Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 615
  • 642
  •   1
Отговори
# 465
мериандер, номер 32 сме, ако това е номерът ни (с който ни входираха молбата).

наистина от кога е приемът само есенен, от тази година или отпреди?много неудобно беее.
 
и още нещо: кога излизат ваканция явлите, или не излизат, цяло лято ли си работят?


Thinking smile3525
Незнам дали е само есенен приема ,това не ми е ясно.
Обикновено яслите  излизат 1 месец през лятото във ваканция (обикн. юли или август.)-затварят яслите ,през което време има дежурна ясла за децата. През лятото(юни,юли,август) като децата са по- малко са на сборни групи в яслата .
Дано да съм била полезна малко.
Ако не е ясно пак питай  Hug

# 466
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Много странно са обявени бройките. Разгледах доста подробно част от градините и ОДЗ-тата. Дори ми минават някакви мисли за "скриване" на бройки. Нали директорките остават "на сухо" и няма да се учудя ако направят така, че да продадат някои места.
 Дано не обиждам някого...просто разсъждавам.
 А това ОДЗ, която ми беше първо желание е с 0 бройки. Sad А знам, че винаги до сега са приемали в първа група и външни деца. Направо не знам...дано не стане пак "българска" работа и да тръгваме да търсим връзки.

# 467
  • Мнения: 4 181
Момичета, утре зам.кмета по образованието Йорданка Фандъкова ще е гост в Здравей България.
Гледайте , ако имате възможност  Peace
Аз продължавам да отговарям докъдето бях стигнала Peace

# 468
  • Мнения: 4 181
Не е логично да можеш да променяш позиции ей така.Нали все пак на база тези избрани позиции  се прави и класиране, освен всичко друго!Ако в последния момент си промениш желанието-цяло класиране отива на кино и се прави наново и се генерират нови данни. ThinkingИначе класиране никога няма да има, докато се чака всеки да си промени желанието.
Пенелопа как ще отива на кино класирането, нали то се прави накрая на 31-ви май въз основа на всички подадени молби.
Какво значение има дали на 5-ти февруари си писала едно ОДЗ на 1-во място, а на 5-ти май си сложила друго? Класирането се прави въз основа на това, което съдържа системата на 31-ви май.

# 469
  • Мнения: 4 181
Клео, имам въпрос по отношение на предстоящето откриване на групи в някои градини и нови детски градини - кога ще има яснота за тях?
Също за броя на децата в групи какво смятат да се направи? Каква бройка ще се обявява и как ще се следи дали не пишат по-малка бройка директорите от тази, която смятат да приемат?
При условие, че има възможности за прием на 30 деца в група смятат ли да назначават допълнителен персонал или ще изтискват и тази година силиците на настоящия персонал?

Вече писах, за яслените бройката е 20 деца в група, за градинските 25.
Относно наемане на повече персонал не знам, не съм чула такова нещо.

# 470
  • Мнения: 4 181
Това, което не ми харесва в системата е подаването по желания - първо, второ, трето. Както някой беше писал по напред, ако първото ти желание е градина за която наплива е огромен или местата са малко шанса да влезеш е малък и ако детето не влезе, за второ класиране в другите градини всичко вече ще е заето.
По бих предпочела желанията да са равностойни. В смисъл - приемат те във всяка градина, в която си подал молба /ако има места и си бил бърз на 4ти разбира се/, а детето се записва само в една градина - естествено тази, която родителя избере. Това няма да ощети никого, нали, все пак ще има второ класиране, трето и т.н. Ще си се запълнят всички места. Т.е. както беше досега, само че на хартия. За ясла подадох на 3 места, случи се да ни приемат и на трите, но поради обстоятелства се отказах от 2 от местата и се записах на точно определена ясла /която не е ОДЗ и сега съжалявам, но това е друг въпрос/. На местата, на които се отказахме съответно веднага беше записано следващото дете.
Извинявай, но това предложение е безумно, нали всеки ще си подаде във всички градини наоколо както ставаше и досега и ще държи местата. Нали точно това цели да избегне системата, да няма дублиране. Те така не 2, а 10 класирания ще трябват.

# 471
  • София
  • Мнения: 2 696
Клео, как е детенце? Дано е здравичко вече.

# 472
  • Мнения: 4 181
.....................Т.е.-знаеш къде се намираш образно казано.
пенелопаааа, знаеш ама друг път  Twisted Evil не знаеш колко с предимство ще има записани в последния ден  Wink Срока е мноогоо дълъг според мен, би трябвало да е по-кратък.

Като цяло децата с предимство не са толкова много.Според мен.А ио на опашката това също се коментира и се узнава бързо и лесно Crazy докато чакаш.Не гъбаркайте Марти бе хора hahaha
Пенелопа, за пореден път ще кажа, че не си права затова. Досега документите се подаваха даже и лятото. Тоест, ти ако щеш да си 10-та на опашката, ако има 18 места и юни месец се запишат 8 деца с предимство няма да влезеш.
Освен това пак ще ви питам, всички говорите за контрол. А досега кой е контролирал дали вие като сте 15-ти номер, накрая при класирането няма пред вас някой с по-заден номер? Да не би всички Пенки и Драганки преди вас да сте разпитали за трите имена и ЕГН-то на децата им, за да проверите по списък дали точно те са пред вас  Twisted Evil

# 473
  • Мнения: 4 181
Клео, как е детенце? Дано е здравичко вече.
Благодаря  , че попита  Hug
За съжаление не е  Sad
Снощи имаше 40 градуса, днес следобяд пак 39,2 , сега спи и използвам докато не се е събудил, че е много неспокоен и почти не спи  Confused

# 474
  • София
  • Мнения: 11 758
Клео, как е детенце? Дано е здравичко вече.
Благодаря  , че попита  Hug
За съжаление не е  Sad
Снощи имаше 40 градуса, днес следобяд пак 39,2 , сега спи и използвам докато не се е събудил, че е много неспокоен и почти не спи  Confused
A какво казва чичо Доктор?

# 475
  • Мнения: 4 181
Добре де-тъп въпрос, ама въпрос. Решила съм да подам само за една градина, по принцип в нея чак такъв наплив няма, за другата, която ни е в квартала, чух кофти работи-като например как те посрещат едва ли не веднага с въпрос къде и какво работиш. Ако в тази не ни приемат-значи, край???
И ако само за нея съм кандидатствала-имам ли някакъв шанс пред другите? Тоест, първо и единствено желание??
Няма значение, че ти е единствено, така че по-добре подай за още някоя  Peace

# 476
  • София
  • Мнения: 6 261
Клео, мила, бързо да оздравяване!   bouquet И според мене спокойно можеш да ни зарежеш да си поразсъждаваме на глас в темата, поне докато детето не е по-добре.  Hug

# 477
  • Мнения: 3 089
въпрос:
какво значат следните цифри:

Възрастова група             Места               Свободни места             Кандидатури
1-ва група                        18                     25                                   0

колко, аджеба, са свободните места за тая година?

# 478
  • Мнения: 2 149
Дано детенцето ти оздравее бързо, Клео! Hug

Гледам в нашата градина има някакви свободни места, дано всяка, която иска детето й да бъде прието  да успее!

Majceto, според мен е грешка в набирането newsm78 Ама пак е странно, за 1 гр ако има да речем 28 места/не 18/, свободните да са 25, това дали ще значи, че от 28 деца са отказали градина цели25? Разсъждавам си, не ми излизат сметките..

# 479
  • Мнения: 4 181
Привет!
Имам въпрос за яслите към ОДЗ-тата и ЦДГ-тата. Днес ходих до 169-та ЦДГ, за да подам документи за яслата. Оттам ме върнаха, като ми казаха че и за яслата ще се подават документи през системата, защото били ОДЗ. Това така ли е?
               Уточни се , в169- ЦДГ да подаваш за ясла!!!, тя е обявена като ЦДГпо сайтовете.

Ами и аз това се чудех! Знам, че там има и ясла и госпожата, която ми отвори, каза "...ние сме ОДЗ...". А в системата е записано като 169 ЦДГ. Но това е друг въпрос. Явно ще трябва да си прозвъня всички интересуващи ме ОДЗ и ЦДГ и да разбера в кое има ясла и как ще приемат документите.

Иначе и аз преди малко опитах да задам въпроса си в системата, но ми даде грешка.
             При търсене в Гугъл излезе:Преобразува ЦДГ № 169 “Детска китка” в Обединено детско заведение с наименование ОДЗ № 27 “Детска китка” и адрес ЖК “Надежда”, ул. “Възрожденска” № 19.РЕШЕНИЕ №511

на Столичния общински съвет
от 22.06.2006 година
     Тва доказва ,че има невярна информация на С А Й Т А
Утре ще се обадя да им кажа да го оправят и да проверят дали няма и други подобни.
Благодаря ви за информацията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт