как да увелича количеството кърма при разранени зърна

  • 1 296
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Как вървят нещата при вас? Пиши как  се справяте с бебето и как се чувстваш!

# 16
Все още не мога да се похваля.
Храним се с кърма, понякога се кърмим.
Със зарастването на зърната не се справям. Става по-зле. на едната гърда вече не поставям бебчо - нетърпимо ме боли. Уговорих си час с гинеколожката ми. Да видим тя какво ще каже. Аз се съмнявам за млечница. За съжаление никъде в нета не видях снимка - как изглежда тя. А бебчо ми се струва, че няма.
С две думи още търсим решение на проблема. Понякога си мисля, че не ни е било писано да се кърмим и това да ми е приятно на мен, а друг път че не може да не стане стига аз да съм достатъчно търпелива и да дочакам този момент.  Simple Smile
Благодаря ти за загрижеността мила   bouquet

# 17
  • Мнения: 2 616
Защо не се срещнеш с Хедра, или с другите акредитирани ЛЛЛ инструктори, от София си, опитай да се срещнеш и наживо да си поговориш с момичетата.

# 18
  • Мнения: 2 829
Непременно потърси Viv4o! Срещата на живо може много да ти помгне! Може би трябва да провериш дали бебето няма къса юздичка на езичето, но това най-лесно ще направи Снежка на място!
За разраняването на зърната трябва да има причина, ако я откриете проблема ще се реши! Личи си, че ти си много упорита и много държиш на кърменето, повярвай, за Снежка ще е приятно да се срещне с теб Grinning
Пиши пак, аз си мисля за теб всеки ден, дръж ни в течение как вървят нещата!

# 19
  • Мнения: 629
Мила, ще се справиш! Само не се отказвай и не се връзвай на глупостите на гинеколози и педиатри да ти спират кърмата, да кърмиш под час и т. н. Болката МИНАВА по някакъв магически начин за около 30 дни. Зори на два пъти ми цепи и двете зърна до кръв. Виех от болка докато ядеше. Аз си знаех, че може би не я слагам правилно защото имам проблем с едната ръка и по принцип в началото беше голям зор, ама де тогава да бях се поровила във форума да питам за съвет. Сигурно много зор щях да си спестя. Но дори и да не го слагаш правилно болката ще мине. Имам още 3 приятелки, които са кърмили около и над годинка. И на трите зърната им бяха разранени като моите, че и с рагади. И при четирите болката изчезва някак си на първия месец. Между 10-тия е 20-тия ден като чели е най-големият ужас. После нещата малко се пооправят и след месец ще забравиш, че те е боляло. Аз само това си повтарях. "Ще мине след 2 седмици, ще мине след една седмица." Бебето ли се научава само как по-ефективно за захапва, зърната ли загрубяват достатъчно от зора, майката ли с времето се научава как да слага детето, от всичко по малко ли е...не знам. Но болката ще изчезне. Ти само не се отказвай. Давай на бебчо да суче колкото се може по-често. Преди кърмене си прави топли компреси за да отвориш каналчетата и по-лесно да изтича. Можеш леко да се изцеждаш на ръка за да потече млякото - и отгава даваш на детенце. Болкоуспокояващите също могат да те подпомогнат. Няма да е зле обаче да се срещнеш с някоя опитна мама. Аз при едно зверско запушване от около седмица се докарах до антибиотик и истината е, че Зори успя да захапе и да ме изцеди само 10 минути след като една друга приятелка (опитна кърмачка) дойде да ме види и да ме успокои. Не знам как стана, но след като седмица бях като вещиците от Макбет със зелеви листа, помпи, врели душове и т. н. а гърдата ми щеше да експлоадира - и за 10 минути Зори засука. За два дни милата сама ми реши проблема. Срещни се с някоя опитна мама. Това може само да ти помогне.
Успех! И пиши как се развиват нещата.  Hug

# 20
  • Мнения: 532
liaidg, хайде, бейби, дръж се!

Гинеколожката не знам доколко ще ти помогне и доколко има познания за лактация и проблеми. Педиатърката не бебето може да се окаже по-информирана и би могла да я извикаш у вас да провери дали не сте с млечница. В Библиотеката също има добри статии за млечницата.

Но ... по-добри специалисти от кърмещите мами с опит, особено тези сертифицирани да работят с майки, едва ли ще намериш. Аз на ЛК ти бях пуснала и темата за консултатитвния кабинет по кърмене (където тези майки също работят) - потърси най-добре тази специализирана помощ.

И за да се увериш, че ще се справиш, ето две теми, които могат да ти бъдат интересни, от реални мами с реални проблеми като твоя и други, които реално са успели да се справят, така както и ти ще успееш  Grinning:

Проблеми и разрешения - примери от практиката 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80745.0;all

Има(х)те ли проблеми с кърменето?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137472

Айде, всички стискаме палци  Grinning Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт