Колко тежат най-тежките близнаци в България?

  • 6 822
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте,
Има ли някой информация колко тежат най-тежките близнаци в България...Естествено говоря за тегло при раждането...

# 1
Не претендирам за тежки близнаци моите момчета бяха с тегло-2.800 и 2.650 и дължина по 50см. На мен ми се виждаха страшно малки поради факта че баткото беше с тегло 3.500.но се убедих,че са големи бебета след като ми показаха момиченце родено веднага след моите момчета родено с тегло 2.200.Слава бога при нас не се наложи използване на кувиоз (както се опита да ме плаши анестезиолога на когото отказах да дам малко пари)Всичко мина супер ,само където се наложи да раждам секцио, защото единия застана с краката напред и не се обърна в продължение на месец

# 2
  • Мнения: 152
Да чувства се разлика момичето ми беше 2210-45 а момчето 3140-49 но това не и попречи да мине жълтеницата по  лесно дори и след това тя беше по борбената докато той по тромавия.

# 3
А сега видях, че не съм добавил теглото на мен и брат ми - аз 4.150кг, а брат ми 4,300кг  Grinning
Близнаци сме от около 27 години и половина  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 895
аз 4.150кг, а брат ми 4,300кг

Това се нужда е от доказателства(документ,епикриза например), в противен случай го приемам за пързалка и пращам темата да спинка Twisted Evil

# 5
И да я пратиш и да не я пратиш факта си е факт...По пощата ли да ти пратя доказателството или как... Joy
Сега сериозно. Нормално е хората да не вярват като чуят, но това е самата истина...Имаме документи от родилното така, че всичко е доказуемо...
В момента и аз чакам детенце (да сме живи и здрави дано всичко мине добре) и така попаднах на вашия сайт  Simple Smile
А брат ми даже си има едно почти 10 месечно калпазанче Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 895
druncho, нищо лично. Тук често има кандидати за слава. Недоверчива съм към така поднесени сензационни истории. Близнаци всяко от които над 4 килограма ми звучи нереалистично. Инак, да ти се роди живо и здраво детенцето, но продължавам да смятам изнесената информация за съмнителна, докато не бъда убедена някак в противното.
И да, следя внимателно развитието на темата Laughing

# 7
  • Мнения: 2 757
Може да са над 4 кила, и аз тук от комшията бях чула за такъв случай, при това родени нормално и всичко нормално - но то било преди време когато медицината не била толкова напреднала. Децата били добре, но майката едва я спасили

# 8
моите племенници се родиха 3300 и  3150.това ми се струва доста за близнаци.а над 4  кг. Confused(браво на майката)

# 9
При първа възможност ще сканирам документите и ще ги кача тук...Родени сме със секцио...

# 10
  • Мнения: 3 638
Мога само да кажа браво на майка ви - след като е успяла да ви износи толкова големи, сега трябва вие на ръце да я носите!!!  Flutter


Иначе почти не е за вярване, но явно се раждат и толкова толеми близнаци - ето последните:

 http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/manchester/7063779.stm

# 11
  • Мнения: 7 640
защо ми се струва, че преди около година пак един такъв гост имаше тука с такава тема newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 847
Малеее, направо ми се взе акъла. Моите се родиха 3450 и 3050 и  накрая едвам издържах, а по 4 кила ме е страх да си го помисля.

Браво на майка ви!

# 13
  • Мнения: 7 803
защо ми се струва, че преди около година пак един такъв гост имаше тука с такава тема newsm78
абсолютно си права  Peace

# 14
  • Мнения: 228
Най -тежките близнаци в света са с общо тегло 12.58кг  #Crazy
най -леките близнаци  по 847г

# 15
  • Мнения: 7 640
Най -тежките близнаци в света са с общо тегло 12.58кг  #Crazy
най -леките близнаци  по 847г

общо 847 ли newsm78 Оживели newsm78

# 16
  • Мнения: 228
бебче по 847г и да оцелели са , а има и тризнаци с общо тегло оцелели 1385г

# 17
  • Мнения: 7 640
бебче по 847г и да оцелели са , а има и тризнаци с общо тегло оцелели 1385г

ааа, аз знам за по-леки, в момента са двумвсечни, да са живи и здрав, по около 700гр. парчето



# 18
  • Мнения: 7 803
в болницата имаше снимка на 690 грамови, ако добре помня  Embarassed

# 19
  • Мнения: 228
 Embarassed е мацки ей сега го прочетох по хубаво -"най-ниското комбинирано тегло при раждане на близнаци,които са оцелели е 847г (1n 13.57 унции)родени с цезарово сечение в сащ 19.септември 2004"

# 20
  • Мнения: 903
Оле, много малки бе. Как са оцелели. В България щяха да ги сметнат за аборт.
И на мен ми е чудно как се износват 2 по 4 кг. Моите бяха с общо тегло 4,100кг. и накрая щях да се пукна #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 013
И моите бяха 4700 някъде общо, тази майка добре се е справила.
Но не го смятам за невъзможно. Друнчо, еднояйчни или двуяйчни сте с брат ти?

Теглото при раждане е наследствено, доколкото знам. Износването им обаче зависи от състоянието и късмета на майката.

# 22
  • Мнения: 770
Привет и от мен! Мислите ли, че теглото на бебетата е наследствено? Според мен зависи от доста други нещо освен наследствеността, още повече когато става въпрос за близнаци! Моите се родиха с общо тегло над 5 200 гр. Чудното при нас е, че аз съм 43 кг и 160 см, а бебетата са родени големи, при това в 38 г.с. Вероятно, ако бяха потърпели още малко, щяха да са още по-големи! Но честно да ви кажа последните 2-3 седмици преди раждането не можех да ходя, само лежах и ужасно ми тежеше! А и имах чувството, че ще ми се пръсне кожата на корема #Crazy

# 23
  • Мнения: 7 803
Привет и от мен! Мислите ли, че теглото на бебетата е наследствено? Според мен зависи от доста други нещо освен наследствеността, още повече когато става въпрос за близнаци! Моите се родиха с общо тегло над 5 200 гр. Чудното при нас е, че аз съм 43 кг и 160 см, а бебетата са родени големи, при това в 38 г.с. Вероятно, ако бяха потърпели още малко, щяха да са още по-големи! Но честно да ви кажа последните 2-3 седмици преди раждането не можех да ходя, само лежах и ужасно ми тежеше! А и имах чувството, че ще ми се пръсне кожата на корема #Crazy
ми и аз съм 43 кила ама 153  Embarassed и малките бяха 4500 общо, ама се родиха в 33 седмица, ако бяха изкарали до 38 не знам  Crazy

# 24
  • Мнения: 2 013
Доколкото знам наследствено е теглото при раждане, а не колко едри са бащата и майката като възрастни. Някой може да се роди и 5 кг, а като възрастен да е 50. Няма връзка.
Аз бях огромна, коремът ми - също, а децата се родиха сравнително дребни само 5 дни преди термин.

# 25
Дивана еднояйчни близнаци сме...
Доколкото знам майка ми два месеца преди да роди не е можела да ходи и е влязла в болница...
Да ви кажа не съм питал родителите ми по колко са се родили и не знам дали има връзка с наследствеността теглото при раждане...Ако ви интересува ще ги питам Simple Smile Но на брат ми детенцето се роди 3.900кг, и след това като растеж върви даже малко по-напред от нас...С нетърпение чакам да видя живот и здраве и моето юначе колко ще се роди...Термина ни е през април...

# 26
  • Мнения: 7 803
ми аз съм се родила 3,200 около термин  Rolling Eyes значи за мен не важи

# 27
  • Мнения: 2 013
ми аз съм се родила 3,200 около термин  Rolling Eyes значи за мен не важи


Аз съм се родила 3600, т.е. и за мен не важи. В случая с близнаците обаче те нямат много място да растат, затова се раждат по-дребни и бързо наваксват после - моите качваха по кило месечно в началото.
Казах само, че по принцип теглото при раждане е наследствен фактор, доколкото съм чувала, но то важи предимно за единичните бебета, предполагам. Не съм много сигурна в това, което пиша, имам някакъв такъв спомен, държа да уточня.

Друнчо, може би поне тежестта на втората плацента си е спестила майка ти. Да я гледате много, ей Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 803
и аз съм я чувала тази теория, но не ми се вярва  Peace
вярно е, че рано се раждат близнаците, но и теоритично ако се изчисли за 7 седмици колко биха качили, пак не се връзва  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 013
Нямат масто за растеж, предполагам. За моите докторът твърдеше, че са вече по 2 800 месец преди раждането, а се родиха по-малки. Главичките им бяха добре развити, а телцата - тънички. Той беше само кожа и кости. А след няколко месеца - пухкаво бебе с гривнички.

# 30
  • Мнения: 7 803
и аз мислех, че ще се пръсна вече  Sick много зле беше работата. тя природата си знае работата  Peace

# 31
  • Мнения: 14
Моите две близначки се родиха, едната 3кг., другата 3.02кг., по 51 см.Докторите казваха , докато бях бременна , че били малки, а те се родиха съвсем нормални

# 32
  • Варна
  • Мнения: 552
Моите близнаци се родиха по 2,850кг и по 50см всяко.Общо тежаха 5,700
Дъщеря ми,аз и мъжа ми сме родени по 4кг

# 33
  • Мнения: 4 965
Близнаците на братовчедката на мъжа ми са родени 3700 г. и 3750 г. - на термин.
Моите в 35 г.с. бяха по 2200 и 2400 г. Ако ги бях носила още 1 месец сигурно и те щяха да минат 3-те кг.
Ама пък в тяхната рода всички са големи хора.

# 34
  • Мнения: 3
При първа възможност ще сканирам документите и ще ги кача тук...Родени сме със секцио...

Какво стана с доказателствата?

# 35
  • Перник
  • Мнения: 257
Аз имам позната която роди близнаци едното е 4.200 а другото 3.800, раждала ги е нормално но за съжаление едното е с проблем.

# 36
  • Мнения: 6
druncho мъж ли е? че се очертава много интересно - двойка еднояйчни двуполови близнаци hahaha

# 37
  • Мнения: 649
Моите се родиха общо 4250, в осмия месец. Аз съм се родила в седмия и съм била 1850. А бащата на децата ми и брат му (близнаци - еднояйчни), са били по 3600 единия, 6800другия , но майка им е била на легло цяла бременност.

# 38
  • Мнения: 3 638
Моите се родиха общо 4250, в осмия месец. Аз съм се родила в седмия и съм била 1850. А бащата на децата ми и брат му (близнаци - еднояйчни), са били по 3600 единия, 6800другия , но майка им е била на легло цяла бременност.

 Shocked Нещо да не бъркаш????

# 39
  • Мнения: 770
Моите се родиха общо 4250, в осмия месец. Аз съм се родила в седмия и съм била 1850. А бащата на децата ми и брат му (близнаци - еднояйчни), са били по 3600 единия, 6800другия , но майка им е била на легло цяла бременност.

 Shocked Нещо да не бъркаш????

Може би общо и двамата newsm78

# 40
  • Мнения: 1 924
Май при близнаците все пак не важи наследственият фактор.Аз и мъжът ми сме родени над 4 кг,първото ни дете също беше над 4 кг родено.Близнетата ни обаче се родиха с общо тегло 4700.

# 41
  • Мнения: 127
Здравейте. Моите момичета се родиха 38г.с. едната 3000гр, другата 2850гр. Нямах разкритие, те дори нямаха намерение да излизат. Последните дни направо не ми се живееше. Отивах до Шейново на преглед и докторите все казваха, ааа не рано е връщай се. Накрая отидох и казах или раждам или ще спя на стълбите, но няма да се върна  Shocked Не ми се мисли до термин как щях да изкарам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт