Родени 2002 - 3 част

  • 14 336
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Тъй като не мога всеки ден да вллизам във форума, искам да честитя рождените дни на всички малки, сладки и палави Водолейчета!!!



Мили деца, бъдетв много здрави и щастливи! Играйте и се веселете и  детският чар си запазете!

 newsm59 Tada  ura Tada newsm59

# 241
  • Мнения: 1 227
sweetkids_mama, честито и от мен. Лека бременност   bouquet
Ванеса ще кара предучилищната в градината. И аз си мисля, че още една безгрижна година ще й се отрази добре Simple Smile

# 242
  • Мнения: 90
sweetkids_mamma искрено  се зарадвах като прочетох.Честито! Лека бременност.Миналия месец оперирахме отново третата сливица на Калина и се наложи да и поставим макарички в ушите,понеже имаше течност зад тъпанчето и това беше прияината да не чува,намаление на слух 44%.Миналата седмица бяхме на преглед макаричките са се закрепили добре и ухото е сухо.Когато си мием косата в ушите слагаме памук,вазелин и Лепенка.Този път аудиограмата е отлична.

# 243
  • Мнения: 90
 newsm59 nbirthday newsm67  party023 Gift  ura  bigdance2  Party Time Tada на Петър на мама envia

# 244
  • Мнения: 327
Привет и от мен Hug
sweetkids_mama,честито и леко бременеене Peace
За предучилищната,ами твърдо съм за градината.Нека да си поживее още малко като дете,че после....то не се свършва.А и промените ще бъдат твърде многонаведнъж

# 245
  • Мнения: 479
Здравейте мами и аз се чудя къде да е предучилищната. От няколко майки разбрах, че са много доволни от предучилищна в училище. Подготовката не можела да се сравни с тази в градината. Някой има ли мнение по въпроса да сподели.

Аз не знам как е в училищата. Но мога да споделя защо ние предпочетохме Теди да остане в детската градина за преучилищната. Първо, остава още една година с приятелите си (ако беше в училище, трябваше да се адаптира към нова среда и то не за дълго, защото в 1 клас вероятно ще е на друго място - спрели сме се на училище, в което предучилищна подготовка няма). Второ, в детската градина предучилищната подготовка е разпределена в сутрешните и следобедните часове, т. е. редуват се занятия и игри, което, струва ми се, е по-подходящо за деца на тази възраст и е един плавен преход от безгрижните игри към дисциплината на ученето. Трето, по-удобно е за работещите родители - не трябва да прибират детето на обяд. Ами това е в общи линии. Друг е въпросът, ако детето не е посещавало детска градина. Тогава е възможно режимът там - хранения, следобедно спане (което е голям тормоз за някои дечица) - да не му пасне и да е голям стрес за него...

# 246
  • Мнения: 2 631
inamina и Иржи,
много ви благодаря!  Hug Черпя за порасналото ни момче:



Напоследък все си мисля нещо, та да питам:

Как се промени наборче 2002, след раждането на братчето/сестричето му? newsm78
Всъщност любопитна съм за основната промяна, според вас, при батковците и каките!? Thinking
Петър е по-затворен и спокоен, но и доста чувствителен. Сестра му пък е по-емоционална. Та засега като сериозна промяна у него виждаме, че покрай сестра си е станал по-отворен, по-общителен, по-емоционален. Това ни радва!
Peace

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:43 от envia

# 247
  • Мнения: 1 065
envia, честит ти рожденик! Жив и здрав да ти е!  Hug
У нас набор 2002, водолей, изведнъж се почувства ненагушкан. Нищо друго не се промени- еднакви грижи полага за стаята си, за дрехите (гладя ги и ги слагам в един панер още от последните месеци на бременността и тя ги слага по местата) и изобщо за вещите си, също толкова, колкото и преди иска да и четем, дори поразредихме малко. Единствено дето мъничето е постоянно свряно в мен ме гледа жално и казва:"Така искам и мен да ме гушне някой". Направо ми къса сърцето  Sad По отношение на бебето е безкрайно грижовна, но тя е такава с всички мъничета. Опитвам се вечер да метна бебето на тати и да правим разни неща само двете.
А, аз докато отговоря ти си писала още  Grinning

# 248
  • Мнения: 1 134
Честит рожденик!  bouquet

# 249
  • София
  • Мнения: 3 124
envia, честит празник!  smile3525  party023 Само радости да ви носи рожденикът, да бъде здрав и умен!

Благодаря на всички за поздравленията по повод бъдещото ни размножаване.  Blush   Дай боже, наесен да разказвам как се проявява Зори като кака.  Simple Smile

# 250
  • Мнения: 479
envia, честит рожденик! Жив и здрав да расте!

По отношение на промените  Thinking... Нашият водолей Теди е толкова консервативен и е толкова резервиран към бъдещата поява на малкия човек, че дълго, след като му съобщихме новината, отказваше да говори за това и всячески избягваше бебешката тема...

# 251
  • Мнения: 370
 newsm59 Tada smile3510 честит рожден ден на Петър и честит празник на майка му envia ,която го е дарила с живот.Да ти е жив и здрав.да расте безгрижно и много да си падат мадамите по него!!!!!! newsm10 newsm53  261uu

# 252
  • Мнения: 1 715
Честит рожден ден на Петър!

sweetkids_mama,честито и леко бременеене

# 253
  • Варна
  • Мнения: 5 571
Енвия, Честит рожден ден на синчето ти!  bouquet
От раждането на малкия досега положителното е че Детелнка стана по-самостоятелна и като по-голяма счита, че може да се оправя сама. Отрицателното е, че някак се пречупи. беше много весело и общително дете. Сега е някак плаха с чужди хора и въобще, където има повече хора сякаш се свива в себе си. Последното не съм много сигурна, че е точно от раждането на малкия, но на мен поне така ми се струва.

# 254
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
remisteri Живот и здраве наесен сме първолаци. Толкова информация изчетох, че се плаша....Нейната учителка започна да я подготвя за приемните изпити самостоятелно. (ние сме предучилищна в детската) В момента съм в безизходица за избор на у-ще , такъв хаус е в главата ми, че изпушвам #Crazy Мои познати ми препоръчват 17то в западен парк?!, ние трябва да излизаме на квартира, не се знае къде ще намерим, аз работя в Хаджи Димитър, тати из цяла София... и къде да го търся това у-ще нямам представа...

Общи условия

Активация на акаунт