Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Ех, мили мамчета, как ме успокоихте! Цунки-цунки-цунки!  Hug
Тази сутрин направо изпаднах в потрес, като се събудих с тия странни болки в сгъвките между бедрата и ханша. Точно все едно съм прекалила с велоергометъра. Притесних се, да не би бебето да е тръгнало да слиза надолу. Но щом и при вас е така, значи явно е от разширяването на таза.

А вие усещате ли как бебето ви тежи ниско долу?

Аз за всеки случай ще си лежа тази вечер, пък моят добър мъж отиде да ми готви печени картофи с наденица на фурна. Той много хубави ги прави!

Утре ранко ще посетя лекарката по ЖК, хем да я изнудя за ПКК и урина, които ни се полагат в 5 месец, пък аз вече в 6-я влязох днес!!! Най-вероятно ще каже, че няма направления. Ако стане така, ще ходя да моля личната ми лекарка, дано тя да ми даде.

Много ми се ще и микробиология да направя, ама едва ли ще ме огрее, защото ми се полага чак в края. До сега веднъж ми е правена - в 12 г. с.

Да ви кажа вчера за банкета - колежките ми казват, че много не ми личало, поне не като за края на 5 месец. Едната даже помисли, че просто съм напълняла. Една от архтектките в общината пък е бременна в 9 месец. Каза ми, че ще ражда в Селената, и естествено познайте как - секцио, разбира се! Тия от Селената все така израждат, колкото и да се опитва някой да ме убеди в обратното!

# 16
  • Мнения: 4 306
baraborka, това с бактерията го предположих. Вследствие на нея, ph на урината е паднало и съответно пикочната киселина не е в разтворено състояние и го дразнят кристалчетата. Ще се оправите, но с антибиотици.  Peace

# 17
  • Мнения: 82
Добра вечер на всички!
 baloniТази вечер бях на ехографски преглед при шефа на нашето АГО,започвам отчета-премериха му на бебо всичко което можеше да се гледа и мери-главичка,крачета,гръбначе....всичко е добре,доста се поизмъчи да види пола,но не успя бебчето здраво си стиска крачетата а ръчичките ги мърда като боксьор/по последна прогноза е боксьорка/.Плацентата и тя добре разположена Ясмина -ти също ме успокои снощи-благодаря.Наш тати ще му хвръкнат цзъркелите да се звери в монитора.Питах пак за контракциите,които имам-нормално било 7-8 на денонощие -увеличи ми дозата на магнезия и ми изписа Желязо за хемеглобин 109.Каза повечко да лежа по 8 часа на ден според някаква си теория и предимно на ляво.В седми месец се влизало в 24седмица и 2 дни,но обяснете ми от последната менструация или от зачеването?И накрая на ми взе парички-той не ми води ЖК егати смаях се трябва да му се реванширам на човека,че живот и здраве може и той да ме изражда знае ли човек.
baraborka -честито синичко и от мен и дано всичко е наред с големия юнак!
Аз имам болки в ставите-по скоро в ябълките на краката май се казва на таза ли-дано не се смеете-има ли някой подобни болки?
kalli-никакви емоции особено отрицателни-засилват контракциите!

# 18
  • Мнения: 2 751
pisanka, без емоции животът ми направо ще спре. Отрицателни, положителни-каквито, такива, кво да правиш  Tired

baraborka , с мъжете нямам против да си "имам работа"  Joy Joy Ама да ми доставя удоволствие. Мъжте сега не ща да ги коментирам, щото много злоба ще излея от ей таз уста  #2gunfire #Cussing out
А какви свекърви ли ще сме: ами, проклети!!!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

*vera, така ми иде сега да му "подсладя" живота на моичкия, че да ме помни за дълго Twisted Evil
Утре ще се пробвам с меденките, пък да видим. Купих си всичко необходимо  Mr. Green

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте .
Честита ни нова темичка smile3525
Сега се прибирам от лекции - то един испански едно чудо. Crazy
Бараборка честити сини гащи. stork-boy
За болките между караката и аз ги имам , но сзам , че са , защото таза се разширява.Много е неприятно  Rolling Eyes
Ася аз сущо усещам бебето ниско долу , не точно да тежи , но все пак е някакво такова чувство. Иначе рита много ниско долу , по-рядко се случва да е около пъпа.Надявам се да не е проблем Praynig
Хайде хубава вечер. Hug

# 20
  • Мнения: 4 306
*vera, така ми иде сега да му "подсладя" живота на моичкия, че да ме помни за дълго Twisted Evil
Утре ще се пробвам с меденките, пък да видим. Купих си всичко необходимо  Mr. Green
Неговите можеш да ги направиш специална партида... с рициново масло.
Гарантирам ти смях по празниците Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 90
Здравейте момичета,
Помагайте, че вече ще изперкам с тия доктори и лаболатории.  smile3511  Днес си взех резултата от микроскопско изследване на влагалищен секрет в лаб. "Писанец". 
    Пише така:  Много добре изразена възпалителна клетъчна реакция, предимно сг.левкоцити.
   Лактобактерии слабо представени. Паваж от епителни клетки. Единични дрождoподобни гъби.
 Док каза, че съм имала бактериална инфекция и предписа профилактично, така каза,  POLYGINAX.  Аз обаче никъде на виждам да пише бактерии, няма и антибиограма.   Миналия месец си правих посявки в друга лаболатория и те бяха стерилни. А това е само изследване под микроскоп. Посявките не са ли по-показателни? Оттогава не съм правила нито секс, нито нещо, което би могло да ме зарази. Преди 2 седмици бях в болница, направиха ми обстоен гинекологичен преглед, нямах възпаление на влагалището. Имам бяло течение, но без болки и сърбежи. За POLYGINAX-а четох доста противоречиви мнения и съм в пълна паника дали да се лекувам или да си стоя така? Ако пък имам бактерии и навредят на бебето...? ако пък лекарството навреди...? Полудявам  smile3514

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
*vera, kalli, съжалявам за отрицателите емоции, дето сте събрали! Дано скоро се компенсират с обратен знак!  Hug
Бараборка честити сини гащи! baby_neutral Дано всичко скоро е ок и с другото сладурче!  Peace
Аз бях на лекция в Торакс за анестезиите и лекарят беше много обстоятелствен в отговорите и обясненията  Peace Хареса ми много! Спечели доверието ми и ще съм още по-спокойна, живот и здраве, като дойде момента!  Flutter
Неди, не разбирам от микробиологията, но защо не се обърнеш към друг лекар, ако не си доволна от твоя? А и той, ако има нет, може да разгледа изследванията подробно с твоя ключ и без да ходиш...Не е нужно
 много в нашето състояние да се завъдят такива гадини... Crazy

# 23
  • Мнения: 4 306
neddi11, взели са ти проба за директно наблюдение. Няма как да се посее в среда от нея и да се чака да поникне нещо за да направят антибиограма. Според мен е редно да искаш МБ на влагалищен секрет. Че има възпаление е ясно.
Какво е било миналия месец или преди две седмици е друга бира... оттогава нещата са се променили.  Подходи сериозно към въпроса и настоявай за нова микробиология преди да почнеш каквото и да е било лечение, като междувременно си слушай доктора. Полижинаксът е комбиниран препарат и не е лош.
Lara1, д-р Джаров ли имаш предвид? Към кого си се ориентирала там като лекар за раждането?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Д-р Джаров, да!  Simple Smile Peace
За раждането - моя си лекар - д-р Троянчев - знам че работи с тях, а втори - от Торакс, вероятно който е на смяна...

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро!
За болежките - моите са същите, дори понякога имам усещането, че ще се изсипе бебето Tired, но при мен предполагам е, защото го нося ниско и плацентата е ниско Confused
Вчера и аз имах разправии с институции. Вместо да си лежа на топло, като съвестна гражданка отидох да си сменям документите, за да спазя срока. Разкарваха ме из целия град в нетърпим студ, висях по опашки, искаха да ме връщат, защото не носех документ, че детето ми е присъдено на мен след развода и когато вдигнах скандал/защото започнаха силни контракции/, се оказа, че всичко можело да се разбере само с едно чукване на ЕГН-то ми. Тая лелка в общината ми идваше да я хвана за къдриците и да измета пода с нея #Cussing out Както и да е, с личната карта горе-долу приключих, но се оказа, че за шофьорската книжка трябва да мина същата процедура, но в КАТ Shocked А да, и пари скоро няма да получа, защото въпреки консултациите, които направих в НОИ, вече са ми сменили фамилията и без значение, че болничният е издаден преди брака, щом е занесен след брака трябвало да е с новата фамилия Mr. Green И се питам, ако ноември си бях поискала болнични с новата фамилия, а мъжът ми избягаше от сватбата, какво ли щеше да стане Mr. Green Просто вчера подивях отвсякъде.
Гледам сладки правите, браво  bouquet,ние тази година на Бъдни вечер ще сме в нашите, за да не готвя и ми е супер непривично. Обикновено 23 и 24-ти ги прекарвам край печката. Сега успях да измародерствам майка поне пълнените чушки да занеса аз иначе ще откача без да готвя Crazy Но, общо взето, се чувствам ужасно безполезна напоследък и ме е треснала яка депресия.
Оплаках се Embarassed, сори, но мъжът ми не може да си представи защо някой би се оплаквал от толкова почивка Whistling и хич и не му мрънкам. Само съм му сърдита, защото ми взе ключовете от колата и не ми дава да шофирам, а кога ще му купувам подарък като вечно ме придружава умът ми не го побира. Ще го оставя без подарък накрая Crossing Arms
Ииииии, олях се Whistling Дано вашите емоции покрай празниците са само приятни Hug

# 26
  • Мнения: 4 306
Как безполезна, бе жена? Ти си доверен  " пазител на бебето" Wink

# 27
  • Мнения: 32
Добро утро,мами! Голди, опитай с документ за идентичност на имената, издава се от общината, срещу лев-два. Аз имах същия случай. Бях си подала документи за смяна на лична карта, но при издаването на болничния си ме писаха със старото име. Аз вчера тъкмо казвах, че усещам бебка много често и силно, и тя взе, че се кротна. Даже съм малко притеснена...втори ден днес много леко пърха...и то около 5-6 пъти за цял ден...Дано й дойде музата за кълбета пак, че да се успокоя

# 28
  • Мнения: X
Алоха мами! И мен успокоихте, че с тез болки "между краката" вече почнах да се чудя дали на сън не правя нещо "нечестиво" нощем без да се усетя!!!! newsm62
Моят любим довечера е на коледен банкет-що пък да не е човека??? А на наш'та работа-ТЦ, няма никой-ни банкет, ни коледни премии, а да не говорим въобще за 13-та заплата!!!! smile3518 Ама няма нищо, от утре ще почивам поне! Аз от сега ще ви пожелая весело изкарване на коледните празници, по-внимателно с храната, ама пък от друга страна сега ви се е паднало-яжте на воля! Весел ден

# 29
  • Мнения: 19
добро утро и  от мен.

Днес е петък  newsm44.
Нямам търпение да свърши  работния ден.
Таткото  утре се връща от германия инямам търпение да си  дойде вече. Е само една седмица го  нямаше , ама пак ми е гадно като  го  няма. макар че не се спрях вкъщи  цяля седмица. все бях някаде  по заведения с приятелки.

А пък моя татко вече няма търпение да гледа и  да помага за внучката. Нали вече има опит като  гледаше племенника ми от 3-9 месец. Вчера даже ми купил стирилизатор за шишета.

Приятен ден на всикчи 

Общи условия

Активация на акаунт