Коледа-та чука на вратата, ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще е под елхата!

  • 14 458
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичета и аз съм тук! Ще ходя до поликлиниката за тонове и кръвно, после разни сметки ще плащам, ще пазарувам - и всичко това смятам да свърша с колата. Дано да устискам, че хич не ми е комфортно да се возя. Та затова присъствам толкова рано във форума, иначе щях да подремна още малко  Embarassed

Честит рожден ден, Катюша! Да си здрава, щастлива, обичана и късмета да не те напуска никога!  newsm59

# 61
  • Мнения: 482
Честит рожден ден, Катюша! Много здраве и късмет, щастие и любов!
И аз бях тук в 6.35, но какво да кажа, освен че още се борим със запушеното носле.

# 62
  • Мнения: 686
Цвете, аз като една некърмеща майка да ти дам един съвет - сложи си на ръката ластик и го сменяй на ръката от който досега си кърмила. ( доста съм компетена нали  Joy ).
 
Катюшка,Честит Рожден Ден и от мен.Това с ластика е добра идея,аз си сменях пръстена.Кърмя с лява гърда,слагам пръстена на лявата ръка и така.
Въпреки,че Стела Мария може би е права,че е по-добре да се кърми само от едната(ако има достатъчно),но тогава доки ме посъветва да предлагам двете.Сега с кърменето ще се постарая да се справя по-добре(надявам се)!

# 63
  • София
  • Мнения: 1 078
мамче Яни, права е СтелаМария. Двете гърди се предлагат само в началото, за да се стимулира лактацията. По-нататък само ако бебето е изсукало всичко от едната гърда, а видимо желае още, тогава му предлагаш и другата, като следващото хранене почваш вече от нея.

# 64
  • Мнения: 284
Здравейте мами,аз отново съм на линия Simple Smile след едномесечно прекъсване.Накратко да разкажа патилата си: на последни контролен преглед се установи че имам много високо кръвно и албумин които се покачва доста бързо,така че се наложи да изкарам 3 седмици в болница след което на 10.12.07г по спешност ме оперираха  и  вече имам малко момченце Мартин  HugИ двамата сме добре Марти въпреки че се роди едва 1900гр. е много лакомо детенце  Grinning и се кърмим се успешно.Това е от мен за сега.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 078
denitsa23, ох какво мъниченце Hug Да ти е жив и здрав и бързо-бързо да изпревари "батковците" и "каките"!  newsm30

# 66
Катюша, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, късмет и много щастие и любов! Да радваш семейството си и те да те радват! bdbaloni

Да ви се оплача, при нас след хранене (основно следобед и вечер и нощем) почват ревове от колики, които след товА минават в рев от глад и т.н. и т.н.. През нощта Дамян ми спа на корема, а в 5 беше в леглото си. Кой ли го е преместил там  newsm78

Вече всичко ми е такава мъгла, че ме е страх да не го изпусна през нощта. Много ми се вие свят нощем и сутрин и все ми чернее пред очите. Някой друг с подобни усещания?

# 67
  • Мнения: 684
Добро утро мамчета Hug
Ето ни и нас на линия с кафе в ръка.
Катюша честит рожден ден  bouquet
Малкото чудо спи засега добре, но забелязвам че започва да будува повечко...е то е нормално порасва си човечето:-)
Кърмим се и се дохеанваме, нямам кърма достатъчно но аз не се тръшкам за такива неща.Колкото -толкова.
Засега е спокоен, пу пу, но е рано да се каже...
Бабче за гърдите защо не пробваш Лансинокс/Лансинол едно от двете е правилно...казват че е по- добро от гармастана.
А за болката под мишницата, според мен ти се отпушва някой канал...поне при мене е така.Такива усещания имам Hug
И мен ме понаболват зърната но не е болка за умиране..дано заякнат.
За акането ние акаме на всяко ядене-нали е мъж!!!
Цвети пробвай с някакво АМ да и дадеш добавка да видиш как ще се държи малката.Ако е по спокойна значи наистина не и стига, но ако няма ефект, може би и е много Hug
Само ти се успокой и гледай да спиш когато тя спинка.
Лек ден на всички засега  bouquet

# 68
  • Мнения: 534
Честит мъник на Деничка...нека пък за това да порастне голям и велик мъжага за радост на дамите и завист на другите мъже bowuu

# 69
  • Мнения: 127
Честит рожден ден на Катюша!Нека здравето,щастието,любовта и късмета да са винаги с теб!
  Деница,добре дошла,да ти е живо издраво мъничето,много да папка и бързо да расте!
 Нашата мома ака почти във всеки памперс-сменям ги на 3 часа.Снощи си направи голяма почивка м/у храненията-яде в 21.00,и после чак в 4.00се събуди.Чудих се дали да я будя по-рано,но реших да я оставя да се наспи(и аз също) Grinning,и сега съм росна -росна!

