Колко тежат най-тежките близнаци в България?

  • 6 798
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Най -тежките близнаци в света са с общо тегло 12.58кг  #Crazy
най -леките близнаци  по 847г

общо 847 ли newsm78 Оживели newsm78

# 16
  • Мнения: 228
бебче по 847г и да оцелели са , а има и тризнаци с общо тегло оцелели 1385г

# 17
  • Мнения: 7 640
бебче по 847г и да оцелели са , а има и тризнаци с общо тегло оцелели 1385г

ааа, аз знам за по-леки, в момента са двумвсечни, да са живи и здрав, по около 700гр. парчето



# 18
  • Мнения: 7 803
в болницата имаше снимка на 690 грамови, ако добре помня  Embarassed

# 19
  • Мнения: 228
 Embarassed е мацки ей сега го прочетох по хубаво -"най-ниското комбинирано тегло при раждане на близнаци,които са оцелели е 847г (1n 13.57 унции)родени с цезарово сечение в сащ 19.септември 2004"

# 20
  • Мнения: 903
Оле, много малки бе. Как са оцелели. В България щяха да ги сметнат за аборт.
И на мен ми е чудно как се износват 2 по 4 кг. Моите бяха с общо тегло 4,100кг. и накрая щях да се пукна #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 013
И моите бяха 4700 някъде общо, тази майка добре се е справила.
Но не го смятам за невъзможно. Друнчо, еднояйчни или двуяйчни сте с брат ти?

Теглото при раждане е наследствено, доколкото знам. Износването им обаче зависи от състоянието и късмета на майката.

# 22
  • Мнения: 770
Привет и от мен! Мислите ли, че теглото на бебетата е наследствено? Според мен зависи от доста други нещо освен наследствеността, още повече когато става въпрос за близнаци! Моите се родиха с общо тегло над 5 200 гр. Чудното при нас е, че аз съм 43 кг и 160 см, а бебетата са родени големи, при това в 38 г.с. Вероятно, ако бяха потърпели още малко, щяха да са още по-големи! Но честно да ви кажа последните 2-3 седмици преди раждането не можех да ходя, само лежах и ужасно ми тежеше! А и имах чувството, че ще ми се пръсне кожата на корема #Crazy

# 23
  • Мнения: 7 803
Привет и от мен! Мислите ли, че теглото на бебетата е наследствено? Според мен зависи от доста други нещо освен наследствеността, още повече когато става въпрос за близнаци! Моите се родиха с общо тегло над 5 200 гр. Чудното при нас е, че аз съм 43 кг и 160 см, а бебетата са родени големи, при това в 38 г.с. Вероятно, ако бяха потърпели още малко, щяха да са още по-големи! Но честно да ви кажа последните 2-3 седмици преди раждането не можех да ходя, само лежах и ужасно ми тежеше! А и имах чувството, че ще ми се пръсне кожата на корема #Crazy
ми и аз съм 43 кила ама 153  Embarassed и малките бяха 4500 общо, ама се родиха в 33 седмица, ако бяха изкарали до 38 не знам  Crazy

# 24
  • Мнения: 2 013
Доколкото знам наследствено е теглото при раждане, а не колко едри са бащата и майката като възрастни. Някой може да се роди и 5 кг, а като възрастен да е 50. Няма връзка.
Аз бях огромна, коремът ми - също, а децата се родиха сравнително дребни само 5 дни преди термин.

# 25
Дивана еднояйчни близнаци сме...
Доколкото знам майка ми два месеца преди да роди не е можела да ходи и е влязла в болница...
Да ви кажа не съм питал родителите ми по колко са се родили и не знам дали има връзка с наследствеността теглото при раждане...Ако ви интересува ще ги питам Simple Smile Но на брат ми детенцето се роди 3.900кг, и след това като растеж върви даже малко по-напред от нас...С нетърпение чакам да видя живот и здраве и моето юначе колко ще се роди...Термина ни е през април...

# 26
  • Мнения: 7 803
ми аз съм се родила 3,200 около термин  Rolling Eyes значи за мен не важи

# 27
  • Мнения: 2 013
ми аз съм се родила 3,200 около термин  Rolling Eyes значи за мен не важи


Аз съм се родила 3600, т.е. и за мен не важи. В случая с близнаците обаче те нямат много място да растат, затова се раждат по-дребни и бързо наваксват после - моите качваха по кило месечно в началото.
Казах само, че по принцип теглото при раждане е наследствен фактор, доколкото съм чувала, но то важи предимно за единичните бебета, предполагам. Не съм много сигурна в това, което пиша, имам някакъв такъв спомен, държа да уточня.

Друнчо, може би поне тежестта на втората плацента си е спестила майка ти. Да я гледате много, ей Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 803
и аз съм я чувала тази теория, но не ми се вярва  Peace
вярно е, че рано се раждат близнаците, но и теоритично ако се изчисли за 7 седмици колко биха качили, пак не се връзва  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 013
Нямат масто за растеж, предполагам. За моите докторът твърдеше, че са вече по 2 800 месец преди раждането, а се родиха по-малки. Главичките им бяха добре развити, а телцата - тънички. Той беше само кожа и кости. А след няколко месеца - пухкаво бебе с гривнички.

Общи условия

Активация на акаунт