Родени 2002 - 3 част

  • 14 355
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5
Здравейте мами и от мен,казвам се Виктория и съм мама на две дяволчета.Голямото се казва Боряна и е родена на 28.06.2002г.,а малкото Никола е на 1г.и8м.И аз преди месец открих този сайт и прекарвам доста нощи да чета все полезни и интересни неща.И двете ми дечица са големи лудетини и на нас с татко им не ни доскучава изобщо. Joy
Ами за сега това е от нас,ще следим всичко с интерес и ще се включваме и ние.
Поздрав на всички Hug

# 226
  • Мнения: 5
Според мен къде да се кара предучилищна,зависи от много неща.При нас положението е такова че няма баба и дядо наблизо и сме принудени Боряна да я кара в детската градина.До обяд имат занимания/учат букви,цифри пишат...../,а като се наспят английски,народни танци,балет и после здрави игри.Нашата постоянно иска да я вземаме последна.Искам да кажа,че постоянно е в контакт с нейни връстници,а като е хубаво времето и навън.А аз специално не всеки път мога да и подсигуря това разнообразие.Така,че понякога трябва да се пастъпи по най-практичния начин. Hug

# 227
  • Мнения: 189
Здравейте и от мен. Рядко се вясвам тук, заради "Първокласниците" - тази година вълненията свързани с баткото са малко повече  Mr. Green. Не че мъника се оставя да бъде пренебрегнат де  Laughing, ама той минава повече в графа, това вече ми мина през главата. Общо взето във физическо и интелектуално развитие върви плътно след батко си, само при него всичко става с около половин година по-рано.
За четенето - четем така "м"; "м" "а" - МА; "м" "а" "м" - МАМ; "м" "а" "м" "а" - МАМА. Баткото беше същия и така и не се научи да срича, като срещне непозната дума, млъква, прочита си я наум буква по буква и после я казва newsm78. Хич не знам как да науча поне малкия да срича.
desi02 на есен ли ще тръгвате на училище?
 Ние ще си тръгнем с набора, макар че, преди няколко години бях твърдо решила да го пусна по-рано. После директорката на детската градина ми разби на пух и прах плановете, като прехвърли хлапето в групата на набора му без да ме попита, но там пък госпожите се оказаха страхотни и аз го оставих.

# 228
  • Мнения: 1 065
И дъщеря ми кара предучилищна в градината. Дори не знам дали съществува вариант за каране в училище. Тук имам предвид.
С четене се занимава изключително сама. Понякога чак се чудя дали не съм прекалено безхаберна  newsm78, но познавам амбициозни майки и не се виждам като такава. Справя се 40:60  Grinning. Чете например МЧКА (мечка) някакъв надпис по телевизията на клетка на мечка и дори не и идва на ум да направи връзката  Joy. Или пише ПКАНА (покана) и други такива. Ще се научи, има време. Но пък може да ходи на високи токове   Mr. Green. За разлика от мен.

# 229
  • София
  • Мнения: 3 127
Добре дошли на Виктория и Красимира и техните наборчета`02!  Hug

Зорница ще кара предучилищната в детската градина. Преди нея батко й кара предучилищна в същата градина и съм много доволна от подготовката. Не виждам никакъв смисъл да откъсвам детето от приятелките му, пък и още една година от тази благинка не е за изпускане.  Wink

Най-сетне се реших да се похваля и в тази темичка- Зори ще става кака.  Blush.  Новата година ни поднесе една неочаквана изненада.  Simple Smile  Все още не съм казала нито на нея, нито на батко й, защото изчаквах да видим живо ембрионче на ехографа, но то вече се видя и тези дни смятам вече да кажем на децата. Както личи от лентичката ми, още съм съвсем в началото- бебето трябва да се роди пак през септември, като Зори.  Grinning Сигурна съм, че тя ще е във възторг, даже подозирам, че тайничко си е поискала братче или сестричка от дядо Коледа  Wink; за баткото не съм толкова уверена, защото при него вече усещаме лека-полека, че пубертетът наближава (ще стане на 10 год. това лято) и малко се съмнявам, че ще е очарован от перспективата.  Thinking

Това е новото при нас, иначе Зори е добре, много фантазира, разказва, преживява всичко видяно и чуто.

# 230
  • Мнения: 1 134
sweetkids_mama, честито!  Hug

Мария ме изумява непрекъснато с неща от типа: подготовка за пролетния празник кипи с пълна сила в градината. Подготвят програмка и когато я питам за нейната роля и съответно реплики, тя на един дъх рецитира думите на всички останали деца, нооо не помни нейните... ooooh!

