Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви теми се обсъждат във форума?
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви теми се обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Във форума се споделя информация за лечението на епилепсия, включително препоръки за лекари, лекарства и рехабилитация. Потребителите споделят своя опит с различни лекарства като Депакин, Сабрил, Конвулекс, Ламиктал и други, както и техните странични ефекти и ефективност. Препоръчителното лечение включва консултации с невролози, изследвания като ЕЕГ и видео-ЕЕГ, както и прием на лекарства. Рехабилитацията и психологическата подкрепа също се препоръчват. Лечението обикновено включва медикаментозна терапия, като изборът на лекарства зависи от вида и честотата на пристъпите. В някои случаи може да се препоръча хирургично лечение за резистентни на лекарства случаи. Алтернативни методи като йога, рейки и хомеопатия могат да се използват като допълнителни терапии след консултация с лекар.
-
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
-
Какви са препоръките за рехабилитация при епилепсия?
-
Може ли личният лекар да назначи изследвания на серумните нива на конвулекс, АСАТ и АЛАТ или трябва да отида при невролог?

После и мина и като я събудих нищо не помнеше, както и първия път. Тези дни сме на невролог тук в София. Може ли някой да ми каже дали това са симптоми на епилепсия или да ми даде малко повече информация. Струва ми се странно да я развива на тази напреднала възраст, но не знам. Ако може и някой да ми обясни как да реагирам на такива кризисни моменти за да я облекча. Благодаря предварително на всички за информацията. Да са живи и здрави децата Ви. 
