Трудният път на СТЕРИЛИТЕТА - откъде да започнем?

  • 33 332
  • 176
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 939
Т.15
инжекция Окситоцин - да отпадне
защо? при Стаменов го практикуват при всички пациенти.

# 151
  • Мнения: 740
LUF syndrome (лутеинизиран неруптурирал фоликул) - състояние, при което е налице директно превръщане на доминантния фоликул в жълто тяло, без отделяне на яйцеклетка. Често се наблюдава при жени със СПЯ. Употребата на нестероидни противовъзпалителни средства може да доведе до този синдром. 
От тук

Други нарушения в овулацията са LUF синдром (неруптурирал фоликул след индуциране на овулация от ендокринната система) и недостатъчност на жълтото тяло.
От тук

Дали трябва да се спомене и посткоиталния тест?

При раздела за проблеми при мъжете включете Диабет тип 2

# 152
  • Мнения: 763
Сима, Луф синдрома, ще го включа като отделна точка от плана, направо ще го копна от теб, в закованата тема /но не знам, да копирам ли и сайтовете, които си дала  newsm78 /

Гея
  -  по-голяма сексуална активност; - тук може да се поспори, не е необходима по-голяма активност, защото дори и при един единствен акт,  жената може да се зарази.
 - Освен това нека добавим и антиспермалните и антиовуларните антитела, ТАТ и МАТ. - това леко виси и май няма добавено инфо - давайте инфо, и го добавям  Peace
 - ....бъдещо пряко идентифициране на характерните увреждания - е това не можах да го намеря, колкото и да се пулих  Thinking


Лали, кломифен цитрат и метформин, могат ли да се сметнат за лекарства, или просто са съставки на такива?

Малко попромених първоначалното планче на Мишето, добавих още точки - ЛУФ синдром и спонтанен аборт. Промених и точката за другите изследвания при мъжете на други причини за стерилитет при мъжете. Таничка ще трябва да промени и нейния пост  Hug

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 10:46 от Dodichka

# 153
  • Мнения: 740
Доди, не съм сигурна дали сайтовете трябва да фигурират, но аз лично не посмях да променя и думичка от написаното, съответно го цитирах, затова и посочих източника. Таня да каже как трябва да е.
По отношение на ТАТ и МАТ навлизаме в доста сложна терминология в областта на ендокринологията - много обширана и комплексна.
Аз лично не мога да го съкратя в две изречения
Евентуално това ако върши работа:
"Изследват се свободните фракции на хормоните Т3 и Т4. За диагноситка на скрит хипотиреоидизъм се изследва ТТХ. Задължително се изследват антителата, насочени към структурите на щитовидната жлеза - ТАТ и МАТ.
Антителата ТАТ и МАТ са резултат от  абнормен имунен отговор, който би могъл да бъде причина за възникване на спонтанни аборти в различен срок на бременността, ранно настъпила прееклампсия или вторичен фосфолипиден синдром, протичащ с различни нарушения в кръвосъсирването" д-р Тодорова, от тук

Метформина със сигурност е съставка

# 154
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 775
Гея
  -  по-голяма сексуална активност; - тук може да се поспори, не е необходима по-голяма активност, защото дори и при един единствен акт,  жената може да се зарази.
 - Освен това нека добавим и антиспермалните и антиовуларните антитела, ТАТ и МАТ. - това леко виси и май няма добавено инфо - давайте инфо, и го добавям  Peace
 - ....бъдещо пряко идентифициране на характерните увреждания - е това не можах да го намеря, колкото и да се пулих  Thinking

Доди, това за сексуалната активност се чудих как е на-добре, защото и това, което има в текста не е много точно.
За антиспермални, антиовуларни, ТАТ и МАТ - имаше просто едно изречение там, което не е довършено, но те са ми тъмна индия и не мога да добавя нищо.
Това, което не си намерила е от тук - Нови кръвни тестове, които измерват С125, предоставят възможност за бъдещо пряко индентифициране на характерните увреждания,  но лапароскопията и лапаротомията все още са единствения метод за поставяне на окончателна диагноза.

