Банда " USA 39" празнува Коледа!Join US!

  • 17 340
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 800
Хиър, Честит Рожден Ден!  bouquet
Много успехи и късмет!


Дрехи гладих само първият месец, нямахме сушилня. Сега не гладя, освен ризките му.
 

# 76
  • Мнения: 3 491
Сушилнята не само, че дезинфекцира според мен, ами и пести ценно време на майката откъм простиране и чакане да се се изсушат дрехите. За съжаление, никой от близките ми в БГ, които полезно съветвах да си закупят този уред не се отзова- предполагам поради ограниченото пространство в средностатистическите апартаменти.
Аз съм чувала и друго тълкуване на отказа: те, горките в Америка, нямат къде една дреха да си прострат, затова имат сушилни ...
По въпроса - и аз не съм гладила. Иначе си признавам, че обичам миризмата на простирано навън пране, особено през зимата, като е студено, и като го докосне ютията - чудно мирише! Но предпочитам това да си остане в носталгията на миризмите. Дори и да вярвам в глобалното затопляне, пак ще си уважавам сушилнята.

# 77
  • Мнения: 384
Хиър честит рожден ден  bdbaloni
Анет много са хубави дечицата ти / пу- пу да не им е уроки/
Бенсон какво да кажа за AJ има на кого да прилича Laughing
Тандури ама големи са сладурковци твоите деца. Още ми става смешно дето се карат за количката.
ние снощи му спретнахме малък купон на нашия син.  Laughing Семейно на пода въргаляне до полуда, бои с възглавници основна аз и баща му, а Плами помага. Беше много хубаво толкова смях  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 3 491
Хора, аз съм в ужас от вчерашната семейна Коледа с моите in laws. Толкова много "стъф" се изсипа от нас за вас и от вас за нас, ужас. Не ми харесва това прекупуване и подаряване, ама никак, да видим как ще го боря идните години. Така ми се иска да въведа нова сем. традиция- никакви материални подаръци, а фемили трип София с мама и татко, всяка година на ново място.
Успех! Дано да стане! Освен форумския пример (на Бубкини) се сещам за още две познати семейства, които подхванаха това нещо. Но нямат местни in laws, може би така е по-лесно. Аз в България все се дразнех от това, че не можех да се измъкна от неизбежността на разширеното семейство покрай тези празници, но там пък усещах празника заради щедростта на почивните дни.  Mr. Green
Тук първите години ми харесваше свободата, но после започна да ми идва нанагорно това затрупване. В предното жилище успяваха да ме зареждат с настроение и ентусиазъм едни съседи и приятели американци, които подхождаха много красиво и традиционно покрай празника, и миналата година си мислех да се видим. Но те междувременно бяха успели да се разведат, той нещо я малтретирал даже, тя под защита на полицията, не знам по коя точка задължението да си хепи на всяка цена не е устояло. Свидно ми е за децата, а и за моите, че загубиха добри приятели покрай тази семейна драма.
Хайде, хубав ден и от мене! Ще ги запомня тези коледни дни с хубави филми, доволна съм.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 19:31 от блажка

# 79
  • Мнения: 1 593
Hear, Честит Рожден Ден и от мене!!! Всичко най-прекрасно ти пожелавам!    bouquet  bouquet  bouquet

Мерси за комплиментите за снимките, да, Ноли прилича предимно и основно на баща си - някой ден ще ви пусна бебешките му снимки - като две капки с вода са  Shocked

Бенсън, Ха така!!! Футболист ще го правим малкия Ей Джей, син на татко си, браво!!!
аз Ноли за хокеист го глася, ама да видим   Laughing

аз не гладя  Naughty. в отчетните ме хвана срам - оказа се че народът гладел, та ушите му пукат... направо ме изумиха, защото аз по-безсмислен уред от ютията не знам. Всичко дето има нужда за гладене се дава на химическо, а за детските дрешки - дорде ги облека и те оплюти, закъде да ги гладя. Свекърва ми глади обаче всичко, включая и чорапи и хавлии  ooooh! - тогаз дечко намазва и с гладени дрехи. 

