С бебе на път, но с автобус!

  • 4 034
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
Да,абсолютно задължително е бебето да има отделна седалка.Винаги когато съм пътувала с автобус съм вземала отделно място за беба и тя пътува в кошчето си за кола.Така и на бебчо му е по-удобно и на теб не ти умаляват ръцете да го държиш с часове.

И аз бих направила така, но не и в сезон, когато наоколо всичко живо кашля, киха и се сополивя.

# 31
  • Мнения: 2 821
Аз с кола трудно ще се навия посред зима с бебе да пътувам, а какво остава с автобус. Не бих рискувала.

# 32
  • Мнения: 750
Когато се роди първото ни дете и ние нямахме кола, затова често се налагаше да пътуваме с автобус. Сега не бих го направила, но тогава нямахме особен избор. За пръв път пътувахме началото на март, значи не е имала един месец - облякохме я подходящо и не е имало никакви проблеми...

# 33
  • Мнения: 1 155
Честно да ти кажа Не бих пътувала с детето с автобус в никакъв случай...в зимни условия, снегове, поледици, луди шофьори, болни хора. Всеки втори киха и кашля, супер неудобно е за теб и детето...ако се наака, къде ще го преобуеш? Как ще спинка? А и 200 км. са страшно много. С кола е друго, ако пътуването не търпи отлагане по добре помоли някой приятел или познат да те закара...незнам, но нито с рейс, нито с влак ми се струва добра идея. Пък и като знам в нашите влакове, за ква мизерия става въпрос.... Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз да си дам моя глас за влака. 200км са си повече от 3 часа на едно място. Пътувам редовно Варна - София откак сина ми навърши 4 месеца. В началато пътувах с влак, детето стоеше в порт бебе и повечето то пътя изкарваше в сън. Във влака ти се полага допълнителна седалка за бебето, така, че има достатъчно място за смяна на памперса. Аз кърмех и не ми е било проблем, когато се наложи да си нахраня бебето - хората в купето винаги си намираха в този момент нещо за четене.

В автобуса ще бъдеш ограничена в действията си. Зима е, пътищата са непредвидими, върлуват болести - аз лично не бих тръгнала с автобус.  Peace

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не бих предприела пътуването Naughty

# 36
  • Мнения: 385
Ние лятото до морето ходихме и се върнахме с автобус - по 7 часа в едната посока. Нямахме проблеми, но Боби не беше толкова малък на 9 месеца, а и пътувахме лятото. На отиване пътувахме през нощта и той спа през цялото време на седалката до мен му заформих легълце - носих одеалца и възглавничката му. Иначе го носих в слинга. Имахме много багаж, иначе щях да взема кошчето за кола, но ако няма свободни места в автобуса, трябва предварително да купиш още едно място и за него. Определено с кошче на отделна седалка до теб е най-добрия вариант. Не виждам нищо чак толкова страшно и непосилно. На връщане и памперси сменяхме на седалката /с непромокаемата подложка/ и се хранихме с пюрета и се кърмихме. Боби даже се закачаше с хората и му беше много весело.
Но определено съм съгласна с другите, че точно в този момент не е много удачно да се пътува с малко бебе. Пътищата не навсякъде са почистени, постоянно съобщават за катастрофи и закъсали автобуси, а и преди празниците - всички тръгват да пътуват.

Ако все пак решиш да тръгнеш провери дали в автобуса има отопление, дали пътищата в района, където ще пътувате са проходими и почистени, дали има възможност в автобуса да се сложи кошчето за кола и вземи повечко неща за детето - топли дрешки и одеалца, повече памперси, мокри кърпички, храна и вода за всеки случай.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Не бих тръгнала на път с автобус или с влак! Първо - липсва всякаква безопасност за бебето, а за мен това е най-важното при пътуване; второ - съществува голяма опасност от вируси; трето - неудобство - нито памперс може да се смени, нито да се спре за почивка когато бебето даде сигнал, нито да се накърми на спокойствие.

Ако бях във вашата ситуация, бих си стояла на мястото, колкото и да ми се пътува, купонясва и т.н.

Да не говорим, че в зимни условия е далеч по-опасно да се пътува и знаем на какъв хал и колко безотговорни са родните ни превозвачи. Сякаш превозват едър рогат добитък, а не хора.  #2gunfire
подкрепям  Peace

# 38
  • Мнения: 4 447
Дори и през ум не би ми минало да пътувам с детето в автобус. Толкоз ли е зор? Помисли не мисля, че е най-добрата идея/. Peace

# 39
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

Ако все пак решиш да тръгнеш провери дали в автобуса има отопление, дали пътищата в района, където ще пътувате са проходими и почистени, дали има възможност в автобуса да се сложи кошчето за кола и вземи повечко неща за детето - топли дрешки и одеалца, повече памперси, мокри кърпички, храна и вода за всеки случай.

Peace Точно така!
Аз лично винаги съм предпочитала влакоете.Моят син от вторият месец пътува между София,Казанлък и Бургас с  влак.Препоръчвам ти да пътуваш в делничен ден.Има по-малко хора.Автобус или влак ,изборът е твой! Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 44 223
Не бих пътувала така...не е нито здравословно, нито приятно (за вас, за бебето, за пътниците), нито пък е безопасно..

# 41
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Мила, ако целия зор е за да ходите някъде за празниците..... Thinking незнам....по-добре вземете кола от приятел или роднина и пътувайте ама с рейс недей моля те. Майка ми преди няколко дни замина за Тетевен с уж хубав рейс, а парното го нямало никакво. Свекър ми е шофьор и от него знам , че не пускат парното щото правят икономия на горивото, което после източват и продават #Cussing out #Cussing out българска му работа Confused

# 42
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Успяхме ли да те  разубедим Thinking

# 43
  • Мнения: 817
В никакъв случай не бих тръгнала с бебе на път с автобус. за мен си е безумие, съжалявам! Naughty

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз с кола трудно ще се навия посред зима с бебе да пътувам, а какво остава с автобус. Не бих рискувала.


И аз

Общи условия

Активация на акаунт