С бебе на път, но с автобус!

  • 4 026
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
И на мен ми се налага да пътувам по празниците, но ще се въздържа, просто няма как да се помъкна с малката.
Когато бях бременна в осми месец трябваше да ходя до Пловдив и се навих само защото е толкова кратко разстоянието (знаете как е с тоалетната в края на бременността, да не говорим за 45 градусовите августовски жеги), но нацелихме малоумен шофьор и първенството по колоездене и само докато излезем от София минаха над три часа, та общо 6 часа беше пътуването (с отиването до гарата от Младост).
Мисълта ми е, че стават много непредвидени неща, особено в този сезон, с тези натоварени пътища и метеорологични условия. Като сложим и склонността на  българския шофьор да кара като невидял... аз не бих рискувала, освен ако на някой животът му не зависи от моето пътуване, но и тогава ще се замисля.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Преди малко слушах по новините за поредната катастрофа с автобус. Има и жертви. Моля те помисли дали наистина е важно това пътуване.

# 17
  • Мнения: 1 371
Аз също бих те посъветвала да помислиш за пътуване с влак. Ако е дълго разстоянието - например до Варна, можеш да си вземеш самостоятелно спално купе.

# 18
  • Мнения: 52
Ако можеш отмени пътуването Peace.Бебо е много мъничък,както казаха и по-горе-времето е болнаво.Аз също не бих се наела,но ако е много наложащо най-добрият вариант за мен би бил автомобилът.

# 19
  • Мнения: 161
За мен на първо място е здравето и спокойствието на детето. Аз лично не бих се хванала нито с влак нито с автобус, дори и с кола в тези климатични условия на толкова дълго разстояние. Едва ли това пътуване е по-важно от детето!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз пътувах с едномесечно бебе в началото на март.Макар и не зима,беше си доста студено.И мен много ме притесняваха вирусите и се ужасявах от мисълта как малката изпада в някоя от своите кризи на рев,аз немога да я успокоя,немога да стана да я разхождам в автобуса и всички ме гледат лошо.Разстоянието беше Сливен-София(около 400 км) и за съжаление нямаше как да пътувам по друг начин.В интерес на истината беба спа непробудно през цялото време,освен когато й дойде времето за ядене,но аз бях на тръни през целия път.После пътувахме пак с автобус малко преди да навърши 3 мес.Този път около 250 км.Пак спа.Лятото на 6-7 мес направихме отиване и връщане пак Сливен-София,но този път вече беше по-трудно,защото девойката беше пораснала и не я свърташе на едно място,доскучаваше й и т.н.
Пътуването с автобус с бебе не е невъзможно,но определено е неудобно.Ти си знаеш бебето,ако е ревливо и неспокойно ще е кофти.Ако е поспаливо имаш голям шанс да спи през цялото време.И основно се съобразявай с времето,само като си спомня онези задръствания наскоро по Витиня и ми се изправя косата.Ако е все така снежно не рискувай,не се знае какво ще стане по пътя.Освен това по празниците има голям трафик и много задръствания,не е изключено да увиснете някъде с часове...Абе,много е относително положението...

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Препоръчвам влак първа класа (ако е наложително пътуването).

# 22
  • Мнения: 953
Не бих тръгнала на път с автобус или с влак! Първо - липсва всякаква безопасност за бебето, а за мен това е най-важното при пътуване; второ - съществува голяма опасност от вируси; трето - неудобство - нито памперс може да се смени, нито да се спре за почивка когато бебето даде сигнал, нито да се накърми на спокойствие.

Ако бях във вашата ситуация, бих си стояла на мястото, колкото и да ми се пътува, купонясва и т.н.

Да не говорим, че в зимни условия е далеч по-опасно да се пътува и знаем на какъв хал и колко безотговорни са родните ни превозвачи. Сякаш превозват едър рогат добитък, а не хора.  #2gunfire

и аз така мисля

# 23
  • Мнения: 3 356
Не можеш ме накара да извърша това упражнение-да го закарам от точка А до точка В с кола си е живо приключение,а това направо не го виждам. Crazy

# 24
  • Варна
  • Мнения: 773
не бих пътувала с нищо друго освен с автомобил.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Честно казано не бих тръгнала нито с автобус, нито с влак. Пълно е с кихащи и кашлящи хора.

# 26
  • Мнения: 1 531
точно това правих,но през лятото - беше съвсееем спокойно, щото спеше почти през цялото време... в слинга  Heart Eyes кърмих я, когато си му беше време и така  Heart Eyes зависи дали твоето бебе е от поспаливите  Crazy  обикновено малките спят повече,ама си зависи  Crazy

малко кофти с тези вируси сега,обаче,незнам  Rolling Eyes  аз от тях имам фобия и зимата съм решила да не пътуваме никъде  Tired  но пък точно в най-ниските температури, няма вируси - мрат от студа  Crazy

иначе лятото пусках специална тема - потърси
Peace

# 27
  • Мнения: 598
ами първото ни пътуване с автобус бе като бе на 35 дни-Пловдив --София. На връщане бяхме с влак. Спа цялото време. Оттогава имаме много пътувания с обществен транспорт, най-скорошното беше преди 3 седмици с влак от Пловдив до София и после оттам до Прага с автобус. Спа доста, иначе аз си се бях приготвила с одеалца, играчки, храна... Памперсите може да се сменят на бензиностанциите, има специални места за смяна на памперс или както аз правих--сменях в автобуса, но да уточня--Ваньо си имаше отделна седалка, та имаше място за тази манипулация. Важно е да се предвиди достатъчно храна, памперси, нещо за завиване (ако не работи парното или климатика) и ако е възможно да има отделна седалка за бебето. Виждала съм в междуградски автобуси хора да возят бебетата си в кошница за кола. Зависи от възрастта на бебето и доколко е спокойно, игриво, свикнало да пътува... Предвид че може да има задръствания сега по празниците трябва да се предвиди от всичко по повече, особено храна. Това е.

# 28
  • Мнения: 911
Единствено ако е нещо спешни бих го помъкнала по рейсове в това болно време.
Между това да си останем сами за празниците, но здрави ми се вижда за предпочитане пред семейно събиране и разболяло се дете.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,абсолютно задължително е бебето да има отделна седалка.Винаги когато съм пътувала с автобус съм вземала отделно място за беба и тя пътува в кошчето си за кола.Така и на бебчо му е по-удобно и на теб не ти умаляват ръцете да го държиш с часове.

Общи условия

Активация на акаунт