Отдавна съм една от вас, това което ме накара да пиша е ....

  • 7 426
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 322
Дайте да спрем да се ровим в миналото и да обсъдим бъдещето.
Една Жена , аз така и не разбрах какво се чудиш дали да направиш или не.

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
          Ама ти винаги ли си така недоволна? Като не се обажда - що не се обажда? Като праща пари - що праща...
          За това, че си се решила да родиш детето и да го отгледаш - мойте почитания. Само не знам защо ми се струва, че ти си се надявала това дете да те събере с мъжа, който май все още обичаш. Но ако очакваш някой тук да ти каже, че този човек ще се върне при теб.... newsm78 Нещо такива симптоми няма... Разбирам те, всеки е имал по една такава любов, в която все нещо не ни е ясно, все се мъчим да разберем "какво е искал да каже автора с тези думи"... Знаеш ли аз какво съм разбрала за мъжете - те са директни - ако са гладни, казват че им се яде, ако искат секс, настъпват... Няма при тях такова нещо, като - ще направя така, ама си мисля съвсем друго... Щом ти е казал, че не иска детето, това за мен означава, че не иска да е с теб. Дори и да започне да взима детето, да общува по-често с него, това няма да означава, че иска да е с теб. Ще означава само, че не се крие като баща, а по някакъв негов си начин си поема отговорността. Не търси във всяко тяхно действие някакъв подтекст... Мисля, че такъв няма. За всички нас май историята е ясна. А ти сякаш се опитваш да залъгваш сама себе си.

# 47
Чудя се след неговата добронамерена постъпка дали да му се обадя, да поискам разговор или да си трая - каквото времето покаже ....

# 48
  • София
  • Мнения: 17 322
Добре, а ако продължим още малко напред - какво мислиш да му кажеш в този разговор?

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
Една Жена, по-добре му напиши мейл/писмо.

Но гледай да е умерено и приятелско. Благодари му, попитай го дали желае да вижда детето си и изрчно подчертай, че не желаеш нищо за себе си /да сте заедно, семейство и пр./, а че искаш само синът ти да има баща.

# 50
Точно това, което е написала Иса   Peace

# 51
Добре, а ако продължим още малко напред - какво мислиш да му кажеш в този разговор?


Точно това което е написала Иса  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 17 322
Ами според мен това, което е написала Иса, е разумно и нищо не ти пречи да пробваш.

# 53
          Ама ти винаги ли си така недоволна? Като не се обажда - що не се обажда? Като праща пари - що праща...
          За това, че си се решила да родиш детето и да го отгледаш - мойте почитания. Само не знам защо ми се струва, че ти си се надявала това дете да те събере с мъжа, който май все още обичаш. Но ако очакваш някой тук да ти каже, че този човек ще се върне при теб.... newsm78 Нещо такива симптоми няма... Разбирам те, всеки е имал по една такава любов, в която все нещо не ни е ясно, все се мъчим да разберем "какво е искал да каже автора с тези думи"... Знаеш ли аз какво съм разбрала за мъжете - те са директни - ако са гладни, казват че им се яде, ако искат секс, настъпват... Няма при тях такова нещо, като - ще направя така, ама си мисля съвсем друго... Щом ти е казал, че не иска детето, това за мен означава, че не иска да е с теб. Дори и да започне да взима детето, да общува по-често с него, това няма да означава, че иска да е с теб. Ще означава само, че не се крие като баща, а по някакъв негов си начин си поема отговорността. Не търси във всяко тяхно действие някакъв подтекст... Мисля, че такъв няма. За всички нас май историята е ясна. А ти сякаш се опитваш да залъгваш сама себе си.

Недоволство ли - не се обажда, защото не иска, праща пари, защото иска, защо да е  недоволство , просто казах, че ми е странно, че изпраща пари след като не се е обаждал цяла година.

Не се опитвам да се залъгвам, като не иска да е с мен, не е, няма и да бъде, но това не му пречи да има връзка с детето, за която аз нямам нищо против.

Вече казах, че съм била далеч от мисълта детето да ни събере.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 20:26 от Една Жена

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Не се е обаждал, сега е пратил пари.... утре може би ще дойде да види детето.... Човек се променя. Може би вашия татко узрява по-бавничко. И все пак има промяна, нали.
        Аз ти бях писала и в другата тема, че според мен си направила достатъчно, като си изпратила картичката. Дори и да му се обадиш, какво ще му кажеш? Че може да вижда детето ли- той го знае Thinking Ако аз бях на твое място, бих оставила нещата така - с отворен край. Когато той поиска, ще се обади, ще потърси контакт с детето. При така създалите се обстоятелства, едва ли от теб зависи да промениш нещо. Ти си имала шанса да го направиш, когато той ви е взел да живеете заедно. Е, явно не се е получило. Сега това дали да е истински, а не само биологичен баща на детето, явно може да реши само той. Ти и да говориш и да не говориш.... Може пък да иска да общува с детето, но да не иска да общува с теб... newsm78 Може би, когато си наумиш нещо, си прекалено упорита....
        Я се усмихни, купи нещо на детето с изпратените пари, обади се на приятели и си изкарай едно приятна новогодишна нощ... Grinning Остави го тоя мъж... Стига го мисли. Той не заслужава чак толкова мъки и терзания... И - каквото е писано Peace

# 55
  • Мнения: 1 023
Ако съм искала издръжка, съдебно щях да я получа - да, така, е. Факт е, обаче че аз не искам такава.
За наследството, не е невъзможно, има толкова вариянти, да лишиш детето си от наследство - покупко-продажба, е единия от тях.
Не обременявам никого, с решението си, да си гледам детето сама, още веднъж казвам, че бащата не е неизвестен и няма причина да не го пише в акта му за раждане.

Всъщност нищо не изразявам към бащата, нито обида, нито благодарност, мълча си .....

е, добре, бе! ти нали знаеш кой е бащата?! щото мен ако питаш това е важното, если има зна4ение, въобще. щото примерно евреите носят имената на майките и еврейството по май4ина линия се наследява.
щото какво пише - какво зна4ение има, ако не пожелателно?!
и йосиф е писан за исусов, ма по-после става ясно, 4е бил светия дух, па мария не била като съвсем да не знаела.
или, щом си решила сама - сама и то4ка.
нема сладварително - ше го съдя, аз ку4ия му син - щото, с кво си по-добра - първо така, па после ина4е.
ма то и това не е важното.
важното е детето.
па единия не го искал. па другия  решил да съсди неискащия. па неискащия се съгласил, щото знам ли що
па после ново 20.
я ти за себе си седни и си помисли - аз откъде и докъде съм. и въобще наясно ли съм с какво искам и не искам.

# 56
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
Просто искам да ви кажа, че не всяка жена приема аборта като нещо допустимо. За мен също това е убийство и вече не бих го направила в никакъв случай. Никой няма право да изисква от една жена да направи аборт. Който мъж не иска да рискува да стане баща, да се постарае сам да не допуска такава възможност. Ако се случи, поема си отговорност. Мисля че Една жена е постъпила съвсем правилно. Решила е да си носи сама кръста, но иска детето й да не се води с неизвестен баща. Защото не става въпос само за нейната гордост, а и за гоордостта на детето. Като си помисля колко пъти в училище и след това ми се е налагало да пиша по разни поводи имената на родителите си, представям си ако трябваше всеки път да пиша "Баща неизвестен"  Sick Ако може, защо да не се спести това на детето?

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
    То и ако е починал бащата, не се пише... ама това как да го спестиш..


    Пък и в този случай не говорим явно за баща, който бяга от отговорност. Просто не иска да е с майката...  Добре де, не мога да разбера, една майка като не иска да живее с бащата на детето, се развежда и толкова.  Таткото, който не иска да живее с майката - той кво да направи? Ако се разведе или не се ожени - значи бяга от отговорност ли? Thinking Щом е направил бебето - искал, не искал.... носи отговорност. Друг е въпроса, че парите за издръжка са малки... ама той ако е човек, ще дава. Ние жените значи имаме право на избор... пък бащата няма, така излиза. Моля ви, прочетете добре - таткото го е признал, праща пари... ама не иска да живее с майката!!!
     А пък защо не са ползвали предпазни средства, това е друга тема

# 58
  • Мнения: 9 990
Здравейте момичета!
Просто искам да ви кажа, че не всяка жена приема аборта като нещо допустимо. За мен също това е убийство и вече не бих го направила в никакъв случай. Никой няма право да изисква от една жена да направи аборт. Който мъж не иска да рискува да стане баща, да се постарае сам да не допуска такава възможност. Ако се случи, поема си отговорност. Мисля че Една жена е постъпила съвсем правилно. Решила е да си носи сама кръста,

Ц, не е решила да си го носи сама, още се чуди като как и накъде.Това едно.Второ, като е против аборта защо чака само мъжа да е ок и да успява да опази?Отговозащото се е надявала да забременее.Сама, той кат не иска, тя ще си го направи един вид, па той, като разбере, ще размисли и ще заиграе хоро.Е, ама не е станало баш така ми се струва.Мдаааа.Като е против аборта, да е мислила как да не стига до самотно родителстване.Примерно/Т.е. как да не стига до забременяване въобще, колкото и да и е тиктаскал часовника.А иначе-щом е решила-да си кюта сама и толкоз.Човека според мен проявява наистина благородство, тя се е дърпала 100 пъти го е написала, пък после-що той не се обаждал-еми да и дохожда всеки ден ли, що? Stop

# 59
Здравейте момичета!
Просто искам да ви кажа, че не всяка жена приема аборта като нещо допустимо. За мен също това е убийство и вече не бих го направила в никакъв случай. Никой няма право да изисква от една жена да направи аборт. Който мъж не иска да рискува да стане баща, да се постарае сам да не допуска такава възможност. Ако се случи, поема си отговорност. Мисля че Една жена е постъпила съвсем правилно. Решила е да си носи сама кръста,

Второ, като е против аборта защо чака само мъжа да е ок и да успява да опази?Отговозащото се е надявала да забременее.Сама, той кат не иска, тя ще си го направи един вид, па той, като разбере, ще размисли и ще заиграе хоро.Е, ама не е станало баш така ми се струва.Мдаааа.Като е против аборта, да е мислила как да не стига до самотно родителстване.Примерно/Т.е. как да не стига до забременяване въобще, колкото и да и е тиктаскал часовника.:

Тук искам да отбележа, че не съм правила безопасен секс с една единствена цел - да забременея от този човек и да го задържа с детето, знаейки, че той не го иска  #Crazy
Ако съм знела, че той не иска да е с мен и да има дете дали изобщо щях да бъда с него , отговора е НЕ.
Излиза, че съм знаела, че ще бъда самотна майка още преди да забременея, но не съм направила нищо предварително за да се предпазя от това и сега използвам детето за да го тормозя, е повярвайте ми не е така .....
Ако той е бил с ясното съзнание, че не иска да е с мен, съответно и дете, защо го е направил? Ако е бил само заради удоволствието, е има много други вариянти за удоволствия и без да се прави дете ....
Аз не го обвинявам че не се обажда, негова воля.
Ако иска да праща пари - пак негова воля.
Ако иска да вижда детето - пак негова воля.
Не търся неговото присъствие, напротив той/ те правят някакъв жест, който не знам как да приема.

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 10:23 от Една Жена

Общи условия

Активация на акаунт