Набор 2001 (6)

  • 13 051
  • 309
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 271
Вики вероятно ще продължи в училището към градината им, частно е, ИВан Вазов (градината е Малечко), затова не се включвам в темите ви. Но аз пък много го мисля добре ли е все пак да е в такава контролирана среда. Ясно, че за мен е предпочитано, чудя се за детето дългосрочно дали е ОК наистина. Надявам се, че да.

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
Виждам, че има интерес, затова ще напиша какво според мен е важно:

1. Местоположение: Около нас така или иначе няма училище на по-малко от 15-20 мин ходене пеш, така че това условие не е от голямо значение. Ще се налага да я водим и взимаме кой-знае докога.
Така че тук стои въпроса и за у-ща с осигурен транспорт

2. Учителя: Много важно, но как да прецениш от 5мин. разговор - тр предварително да съм се подготвила с въпроси и тук очаквам вашата помощ: какво да питам?
За мен е от голяма важност комуникацията учител-родител, не искам да научавам в последния момент какво се случва. Другото е дисциплината - ако не се създаде навик от първи клас, става мн трудно после

3. Директора: Един свестен и амбициозен директор може да направи чудеса, ако е мотивиран

Има и друго, после ще допълвам

# 272
  • Мнения: 520
Добър ден!

Чак сега намирам темата за набор 2001 и се надявам , че приемате новаци.
Аз се казвам Елена , от Варна съм и имам 2 дъщери Галина на 6 години  малката Катерина почти на 2.
Много се радвам , че има тема и за по-големите деца и се надявам да  се включвам по-често и при вас, въпреки че от работа и деца нямам много свободно време.
Виждам , че сте на тема избор на училище. Мисля да попрочета назад темата и после да споделя и нашите терзания Hug
Хубав ден на всички  bouquet

# 273
  • Мнения: 301
Здравейте и от мен !Ние (поне така мисля)решихме проблема.При нас още преди нова година училищата които са  в близост до детскта градина всяко поотделно ни покани на родителска среща.И на тази среща ние преценяваме училището ,учителите и всичко останало.Ние си избрахме не само училище но и пожелание си избираме и при коя госпожа да се запишем .Даже за празниците ни пратиха картичка за Миранда разбира се тя много се зарадва.Пожелавам на всички по-бързо да решат проблема защото на мен ми струваше много грижи и притеснения ,а вярвам и на вас.Успех!!!
Училището ни е близо и то много ,след основен ремонт е двора е страхотен всичко по европейски .НИкога несъм се и надявала във Враца да имаме такова училище,директорът е много строг познавам го от малка .Има и охрана и видеонаблюдение.Засега съм спокойна ще видим като станем първолаци Praynig

# 274
  • София
  • Мнения: 1 001
ZuzyM Радвам се за вас, че си намерихте училище.Това с проведените
родителски срещи ми хареса, ще питам дали и при нас има такова чудо.

# 275
  • София
  • Мнения: 636
Вече съм се ориентирала към едно квартално училище.Все още не съм ходила дотам,но доколкото разбрах в самата молба може да напишем при кой учител искам да бъде.Препоръчаха ми една госпожа и мисля при нея да я запиша.Според мен най важен е учителя за първолаците.Притеснението ми е че се пресича един голям булевард.До училището има и градина и ще се надявам другата година като записвам малката да ни приемат в нея,че иначе незнам. ooooh!

# 276
  • Мнения: 520
Аз искам да запиша Галя в Руското училище, мамите от Варна го знаят сигурно. Аз съм учила там от 1ви до 11 клас , като след 7ми кандидатствах и ме приеха отново там само че в английска паралелка. Брат ми също завърши там , само че италиански. Като цяло съм доволна,но чувам и не дотам добри изказвания за сегашното положение там.Въпреки че настоящата директорка ми е била класна и аз имам много добри впечатления от нея и затова ми се струват странни намеците за корупция и т.н.
Отплеснах се, исках да попитам дали има и други майки , които са се насочили натам?

# 277
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Вече съм се ориентирала към едно квартално училище.Все още не съм ходила дотам,но доколкото разбрах в самата молба може да напишем при кой учител искам да бъде.Препоръчаха ми една госпожа и мисля при нея да я запиша.Според мен най важен е учителя за първолаците.Притеснението ми е че се пресича един голям булевард.До училището има и градина и ще се надявам другата година като записвам малката да ни приемат в нея,че иначе незнам. ooooh!

Оф, блазе ти, че са ти препоръчали учител. И аз искам, ама няма и сигурно на края, какъвто ни е късмета, ще попаднем на най-големия цербер.

# 278
  • Мнения: 7 263
За мен най-най-важното е учителката. Нищо друго не е от значение.

 Peace Peace Peace
Потвърждавам с две ръце, чела недочела се намъквам в темата, за което моля да ме извините но ще се върна назад да наваксам. Хващам се обаче за репликата на Гита Ог защото от горчив личен опит с баткото стигнах до този извод.
От 1 до 4-ти клас най-важна е учителката. Ако тя успее да спечели децата, да ги направи колектив, да им вдъхне любов към книгите - трябва да сте и задължени. Пожелавам на всички от сърце да намерят такива учителки. Надявам се и ние да намерим.
Ще пиша пак по-късно  Heart Eyes
На всички здраве, късмет и любов през Новата година!  Hug Hug Hug

# 279
Здравейте,
Забелязвам, че темата е много обширна и се споделят различни проблеми на мамите. Аз имам дъщеря и е набор 2001, с други думи тази година тръгва на училище. Това в наше време е проблем!!!
От много време обмислям училища, учителки, местоположение, база, среда на децата и т.н....
Спрях се на 2 - едното, в което много искам да учи дъщеря ми - НУКК, но ...... не знам дали ще успее. Не мога да кажа, че моето е най-умно, занимавам се с нея и за нивото на детската ни градина е много добре, но как ще е на изпита ще видим.
Другото училище ми е удобно като разположение - 107-мо, чух че е сравнително добро, препоръчаха ми учителка, което е супер, но материалната база не е на много високо ниво.
Споделете мнение за училища в района -Дианабад, Лозенец.

# 280
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За Дианабад- 105-то. Аз за сега съм се спряла на него. Изкарала съм от 1-ви до 11-ти клас там... от години не живея вече в квартала, но наистина е добро.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Отплеснах се, исках да попитам дали има и други майки , които са се насочили натам?

Малко сме от Варна в тази тема ама да кажа - не, дори няма да подавам документи в Руското училище. Впечатленията ми от него са косвени т.е. от познати и децата им. Ако ни беше квартално у-ще ...най-вероятно бих подала документи и там.
Не съм ходила по училищата да гледам и питам, няма и да го направя предполагам. Но търся препоръки от родители на 4класници за учителите им. Накрая ще си я запиша в кварталното ни у-ще, където учи до 7ми клас и брат и. Щом той успя и тя има шанс. Simple Smile

Та исках да кажа, че руското за мен не е нищо повече от останалите училища към момента. Това в никакъв случай не го прави лошо, да не ме разбереш грешно. Grinning

# 282
  • Мнения: 642
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! и от мен  Embarassed

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН, СТЕФИ (не можах да се включа на 27.12.07 г.!!! Много здраве, любов, щастие! И на мъжа ти честит РД! Да поздравиш Крис от Емо. Много исках да се видим помежду празниците, но не си бяхме в София. Сега вече сме тук и ще ти се обадя като оздравеем, че нещо и 4-та изкарахме грипа (Емо го започва, аз съм по средата, мъж ми на края, а Тея вече нап. оздравя).
И мен ме тресе треската за училищата. Мисля за 22-ро.
Рени, и Емо има Magic English - вече знае песничките наизуст, отговаря на въпросите. Засега добре владеем 1-ви и 2 диск,и нататък ги е гледал, ама се затруднява.
Освен това вече си има "гадже" (от детската градина) нашия момък! Confused Определено е влюбен, все за нея говори, рисува й рисунки и после й ги подарява в градината, пише й името на прозорците вкъщи, когато са запотени и рисува сърчица... най-много ме втрещява, че е един такъв отнесен... разсеян... мълчи, мълчи пък по някое време вземе та се присети нещо да ми разкаже за нея и после пак се отнася... Ех, любов! При вас как е в "любовно отношение"?

# 283
  • София
  • Мнения: 39 932
Дияна дълго време имаше само едно гадже - Ники. Голяма любов, голямо нещо. МИналата година заяви, че Ники вече не я обичал и сам се отказал от нея Simple Smile После пък си намери ново гадже. Започна новата учебна година и изведнъж Ники паз изникна на фронта гадже. Ами сега. И 2мата я обичали, и 2мата щели да се женят за нея. И понеже Дияна не иска единя да се сърди, затова набързо реши проблема - имала две гаджета Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 1 069
Ние избрахме кварталното ни училище, което е на 10 мин. пеш от къщи. Комшийката ми, с която редовно си пием кафето, е начална учителка там. Познава всичките си колеги и направо ни препоръча при коя учителка да запишем нашата първокласничка. Отделно сондирах мнения на родители на четвъртокласници, които въпросната госпожа извежда и мисля, че вече направих избора. Дилемата ми сега е дали да я записваме на занималня или да търсим жена, която да я прибира и занимава у дома след училище. Вие как ще решавате този въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт