Въпрос от мъж

  • 3 364
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 479
Не съм родила без упойка само и само някой да ми каже "евала" или от суета, а просто така се случи Rolling Eyes, защо трябва да има причина за това newsm78
И аз така!

# 31
  • Мнения: 1 479
По принцип сьм страшна паника,лигла и капризна.Оказа се,че мога да родя 3 пьти нормално без упойки и секцио.В момента се чувствам,"като пич".Сега знам вече какво е раждане и сьм горда от това!За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!

Това е голяма глупост.
Значи и аз и приятелките ми родили,като мен в чужбина сме много глупави?Ау как не ни е срам?! Joy hahaha

# 32
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Родих нормално с епидурална!  Peace
По време на раждането ми имаше усложнения, изгубиха се тоновете на бебето и екипа се подготви за секцио, но точно преди да ме срежат чуха тоновете и си родих нормално  Grinning
21 век сме  Grinning и мисля, че при наличие на добър екип, жената може спокойно да роди нормално или секцио, както си реши и прецени сама.
Всички ние сме достатъчно отговорни и знаем, че не раждането, а здравето, отглеждането и възпитанието на детето са над всичко  Peace

# 33
  • Мнения: 411
 ThinkingКоя ли е ази жена,която иска да ражда без упойка?Ако сега има такова желание по-късно би се позамислила  Rolling Eyes Но е хубаво,че не я е страх  Hug

# 34
  • Мнения: 218
Това е една от темите които винаги предизвикват конфликити... а и повечето хора отговарят без да четат въпроса внимателно Grinning

Имам въпрос - нищо не разбирам по темата и моля да бъда извинен.
Защо някои жени искат да родят без анестезия, дали тя носи рискове за детето и нея самата или просто искат да си изживеят момента, който едва ли е приятен???
Ако е за да не изпуснат нещо - звучи странно, предвид това, че повечето раждания са доста продължителни и болезнени.

Рискове от всяка интервенция (и обезболяване) има - или за майката, или за бебето, но медицината в днешни дни толкова е напреднала че рисковете са сведени до минимум. Най добре е да си попитате лекаря за различните варианти за обезболяване, предимства и недостатъци, и така да решите (в нашия случай аз реших, таткото само слушаше  Mr. Green Mr. Green ) Има и доста информация по уеба (аз имам връзки само на английски).

А що се отнася до това да изживееш момента на раждането - има и такива жени, и няма нищо лошо в това. Въпрос на личен избор. Аз лично този път бих минала без това изживяване - за мен основният аргумент против обезболяващите са страничните ефекти, но всяко раждане е различно и никога не можеш да предвидиш как ще се развият нещата Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 451
Доста често мотивът на жената е точно този - да изживее всеки миг от раждането. Всеки сам преценява за себе си.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 226
Аз лично имах притеснения за упойка
1 дали ще ми понесе
2 дали ще ми я поставят както трябва, дали ще подейства изобщо, или така пък ще подейства, че няма да усещам напъните и да се справя с раждането...
3 бях убедена, че няма много да ме боли.....е боля доста последния час-два...ама голяма работа...
4 не успях да се убедя, че е напълно безвредна за бебето и че няма никакъв риск за него...

Не съжалявам, пак да раждам, пак няма да искам, но ще държа и окситоцин да н ми слагат....

# 37
  • Мнения: 887
голям страх от тази болка, голямо нещо!
всеки може да опише болката и никога няма да е същото, защото прагът на търпимост на всеки е различен.
не съм искала анестезия, помня, че ме болеше, но не мога СЕГА да кажа, че е било непосилно. забравя се.
нямам намерение да искам епидурал и при второто раждане
Напълно подкрепям това мнение. Аз също родих без упойка и пак бих родила така. Но всеки сам си решава доколко може да издържа на болката.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 13
Не съм родила без упойка само и само някой да ми каже "евала" или от суета, а просто така се случи Rolling Eyes, защо трябва да има причина за това newsm78
И аз така!
Всеки път е различно, аз видях най-голям зор с малката. Не съм ползвала упойки при нито едно  от трите раждания. Истината е, че се забравя, особено когато си обградена с любов, нежност и внимание. При други обстоятелства бих го направила отново...

# 39
  • Мнения: 953
Родих нормално без упойка и то не защото имах желание да съм " Crazyмайка героиня "
Ако потърсиш повече информация в нета ще разбереш, че упойките крият доста рискове, някои от тях преминават и в кръвоносната система на бебето, други могат да блокират дишането на майката или да й оставят последици които да отшумят след месеци от раждането,  това не е шега работа.
Въпросните проблемации с упойките са много голяма рядкост, но достатъчно силен аргумент да ме откажат от тяхното използване.
Както се казва един риск по малко за мен и бебето. По спешност винаги могат да ме приспят така или иначе.
За пълна упойка направо е абсурдно и да си помисля - все едно да проспиш най-важният момент в живота си да не можеш да посрещнеш детето си първа и да го гушнеш,
да не можеш да видиш и чуеш как ще изплаче как изглежда.
Какво толкова - няколко часа болки и после всичко отминава и се забравя, природата ни е създала абсолютно способни да издържим на тази болка.
 

# 40
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Родих без упойка, просто защото страхът ми от упойките до последно беше по-голям от страха от раждането Embarassed.
От всякакви обезболяващи, по-силни от аналгин, приспивателни и дори сироп за кашлица се чувствам ужасно, имам висок праг на болка и, не на последно място, имах бързо и леко раждане. Иначе, кой знае, вероятно бих размислила по някое време.

Pita4, важното е жена ти да се чувства спокойна и всичко да мине бързо, останалото са подробности от пейзажа. Peace

# 41
  • Мнения: 1 339
По принцип сьм страшна паника,лигла и капризна.Оказа се,че мога да родя 3 пьти нормално без упойки и секцио.В момента се чувствам,"като пич".Сега знам вече какво е раждане и сьм горда от това!За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!

Това е голяма глупост.
Значи и аз и приятелките ми родили,като мен в чужбина сме много глупави?Ау как не ни е срам?! Joy hahaha

хехехе не - вие сте героини, трябва да ви издигнем паметник : Жените които раждат без упойка са истинките майки, другите са лигли Simple Smile))))))

# 42
  • Мнения: 611
Май пак се почва newsm78
Не мога  да разбера защо въобще трябва да има някакво деление между нас,че нали раждането си е раждане- с упойка, без упойка, секцио- болка винаги има, малка, голяма- все пак я има ooooh!
Никога не съм се мислела за героиня, затова че съм родила детето си без упойка Naughty, мисля си че всяка от нас, която е решила да има дете е сама по себе си героиня, не е въпроса в това как ще родиш, а в това, че искаш да дадеш живот, няма по-важно от това за мен Peace

# 43
  • Мнения: 177
Аз раждах без упойка, защото си мислех, че съм "кораво ко**ле". Е, родих, ама...Оказа се, че не съм чак толкова корава, щом съм припаднала от болка
Спомена за раждането ми е всичко друго, но не и хубав

А това за лигавщините не са ли малко крайни изказвания newsm78
Всеки има право на избор, нали това ни различава от животните.

# 44
  • Мнения: 9 973
родих без упойка,защото като отидох бях с 8см.до родилна зала с пълно разкритие,за кога упойка,а и то бързо се свършва в родилното Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт