Така ли беше и при вас - Бебешки пубертет

  • 10 033
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Мойта дъщеря още няма две години, но от 2-3 месеца е ад вкъщи  Tired не дава да я обличаме и събличаме, реве и се тръшка преди къпане, после пък не иска да излезе от банята, после не дава да я избършеш  ooooh! не дава да й обуеш или събуеш памперса, но в същия момент не иска и да пикае в гърнето или тоалетната, не ми разрешава да се къпя, да ям или да гледам телевизия...ей така си живеем и за всяко от тия неща /плюс още стотина други/ реве до откат и до пълното скъсване на моите нерви  Crazy

# 16
  • Мнения: 4 668
Да . Беше и при нас така ... и още се случва от време на време  Rolling Eyes
Но специално за хапането и боят , трябва да вземеш някакво отношение .

# 17
  • Мнения: 69
Моят Сашо винаги е бил дивак _ ритане,блъскане,крясъци,нерви,а е само на 1г. и 4м. Оправям го с гушкане,а ако прекали_ строг тон.

# 18
  • Мнения: 3 971
И  ние сме така от около 1м Crazy и сме на 1,3г ooooh!
Някакъв ужас е започва да се дере с всичка сила, да пищи, да се хвърля ,да хвърля играчки. И когато постигне неговото /ако стане на неговото де / спира  изведнъж и се ухилва ooooh!
Казвате година продължава  Thinking ми отсега да си пазя стая в психо-то Crazy

# 19
  • Мнения: 5 877
С оглед на статистиката - да, и дъщеря ми имаше такъв период, доста дългичък Simple Smile действа на нервите, но отминава.
Търпение и силна храна (за теб  Mr. Green) Ще мине, спокойно!

# 20
  • Мнения: 3 342
И малкият ми син в момента преминава през такъв период/след месец и половина ще стане на две години/. По принцип е кротко и разбрано дете, но напоследък, когато не получи това, което иска или не го получи по начина, по който го иска, започва да хвърля... каквото му попадне, да удря... който му попадне, да крещи... колкото сила има. Единственото, което помага в някаква степен, е да му се отвлече вниманието. Нищо друго. И шляпване през ръцете/когато удари/, и викане, и гушкане, и говорене със спокоен тон не вършат работа. На момента трябва да се измисли нещо изключително интересно, което да привлече вниманието му и за секунди забравя за какво се е тръшкал.
Не че след няколко минути не започва да иска нещо друго Laughing
Аз го наричам и период на отрицанието. Думичката "не" е най-използваната в речника му. Каквото и да го попиташ, казва два-три пъти "не" и след това започва да бърбори някакви си негови думички или пък се съгласява. Преди това обаче е много важно  да заяви с категоричен тон: "не, не, не!".
Период е... ще отмине. Изнервящо е наистина...

Общи условия

Активация на акаунт