~::~Кулла ам уа антум би хаир~Да сме живи и здрави много години!~::~46

  • 23 307
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Марси - за дърпаните кори трябва хубаво брашно - с  много нули както казваше баба и майсторлък , а той се добива с хиляди неуспешни опити . Баба и майка са майсторки , но аз не го практикувам често и си губя тренинга Simple Smile
Точенето иска повече брашно - ръсиш обилно преди всяко навиване около точилката , търкаляш в/у нея с ръце и раздалечаваш в срещу положните страни , развиваш , пак ръсиш , пак навиваш и търкаляш и така докато стане макс. тънко .
За неможещи аз съветвам баничката да е с мая - втасала , вярно , че е като питка , но ако ги разточваш една в/у друга с масло по средата , осучеш и завиеш на охлюв също става мн. вкусно .

Направих баклава и тортата на Лео и ми се доспа - хахаха - боже много ме мързи Simple Smile

# 241
  • Мнения: 914
Марси  аз отивам да правя сега една баница Зарази ме  бе моме  bowuu

Използвам брашно за гато ,или финно за сладки Предполагам и при вас е такова Казвам на продавача за сладки и той меи дава финно А иначе в супермаркетите им разни видове че чак ми се завива свят  Blush

Стискайте ми палци Купих си нова пръчк а  че да точа Много е лесно  ,а поръсвай повече брашно както ти е казала Пепи и нищо не се къса  ,ако е добре умесено ,нали те казах чак да се изпотиш  Joy

# 242
  • Мнения: 914
Другарче къде си Скипа ти е включен а ти къде си  newsm78

Къде сте останалите  newsm78

# 243
  • Мнения: 333
Аз съм от присъстващите тук и надничам отвреме на време и виждам, че днес тук е пусто.  Grinning

И аз утре ще направя баница с късмети. За пръв път ще ми е.  Blush Да видим какво ще се получи.  Flutter

А това за магиите аз пък съм чувала, че в Алжир се правили най-много. Единствено с това съм запомнила Алжир..  Blush hahaha

# 244
  • Мнения: 3 804


МАРСИ-да ти е жива и здрава щерката
ЛОРЕКСА-вси4кото щастие на света
аз пак със закъснение,но така е днес бяхме в една градинка,по то4но в 2 но от 1вата ни изгониха защото беше само за майки с деца а аз видих и баща ми-които попита как може да има такава дискриминация на мъжкия пол Thinking после отидохме в една друга-обща с голям зор после изкарах Даяна от там-пуснала съм малко снимки,а има 2 с дядо Мраз но са с лошо ка4ество защото на камарата и падна батерията и снимках само видео а тези снимки са преснети от записа

# 245
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Деска снощи в новините на Канал1 даваха снимки от празнично украсения Дамаск и от дома на една млада мацка - арабка , мюсулманка , но си украсила елха и т.н. защото и било весело на душата или нещо таково каза ... Дърдореха и нещо за конкурса - блещих се ама нищо др. нямаше .

Ох , много ме боли стомаха и не мога да спя - дежуря в едното място  Sick #Crazy Laughing
Проклето да е всичкото плюскане на света - ама до утре ще ми мине и пак ще плющя ...
Как не ме болеше постоянно , че да се залепи туй устище  Mr. Green

Леки сънища !

# 246
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Здравейте моми4ета Hug,аз на всеки 10 страници се появявам по ведньж да ви поздравя и после пак из4езвам Embarassed,но ми е много приятно да ви 4ета Embarassed.
SVEAR,зна4и си в Мароко Wink,в кой град си ,аз бях там няколко пьти на екскурзия и страШно много ми хареса Embarassed
Амел и Marsy,Шукран Embarassed,за милото посреЩане Hug
Mariabutti,дано Зайед се е оправил ве4е Praynig
Аnisim,про4етох статията която си пуснала и се раз4уствах....ееееххх,каква лУбов,дано сега това моми4е  е добре Praynig.
Desert princess,много ми стана мь4но мила като про4етох твоите преживявания Cry,дано скоро излезнеШ от тази ситуация на несигурност и безпомоЩтност Hug.Едва ли моите думи ,Ще те успокоят,но и аз искам да ти каза както другите моми4ета ,4е с един мьж света не свьрШва......има оЩе мнооооого,когато оби4аШ боли,но минава....
Аз не сьм те видяла на снимка ,но сьм сигурна ,4е си хубаво моми4е и за това само искам да ти пожелая много кьсмет и скоро да намериШ реШението. Hug Hug Hug