# 70
  • София
  • Мнения: 136
Честит рожден ден на Катюша с най-добри пожелания

Като говорим за ревливи бебета та се сетих какво ми разказва моята комшийка. Тя като раждала е лежала в една стая с една циганка и тази втората като започнело бебето и да реве го хващала за краката и започвала да го върти докато му се завие свят и заспи  Joy Joy Joy И понеже на комшийката бебока много се дерял тази на няколко пъти си предлагала услугите  Joy
Та ако не реват от глад или преяждане, или пък от някоя друга причина неизвестна нам може и това да е решение. Тук сме се събрали все големи и трезвомислещи хора, но аз за всеки случай да предупредя: Не опитвайте това в домашни условия  Joy
Иначе аз какво да се похваля... малката кифла се буди, яде, правим и тоалет след което решава, че трябва да си дояде и след това вече започва едно кокорене, което често е съпроводено и с рев... вече откачам  #Crazy Ще си събера двата куфара рокли и "беж да бягаме краченца"   animal037
Поздрави от Галчо. Те са добре и всичко било наред, а в неделя ще се приберат у дома  newsm30
Ами това май от мен за сега. Днес таткото ще си гледа ненагледната, а аз ще почивам и ще пиша по-често тук
A къде се загуби Топчица  newsm78

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 10:26 от malenush

# 71
  • Мнения: 2 645
Честит Рожден на Катюша! Бъди жива и здрава и много много щастлива майка Simple Smile

Да попитам мамите които имат жена да им помага (чисти) в къщи - Вещичка и Стела Мария бяха споделили че имат, как се справяте сега когато има и бебе у дома? Имам в предвид, бебето не се ли буди когато жената чисти с прахосмукачка? Аз не знам как да процедирам с моята, защото тя идва в определени часове, а когато се роди бебко живот и здраве, в тези часове той може да спи...

Какво бихте посъветвали?

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 675
Честит рожден ден, Катюша! newsm67 С най-добри пожелания за здраве, късмет и благополучие на теб и на семейството ти!

Деница, честита рожба! Да порасне голям и силен мъж и много, много да ви радва!!!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 078
nivear, нищо не чува и не му пречи. Сега, когато излизам на разходки с него, гледам тогава да го правя. Но така или иначе излизам само за час, а жената още е вкъщи. И просто за мое удобство я моля да изчисти първо спалнята, за да можем после спокойно да се накърмим и да легнем. Иначе преди 2 дни вадихме елха от балкона за да украсяваме и що иглички паднаха, та аз направо над главата му пуснах прахосмукачката докато спеше на половин метър в люлката си и нищо, нищичко. Така че въобще не се безпокой за това. Просто ще се местиш от стая в стая докато чисти, а по-нататък ще излизаш Wink Няма да се лишаваш от удобството, я Naughty

# 74
  • Мнения: 219
Честит рожден ден на Катюша, с пожелание за много сбъднати мечти  Hug
Деница, честит ти малък мъж, да израства бързо , да бъде послушно и кротко дете, и много радости да ви носи Simple Smile[/size][/b]
Nivear, не мисля, че ще е проблем с прахосмукачката. Бебетата не се будят ей така, пък и не е добре да го свикваш на тишина. Аз по цял ден съм пуснала ТВ-то, даже докато кърмя гледам ТВ, иначе ще заспя, пък и.... 20-30мин в една поза и нищо да не правиш  #Crazy
Момичета, благодаря аз съветите. Днес акото е както трябва. В момента спим. Снощи след банята, хапнахме, беше около 21:30 и чак в 2:30 се събудихме да ядем, а после в 6ч, после в 8, а сега спим. Чакам я да се събуди за да ядем пак. А иначе само вчера съм предложила и другата гърда, защото не знаех какво да правя, и то при положение, че от едната поне 2  или 3 пъти съм я слагала и със сигурност вече нямаше. Дано се нормализират нещата де, искренно се надявам, че е било някакво моментно положение, дето вика Вещичка, че израстваме, и вчера ни е бил периода. Чакам скоро пъпчето да падне, ама да видим кога.
Днес мисля да поспя и през деня, че спя само вечер, чак и аз се чудя на себе си как издържам, ама трябва да се спи, че и аз да имам сили, пък и кърма, нямам как да не си оказва влияние безсънието (ама какво изречение само).

Общи условия

Активация на акаунт