# 155
  • Мнения: 763
Гея,  за антиспермални, антиовуларни, ТАТ и МАТ  и аз нищо не знам, така че, по-добре да не пишем глупости, колкото да запълним страниците. Важното е, че все пак сме ги споменали  Peace По-нататък,  който има информация, може да допълни. Сима, ти хубаво си намерила информация по същия въпрос, но аз лично, все едно чета на санскритски, нищо не разбирам от тези термини  Shocked 
Ох, Гея, чак сега я видях тази грешка, отивам да я поправям.

Между другото, заповядайте в окончателния закован вариант на темата. Вече е пуснат  Peace Сима, като копирам поста ти за Луф синдрома, не ми излизат линковете. Дай ги пак, но в пълен вариант.

# 156
  • Мнения: 1 248
Момичета,ще подчертая думи и изрази които мисля че имат нужда от редакция, и в червено ще ви дам примерна редакция, вие решете дали ви харесва.
Преди да започна искам да благодаря на всички които сте писали по темата!Сигурна съм че ще помогнете на много момичета. Hug

Точка 14.  "Честа практика е овулацията на жената да бъде стимулирана с медикаменти. Още по-честа практика е тези медикаменти да се изписват  без предварително да са направени всички необходими за установяване на проблема изследвания." 
-Неправилно е тези медикаменти да се изписват...

Точка 16:(хламидия)
     
"Хламидийната зараза може да бъде в  жената през цялото време, като не й причинява никаква вреда, но може и да показва наличието си чрез определени симптоми. "
-без да се проявява

Точка 16(листериоза)

"Затова е изключително важна ранната диагностика на това изключително коварно заболяване"
-без изключително.

Последните 3 реда на темата за листериоза са пълни с наименования на антибиотици и предписания които би трябвало да препоръча лекар, не ние. newsm78

Точка 18.   "Още веднага трябва да уточним че не става въпрос за туморно заболяване."
-без още. Peace




Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 16:05 от tonita12

# 157
  • Мнения: 763
Тонита, права си  Peace И на мен с червеното повече ми харесва. Сега отивам да го поправям, но направо в закованата тема.

# 158
  • Мнения: 1 248
Тонита, права си  Peace И на мен с червеното повече ми харесва. Сега отивам да го поправям, но направо в закованата тема.
Додичка, отивам да видя закованата тема, сигурна съм че е страхотна!  bouquet

# 159
# 160
  • Мнения: 763
Момичета, давайте имената на сайтовете, от които сте копирали информация, за да допълвам в закованата тема. Редно е да ги публикуваме, за да си нямаме разправии после.
Остава ми да събера имената на всички, които са работили за създаването на темата, да ги публикуваме, и мисля, да си дам почивка  Laughing Разбира се, ако до утре откриете още някакви грешки, давайте ги, че после за поправки  ще трябва да се обръщаме към Тани.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 16:57 от Dodichka

# 161
  • Мнения: 939
Тъй като уводът и част от текстовете за спермограмата и инсеминацията съм ги писала, искам да бъдат изтрити от закованата тема. Не желая името ми да бъде спрягано повече и свързвано с тези неща. Има достатъчно материал в интернет по тези теми и вие имате достатъчно акъл в главите си, за да си съберете свои неща, да си ги съчините, копирате, подредите и каквото си искате.

# 162
  • Мнения: 7 716
Момичета, ние не сме лекари и нямаме право да изписваме лекарства. Опитът ми от четири години по форумите ми показва, че някои четат и си самоизписват, което аз не одобрявам. Носим наказателна отговорност. Интернет не означава анонимност. Отделно и моралната отговорност, която носим като лица на този форум.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 10:08 от Lali

# 163
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 775
Доди, в новата тема, там където е писано "токсоплазмоза на плода" има едно излишно т

# 164
  • Мнения: 763
Лали, никой не оспорва това за лекарствата. Изтрих цели абзаци, в които имаше споменати имена на  лекарства. Покажи къде съм изпуснала, и веднага ще се поправя  Peace
Гея   Hug

Общи условия

Активация на акаунт