Народопсихология или синдром?

  • 8 398
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 072
Всички мрънкат, но само ние го смятаме за смъртен грях.

В едно изречение написа - едно обобщение и то на едро, от световен мащаб; второ обобщение от национален мащаб; една лъжа - никой не го смята за смъртен грях, а за липса на достойнство и то в частност прекаляването; едно яко изпадане в крайност. Възможно е да бъркам.  Grinning

# 151
  • Мнения: 3 405
Пина, аз нямах предвид да ги интервюират. Има антрополози, които заживяват с тях, стават част от тях.
Иначе боравим с предположения и догадки , и някои от нас с някакъв личен опит Peace

# 152
  • Мнения: 11 747
това за робското мислене е голямо клише
От къде пък да имаме робско мислене, като не сме роби и не сме и били.Някой може и да е бил, преди 1000 години.Аз тях не ги познавам.
Мрънкането е човешко право. От него може да се възползваш, а може и не!
Това, че някой мрънка, не значи че задължително го съчетава с нищоправене.
А може и да нищоправиш, без да мрънкаш.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, хиперболизирах без да искам, така ми дойде изпод пръстите. Става въпрос за взаимните обвинения в мрънкане и принципа "другите мрънкат повече от мен".

Дотук колкото съм живяла и чела, някакв все се оказва, че в БГ трябва да понасяме проблемите, а не да ги решаваме. В първия случай мрънкането е забранено. За решаването на проблемите съм съгласна, че е нужно повече от мрънкане. Все пак и при децата мрънкането е първата стъпка, действието е втората.

# 154
  • Мнения: 11 747
Пина, аз нямах предвид да ги интервюират. Има антрополози, които заживяват с тях, стават част от тях.
Иначе боравим с предположения и догадки , и някои от нас с някакъв личен опит Peace
да, да.Аз интервютата ги намесих, относно статистиките кой е най-нещастливия народ на света.Нали правят класации.Та на каква база ми е чудно. Не съм специалист в областта, но май освен да се гадае друго не виждам.

Все пак на базата на тези статистики и се почват такива разсъждения и спорове, като тоя тука..

# 155
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Че к'во му е на мрънкането?
А ти що мрънкаш, че другите мрънкат?

На мен в момента ми иде да мрънкам мноооого, но се въздържам, чета повече.

# 156
  • Мнения: 984
Според по-голямата част от мненията е синдром, а не народопсихология. Може би е нужда конкретна анкета?

Човешко е да се самосъжаляваш. Но е човешко и да мечтаеш.

# 157
  • Мнения: 2
Според по-голямата част от мненията е синдром, а не народопсихология. Може би е нужда конкретна анкета?

Човешко е да се самосъжаляваш. Но е човешко и да мечтаеш.
Не е нужна никаква анкета , защото тук не се пише професионално , а само някакви догадки и перефразиране на субективни причини. Смисълът се губи при това положение. Аз мрънкам когато не ми е гот , да...и според някакви специалистки от по-горе това означава , че съм кретен...
Ми хубаво - кретен съм. Ще мрънкам , защото на няколко пъти вече ми разбиват опитите да си подредя живота. Дават се за пример западните общества , а се пропуска основен факт , че тук няма такова. Питат какво съм направил... хм - и месец да ви обяснявам , пак няма да ме разберете , но това което е сигурно е , че ще поощрявам и двете си деца да се махат от тази клоака пълна с аутсайдери.

# 158
  • Мнения: 984
....от тази клоака пълна с аутсайдери.

Аутсайдер е този, който не се вписва в някаква обществена/общочовешка норма. За да е пълно с аутсайдери, значи липсва обществена/общочовешка норма. С това не съм съгласна.

Не мисля, че някой ще те нарече "кретен" САМО защото мрънкаш.

# 159
  • Мнения: 2
....от тази клоака пълна с аутсайдери.
Аутсайдер е този, който не се вписва в някаква обществена/общочовешка норма. За да е пълно с аутсайдери, значи липсва обществена/общочовешка норма. С това не съм съгласна.
...когато липсва алтернатива , наистина ли трябва да се впиша в тази простотия и да пера кьочеци нон стоп?


Не мисля, че някой ще те нарече "кретен" САМО защото мрънкаш.
Мисли каквото искаш , само , че фактите са други.
Или не е истина , че тези които те управляват са педофили? Не е истина , че почнеш ли да дърпаш напред и се намират няколко комплексари с власт които да ти набият канчето?
В какъв свят живееш? Благодарен съм , че имам две прекрасни деца , но те са факт не  благодарение на изметта която е на всякъде , а са плод на някаква любов и желание да направя нещо по-добро. Не бих позволил да се опорочат толкова , че да се слеят с гнусотията и да се правят , че няма нищо нередно. Държавата ни е пълна с такива хора... пуснат им малко трошички и започват да пеят. Робски народ е това българина Мишонеее...

# 160
  • Мнения: 2 018
хубав татко, искаш да кажеш, че няма успели хора в България ли?!

# 161
  • tardis
  • Мнения: 329

Явно пък недоволството ни движи, колкото и да не им се вярва на някои..

Някои ги движи, други ги обездвижва. Хайде по-диалектично да гледаме на нещата - има и черно, и бяло. Навсякъде. Относителност.
Да се каже "мрънкане" е все едно да се каже "синьо" и да се говори за синьото по принцип. Знаете ли колко оттенъци, нюанси, тонове и полутонове има един цвят? А за колко от тях има отделна дума? Също толкова видове "мрънкане" може да има. Моето мрънкане ми е донесло само лоши неща. Мрънкането на баща ми ми се отразява зле и ме преследва и днес. Да не мрънкаш за мен не означава да стискаш зъби и да си траеш.
Има разлика между споделянето на проблеми и класическото недоволно мрънкане.
По повод на това, че на някои им олеква като си помрънкат: щом помага и не дотяга на околните - да си мрънкат.
Има една полезна техника на Стив Менсинг, нарича се "Анихилатор". Основно се състои в това да дадеш воля на мрънкането, да се оставиш на словесния поток и да кажеш всичко, което ти минава през главата по даден проблем, да изкажеш цялото си недоволство и каквито там негативни чувства имаш. Всичко. А след това да се освободиш от него. За който се интересува повече и не го затруднява английският, тук има доста полезни неща: Emoclear

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 14:58 от rainbird

# 162
  • София
  • Мнения: 62 595
А какво означава "успял" за нашите условия? Винаги съм се чудела какви са критериите за успялост (успешност). newsm78

# 163
  • Мнения: 2
хубав татко, искаш да кажеш, че няма успели хора в България ли?!
На такова ли прилича изказването ми? Това което исках да кажа - го казах.
Естествено , че има успели...аз даже познавам няколко....и дори приятели имам такива. Само , че цената която се плаща за това е ненормална. Аз лично за себе си не бих приел да нагазя в лайната (надявам се сега да ме разбираш правилно)

# 164
  • Мнения: 2 018
Не може да нямаш познат, който "не гази в лайна" и да е успял! Дори да не ти е познат...

Общи условия

Активация на акаунт