Изобщо, има много абстрактна концепция за всичко, винаги готов отговор, чувството й за справедливост е обострено на макс. Не знам дали е характерно за възрастта по принцип, или ме чакат интересни случки. Laughing

# 231
  • Мнения: 5
sweetkids_mama,честито и от мен Grinning
Ето сега имам малко свободно време,защото децата заспаха.Каката си остана днес у дома,защото има наченки на кашлица и да я овладеем преди да е станало нещо по-сериозно.Иначе сутринта станала рано,с татко и не сме я усетили,намазала си филия,сложила каквото и харесало в хладилника върху нея и си похапнала.Така че вече е доста самостоятелна в много неща.Иска и се да тренира дори нещо,но от по грациозните спортове .Естествено в нашия малък градСвищов това е направо невъзможно-заради липса на такива кадри.Но иначе по цял ден се облича с какво ли не и играе на МЪНИКЕНКА. Laughing

# 232
  • Мнения: 370
sweetkids_mama честито и отмен   bouquet!!! preggo
здравейте мами,небях влизала известо време ,поради ред причини.виждам,че обсъждате темата за предучилищната newsm78?!ами,аз мисля Ния да си я кара в градината.училищета няма да избяга.нека й е хлабаво около вратлето още малко. 1swing football dancingаз вече съмрешила в ,кое у-ще ще е,а и съм доволна от преподаването на нашите учителки.горе долу е това от мен.сега съм започнала да мисля какво ще правя за рождения ден на Ния Thinking?тя иска в някакъв барби клуб до го празнува и май така ще тане.а тази година й се пада на велик ден  рожденния й ден.дали ще можеме да събереме приятелчетата й,защото това е празник който всики празнува някъде или пътуват и незнам.има време ,но ми е в глававта като мисъл.споделете мами,вие какви идеи имате за рожденните дни на дечицата си? newsm56.това бешеот мен.а сега отивам да prostor и 1dishes

# 233
  • Мнения: 370
Извинете ме за правописните грешки. newsm53виждам ги ,но след това.дано не е проблем.[/b][/size]

# 234
  • Мнения: 1 065
sweetkids_mama, честито!  Heart Eyes
ivafara, и аз като теб преди известно време това се чудих. Рових насам- натам и дори бях намерила някакви игри, които една майка е организирала за децата (става дума за празник у дома) и накрая ги оставих на самотек, защото трябваше да обръщам внимание на майка, която придружи детето си. В крайна сметка се забавляваха и сами децата де.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 5 594
sweetkids_mama, честито! Лека и безпроблемна бременност и браво за куража.
У дома народа продължава да боледува и сега ще ходим на УНГ да видим дали няма проблем с третата сливица и при двамата.
Все пак ще стои Детелинка в градината за предучилищна.

# 236
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 746
sweetkids_mama, честито и от мен.Много хубава новина ,дано повече мами да имат твоя кураж.
За предучилищната при нас е само в градината друг вариянт няма.
Despina бързо оздравяванече е някъв ужас децата да ти боледуват Whistling.

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте мами и аз се чудя къде да е предучилищната. От няколко майки разбрах, че са много доволни от предучилищна в училище. Подготовката не можела да се сравни с тази в градината. Някой има ли мнение по въпроса да сподели.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

sweetkids_mama честито и лека и безпроблемна браменост.

Вики също ще го оставя в градината на предучилищна. Госпожите са доста добри, а и той не иска да се мести /бях му поставила вече веднъж този въпрос/

# 239
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
sweetkids_mama, Честито и от мен! Поздрави за смелото и разумно решение! Дано имаш една лека и безпроблемна бременност! Успех! newsm10

Аз дадох мойта Яна тази есен на предучилищна - в училище. Въпреки, че сега през месец декември тя навърши 5 годинки, т.е. ще я кара 2 години. Чувства се мн. добре там. Госпожата ни е разбран, мотивиран и мн. добър човек. Детето ходи с желание.
 Поне при нас има разлика  в полудневната и целодневната предучилищна и то в няколко плюса за полудневната Peace.
... Но да ви кажа децата се изморяват, защото по програма са си доста натоварени! Учат сложни и логически неща, решават задачи.

 Ние за сега се справяме, ама аз се чудя какво ли ще учат и колко ли сложно ще бъде от тук нагоре.... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт