Зъб-мъдрец - да го вадя ли или не

  • 33 556
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 418
Kotence, ако решиш да го вадиш - прочети цялата тема - има информация назад.

 Същата история като моята - аз така го търпях 15ина години - на всеки 2-3 години имах възпаление - цепене, антибиотик, болки със седмици, безсънни нощи. В последните години зачестиха възпаленията.

Цепенето е в пъти по-болезнено от ваденето, да знаеш, а хирургът (ако е точен хирург) ще се справи много по-добре от твоята зъболекарка.  Peace


определено мъдреците са си за хирург..няма значение дали е излязъл или не..два съм вадила вече,проблема е в тези който не са поникнали...там е по-сложно..и мен ме е страх,защото това ми предстой някой ден...сега усещам едно напрежение,иска да излезе но е "легнал"и няма как..

# 76
  • Мнения: 1 494
Аз още се мотам с моя мъдрец. Спря да ме боли и сега съм в затишие. Но определено ще търся хирург.

# 77
Преди около 1год. ми извадиха мъдрец.Още не беше поникнал но растеше напред към другите ми зъби..Зъболекаря каза че е задължително да се извади защото никога няма да излезе над венеца,а и избутва другите зъби като расте и има вероятност от инфекции.Предписа ми антибиотик 10 дни преди операцията,хубаво ядене преди да влезна в кабинета му и здрави нерви защото една такава операция може да трае от 30 мин до 3 часа.Задължително направихме снимка.А според мен беше и задължително зъболекаря да е и хирург.Макар че този специално който ми прави операцията го посещавам от години.Но в интерес на истината бързо се справи за около 40 мин...По време на ваденето най-гадното е че се получава силен натиск върху свръзките на челюстта и ако не е по внимателен зъболекаря може да се получи и изваждане на челюстта.Моя зъболекар ме предупреди и когато чувствах натиск спираше.Той каза че не е проблем да го намести после ,но болките били страхотни.След това е доста гадничко,а и доколкото знам след такава операция по добрия вариант е да се сложи само дренаж без да се шие...

# 78
  • Мнения: 161
а да ви попитам препатилите с възпален мъдрец. Откакто ми  се възплаи мъдреца сърцето ми е бие на моменти като лудо аз попринцип подържам пулс около 70 и сега стига до 90 задъхвам се дори като изка4а стълбите на метрото. А пия антибиотик за д аспре възпалението днес изпих третото хап4е. Има ли ли сте подобне проблем. На мен досега не ми се  е случвало и много съм с е изплашила.

# 79
  • у дома
  • Мнения: 708
Kotence, свържи се съсзъболекаря - сподели непременно какво те притеснява и как се чувстваш.

При мен нямаше точно такъв проблем - но всеки организъм е различен, чувала съм за случаи където се налага спешна намеса, преди да се разнесе възпалението.
 

# 80
Здравейте,имам час при зъболекаря си за вадене на мъдрец. Знам от него че това може да стане само ако не съм бременна или неразположена. Да но то взема че стана второто. Ще има ли проблем при ваденето на зъба,защото мисля да не му кажа или ще стане някой фал и по-добре да си призная навреме?Мерси педварително!

# 81
  • Мнения: 1 494
Каква роля игре цикъла?  Thinking

# 82
  • Мнения: 110
Каква роля игре цикъла?  Thinking

Свързано е с кръвозагубата, ако си неразположена ти губиш кръв, при ваденето на зъба също ще загубиш кръв,, и има опосност да ти стане лошо, за това по-добре му кажи.

# 83
  • Мнения: 9 093
Аз не мисля, че кръвозагубата от процедурата е същата, както при цикъл, но ти си прецени дали ти е обилен, болезнен и т.н.
За протокола - познавам бременни, на които е ваден мъдрец, едната в 5 месец Crazy

# 84
  • София
  • Мнения: 492
За протокола - познавам бременни, на които е ваден мъдрец, едната в 5 месец Crazy
Лелеее , е на това му викам аз -  смелост .... Crazy

# 85
  • Мнения: 9 093
Ами има си упойки за бременни, а и като напъне, не пита...болката от мъдрец е сериозна и явно не е търпяло отлагане Crazy
Мисля, че не самата процедура е проблем, а после - бременните не могат да приемат особено силни обезболяващи, май само за парацетамол се сещам че е позволен, а той в случая е просто недостатъчен...

# 86
  • София
  • Мнения: 642
Момичета,
влизам и аз в групата  Sad
Трябва да ми вадят мъдрец, но с операция.
Врязал се е в предния зъб и го натиска страшно. Болките са ужасни, всички лимфни възли са ми подути, а направих и ангина. Cry
Не мога да се настроя психически за това. НЕ МОГА....
Страх ме е! Cry
Кажете, много ли е гадна самата процедура? Усеща ли се болка?
Ще се върна да прочета и назад...

# 87
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Кажете, много ли е гадна самата процедура? Усеща ли се болка?
Ще се върна да прочета и назад...

не се притеснявай  Hug
боли след като те пусни упойката, но сравнение със сегашните ти болки следоперационните са нищо  Wink
в устната кухина раните зарастват бързо, отивай  Peace

и аз трябва да ходя, обаче все не намирам време.
при мен поне 1 седмица стои отока Tired

# 88
  • София
  • Мнения: 642
asyalein, звучиш доста убедително, но страхът ми е голям....
Все си мислех, че ще избягам от операцията, но не става. Не е за отлагане вече.  Sad

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, звучиш доста убедително, но страхът ми е голям....
Все си мислех, че ще избягам от операцията, но не става. Не е за отлагане вече.  Sad


абе и аз съм пълза Blush
страх ме е от спринцовката ooooh!

намери си опитен хирург, за да го извади бързо Peace
ако се притесняваш за болката говори с него за допълнителна упойка, на мен ми слагаха няколко Peace

Общи условия

Активация на акаунт