Забравих да се похваля, че днес дръзнахме да излезем на ресторант с Ноли и мероприятието мина доста добре, въпреки, че господинът не спа и мрънка малко. Доволна съм доста, взех да свиквам с "вечния товар"  Mr. Green.

# 80
  • Мнения: 1 147
Хайде добър ден и от мен.

Джена, и аз мисля, че Ноли май на татко си повече прилича. То колко може да се каже от няколко снимки, но все пак.
Ние с дребната вече на няколко пъти вече сме излизали на заведение, тя много добре се държи, да чукнем на дърво, никакви грижи.

Иве, малкия е одрал кожата на баща си. За футбола нещата са ясни, при такова семейно наследство друго не се очаква. Laughing

За гладенето нищо не гладя от самото начало. Пера с детски прах за пране нейните неща отделно. Оттам нататък, всичко в сушилнята и толкоз. Много безмислено ми се вижда.

Хиър, хубав празник днес, весело изкарване и най-вече сбъднати мечти през следващата година.


# 81
  • Мнения: 1 783
Хиъъъъър - Честит Рожден Ден!!!! Много да си здрава, слуховата и щастлива!

# 82
  • Мнения: 3 367
MrsG,мисля като теб и мога роман да напиша по темата..с повечко мислене и организация (на уиш лист с карти за зоо,музей,уроци,нужни неща и пр)става и без да има обидени,но факт че ние сме далеч и камарите подаръци са ми спестени физически..не пречи да е фемили тайм и без 3 метра от елхата да няма къде да стъпиш,има доста писано за вредите от имането до безобразие..личен пример (по 1 подарък от вас само или без ако има друга идея) и малко говорене и сте сет..ние отдавна сме на този принцип - по подарък на дете от нас,ние без (пътуваме),по още 2 макс на дете от приятели,другите ги прибирам..
*
бтв някое от по-големшките деца напънало ли го е да пише 10кс картичка на санта?защото ния това прави снощи,плесна се по челото както щеше да си ляга , че не се е отчела, и твори до 9 и кусур..

# 83
  • Мнения: 592
nivear - лично аз на Марина не съм гладила нищо - всичките и дрешки като бебе, а и сега са от УСА. Никога не съм имала проблеми. Това мисля е въпрос на навик - ако имаш желание може и да гладиш, но лично аз гладя единствено рокички или блузки които са измачкани, но не от гледна точка на това да ги дезинфекцирам, а просто ме дразнят като са намачкани (много рядко са измачкани понеже са подредени на закачалки). Не вярвам че с гладене може да дезинфекцираш дрехите. Преварявала съм шишета в седмицата 1-2 пъти, но до колкото знам в България има и някакви ттаблетки които се разтварят във вода за стерилизиране на играчки и шишета. Когато поотхвръкна малката единствено с топла вода и веро - и до сега чашата за вода така мия.

Хиър - Честит рожден ден - много здраве, щастие и много любов ти пожелавам.

Джена - Ноли е много сладък - пу-пу красавец Simple Smile мама от сега да му мисли Simple Smile и според мен прилича на тати си.

Бягам да пооправям из нас че май май бомба паднала. Приятна вечер момичета.


# 84
  • Мнения: 3 491
бтв някое от по-големшките деца напънало ли го е да пише 10кс картичка на санта?защото ния това прави снощи,плесна се по челото както щеше да си ляга , че не се е отчела, и твори до 9 и кусур..
Не! Ако са поне наполовината на мене уморени от тази проточила се цял месец Санта-кампания, би трябвало да им е писнало! Анет, хубав е жеста на Ния, не ме разбирай грешно, но на мене би ми дошло в много. Особено след като получихме благодарствена картичка от учителката на Александър, с благодарност за общия подарък, саморъчно написана, и си представих как тази жена пише картички за 20 деца, плюс за още 20 в следобедния клас сигурно, абе не мога да си представя нещо повече от още една тухла в стената от куртоазни задължения, и това е.  А моите деца като видяха баща им да си чеква пощата на мобилния, се сетиха, че някакво дете в автобуса имало от новия iPhone, и колко куул било това, защото имало интернет на телефона! Какви са тия родители, каква е тая среда, какви са тия подаръци, не знам, за деца К-3-ти клас става въпрос.
Ох, не ми се връзвайте на скрибуцането: това да ми е проблема.

# 85
  • Мнения: 7 837
А моите деца като видяха баща им да си чеква пощата на мобилния, се сетиха, че някакво дете в автобуса имало от новия iPhone, и колко куул било това, защото имало интернет на телефона! Какви са тия родители, каква е тая среда, какви са тия подаръци, не знам, за деца К-3-ти клас става въпрос.

Съседчето е в 5-ти клас. Мотор Ямаха му е един от подаръците, не е спрял да бръмчи тези дни по улицата.


Анет, да ти е жив и здрав Стефан  Grinning

# 86
  • Мнения: 908
Здравейте, мами!!!
Първо, искам да ви пожелая весели празници   bouquet Здраве, щастие, късмет и любов във вас и навсякъде около вас  Hug
Искам да попитам, има ли случайно някоя мама, която живее в Атлантик сити?  newsm78

# 87
  • Мнения: 3 367
..точно оня ден гледах едни коли по 400$ в тойзръс и се сетих че моята 1ва истинка кола беше 500..та всякакви хора и нужди..четох преди празниците че ссамериканец харчи около 1300$ по Коледа  newsm78

# 88
  • Мнения: 384
Здравейте. Честит имен ден на именниците.
Това за подаръците - Ямаха, мобилни телефони направо ме Shocked Shocked
Вярно е че Плами и той получи много подаръци, ама той милия до преди 2 месеца само с една дрънкалка кара. А за подаръците баща му си е виновен, защото искаше да му подари гърне , нещо което ме вбеси #Cussing out, все едно някой да ми подари тоалетна хартия. И така аз реших че е крайно време детето ми да има повече от една играчка Grinning и така. А пък и бабите и дядовците бяха дали доларчета да му купим нещо за празника. Но скоро и гърне ще купим, а сега скъсвам таткото от бъзици. В интерес на истината и на него много му хареса идеята за повечко играчки.
Ние пък за Коледа сме похарчили не повечко от 200 за нас 3-мата  Rolling Eyes ако не се лъжа
Но идеята за по големи дечица за карти за музеи, зоо, и др. си е направо супер  bouquet

# 89
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Хиър Честит Рожден Ден!

  bouquetМного здраве, щастие и всичко което желаеш да се изпълни!  bouquet

Откакто сме тук и аз не гладя! А в България какво гладене му удрях! Grinning

Да ви попитам, тук извеждат ли децата си на разходка през седмицата хората? Rolling Eyes Извинявайте за тъпия въпрос, но откакто сме тук нито едно дете не съм видяла в парка при нас- нито едно! Вече се чудя къде са тези деца! Едва ли всички са на училище и градина, ами бебетата, защо не ги разхождат!?Аз моите деца почти всеки ден ги извеждам на вън, на люлките, на разходка, като имаше сняг с шейната. Единствения ден в който видях деца в парка беше една неделя. Точно беше наваляло сняг и имаше деца на снежната пързалка. Децата вече ме питат тук няма ли деца, къде са децата?  Rolling Eyes

И още един въпрос, по-скоро към майките от Чикаго. Къде мога да си заведа детето, когато не е кучи студ навън, естествено, да се разходим и да позяпаме нещо различно, цветно, интересно? Да не са магазини и МОЛове! В България често по празници като Коледа, Нова Година, а и без празници се мотахме около НДК, Народния театър и други подобни места, на които винаги имаше нещо интересно. От някъде се чува музика - Коледна в този период, светлини, украси и винаги на нещо ще попаднеш - някой ще танцува, ще пее, деца ще тичат и викат. Не знам дали ме разбирате какви имам предвид!




Общи условия

Активация на акаунт