Отдавна съм една от вас, това което ме накара да пиша е ....

  • 7 442
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
чета,чета!ама ти четеш ли,Една жена?
нали вече си пратила поздравителна картичка!ако бащата имаше сериозни намерения-специално към теб-бъди сигурна ,щеше да цъфне у вас(даже и без китка)и сам щеше да търси среща!
п.п.
нали уж пращал издръжка,а пък после се оказва ,че две години не бил изпратил и лев... newsm78
п.п.п.
много писах в другата ти тема и се изморих-от пусто в празно се получава,защото ти си намисляш разни неща и си живееш с фантазията...
бъди здрава да си отгледаш детето и гледай напред!не се задълбочавай толкова в един жест!Прекалено залагаш на това..../color]

# 61
Детето е на 1г и 4 м. До момента в който детето не носеше неговто име, нямаше никаква помощ от него.
След като си даде името, започна да изпраща пари - пощенски запис, в който пишеше издръжка Rolling Eyes Добре, че беше написал, че е издръжка, иначе щях да се чудя какви са тези пари  newsm78
Така 2 месеца до сега  Peace

Да, права си, че ако искаше щеше направо да дойде тук, без жестове и намеци...

# 62
  • Мнения: 2 863
Чудех се аз дали да участвам в развихрилата се дискусия.
Като цяло мисля като Иса.  Чета сега поседните постове на една жена и си мисля следното... ако наистина си взела категоричнои решение, че продължаваш сама, значи не ти се налага  изобщо да мислиш кое как да приемеш. Пратили пари и подаръци какво от това? .....Налага ли се нещо да правиш- не!
В теб има много дълбоко обвиниение към този  мъж, ако и да не го признаваш... За това всички ти казват.. не го мисли, не ти се налага.

Ами добре де, дори ако плаща издържката от кумова срама както някой каза... какво променя това не разбирам....

# 63
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
историята наЕдна жена,се "разпростира"в две теми и се губи информация!
Моля авторката,да бъде така добра да сподели и тук за тяхното събиране с бащата(след раждането на детето и т.н......)Мисля,че не е моя работа!
Нали уж ще бъдем честни докрай!?Ако не-то само си говорим(то и в това лошо няма....)

# 64
  • Мнения: 10
Извинявам се предварително ако не съм разбрала нещо, но набързо изчетох всичко до тук и на пръв прочит нещата изглеждат така
Една жена споделя  объркана е, всеки има моменти, когато се чувства  е несигурен и объркан и му трябва просто да сподели, разкаже  и дори да поиска съвет. Все пак това е родители отглеждащи сами децата си и всеки на базата на опита си може да сподели, а тя да възприеме това което е на- близко до вътрешното и усещане.
Та тази жена не е длъжна да се оправдава, защо е оставила детето си, защото въпросния мъж е правил секс с и е бил наясно , че след като няма предпазни средства има риск да се случи това, което не иска.
Какво означава баща неизвестен- означава,че не знаеш от кого ти е детето ли? Това е обидно като формулировка даже. Защо не пише баща- страхливец или да не използвам по силни думи. Става доколкото прочетох въпрос за хора, които не са прекарали само една нощ, а са имали връзка и сега да го оправдаваме, че не е искал и види тели тя да си носи кръста. Аз съм за делата за бащинство в такива случаи. Не ми допаднаха нападките към жената от някои от изказалите се. Тежко е ,когато се разочароваш от връзка, готов си да разкъсаш всеки,който смята детето ти за несъществуващо
 показвайки го чрез безразличието си особено като става въпрос за бащата към който си имал чувства и в момент когато си поел кръста да бъдеш сам той се появява и в вследствие, на което споделяш и като резултат какво се получава, въпроса от сорта използвала си го да имаш дете или не знаеш ли
за предпазни мерки,
ама той не е искал - като не е искал да не е правил секс или да го откаже без предпазни мерки и да не се прави на насилен.
Извинявам се за емоционалния коментар и ако съм засегнала някого, но така изглеждат нещата като се прочете 2 та част от коментарите Ви.

# 65
  • Мнения: 1 023
ма що не земете и да из4етете най-изпървом темата - кои са самотните родители?

не за друго - ей така информативно.
80% от децата на пишещите тук са планирани. след връзка. достатъ4но дълга, за да се наре4е серозна.
и на 40% процента децата са с "баща неизвестен".
по-малко стойностни ли са?
нещо срамно да носи моето име и родова принадлежност ли?
хех.
смехории.
къде отивате вие, може би?!
и никоя не е планирала да е самотен родител и да пише баща неизвестен.
ма или е предвидила, ако да се слу4и - какво ще направи, или си е взела решението и си го следва, или са я поставили пред свършен факт, ма си носи товара.
какво толкова има за обсъждане и за болеене?! ей, това не мога аз да разбера.

# 66
  • Мнения: 2 327
Все не мога да разбера защо хората си мислят, че всички останали разсъждават като тях и действията им могат да са породени само от едни подбуди.
Жената ви обяснява, че за нея е било важно детето да носи името на баща си. Защо това веднага да води до изнудване, издръжки и какво ли не. Може пък наистина да е искала само това. За наследството е верно че почти е невъзможно да се лиши някой наследник според българските закони, но при раждането на дете рядко се мисли за смърт. Или поне има хора, които не мислят за наследство.
И защо всеки път се подхваща въпроса за предпазване от бременност - едва ли не жената само е отговорна, мъжът може да си прави каквото иска. Ми не е така. В една връзка отговорност за действията си носят и двамата. Независимо за какво точно правят секс дали за удоволствие, или с цел поколение.
Въпросът е съвсем простичък - дали има смисъл да се опитва да изгради връзка между детето и бащата предвид неговия интерес в момента. Може да поговорят, да му пише или както избере и да разбере какви са му подбудите и какво може да очаква.
Защото колкото и да си поел сам отговорността и да се оправяш винаги си остава едно желание детето да има още един родител. Надеждата умира последна Simple Smile

# 67
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
липсва ви комуникативност
и да се видите - ти пак ще откриеш причина да си идеш
за мен и ти и той хем искате хем не ви стиска
не знам - струва си да се видиш с хората ама само ако ще да се напънеш малко и ти а не да чакаш че някой от раз след като не е искал дете и ти си му " натресла" дори припознаване /извинявай ама това си е натрисане щото ако толкова искаше дете - ми гледай си го сама, никой не ете е карал да го раждаш/, ще те заобича и ще те приеме като приказна принцеса
ясно е за мен поне че азд на негово място въобще не бих те погледнала ама поне заради детето може някакви нормални контакти да се поддържат

и пак ще ти кажа - знам много самотни майки ама никоя не си "натриса4 чедото след като бащата не го иска - раждат си го и си го вписват на свое име
за мен ти искаш твърде много от човека отсреща, при положение че той се е държал поне по горе описаното повече от добре предвид твоите постъпки и искания

премисли си добер личните действия - аз намирам малко повече вина в теб, въпреки, че за мен вина има тивнаги двама....
ноо когато една жена поиска напук на бъдещия татко да задържи детето - не мисля, че мъжа е длъжен с нещо освен когато детето е правено по поръчка и е чакано и от двамата нали това вече е съвсем друг момент...
   
маоето мнение е това без да съм чела много много по темата
само да ти кажа -0 не те съдя - нито искам да те обидя, просто се опитвам да ти изложа фактите така както ми изглежгдата на мен от страни
коато аз си исках бебето и не знаех да либъдещия ми мъж ще го иска - бях готова да си го гледам сама като нямах претенции ни за име ни за нищо! защото след като една непланувана бременост е факт и аз нямам намерение да се съобразя с желанията на другата половина от бъдещето дете - считах че отговорността си ляга сдамо върху мен!

# 68
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф не искам ад звуча грубо - дано така не ме приемеш
искам просто да видиш, че някои хора като мен анпр виждат нещата така...може би греша - защото инфото което се поема от няколко поста е малко разбира се да се дава оценка за такава сложна ситуация
но може и други хора да чувстват нещата като мен...ако те не стоято така - значи не си показала или изразила правилно мислите чувствата си....или просто не те разбираме
успех каквото и да решиш - аз на твое място бих се напънала да се опитма да възстановя поне добри отношения с близките на бащата ...и даже може би с него - мисля си, че би било полезно за детето!
весели празници и това е един добър повод да се чуете и сдобрите!

# 69
  • Мнения: 1 023
Все не мога да разбера защо хората си мислят, че всички останали разсъждават като тях и действията им могат да са породени само от едни подбуди.
Жената ви обяснява, че за нея е било важно детето да носи името на баща си. Защо това веднага да води до изнудване, издръжки и какво ли не. Може пък наистина да е искала само това. За наследството е верно че почти е невъзможно да се лиши някой наследник според българските закони, но при раждането на дете рядко се мисли за смърт. Или поне има хора, които не мислят за наследство.
И защо всеки път се подхваща въпроса за предпазване от бременност - едва ли не жената само е отговорна, мъжът може да си прави каквото иска. Ми не е така. В една връзка отговорност за действията си носят и двамата. Независимо за какво точно правят секс дали за удоволствие, или с цел поколение.
Въпросът е съвсем простичък - дали има смисъл да се опитва да изгради връзка между детето и бащата предвид неговия интерес в момента. Може да поговорят, да му пише или както избере и да разбере какви са му подбудите и какво може да очаква.
Защото колкото и да си поел сам отговорността и да се оправяш винаги си остава едно желание детето да има още един родител. Надеждата умира последна Simple Smile

щото, стън - това се прави предварително, а не следварително.
или логиката изисква - аз ще родя и ще си отгледам детето без да те ангажирам, ти от своя стана ще го припознаеш ли? ако да ок.
ако не - следва като се роди ще те съдя за което.
за това иде ре4.
да се информират хората взаимно. изпредварително.

# 70
  • Мнения: 1 023
ааааа, и за наследствени линии видях, 4е си писала и това може да се реши изпредварително.
декларация.
едното в замяна на другото. примерно.
баси ако 4овек не може една сделка за собствения си живот да склю4и, за 4ий ше дава живот другиму.

# 71
Цитат на: milk link=topic=252413.msg6004587#msg6004587   това се прави предварително, а не следварително.
да се информират хората взаимно. изпредварително.
[/quote
Това не важи ли и за него  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 6 999
ааааа, и за наследствени линии видях, 4е си писала и това може да се реши изпредварително.
декларация.
едното в замяна на другото. примерно.
баси ако 4овек не може една сделка за собствения си живот да склю4и, за 4ий ше дава живот другиму.

Нема такваз декларация дето се отказва детето ти от наследството на баща си... То даже и детето да подпише такава декларация /при жив баща/ - тя е нищожна.

И аз все си мисля за това колко много жени има тук: Забременели, бащата казал: "Аз дете неща." и те са си ги родили и си ги гледат с 'баща неизвестен' в акта за раждане... и не ги ни търсят, ни съдят въпросните бащи.

# 73
  • Мнения: 1 023

Това не важи ли и за него  newsm78



важи.
ма това, 4е той доблест и 4ест нямал, зна4и ли 4е и ти нямаш?!
въпрос на ли4ен избор.
преебал те е - е ли трябва да си връщаш? или да станеш господ?
не мисля.

# 74
  • Мнения: 1 023
ааааа, и за наследствени линии видях, 4е си писала и това може да се реши изпредварително.
декларация.
едното в замяна на другото. примерно.
баси ако 4овек не може една сделка за собствения си живот да склю4и, за 4ий ше дава живот другиму.

Нема такваз декларация дето се отказва детето ти от наследството на баща си... То даже и детето да подпише такава декларация /при жив баща/ - тя е нищожна.

И аз все си мисля за това колко много жени има тук: Забременели, бащата казал: "Аз дете неща." и те са си ги родили и си ги гледат с 'баща неизвестен' в акта за раждане... и не ги ни търсят, ни съдят въпросните бащи.

а не би трябвало.
ма, аз нито съм закона, нито от мен зависи.
ма, да можеше да зависи.
радикалност й трябва на тая държава.

Общи условия

Активация на акаунт