty Mr. Green Sick

Общи условия

Активация на акаунт