Коледни звънчета пеят, слънчицата ЯНУАРИ ще изгреят!

  • 13 792
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 802
Добро утро на всички мами  Hug
Днес има страхотно слънце вън и ние отиваме на обед на консултация да видим колко е пораснала малката принцеса . После ще пиша .
lusesita , и Мария яде ту на два часа, понякога на три часа и по колкото си иска .
И аз се чудя с това хранене какъв режим ще правим и кога .
Стефчо винаги ли си изяжда 60-70 грама ?!

Аз стерилизирам веднъж на ден в стерилизатор и после си ги държа пак вътре .
Не се вманиачавай в това !

# 226
  • София
  • Мнения: 56
Добро утро! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Албена и аз се чудя за стерилизатора. Чудя се и за помпата, дали да я стерелизирам още сега , но едва ли ще има ефект след няколко дни като ми потрябва newsm78

vickigeleva- Не знам за тези тонове. На мен още не са ми мерили, а на трети влизам в болницата. Сигурно тогава ще ги мерят. Доскоро много се стресирах с това ,че не ми правят изследвания, но в крайна сметка мога само да се моля всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

Крис Много ме заинетересува с тези термометри . Още не съм купила , но такива каквито описваш не съм виждала. Откъде си ги купи и на коя марка са? Thinking

Моят мъж също почна да се разболява. Цяла вечер кашли, още няма температура , но сигурно и тя ще се появи. Обикновенно аз все съм болна, не минава грип без да ме хване, но тази година ,той определено държи първенството по настинки. ooooh!

# 227
  • Варна
  • Мнения: 3 262
Здрасти и от мен!

Момичета, не се притеснявайте толкова за стерилизацията, нищо няма да им стане на шишетата и на бебо от това че са стояли на въздух известно време. Нали в крайна сметка самото бебе диша този въздух. Не може да запазиш абсолютно стерилна среда.
Усмивка, Луси, бебенцата ви са още мънички, оставете ги сами да си направят режима, сега им е най-важно да качват грамчета  Grinning Пък и обикновено, бебето след първия месец си прави негов режим, спазва си интервали между храненията.

# 228
  • Мнения: 127
Добър ден, и ние се разсъбудихме Simple Smile

благодаря за отговорите за стерилизирането. и на мен не ми се ще да се вманиачавам в това, но като не знам кое как е... затова питам Simple Smile

иначе помпичката си я стерилизирах и си я сложих в багажа. тя има капачета за всички отвори, така че мисля, че няма страшно.

# 229
  • Мнения: 52
Най-накрая здравейте и от мен Simple Smile
Малко скорострелно станаха нещата при мен, но така си е избрала моята дъщеря кога да се роди.Значи да дооточня, не съм чела темичките преди това какво сте писали, защото нямам време за сега, но като имам ще ви прочета.Мария се роди 2400 / 48 см в 5:05 на 24 сутринтта.На 23 вечертта ми изтекоха водите, падна ми тапата и започнаха контракциите ...доста болезнени.Първо на 10 мин, а след това станаха на 7 мин.Обадих се в МаЙчин Дом на дежурната лекарка,обясних и какво ми е положението и тя ми каза да си хващам торбичката и да отивам при тях.Едвам устисках да отида до Майчин дом, контракциите станаха на 5 мин..звъннаха на моята лекарка и тя до 30 мин беше в операционната.Операцията мина успешно, аз се чувствам в перфектна форма, не се затруднявам с абсолютно нищо покрай малката..сменям си и памперсчетата, къпя си я..абе всичко.В болницата беше при мен през цялото време.Странното тук е,че се роди толкова малка,..казаха ми че ще е едро бебе и че до термина ще стане 3800 ...макар, че тя подрани с около 3 седмици..би трябвало да е по-големичка, но ..е здраво дете..много е жизнена...папка само кърма ..не плаче..само когато е напълнила памперса или е гладничка.А аз, моето секцио не е заради това, защото са ми казали, че ще е едро бебето, ами заради проблемами с гръбначния стълб и кръста.Вечертта, преди самата операция тя се беше обърнала, с гръбчето на къде ми казаха сега точно не мога да ви кажа..само си спомням, че ми казаха..-"Спокойно миличка , и така и така си за секцио, ще я извадим невредима..положението и не е за нормално раждане."И така...за сега толкова ще пиша че съм доста изморена и когато малката спи гледам и аз да спя..докато си отпочина напълно.Честото на всички мами, които са родили докато ме нямаше.

# 230
  • Мнения: 127
добре дошли вкъщи, ели! Simple Smile
все така да слуша и папка малката Simple Smile
леле, колко е дългокоса Simple Smile

# 231
  • София
  • Мнения: 56
[b]Много е сладка Ели - да ти е жива и здрава и много късмет![/b]
  bouquet  bouquet

Когато имаш време ни пиши - как беше упойката , след това след колко време стана и кое е най- неприятното нещо в тази операция.


Момич(ета ,мен много ме наплашиха с доктора който съм си избрала във Втора Градска, а няма никакво време да го сменям точно сега! Посъветвайте ме какво да правя? #Crazy

# 232
  • Мнения: 6 274
[b]Много е сладка Ели - да ти е жива и здрава и много късмет![/b]
  bouquet  bouquet

Когато имаш време ни пиши - как беше упойката , след това след колко време стана и кое е най- неприятното нещо в тази операция.


Момич(ета ,мен много ме наплашиха с доктора който съм си избрала във Втора Градска, а няма никакво време да го сменям точно сега! Посъветвайте ме какво да правя? #Crazy
И аз се присъединявам към пожеланията !!! Жужу , за кой доктор става въпрос и какво са те наплашили ?

# 233
  • Мнения: 207
Juju - за кой доктор и какво? Аз познавам доста от там.

Ели - добре дошла  Hug

За стерилизирането - до 2-3 часа в стерилизатор си ги държа (за МВ), а после ги сглобявам и така си чакат.

# 234
  • София
  • Мнения: 56
За д-р Угренски. Аз ходя при него още от началото и ще съм с планово секцио. Веднага след празниците трябва да вляза в болницата. Писа ми едно момиче, че преди 5 месеца е раждала при него нормално и никой не и е обръщал внимание. Забравили част от плацентата и после и правили няколко кюртажа. Освен това никой от останалите лекари не и обръщал внимание ,защото си била избрала екип. Аз няма да си избирам ,но така или иначе секциото ще ми е при него.Знам ,че много често се получават усложнения, сигурно и при други доктори се е получавало, но ми е ужасно притеснено.Чакаме това дете повече от 10 години и никога няма да си простя, ако се случи нещо лошо. Sad

# 235
  • Мнения: 52
Ами аз бях с пълна, понеже нали споменах, че не може да ми се бие такава как се казваше...в кръста...както и да е.Ами на 8-мия час след операцията станах, раздвижих се..направиха ми тоалет...на сутринтта вече сама си го правех Mr. Green Беба беше от 6 сутринтта до 12 вечертта при мен плътно.Отначало..след упойката ...тъкмо като излизаш от нея ти е много студено направо ме тресеше..с три одела бях завита след това пък ти става  много горещо..абе преживява се ..то веднага след като отворих очи и като ми сложиха горещото още вързопче на корема ми...една ококорена изплезена...направо ми минаха всички болки честно ви казам.Нямах търпение да ставам и да си я гледкам.Най-важното който ще е секцио Да става да се разхожда колкото се може повече...иначе ..ще е много трудно.Имам съвсем малък корем и съм смъкнала 8 кг. Остават ми 4 докато си възстановя моите килограми.А между другото ...операцията е съвсем малка и тънка...почти не си личи..на 2-ри януари съм да ми махат конците.

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
                 Първо Ели,добре завърнала се в темичката с малката Мария.Голяма сладуранка е !


                                  Добър ден момичета !

До сега чистих като луда,уф...омръзна ми това чистене,но като ме дразни  ooooh!
На всичкото отгоре сутринта се скарахме с моя и сега си играем на мълчанка.Очертава се един от тъпите дни. Rolling Eyes

На всички пожелавам хубав и по-усмихнат ден  Peace

# 237
  • Мнения: 719
Хай и от мен!

Браво, Ели. Вече всичко е приключило и дано да е все така послушна малката.
Учудвам се как така лекарите правят такива грешки с кг.? От 2400 до 3800 е достаааа голяма разлика? newsm78

Усмивка, Луси, - аз  също съм на мнението на Алекс, че сте още много малки за режим, но и това време ще дойде.  Heart Eyes

# 238
  • София
  • Мнения: 3 688
Ели добре дошла отново при нас.Много хубав разказ за раждането си написала:)
Дано маката Мария е все така кротка!
Пиши като можеш:)

# 239
  • Мнения: 4 056
Здравейте, върнах се от извънредното слушане на тонове с добри новини - днес сме реактивни, даже дежурната лекарка каза, че са се презастраховали да ме карат и днес да ходя - и според нея просто бебето вчера в един момент е заспало. Така че, ще посрещаме празниците спокойни  Grinning

ЕлеоНора, добре дошли  у дома. Вие сте майка и бебе героини - радвам се, че се чувстваш добре.

Джули, аз за Втора градска съм чувала много добри думи за -д-р Калев и съпрагута му - д-р Калева, а лоши неща по принцип за тази болница май почти няма изписани из форума.
Не знам какво да те посъветвам - ако не го искаш този лекар - виж какви имена могат да ти дадат другите момичета (или може би в сайта на болницата, ако имат). Виж ако може да се включи Аничка77 - мисля, че тя роди там, но не знам дали е била с избор на екип .

Общи условия

Активация на акаунт