Колко от кърмените заспиват без цица

  • 4 766
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 423
Ако аз го приспивам - задължително на цица, по друг начин не успявам, е, навън заспива докато го возя в количката, но това мисля е съвсем друго.
Ако друг го приспива - заспива без проблем и без цица.

# 16
  • Мнения: 5 401
Винаги заспива на цица, но когато дойде баба му за няколко дена, го приспива тя с леко полюшкване.

# 17
  • Мнения: 2 614
Допреди да започне да се отбива само и единствено на цица. Ако мен ме няма вкъщи, или е на ясла - в леглото и без да ме търси!
Сега лягаме двете, рядко иска да суче, и то само за 2-5 минутки и сама ме пуска, обръща се и заспива!

# 18
  • Мнения: 8 242
Първите 3 отговора  Crazy По отделно нищо не действа..
Цица + носене + люшкане.. 3 в 1  Mr. Green

Явни, че зависи колко е голямо бебето. Колкото е по- малко, толкова по-се нуждае от цицата.

О не тъй.. Като малък заспиваше и само с полюшване.. Вече няма такива филми  Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 6 680
Че то има ли такива?!?  Laughing
Иначе сериозно - аз я приспивам само на цица, не виждам защо да се мъча по друг начин, навън заспива в количката, но в редките случаи, когато ми се е наложило да изляза вечер, мъжа ми или бавачката я приспиват с гушкане, и то за 10-20 мин.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 504
До 7 месеца си заспиваше сама в креватчето с биба....Само съвсем в самото начало/1я месец/ като беше неспокойна си я гушках при мен на спалнята...На цицата рядко ми заспива..След това се изхитри и започна да иска като се нацока да заспива на спалнята...и аз я местех в креватчето...От към месец вече пак си заспива в креватчето...

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
До скоро само на цица. Сега успявам да я приспя с гушкане, но пак след кърмене

# 22
Ние сме от кърмените, които заспиват 95 % от случаите докато сучат. Останалите 5 % са ако сме навън в количката или много рядко заспива сама
Peace
Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Баткото/вече на 8 години/ като беше бебе заспиваше почти изключително сам в креватчето си понякога с биберон, понякога - без, но той беше изключително спокойно дете и не беше проблемен в това отношение като бебе /за разлика от сега - не можем да го накараме да си легне вечер и сутрин не можем да го вдигнем за училище/.

За Ралица - не знам с какво да гласувам - тя си заспива по всички описани начини, най-често - докато суче, пуска се сама и аз я оставям в креватчето. Честно да си кажа - готова съм да гушкам, да люлея и т. н. само и само да се чуства добре и да си заспива спокойно, а не защото се е уморила от реване, например.

# 24
  • Мнения: 402
С биба, но не сама в креватчето, а с жабата си! newsm46

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
От 6месечен човека се насмуква здраво, обръща ми гръб и почва да опипва за биберона. Аз го намирам, давам му го и той се отпуска и заспива. До 5-10-15 минути биберона е паднал от устата му, знак, че спи дълбоко и мога да стана. Mr. Green
Ако много се е натъпкал с нещо друго и не иска да суче се гушва в мен с биберона и пак за 10-15 мин заспива.
Според мен, лично за моя син, няма общо кърменето, а гушкането. baby_neutral

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
99% на гърдата и 1% ако се вози в колата Grinning

# 27
  • Мнения: 407
Почти всеки път заспива докато суче,но ако не е достатъчно изморен и още не му е  време да спи се насуква и започва да лази около мен и да си играе.Тогава го слагам с биба в кошарата,започва да се върти и след едно определено време заспива с вирнато дупе.  Party Няма проблем и сам да заспива,важното при нас е да има нещо в устата.

# 28
  • Мнения: 1 555
Малката заспива и сама, и с биба, когато не трябва да будим брат и, и на цица - от всичко по-малко  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 757
Да споделя как мина нощната одисея. От 23 до 1 часа  беха рев  нон стоп. Беше накърмена добре в 23 но не можа да заспи. Вземах я и отавях в леглото през това време поне 20 пъти. Не виждах смисъл да я нося защото и в мен ревеше, нещо я дранеше, никаква поза не приемаше. Като я сложа влеглото по гръб почва да се гърчи, обръща се на една страна, по корем но пак пищи. Не знам защо по гръб като я оставя се мъчи така. Махнах възглавницата за всеки случай. Накрая заспа май от умора, като преди това се обърна по корем, помрънка малко, явно за повече нямаше сили и заспа. Така откара до 6 часа когато яде и пак заспа по корем до 10.30. За пръв път през живота си спа толкова много. Събуди се спокойна и май се чувстваше добре. Да видим как ще е от тук натам

Общи условия

Активация на акаунт