И аз гледах за Бенадзир,потекоха ми сьлзите като 4ух как извикаха хората когато им сьобЩиха за смьртта и Cry Cry Cry.Господи каква лудост.....Нека по4ива в мир Praynig

# 247
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Здравейте!
Марси, зло да ви забрави! Честито на дъщеря ти! Да е здрава и само успехи в живота  bouquet

Зайед няма Т , Praynig , но още е сполив. Явно е било вирус, защото сега всички , освен мен , са болни  #Crazy
малката се дави от сополи и май само със солената вода няма да мине. отивам на лекар после. гадост е, че нашия педиатър е във ваканция Sad

Дезърт, и ние "се разделяхме" на 2 пъти с Бути, докато се реши да се женим. Но , ако не му "дойде" на твоя мъж , няма да стане, каквото и да правиш.  Peace Един съвет само- мъжете не обичат жени, които им "падат ниско". Не забравяй какво ги правят "тяхните" кокони и попий малко опит  Simple Smile

аз изчезвам, но не знам как ще ме пусни Зайед да излезна само с НУр #Crazy
лек ден и весели празници на празнуващите  Hug

# 248
  • Мнения: 927
Добро утро ,девойчета  Laughing
Миме, дано се оправите бързичко  Praynig Кажи какво е станало като се върнеш от лекаря.
Вал, добре дошла и списвай по-често  Hug и хич не си сбъркала - хубавичка си е нашата Мария  Grinning
Я сега баничарките се отчетат   chef - кой направи баница след вчерашното обсъждане, че да почерпите имам предвид  Mr. Green
 
Цитат
Ох , много ме боли стомаха и не мога да спя - дежуря в едното място   
Проклето да е всичкото плюскане на света - ама до утре ще ми мине и пак ще плющя ...
Как не ме болеше постоянно , че да се залепи туй устище   

Joy  Joy  Пепиии, твойте бисери ми правят деня  Joy
Дтти, добре си изкарвате  Hug Голяма сладуранка Даяна  Heart Eyes

# 249
  • Мнения: 113
Здравейте, момичета! От няколко дни се опитвам да си събера мислите да напиша няколко реда, ама нещо "забих", та трябваше да рестартирам  Simple Smile Не, че сега съм в перфектна форма де...нито съм преяла, нито съм препила, ама все ми се спи и ми е едно такова...заспало.
Честито със закъснение на всички, които празнуваха рождени дни- да са здрави и да се радват на живота!   bouquet
Катенце, като ти чета разсъжденията, все едно чета моите мисли...Така се чувствах преди 3 години с бившия си приятел- майка му буквално ми тровеше живота, не защото не ме харесваше, а защото беше убедена, че тя има право да управлява съдбата ми. Тя казваше какво, кога и по колко да ям...Тя определяше как да прекарвам почивните дни...И въпреки че не живеехме заедно, имах чувството, че се беше настанила в къщата ми и буквално ходи по петите ми... Бях непримирима като теб- ядосвах се, бунтувах се, плаках, не спях по цели нощи заради някоя изречена от нея дума...Накрая пратих младежа по дяволите, а заедно с него- и нейния стремеж да моделира живота ми и мен самата по нейния вкус. И настъпи блажено спокойствие...
Е, не казвам че и ти трябва да постъпиш по същия начин. Слава Богу, те са далече от теб. Вярно е, че те са неговото семейство и не можеш да ги игнорираш напълно, но... все пак не живеят с теб.
И аз бях потресена от смъртта на Беназир, но противно на всеобщото обществено мнение, моите хора хич не я харесват  newsm78  Според тях за всички беди, сполетели Афганистан, са виновни Иран и Пакистан, по- точно техните правителства, независимо от коя партия са... Така че малко бях смутена от тяхната реакция, а по принцип не са злобни хора...  newsm78


# 250
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета, добро утро, хайде на кафе и баница! има вкус на бг баница, но малко са ми дебелки корите, айде да я видите в албума, тъмно е малко в кухнята, дано се забележи!

# 251
  • Мнения: 333
Здравейте и от мен прекрасни мами и не мами!   bouquet Hug

Днес тук във Варна времето е слънчево и много приятно и за това съм решила днес да се поглезя малко пообикаляйки из магазините за да си купя дрешки за новогодишната вечер.  Flutter Пък и когато съм тъжна единствено, когато си купя нещо ново (може и да е нещо дребно) се чувствам определено по-добре.  ooooh!  Laughing
Хммм  Thinking днес никой не е сервирал кафе...сложих и в турската тема сутешно кафенце..хайде и тук обедното..  Laughing

Иман аз моята баницата още не съм я направила..май утре сутринта най-вероятно ще я направя, за да е прясна за вечерта. Flutter
Desert princess,много ми стана мь4но мила като про4етох твоите преживявания Cry,дано скоро излезнеШ от тази ситуация на несигурност и безпомоЩтност Hug.Едва ли моите думи ,Ще те успокоят,но и аз искам да ти каза както другите моми4ета ,4е с един мьж света не свьрШва......има оЩе мнооооого,когато оби4аШ боли,но минава....
Аз не сьм те видяла на снимка ,но сьм сигурна ,4е си хубаво моми4е и за това само искам да ти пожелая много кьсмет и скоро да намериШ реШението. Hug Hug Hug

Вал  Hug  Радвам се да видя пак сред нас!Пиши по-честичко! Simple SmileПоложението в което съм не е никак лесно, вече свикнах на тази борба и мисля, че ако е писано ще стане, ако не няма. Трудно ми е много, но знам че всичко ще мине..поне така се самоуспокоявам.

Зайед няма Т , Praynig , но още е сполив. Явно е било вирус, защото сега всички , освен мен , са болни  #Crazy
малката се дави от сополи и май само със солената вода няма да мине. отивам на лекар после. гадост е, че нашия педиатър е във ваканция Sad

Дезърт, и ние "се разделяхме" на 2 пъти с Бути, докато се реши да се женим. Но , ако не му "дойде" на твоя мъж , няма да стане, каквото и да правиш.  Peace Един съвет само- мъжете не обичат жени, които им "падат ниско". Не забравяй какво ги правят "тяхните" кокони и попий малко опит  Simple Smile

Мария Дано малките ти ангелчета да оздравеят бързо.. Praynig
И ние се разделихме миналата година и неочаквано след няколко месеца пак поиска да сме заедно и искаше да намерим вече решение и ми каза да ходя с него в Кувейт, а аз това в момента не мога да го направя. Трябва единият от двамата ни да направи голям компромис за да ме заедно ...явно.  Thinking Нищо чудно да дойде пак и да поиска да сме заедно пак. Аз го обичам, но лошото е че когато прави така му губя доверие.  Confused

# 252
  • Мнения: 145
Привет арабки по местожителство и дух!  Hug

Нещо напоследък взех повече да липсвам, но имам уважителни причини и се надявам да проявите разбиране.
В трескава подготовка сме на едно важно събитие - ГОДЕЖ! Има едно поверие тук, че на никой не се казва, докато не се случи, но на вас ще ви кажа, защото съм сигурна, че само добра енергия ще ми дойде от всички ви. Планирали сме го за 6-ти януари и има тоно една седмица дотогава. Не, че кой знае какво трябва да се приготвя, но все пак ... Аз съм много превъзбудена. Разкажете вие ако сте имали подобни събития как са се случвали при вас. Ние не искаме съвсем да се придържаме към традиции, а по-скоро да го направим както ни го диктуват сърцата, но все пак си има някои ритуали дето трябва да се спазват. Притеснено ми е, но и съм много развълнувана. Това за нас няма да промени особено нещата, защото ние сме заедно от 10 години, през последната 1 година почти непрекъснато си живеем заедно, но все пак. Това е специален момент за нас, още повече, че родителите ни не се познават лично. Та такива вълнения си имам аз... затова нме няма напоследък. Колкото за предложението, за което ви казах преди няколко дни.. то не беше точно такова предложение. По-скоро беше едно много лично и вълнуващо обяснение, което винаги съм знаела, но все пак съм искала да чуя. Ние с моето момче по принцип не сме големи привърженици на брака - дано не засегна някой от вас с това, но просто той за нас не е толкова важен. Затова засега не планираме сватба. Може и да се случи, но... ще видим.
Големи писания пак направих ... ще трябва да ми дърпате ушите. Споделете вашия опит за подобни неща - всяко мнение ще ми е от полза. Благодаря ви предварително.
И понеже незнам дали ще имам възможност да се включа още веднъж до края на тази година, искам да ви пожелая на всички - прекрасна новогодишна нощ, много здраве, щастие, успехи, любов и усмивки през Новата 2008-ма! Дано да е още по-добра и успешна за всички ни! Praynig Hug

# 253
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Добро утро или направо добър ден !
След снощните болки не смея да хапна , но докато не чух звука на миксера не можах да се успокоя  Joy Sick Mr. Green
Като дойде туй време и като ме обхване мания да готвяяяя .... Допреди 2-3г. винаги колехме на Коледа прасето , както си е традицията и в седмицата до Новата година що работа падаше докато се ошета - май още ми държи влага Simple Smile
Реших , че и един ябълков кекс не ни е излишен и екшън , миксер - работи , тавичка нова - на линия , мерак - колкото искаш - снимикиииииииииииииии  .... ще има !!!
Марси ако искаш и една втасала баничка да си направиш ще ти дам рецепта - скипето е вкл.
Манджата е ясна - днес ще работя и над Убостта - отивам да се Ундулирвам ...
Лек и весел ден , гълъбици мои !


п.п.  Бонбонке - само годеж ли ?!?   Малко ми се вижда за след 10 г. връзка . Аз съм традиционно момиче - не мога и не го разбирам това - без брак - някак страхливо ми звучи ... Ти отчая романтичното ми сърце !!!  Cry
Весели празници и на теб !

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 13:01 от Другарче

# 254
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Така ... по желание на Марси пускам тука рецептата , че ако има и др. заразени с идеята да им е под ръка  Grinning

Как да си направим вкусна питка , втасала баничка или всякакви тестени вкусотии - ей това е въпроса ....

Продукти :
500гр топла вода
мая - кубче (40-тина гр) или 1 п суха (7-8гр)
1ч.л. с куп сол
1с.л. с куп захар
3 яйца
1-1.500 кг. брашно


*
За плънка
1п. краве масло
200-300гр бълг. сирене
2 яйца
*
За украса от горе (по желание)
1 жълтък
100-200гр кашкавал
сусам
мак


Сложи първо маята в голяма купа , размий я с малко от топлата вода , сложи всичко останало (без брашното) и разбъркай добре . Прибавяй бращно на малки порции и продължавай да бъркаш . Когато сместта се захване добре поръси си на плота обилно с брашно и изсипи тестото . Меси здраво , подлагай си брашно , докато не ти лепне по ръцете . Измеси още малко без брашно - да ти пука под ръцете . Омажи с малко олио тестото и го постави в голям найлонов плик да втаса - на топло , да удвои обема - не бързай , ако е студено ще стане по-бавно .

Извади втасалото тесто на намазнен плот . Раздели на 5-6 топки . Всяка топка разплескай на колкото позволява тънка кора (може и с точилка). Сложи плънка ,от кр. масло режи парченца и пускай тук-там , завий на руло , усучи го . Завий на охлюв в обилно подмазана с олио голяма тава . Процедирай така с всички топки . Остави на топло да втаса още веднъж - да поизпълни тавата . Намажи с жълтък , поръси с нещо , ако желаеш и печи . Слага се в студена фурна и от 150-градусите постепенно се качват до 250 .

Има много варианти за оформяне - това е единия . Другия е всяка питка се разплесква , редят се една в/у друга , като се реже от маслото м/у тях - завива се на голямо руло с плънка в средата , усуква се и се завъртва на голям охлюв в тавата . Или на оформени малки топки , разплескани ит.н. и завити на осмици - варианти много .

Тестото е подходящо за всякъкви питки и плънки .

Таз рецепта е за хора , които са готови 30 мин . да млатят , мачкат и бухат по въображаем противник , после хууубавко да се омажат с олио и кухнята да им замяза на ...кочина - приятно преживяване - резултата е неповторим на мирис и вкус ! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт