Въпрос от мъж

  • 3 349
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 410
Защо някои жени искат да родят без анестезия...

За да има кой да им вика 'евала'. Суета. Всичко е суета, нали така беше. Grinning

# 16
  • Мнения: 1 335
По принцип сьм страшна паника,лигла и капризна.Оказа се,че мога да родя 3 пьти нормално без упойки и секцио.В момента се чувствам,"като пич".Сега знам вече какво е раждане и сьм горда от това!За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!

Това е голяма глупост.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 238


Въпрос на гледна точка, на праг на болката, издръжливост. А понякога и на лекари. Свалям шапка на майките родили без упойки или подобни обезболяващи.   bouquet


Аз родих нормално без упойка и мога да кажа че раждането ми беше много леко,бях се подготвила за някакви ужасни болки,но за щастие не беше така.Всяка жена понася по индивидуален начин болките.Бих използвала упойка,но проста не ми беше необходима.

# 18
  • Мнения: 85
По принцип сьм страшна паника,лигла и капризна.Оказа се,че мога да родя 3 пьти нормално без упойки и секцио.В момента се чувствам,"като пич".Сега знам вече какво е раждане и сьм горда от това!За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!
Е, оттук нататъка вече ще ти е по-лесно Peace

# 19
  • Мнения: 791
И двата пъти родих без упойка  Peace  То болезнената част е първите 5см разкритие, после всичко става много бързо и според мен нямаше смисъл тепърва да ми бият епидорална.
Но всеки си е сам за себе си с решенията си. Не винаги зависи и от майката как ще се процедира повреме на раждане.

За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!

Малко силно казано - ЛИГАВЩИНА! Раждането си е болка, при всяка жена е различно - и при двете ми раждания нещата протекоха съвсем по различен начин! Втория път цяла нощ се мъчих със зверски контракции, но нямах разкритие. И нещата не стигат до ЛИГАВЩИНА, а до ПРАГ НА БОЛКАТА, която при всеки човек е различна. Аз и ти сме успели да издържим без упойка, но не всеки може  Peace

# 20
  • Мнения: 85
Просто май живота е шарен - гледам 40 кг. гадже, ражда две деца нормално - тя просто е направена за това и обратното - голяма яка жена,отворена на кариера, трудности в живота и т.н. и голям страх, притеснения, ама какво ще стане, ама аз не мога така ........ #2gunfire

# 21
  • Мнения: 46 520
... Не сьм умряла без тези "екстри"! ...

Човек може да не умре от много неща, но от какъв зор да минава през тях Laughing

... голям страх, притеснения, ама какво ще стане, ама аз не мога така ........ #2gunfire

Аз лично съм устроена да избирам най-лекия път, не казвам, че не мога, а че не искам. Има и такива, които искат да извървят най-трудния, хора всякакви  Peace не се меси в решението на жена си, има си доктор, те заедно ще го намерят  Peace

# 22
  • Мнения: 250
Родих нормално,без упойка и бих казала че раждането ми мина много леко.Представям си ако беше с упойка.Болницата в която раждах не правеха упойки по желание, нямаше анастезиолози на разположение и се наложи да родя без тези екстри.Много е важна психическата нагласа. Peace

# 23
  • Мнения: 611
Родих нормално, без упойка.Болеше, все пак е раждане, но се забравя като видиш малкото човече на корема ти Peace
Упойките не са лигавщини, просто хората са измислили нещо, което спестява голяма част от мъките ма една майка Peace
Не съм родила без упойка само и само някой да ми каже "евала" или от суета, а просто така се случи Rolling Eyes, защо трябва да има причина за това newsm78

# 24
  • Мнения: 146
Аз раждах с епидорална и всичко си помня, така че едва ли е заради спомените. Всяка си има различни подбуди. Аз лично раждах 25 часа и едва ли без упойка щях да се справя, имах контракции като че ли всеки момент ще родя, но нямах никакво разкритие. Едвам го добутах до 4 сантиметра. Има жени, които почти не усещат болка и раждат много бързо. Други казват, че не искат и накрая не издържат и те. Трети искат да бъдат героини, а четвърти се съобразяват с минималния риск от епидоралната.

# 25
  • Мнения: 589
Упойката в много редки случаи може да е рискована, но това би трябвало да се прецени от анестезиолога при раждането. Жена ви да не се плаши да я поиска, ако реши, че няма да се справи иначе - по-добре родилка в добро психическо състояние, отколкото естествено раждане на всяка цена.

Моето мнение е, че е най-добре да се прибягва до секцио по медицински причини. И все пак, ако жената много се плаши от раждането, да избере този вариант, защото от паника и страх при естествено раждане могат да се случат лоши неща.

И пак, всичко е много индивидуално - човек трябва да изхожда от собственото си усещане и нагласа при взимането на такова решение.

# 26
  • Мнения: 1 931
Защо някои жени искат да родят без анестезия...

За да има кой да им вика 'евала'. Суета. Всичко е суета, нали така беше. Grinning
Не е въпрос на суета. Дано да не се превърне в поредната тема в която майки почват да се нападат. Всеки си има гледна точка и страхове и никой няма право да го съди.
Аз и двата пъти родих нормално, без упойка, ако тогава имах пари щях да си платя за нея, но ги нямах. Да родих, и двата пъти ми беше много болезнено и продължително. Така сме устроени и можем да преживеем такива неща.

# 27
  • Мнения: 1 103
Аз също родих с упойка  епидурална .Просто при самото раждане не усещаш болка и помниш този миг завинаги.

# 28
  • Мнения: 750
Два пъти родих нормално без упойка. От първия не се оплаквам, втория беше кошмарно, но издържах...

# 29
  • София
  • Мнения: 10 331
Как предпочиташда родиш си е въпрос на вътрешно усещане. Няма две жени да ти отгоорят еднакво. А как всъщност ще протекат нещата, си е съвсем друг въпрос  Mr. Green.  Винаги обаче се стига до моента, когато викаш - "Важното е бебето и аз да сме добре".

Общи условия

Активация на акаунт