..... ПреКРАсни и удОБни куХНИ.....5-та темА

  • 61 020
  • 472
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 430
dani$ - не може да се увеличат снимките  Wink
Иначе изглежда много просторна Peace

# 61
  • Мнения: 1 305
Да, този факт го забравих. На повечето аспиратори копчетата им са от дясно и наистина незнам как ще ги включваш. Мерси за инфото за преходника. А такива тръби не са ли по-малко функционални: в смисъл като са така тънки, дали широчината им компенсира дебелината.

Да компенсира. Сечението на тръба с ф120, стандартно при абсорбаторите, е с площ 113кв.см.
Плоски тръби аз лично съм намерила два вида - Фабер, около 5,5/20 см - площ на сечението - 110кв.см. и такива каквито ние си купихме - Тека 7,5/15 см - площ - 112.5кв.см.  bowuu

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 63
  • Мнения: 23
Здравейте и Честита Коледа и от мен.
Моята кухня е готова от 2 седмици , но плота се оказа ударен и в последствие последният наличен ,така че сега чакаме да минат празниците и да доставят нов.  Тръпна вече в очакване да приключат а аз да и се порадвам. Веднага ще кача снимки .

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 685
......
Моята кухня е готова от 2 седмици , но плота се оказа ударен и в последствие последният наличен ,така че сега чакаме да минат празниците и да доставят нов.  Тръпна вече в очакване да приключат а аз да и се порадвам. Веднага ще кача снимки .
дано скоро го докарат тоя плот,че много кофти......чакаме снимки:)

И така
Sis7, определено чекмедже под фурната.

Sis7, Проекта ти е много добър. Мястото е много добре разделено фунционално. Да кажем, че аз бих си го направила точно така. Може би без лавиците. Бих изтеглила вляво фурната и бих си удължила шкафовете. Макар, че чисто естетически проекта ще загуби доста. Не си слагай фурната под плота! Много по-удобно е докато готвиш да не се превиваш на 2 всеки път щом отвориш фурната.


да така ще е определено без чекмедже,а за фурната и аз съм сигурна че така ще ми е по удобно,а лавиците ги сложих главно да има някакъв завършек  Grinning
само дано скоро се почне да се прави:)

# 65
  • Мнения: 33
Страхотна тема момичета -Браво за положения труд! И аз се включвам с една кухня в апартамент, който даваме под наем - кухнята е натурален дъб, изключително изчистен дизайн. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=205146
За змейковица- - не бих сложила котлони в ъгъла /ужасно неудобно/, най-малкото защото ъглов аспиратор/ качествен/ е много по-скъп от нормален, въздуховодите /6х22см/ позволят поставянето на аспиратора на удобно за вас място, като по никакъв начин не влияят върху мощността му.  При проектирането на кухни има един основен принцип - високите шкафове е добре да бъдат от едната страна - тоест ако има такава възможност ще е чудесно ако поставите хладилника до високият шкаф с фурната. В сегашния вариант затваряте помещението, липсва въздух и простор, който се получава при разделяне на горен и долен ред. Обикновено в шкафа под мивката стои закачено за вратичката кошчето за боклук - във вашия случай - това е невъзможно.
Sis7-проекта е много хубав, точно както би трябвало да бъде, само сигурна ли си за тези отворени лавици отляво, вярно е, че са някакъв завършек, като в началото ще сложиш някоя вазичка, миниатюра, страхотна чаша, но постепенно с течение на времето ще се напълнят с всякакви ненужни дреболии, които ще оставяш там, само защото бързаш или докато им намериш точното място, а на най-горната можеш да почнеш да слагаш витамините и сиропите, да не ги докопат малките и т.н.  Simple Smile
Ако бях по-смела, щях да избера за себе си кухня точно в червен цвят, но понеже съм традиционалистка - в къщи кухнята е ванилия и венге -пълна скука

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 15:50 от ellian

# 66
  • Мнения: 10 618
Момичета, най-сетне и аз снимах -
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=205238 Малко са тъмни снимките, реалния цвят се вижда на последната снимка - red wood се води.
Има още неща за довършване, но майсторите не дойдоха. Не е идеалната кухня, но съм доволна - 3 мес мих в банята и готвих на терасата.
Искам да благодаря на всички, от които откраднах идеи  bouquet!

А сега да се оплача. Виждате къде ми е печката. Двата котлона са на газ и днес за пръв път пържих  Гръбчето отстрани на котлона се подпали и то не от директния пламък на газта /печката още не е вдигната на нивото на шкаф , а от топлината на Уока!
В потрес съм! Плотът и гръбчето са италиански, купихме ги от моя позната, коят се занимава с това и ме увери, че са качествени. Направо не мога да повярвам!

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Zigizagi, честита нова кухня. Със здраве да си я ползвате  bouquet

Съжалявам за подпаления гръб на новата ти кухня.
Мисля, че ако не можеш да решиш проблема с топлината е по-добре в дясно от печката и отзад да сложиш нещо от типа на фаянс / това е едно от решенията /. Предлагам ти го, защото както се вижда от снимките дясната и задната страница са видими само от този, който готви т.е. от теб. Вярно - няма да е съвсем в унисон, но пък ще ти спести доста главоболия.
Друг вариант би бил да сложиш печката малко по-всредата - от ляво да остане по-малък шкаф, а от дясно нещо като бутилиера / не зная как точно им казват /.

# 68
  • Мнения: 1 305
Zigizagi, много е странно това, което казваш за гръбчето. Thinking По принцип тези неща се правят от топлоустойчиви материали, т.е. имат същото покритие, което има и плота. Решението, което аз бих ти предложила е, да сложиш алуминиев панел зад и отстрани на печката. Отиваш в първата фирма за кухни и питаш. Не знам колко струва обаче  newsm78.

# 69
  • Мнения: 10 618
Да, наистина ще сложим алуминиев профил. Но просто недоумявам как можа да се случи така. Още във вторник ще звънна да питам във фирмата, от която го купихме!

# 70
  • Мнения: 33
Алуминиевият панел /служещ за гръб/ можете да си закупите от фирмата предлагаща аспиратори  Фабер, струва около 80лв, проблемът е, че почистването му си е абсолютен проблем / доколкото знам панелът е иноксов, а не алуминиев/  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Иноксов гръб се води и доколкото знам от приятелки - няма чистене това чудо.
А гаранция нямаш ли? Нашата кухня има 3 години гаранция, би трябвало този гръб да е термоустойчив наистина.

# 72
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Любимата ми тема! Hug
Весело посрещане на Новата година! Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 7 430
...и от мен Hug
Пожелавам на всички с кухни и без  Wink да посрещат една специална, щастлива и незабравима Нова Година Wink

# 74
  • Мнения: 10 618
А гаранция нямаш ли? Нашата кухня има 3 години гаранция, би трябвало този гръб да е термоустойчив наистина.
Нищо не са ми казали за гаранция, но все пак мацката, от която го купихме ми е близка, така че ще проверя какво е положението в сряда. Притеснява ме това, че могат да се оправдаят, че е газ и си е директен огън.

Общи условия

Активация на акаунт