..... ПреКРАсни и удОБни куХНИ.....5-та темА

  • 60 973
  • 472
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 085
Аз да си задам пак въпроса:колко е препоръчителното мин.разстояние м/у мивката и котлоните, и, мивката и хладилника?
Момичета, моля ви, отговорете ми, защото утре ми спират нет-а и ще влизам чаак догодина Praynig

# 46
  • София
  • Мнения: 4 397
Честита Коледа   bouquet
Поздравления на Дидка за хубавата тема  Hug
Дай боже  Praynig  и аз на есен ще се похваля с нова кухня.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 229
И винаги съм се чудела защо хората  вдигат нависоко микровълновата фурна. Аз топля предимно течности, използвам я непрекъснато  и ако я кача над нивото на главата си, то означава, че има голяма вероятност да се залея с гореща течност.

Ами за да се спести място на плота. Нашата кухня е толкова малка, че ако МВ-то беше на плота, нямаше да остане почти никакво свободно пространство.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 193
Моята кухня ще е готова след празниците. Вече цяла седмица се проточи този монтаж Thinking
Но като я поставят ще пусна снимки и аз.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 682

Кlaris , за съжаление нямам никаква представа какво е точното разстояние, може би поне 60 см. На гугълчо не ти ли излиза нещо?

Ники, благодаря. Точно за същото имах предположение.

# 50
  • Мнения: 395
Запис в хубавата тема. Ще гледам и ще се уча, че след няколко месеца и аз ще съм на тази вълна. Благодаря ви за хубавата тема и многото идеи и съвети. Весело посрещане на Новата Година !

# 51
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Записче и от мен.
Тези дни се надявах да пусна снимчици, че от месец стои немонтирана в средата на кухнята, ама явно ще е другата година. Майсторът дошъл и наредил само долния ред и слава богу. Оказа се че ъгловия шкаф не е направен както трябва, а този за мивката и миялната така е надупкла отзад за да намери тръбите, че е като швейцарско сирене. За цветовете какво да говоря - на малката мостра изглежда по друг начин отколкото сега на големи плоскости. Много съм разочарована. Май само мивката ми хареса, може би защото не е правена в България. Laughing

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Записче и от мен.
Тези дни се надявах да пусна снимчици, че от месец стои немонтирана в средата на кухнята, ама явно ще е другата година. Майсторът дошъл и наредил само долния ред и слава богу. Оказа се че ъгловия шкаф не е направен както трябва, а този за мивката и миялната така е надупкла отзад за да намери тръбите, че е като швейцарско сирене. За цветовете какво да говоря - на малката мостра изглежда по друг начин отколкото сега на големи плоскости. Много съм разочарована. Май само мивката ми хареса, може би защото не е правена в България. Laughing
мале съжалявам ....взех да се чудя дали и аз избирам правилно цвета на малките мостри  newsm78
Аз да си задам пак въпроса:колко е препоръчителното мин.разстояние м/у мивката и котлоните, и, мивката и хладилника?
Момичета, моля ви, отговорете ми, защото утре ми спират нет-а и ще влизам чаак догодина Praynig

съжалявам но и аз незнам със сигурност,но мисля че между котлоните и мивката трябва поне 40 см.  newsm78

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ОТ МЕН НА ВСИЧКИ ФОРУМКИ!!!
Кухните, които показвате са невероятни. Всяка от тях със сигурност носи частица от Вас, за това са толкова красиви и уникални!

  bouquetДИДКА, поздравления за труда, който си положила!!!

Следващата година и аз ще правя кухня в новото ни жилище, затова ви следя с интерес. Идеите в главата ми са много, започват от комбинации в ЧЕРВЕНО / като на Дидка / и ...... завършват пак с ЧЕРВЕНО. Живот и здраве след няколко месеца да мога да ви покажа моята кухня - мечта в ЧЕРВЕНО.

пак съм аз пратиха ми проекта за нашата кухня като цяло я харесвам но я качвам и тук да си кажете мнението,само лавичките от страни(долните ) няма да са толкова вдигнати.Я кажете бе момичета шкафа под печката шкаф ли да е или чекмедже  newsm78 мисля там да си държа тави и тенджери та се чудя кое ще е по удобно,чакам и други идеи...... Praynig
http://www.album.bg/sis7/images/1312412/


SIS7, моята идея също е в червено, но евентуално в комбинация с ванилия или нещо такова ......... още не съм го измислила. newsm78
Ако позволиш да дам моето мнение за твоят проект - донякъде моята кухня ще има такова разположение - на една цяла стена и продължение в ъгъл.

Според мен печката би могла да мине под керамичния плот - предимствата на това - първо когато готвиш и отваряш печката парите от нея ще се поемат от абсорбатора, второ инокса ще разчупи червените шкафчета в долната част. На мястото на печката бих ти предложила шкаф, като разликата между двата плота да не бъде толкова голяма / или изобщо да няма разлика /. В целият проект дясната и средната част са симетрични и пропорционални, а защо в лявата е направена асиметрия - немога да разбера замисъла newsm78.

Под микровълновата може да сложиш чекмедже в червено, а това празното място над микровълновата да стане по-голям шкаф / този който сега е отгоре / или два един над друг, които да се отварят вертикално с механизъм. Незная дали разбра идеята ми - в момента лявата част на проекта, там където е микровълновата ми се струва като недовършена.

Красиво стои, ако средните лавици са от стъкло, а за шкафа под фурната - в този проект с тази ширина и височина под фурната шкафа би бил по-полезен точно като шкаф, а не като чекмедже - прекалено ще бъде дълбок и неудобен за чекмедже.

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Записче и от мен.
Тези дни се надявах да пусна снимчици, че от месец стои немонтирана в средата на кухнята, ама явно ще е другата година. Майсторът дошъл и наредил само долния ред и слава богу. Оказа се че ъгловия шкаф не е направен както трябва, а този за мивката и миялната така е надупкла отзад за да намери тръбите, че е като швейцарско сирене. За цветовете какво да говоря - на малката мостра изглежда по друг начин отколкото сега на големи плоскости. Много съм разочарована. Май само мивката ми хареса, може би защото не е правена в България. Laughing

Спинки, съжалявам. Кажи ми (може и на ЛС) кои са ти майсторите, да се опитам да ги избягам.  Peace
Аз имам още доста време да мисля преди да се захвана с новата ми кухня, но май колкото повече време минава, толкова по- несигурна ставам какво точно искам Sad

# 55
  • Мнения: 165
Тъй като всички си казват мнЕнието за котлоните в ъгъла на Змейковица, и аз да си кажа моето.
Първо, не смятам, че ще е тъй неудобно,  все пак няма какво да прави на тез котлони, освен да слага и маха тенджери.

А ако трябва да прави запръжка или нещо друго, където трябва да бъркаш като ненормален? Не мисля, че на котлоните мястото им е в ъгъла. Оптически не стои добре половината аспиратор да ти е скрит от шкафове и е неудобно. А относно, че по-дългите тръби губят от мощността на аспиратора, не съм много съгласна. В нас имам около 2м тръби, аспиратора ми е по-слаб като се има в предвид кубатурата на помещението (Фабер) и пак не се оплаквам.
И да се вмъкна с питанка: Какви са тези плоски тръби и как от плоски стават обли за да влязат в комина? НякоЙ има ли снимка с подобни?

# 56
  • Мнения: 1 305
Леле колко сте писали през последните ден и половина! Цяла вечност ще ми трябва да отговоря на всичко, което искам  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 757
ето и моята кухня  chef

# 58
  • Мнения: 1 305
И така
Sis7, определено чекмедже под фурната.
Renate_R , много си е удобно да е дълбоко чекмеджето. Нарича се контейнер. В него можеш да слагаш обемни неща, не е нужно да го трупаш с дреболии. Освен това много по-лесно вадиш нещата от задния ред Peace
Sis7, Проекта ти е много добър. Мястото е много добре разделено фунционално. Да кажем, че аз бих си го направила точно така. Може би без лавиците. Бих изтеглила вляво фурната и бих си удължила шкафовете. Макар, че чисто естетически проекта ще загуби доста. Не си слагай фурната под плота! Много по-удобно е докато готвиш да не се превиваш на 2 всеки път щом отвориш фурната.

Змейковица, от 1 метър /че и по-малко/ удължение на въздуховода няма да усетиш ама никакво намаляване на капацитета на абсорбатора. Котлони в ъгъла ще е ултра неудобно, а и най-вероятно няма да можеш изобщо да си пускаш абсорбатора, щото бутоните ще са скрити зад шкафа  Joy

Luda, МФ и ние сме си сложили върху фурната защото така се пести място. Няма опастност да влезе вода под котлоните! Освен ако не са направени невероятно калпаво.  Confused По-плитки шкафове от едната страна е супер идея!

Tersi , преходника между плоските и кръглите тръби представлява една джаджа, която от едната страна е с правоъгълна форма, а към другата страна преминава в кръгла форма.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 16:23 от Dame

# 59
  • Мнения: 165
И така

Змейковица, от 1 метър /че и по-малко/ удължение на въздуховода няма да усетиш ама никакво намаляване на капацитета на абсорбатора. Котлони в ъгъла ще е ултра неудобно, а и най-вероятно няма да можеш изобщо да си пускаш абсорбатора, щото бутоните ще са скрити зад шкафа  Joy
Tersi , преходника между плоските и кръглите тръби представлява една джаджа, която от едната страна е с правоъгълна форма, а към другата страна преминава в кръгла форма.
Да, този факт го забравих. На повечето аспиратори копчетата им са от дясно и наистина незнам как ще ги включваш. Мерси за инфото за преходника. А такива тръби не са ли по-малко функционални: в смисъл като са така тънки, дали широчината им компенсира дебелината. В нас сега се виждат тези тръби и мислехме да ги крием с гипсо-картон докато не разбрах за този вид.
редакция:  широчината ли, дебелината ли незнам кое кое да компенсира?! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт