Австрия - тук празнуваме Свята нощ и Силвестър!

  • 14 612
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 150
КЛементина,
Мисля,че те предупредих,помниШ ли?
За да иzбегнете анцайге,трябва да смените лекаря и болницата.Кажете,4е отивате и сте иzбрали друг лекар и не сте дльжни да каzвате кой.
Ако детето има zастраШен живот,само тогава могат да ви накарат насила да влеzете в болница.Иначе няма да стане.Щом ви е пуснала говори,че не е било така иначе сама лекарката става подсьдна.
Обаче,ако се тревожиШ,иди се консултирай с пациентенанвалт zаЩото,ако колежката се zаяде,най лоШото е да ви отнемат родителските права.Децата не са ваШи в таzи страна,те са на дьржавата.Нямат лоби,нямат права.
В такива случаи понякога помага аусландауфентхалт при някой поzнат лекар,който да каже,че ви е поел с проблема и Ще ви следи.

Мафия...


# 241
  • Мнения: 957
Децата не са ваШи в таzи страна,те са на дьржавата.Нямат лоби,нямат права.

Кристиан, това важи ли ако детето е бг гражданин, който живее постоянно в Австрия?(да си имам едно на ум)

# 242
  • Мнения: 1 883
Момичета сори за спама .  bouquetИнтересува ме някоя от вас знае ли какво е работното време на тн "къщички" /градче с аутлети/на 10км от Виена са?Благодаря ви предварително   bouquet

# 243
  • Мнения: 413
Christian - очаквах да се включиш, благодаря за инфото. ...неразбирам що за глупости са това при положение че уговорката беше само за 2-3 дни, за да се направят изследвания???

Вяра - нашите ессщьорунги са, че откакто отказа да суче - не иска да пие от шише, смених всякякви шишета, млека...но много рядко ще пие сам,...затова като заспива му вадя залъгалката и давам шишето

# 244
  • Vienna
  • Мнения: 261
Не че защитавам някого, но в болницата заплатата е една и съща независимо дали отделението е празно или пълно, само работата е различна. Така че не вярвам да има някакъв интерес. Освен ако не сте Sonderklasse. Тогава вие сте си виновни.
Това с смяната на докторите му викат Doktorshopping и ви прави подозрителни. Иначе има детски отделения в SMZO, Prayer, Rudolfstiftung и AKH. Но информацията се разменя между докторите. Желая ви успех.

# 245
  • Vienna
  • Мнения: 261
Децата не са ваШи в таzи страна,те са на дьржавата.Нямат лоби,нямат права.

Кристиан, това важи ли ако детето е бг гражданин, който живее постоянно в Австрия?(да си имам едно на ум)

Определено да.  Само че ако се върнеш в България се спасяваш. Единствения начин как да избегнеш този момент е да не регистрираш детето както го правят някои наши мургави сънародници. Тогава не те питат за нищо и на училище не трябва да го пращаш.

Момичета сори за спама .  bouquetИнтересува ме някоя от вас знае ли какво е работното време на тн "къщички" /градче с аутлети/на 10км от Виена са?Благодаря ви предварително   bouquet

Тука пише: http://www.mcarthurglen.at/

# 246
  • Vienna
  • Мнения: 261
По принцип системата има за цел да защитава децата от занемаряване, побои и подобни изродщини. Както Кристиан е писал само при опасност за живота могат да те насилят за нещо (или да ти вземат родителските права). Но започват да се интересуват за семейството... проверяват те, следят. Не е приятно. Въпреки всичко намирам че югендамта е добро учереждение и че системата действа добре.
Ей днеска писах за цялата седмица!
Кристиян ние няма ли да се засечеме? Аз се мотая отедна седмица в твоето Baustelle.

# 247
  • Мнения: 239
sunshine3 можеШ да купиШ лекарство с бг рецепта, от проиzволна аптека, цената на лекарството е все едно с частна рецепта.
Аz съм купувала многократно лекарства с бг рецепта дори беz превод.


Vjara zа ка6лица давам хомеопатични глобули на WALA Brinchi Plantago Globuli velati  и Plantago Bronchial Balsam zа намаzване. ДъЩеря ми откаzваШе сиропи и така я лекувах. Помага и влажен, топъл въzдух - в банята пускаШ топла вода и се zатваряте и играете иzвестно време там.

Да попитам и аz дали някой може да ми препоръча интернист - имам проблеми с кръвното и искам да поговоря с лекар, който не ме отпраЩа след 2 минути беz да ме е попитал ниЩо, какъвто беШе последния на когото попаднах случайно, готова съм да си платя и на частно.

# 248
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Клементина, много съжалявам за това, което се налага да изтърпите! Не ви стигат тревогите от това, че детето не се храни, ами сега и тези меко казано "изгъзици" от страна на лекарите! Не познавам добре здравната система и нейните правила и целия случай ми звучи доста стряскащо! Вярно, че във всяко нещо си има правила, но това ми идва малко прекалено! Какви анцайгета, какви пет лева!!!
Спирам дотук, защото и без това с приказки и възмущения не бих могла да ти помогна! Пожелавам ти всичко да се оправи по най-бързия начин, нещата да се обърнат във ваша полза и най вече нашето деветоавгустовско лъвче да започне да се храни нормално!

Свити, бързо оздравяване!
Вяра, не знам бабешки лекове, но ти пожелавам да не се налага да тичате по болници и Надин да се оправя по-бързо!
Ани, успех и на вас при операцията! Да ни кажеш кога ще бъде точно, за да стискаме палци на Виктор!
Лек и приятен ден на всички!!!

# 249
  • Мнения: 4 399
Диана, много благодаря за рецептата, ще опитам. И аз чаках по нощите самолета от БГ, много изнервящо. Но най-важното е че кацна по живо, по здраво.  Wink

Меликат, благодаря и на тебе! С каква потенция ги копуваш тези глобули? Знаеш ли дали тоя балсам за мазане е пригоден за толкова малки деца като моето? Мога да ти препоръчам моята домашна лекарка. Това е единствения свестен лекар на който съм попаднала досега тук. Много търпелива, изслушва, обяснява, много добър диагностик. Ние обаче вижеем на края на света и не знам дали за теб ще е удобно. Много се чака при нея. Другият проблем е че тя отдавна не приема нови пациенти и аз се промъкнах между капките, след което и натресох мъж и дете.  Laughing Не е обявено да прави частни прегледи, но се обади и попитай, може и да има някакъв начин. Dr. Monika Hinterberger, Pilotengasse 30, Telefon 280-17-11.

# 250
  • Мнения: 239
С каква потенция ги копуваш тези глобули? Знаеш ли дали тоя балсам за мазане е пригоден за толкова малки деца като моето?

Vjara благодаря ти много zа препоръката. Наистина сте далечко в другия край на Виена.
Хомеопатичното на ВАЛА е готова смес, т.е. нямаШ иzбор zа потенции.  За балсама пиШе, че е zа деца над 2 години, но твоето е почти на 2. Балсама е с етерични масла и много добре действа.
Дано да се подобри детенце и9 да не стигате до лекари.

# 251
  • Мнения: 4 150
Ритамае,
Как да се среЩнем като аz бях в Германия.Преди 2 часа се прибрах в Виена.
От сряда сьм в динст 24 часа.Ти кьде се "мотаеШ" точно? А и как да те поzная с маска? Mr. Green


Клементина,винаги така  koedern (не zнам еквивалент на бг) и после хоп....Ще ви вzемат детето zаЩото те така преценяват.Много е страШно и границата на акутно и нормално или леко болнаво сьстояние е много малка.По нареждане от по горе може да се иzмисли една диагноzа,която да сьчини акутно сьстояние zа детето ти.Така,4е внимавайте.
И аz сьм имал проблеми и едва се оттьрвах.Децата ми били "много zле,трябват операции и какво ли не" и след 1 седмица в кьЩи иzведньж ниЩо им няма.Обаче вече не се льжа,имам си други методи,ако се наложи.

Всяко дете регистрирано в Австрия и с легален престой споделя тукаШните zакони.Няма zначение какьв гражданин е.
Но ако си идете в БГ и там "уредите бележки",че някой ви лекува е малка вратичка да се иzбегнат някои последици.НО трябва много внимателно да се пипа.

КЛементина,
ПОтьрсете Др.Marina Marcovich.Ще ви помогне.И zа правния и zа zдравословния проблем.Детска неонатоложка е,с опит в системата zа такива случаи. Peace

Вижте неЩо интересно,аz лично не мога да си го обясня
http://www.orakula.hit.bg/magic.htm

# 252
  • Мнения: 4 399
Благодаря, Меликат. Ехинацеа глобули е също готова смеска, но е с различни потенции, та затова питах.

Клементина, а детето яде ли с лъжица?

# 253
  • Мнения: 343
Рени, Честит Рожден Ден и от нас  bouquet


клементина
какви са тези ужасни истории? дано бързо да се оправите. лежането в болница с дете е кошмарно, преживях го вече 2 пъти.

аз пък друг проблем имам.... виктор е на 6 месеца и малко и е 9,3 кила Shocked според вас нормално ли е? алекс беше 8,8кг но беше само на кърма, вики е на хип 1 от доста време.... да не си направя шишко. батко му на 2 години е 12 кг.

# 254
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Благодаря на всички за милите пожелания! Включвам се малко късно, но, както казва Малкият принц, имам основателни причини за това!   Laughing През изминалата седмица ми беше много напрегнато и не остана време за компютъра! Във вторник след инфарктно оттегляне на офертата от Winer Wohnen, вече все пак сме с договор и ключове. Вечерта ми падна короната на предния зъб и изглеждах точно така:   tooth Един олигофрен, който беше написал на голяма табела, че е зъболекар, ми я залепи толкова накриво, че сега съм с променена захапка. Но не искам да ходя повече никъде из тукашните зъболекари, защото не съм сигурна дали ще попадна все пак на свестен като имам предвид какво сте писали по темата, защото като нищо ще счупят короната, докато я свалят. Замислям да направя нещо, за да се добера до София, но все още обмислям кога да стане и дали само с Филип да прескоча или и тримата да се понесем. Моите мама и тати пристигнаха на гости в четвъртък, за да сме заедно послучай половин годинката на Филип (това си е направо юбилей  Wink ) и моя н-ти рожден ден. За благодарност ги скъсах от работа по почистването на новото жилище и двора и пренасянето на първите багажи   Mr. Green Трябваше да излетят в неделя сутринта, но заради мъгла над софийското летище, ги отложиха за тази сутрин. Имам гадното усещане, че нискотарифната СкайЮръп взе доста да се дъни. Дано не ни остави, че цените на билетите все пак са повече от изгодни. Дано поне днес всичко е наред и се приберат живи и здрави навреме.
Сега отивам да ви чета, че съм пропуснала куп неща! Само за ядовете на Клементина знам и стискам палци всичко да е наред! Мислите ли си за среща? Вторник, сряда, четвъртък? 

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 11:32 от Renny

Общи условия

Активация на акаунт