Кога децата започват да разбират че им викаш по име?

  • 1 750
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
към петия месец....но трябва да му се вика по име от самото начало или няколко/но не много/ галени вариации ,да свиква със звуците ,от които е изградено името му и да ги разпознава.... hahaha.готино е да се обръща на името нали Peace

# 16
Бях прочела че към петия месец вече си "знаят" името и наистина че като виках Марти и той се обръщаше каквото и да прави. И така известно време докато не реших един ден да пробвам да му извикам с друго име за да видя дали наистина реагира на "Марти" и познайте -обърна се със същата скорост с каквато се обръща и ме търси когато кажа "Марти"....според мен те се обръщат на интонацията и на познатия глас не точно на името ..може по -късно вече да - но през петия месец....  newsm78  по-скоро не.

# 17
  • Мнения: 2 677
Наближаваше годинка, когато започна да се обръща по име.

# 18
  • Мнения: 208
От раждането на беба започнах да и викам по име и към края на 5 месец някъде започна да се обръща на името си.

# 19
  • Мнения: 122
около 6 месеца

# 20
  • Мнения: 1 674
На 5 месеца се обръщаше когато и виках на име.

# 21
  • Мнения: 254
Точно днес осъзнах, че от известно време се обръща съвсем целенасочено, когато я викам по име, независимо дали казвам цялото име или галеното  Simple Smile.

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
5- 6 месец, но аз/ние я наричаме по име от както се е родила.

# 23
  • Мнения: 660
От около месец започна да реагира на името си, но пък и аз около годинката осъзнах, че трябва да започна да го наричам по име, за да го научи.

# 24
  • Мнения: 1 098
Четох някъде, че започват да се обръщат, когато ги викаш по име към 5-ият месец Peace

# 25
  • Мнения: 270
Към 4-тия месец започна да реагира и да се обръща на името си  Crazy.

# 26
  • Мнения: 4 784
Беше някъде на около пет-шест месеца.

# 27
  • Мнения: 4 555
При нас това едва ли скоро ще се случи. Аз какви ли не шантави обръщения използвам  ooooh!
Може би трябва да започна най-после да й казвам по име, най-вече за да свиквам аз самата с нейното име. Но пък Калина хич не ми изглежда като бебешко име  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт