Набор 2001 (6)

  • 13 053
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И да ви почерпя (виртуално) за именният ден на мъж ми. Само свеки му казва по име. Мале, даже аз не мога да си извъртя езика и да му кажа "Иване" Simple Smile
Все едно аз съм го писала Mr. Green
Да са ни живи и здрави мъжете Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 2 196
Да са ви живи и здрави мъжете,много да ви слушат!   bouquet

# 257
  • София
  • Мнения: 1 072
И аз ви черпя виртуално - Йоанна днеска е именничка. Ама съм технически неграмотна и не мога да ви сложа малко картинки с разни готини почерпки Simple Smile

И нашата кандидат-първокласничка ходи в трета група на лагер на Момин проход - тъкмо беше станала на 5 г. През лятото я записахме и на морски лагер пак от градината, но се разболя 2 дена преди заминаването и не тръгна.

И аз едвам ги изтрайвам у дома - точно преди Нова година се разболяха - каката с ангина, дребната с бронхит. Вече са добре, но и тая седмица ще са у дома, да закрепнат малко. Да е жива и здрава свеки, че дойде от провинцията да ги гледа.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
Момичета, имам следното предложение:

Предполагам, че и вас, както и мен , вече почва да ви тресе училищната треска и се чудите откъде да я захванете...
Та предлагам следното: хайде да си направим нещо като въпросник с основните изисквания, на които според вас трябва да отговаря доброто училище! Така всеки ще може да се ориентира какво трябва да гледа, за какво да пита и т.н.
Мисля си, че ще е полезно, особено за такива като мен, които не са от София и номерацията на училищата нищо не им говори например..

И след това евентуално да съберем впечатленията си.

Кажете какво мислите и ще пусна моите въпроси, които да допълваме след това!

# 259
  • Мнения: 2 196
Tова е много добра идея.Мен наистина от сега ме е подхванала предучилищна треска.
Все си мисля,че ще изпусна сроковете за записване.Едни казват февруари,други май...Надявам се другата седмица да съм по-свободна и ще отида да проверя.

# 260
  • Мнения: 3 271
Аз правих такъв въпросник миналата година, минах през повечето частни училища с него тогава в търсене на предучилищна. В крайна сметка го оставих, където беше и градината, но сега на ново го мисля проблема и не ме свърта Sad

# 261
  • София
  • Мнения: 39 941
Знам ли от де да го подхвана.
Като начало искам у-щето да ни е близо. Ориентирала съм се към едно от кварталните. Пресича се голям оживен булевард, който по слухове ще разширяват (най-вероятно пролетта или лятото на 2008ма). Дияна не пресича улици сама, винаги е хваната или за моята ръка, или за баща си. Оглежда се, но все пак са още малки и реакциите им са забавени. Аз имах челен сблъсък с засвяткан москвич, макар че бях в 9ти или 10ти клас, не помня. Като по малка ми се е случвало да стресирам шофьорите и да изпробвам реакциите им, разбира се без да искам.
Учителката Това според мен е най-важното, за началото на един ученик. И до ден днешен аз помня учителката си от 1ви клас. Тогава живеех при баба ми на село. Когато и да отида на село и се срещнем с г-жа Донкина, се поздравяваме и водим поне 1/2 часов разговор.
Материална база Всеки знае, че общинските у-ща не са в цветущо положение. Навремето мама не е искала да ме запише в Гимназията за приложни изкуства, защото не й харесала базата.
Охрана Сега почти всяко у-ще има охрана, в някои даже и детектори за метал. У-щето, в което мисля да записвам Дияна не е основно, т.е. ще има и големи ученици.

За сега е това, по-късно може и да допълня.

# 262
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 386
За мен най-най-важното е учителката. Нищо друго не е от значение.

# 263
  • Мнения: 2 196
Учителката и на мен ми се вижда най-важния фактор.Обаче има ли вариант да се говори със самите учителки,които ще поемат първи клас и евентуално да си избереш в чий клас да запишеш детето си?
Материалната база в държавните училища общо взето е на едно ниво.
При нас няма вариант да не пресича булевард.Вече две години се опитвам да и създам навика винаги да пресича на зелено и да се оглежда.Въпреки това не знам кога ще имам смелост да я пусна сама.Така,като се познавам,май ще е за абитурентския бал.

# 264
  • Мнения: 3 886
За мен най-най-важното е учителката. Нищо друго не е от значение.
е да де но как да разберем коя е подходяща не мога в 2 или 3 те училища да искам да се видя с учителката която поема 1 клас.Още повече че в 2 от тях паралелките за 1 клас са около 5или 6 от А до Д или Е.А и трябва да записвам ДИАНА на детска #Crazy #Crazy добре че директорката ми е казала да не се притеснявам ,че сме с предимство #2gunfire #Cussing out

# 265
  • София
  • Мнения: 3 614
Да,по въпроса с училищата и аз не останах удовлетворена от обиколката на района,защото не можах да се срещна с учителките,но не може,както казва мъж ми,"да строя учителките в две редици и да задавам насочващи въпроси" Mr. Green В крайна сметка се спряхме на училище и ще се моля да сме взели правилното решение Praynig,поне едно приятелче на Роско от градината и от блока ще бъде и то там,та пак е нещо,по нататък може заедно да си ходят и да се прибират.

# 266
  • Мнения: 3 886
Да,по въпроса с училищата и аз не останах удовлетворена от обиколката на района,защото не можах да се срещна с учителките,но не може,както казва мъж ми,"да строя учителките в две редици и да задавам насочващи въпроси" Mr. Green В крайна сметка се спряхме на училище и ще се моля да сме взели правилното решение Praynig,поне едно приятелче на Роско от градината и от блока ще бъде и то там,та пак е нещо,по нататък може заедно да си ходят и да се прибират.
е аз затова пък гледам училището да е близо до детската но незнам дали някога ще му имам доверие за малката #Crazy #Crazy newsm78 newsm78

# 267
  • София
  • Мнения: 3 614
Аз имах впредвид да ходят заедно на училище с другото дете,а не да води брат си на градина.

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте на всички!
Всички сме на една вълна Simple Smile - училището.
За мен най-важното беше да е близо. Първи клас някой ще го води и взима, но от втори ми се иска вече сам да се оправя. Та за това беше важно да е в квартала. От разпитвания тук там, от майки на деца, които учат в района се спрях на начално училище, на около 4-5 мин от нас. Пресича се една по-голяма улица. Базово училище е, всеки е с добри отзиви от него. Сега ми предстои да се занеса дотам за да видя условията за прием и да попитам за имената на госпожите, които ще поемат най-малките. После ще направя проучване и за тях  Blush Ако случим на учителка, всичко ще е ок  Peace Състоянието на материалната база не ме е вълнувало - навсякъде е една и съща мизерия. Ако искам условия то трябва да го запиша в частно училище, а това не е вариант за нас.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 001
В общи линии разсъждавам като poohcho и аз - вече сме избрали училището и заедно с няколко майки от нашата група мислим да "атакуваме", просто смятам, че е добре поне да са заедно децата, ако стане,де.Сутринта Ники притеснен ме пита: Мамо, нали отивам на училище, как ще се подготвя, трябва да пиша ръкописно Shocked!?Успокоих го, но наистина има такъв момент, доколкото разбрах, в предучилищните в самите училища са понапреднали с материала...
П.П.простете - пожелавам на патерица на всички вчерашни именници да са живи и здрави!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт