Напредваме със Фотошоп-а, чакаме и новите уроци....(6)

  • 18 132
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 858
Лекси хубава е но по добре дръпни коледната звезда и звънчето да не крият лицето на детето PeaceАз бих оставила само един надпис newsm78Май си забравила сянката на жълтата и червената хартия в дясно Hug
Румка като се увеличи снимката се вижда че коланчето не е сложено съвсем както трябва,трите малки снимки малко ги размести да не се застъпват чак до главатаи сложи сенки PeaceВсъщност си мисля дали не е по добре да смениш коланчето с нещо по нежно newsm78
Мама Цоцоланка това че е шарено не е лошо-аз така и не се научих да правя шарени рамки Blush
По скоро ме притесняват кубчетата които всеки момент ще паднат върху главите на децата Mr. GreenКолата там неестествено ми седи,а пък русалката би се вързала на по морска рамка.Цифрата може да я намалиш малко за да изглежда ,все едно е лепната на блузата
ted_ теб са те посъветвали и тук и в другата тема Peace
Завиждам ви за ентусиазма -мойта муза хич я няма Sick

# 76
  • Мнения: 804
Момичета,да ви се оплача.
Не можах да се справя с урока,който Орхидея даде вчера на Татяна за писане по пътечка. Tired
Мъчих се,мъчих се и не стана.
А в момента правя една картичка,на която ми се искаше да направя така текста. Embarassed

# 77
  • Мнения: 2 270
добро утро момичета
Румка-сложи някое цвете или нещо друго в по различен цвят/като на предната ти рамка/така е прекалено еднообразно.Чучу-ти е дала правилен съвет за коланите
Лекси-наистина надписа закрива чудното личице,а и не са нужни толкова надписи,натежава рамката надолу.
Ники-това с баба Гена ме разсмя-може само да добавиш ,какво става с баба Гена Laughing.Иначе рамката е много сполучлива.Може да увеличиш още мястото за снимката и наистина да сложиш някои ръкописен,калиграфски шрифт
Тед/а и другите момичета/избягвайте чистата симетрия.Не е нужно когато има нещо в десния край да има нещо и в левия.Баланса може да се постигне и без нещата да са симетрични.Ето на последната ти рамка,какво може да направиш според мен.
Увеличаваш още малко снимките,повдигаш ги леко към горния ляв ъгъл.Отдолу оставяш само единия дядо коледа/най добре този с шейната.Ако позволява картинката може да го увеличиш,добавяш някакъв надпис, друг фон,някоя четка.Или пък ако оставиш другия дядо коледа то тогава елховите клонки са подходящи,но може да ги спретнеш да са като елхичка,към която малкия да гледа
Axrax -така е многооо по добре,направо прекрасно.Може да направиш пеперудката още по голяма,все едно малкия нея гледа
цОЦИ-МАЛКО ШАРЕНКА И РАЗНОРОДНА МИ ИДВА.Можеш повече

Момичета дайте предложение за урок.кАКВО ИСКАТЕ ДА НАУЧИТЕ,НЯКОЙ ИНТЕРЕСЕН ТРИК ИЛИ НЕЩО ДРУГО.тАКА КАТО ПРАВИМ УРОЦИ И ПОСЛЕ ПУСКАМЕ КОНТРОЛНО Е МНОГО ДОБРЕ ,ЗАЩОТО НЕЩАТА СЕ УСВОЯВАТ,А ИНАЧЕ МОЖЕ ДА МИНАТ МЕЖДУ КАПКИТЕ.
Очаквам предложения.

Това за качеството на снимките и самия ретуш  са различни неща.Качеството се подобрява с настройки и филтри,а ретуша е доста по сложен и мисля,че още малко трябва да поработим преди да го започнем и него

Медовинка-ако си с по малка версия на фотошопа няма да стане.Трябва пътечката да е затворена/задължително/

# 78
  • Мнения: 3 983
Момичета,да ви се оплача.
Не можах да се справя с урока,който Орхидея даде вчера на Татяна за писане по пътечка. Tired
Мъчих се,мъчих се и не стана.
А в момента правя една картичка,на която ми се искаше да направя така текста. Embarassed

Много е лесен  Rolling Eyes Кажи къде зацикли

# 79
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси за коментарите   bouquet
ani69, аз не знам нищо за стиловете. Някой друг май също пита за тях . Дали това е подходящо за нов урок /извинявай, ако такъв е даден, но нямам възможност да следя всичко/?

# 80
  • Мнения: 2 270
Мерси за коментарите   bouquet
ani69, аз не знам нищо за стиловете. Някой друг май също пита за тях . Дали това е подходящо за нов урок /извинявай, ако такъв е даден, но нямам възможност да следя всичко/?
вчера пуснах урок за стиловете

# 81
  • Мнения: 804
Ани, с CS2 съм.Не става ли с него?
*****
DVV,зациклих на самия надпис.Значи,правя пътечката с pen tool и настройките, както са дадени в урока. Не затварям с двоен клик,а с Ентер (пак както са казали в урока)Но когато тръгна да пиша съгласно следващата стъпка,текст не излиза.
Уж е с Текст туул,уж се промени като застанах в началото на пътечката,а текст НЕ излиза. Аа,не знам дали има значение,но като тръгнах да пиша,не ми излиза нов слой за текста,а все едно е слоя с пътечката.

# 82
  • Мнения: 3 983
А курсора мести ли се или си стой на едно място newsm78

# 83
  • Мнения: 804
DVV, ами като пиша курсора изчезва,но като дам ентер за край на текста,се появява пак в началото.
**********
Лекси,ето урока на Ани за стиловете.

# 84
  • Мнения: 1 237
Ани, с CS2 съм.Не става ли с него?
*****
DVV,зациклих на самия надпис.Значи,правя пътечката с pen tool и настройките, както са дадени в урока. Не затварям с двоен клик,а с Ентер (пак както са казали в урока)Но когато тръгна да пиша съгласно следващата стъпка,текст не излиза.
Уж е с Текст туул,уж се промени като застанах в началото на пътечката,а текст НЕ излиза. Аа,не знам дали има значение,но като тръгнах да пиша,не ми излиза нов слой за текста,а все едно е слоя с пътечката.

А с какъв цвят пишеш текста,да не е същия като фона и затова да не се вижда? newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси   bouquet и се извинявам Embarassed
Ани, на мен ми е много интересно как се правят този тип снимки  /на Еми Джеми е/. Имам голяма слабост към тях.

Предполагам става с маска, но сигурно има и много тънкости. Преди време имаше и урок за състаряване на снимки, но това май не е точно състаряване newsm78

# 86
  • Мнения: 3 983
И аз за цвета си помислих ,но сега пак пробвах и докато пиша курсора не ми изчезва а си мига Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 804
Иления,това е първото нещо,което ми дойде на ум,но не е от него.Бял текст искам да напиша,а фона е червен.
****
П.П.Момичета,а да не би да е от версията на програмата ми?
Вие с кои сте?

# 88
  • Мнения: 3 983
Аз съм с 3-ката

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 1 204

Ани, на мен ми е много интересно как се правят този тип снимки  /на Еми Джеми е/. Имам голяма слабост към тях.

Предполагам става с маска, но сигурно има и много тънкости. Преди време имаше и урок за състаряване на снимки, но това май не е точно състаряване newsm78
Ани, давай го тоя урок, защото и аз много харесвам този стил!

Общи условия

Активация на акаунт