Нашите " специални" деца с ДЦП-2!

  • 48 395
  • 343
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
desi_bebeta , точно д-р Чернодринска прави операция на Теа /също с ДЦП/  за страбизъм, но не максималната корекция- сега определено е по- добре!Но може би ще трябва още една операция по- нататък- засега ще продължаваме със закриване!Мисля че не е добре да се прави Максималната корекция при децата с ДЦП, защото те търпят промени с растежа...Пиши на Viki i mama тя може да ти помогне със съвет за очен специалист Peace

# 16
  • Мнения: 1 193
Здравейте момичета,как са дечица.Настана лошо време,само вируси,никъде не може да се отиде.Моята непрекъснато поглежда входната врата,иска на разходка милото,но в тази поледица къде.
Ajeliya ,Nandy как са дечица,поуспокоиха ли се коремчетата. Прегръщам ви.
Мечтая си за хубаво слънчево време.

# 17
  • Мнения: 17 546
Явно никой няма да ми отговори тук, за съжаление. Затова си изтривам поста.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 20:04 от Балу

# 18
  • Мнения: 997
Nandy, сега видях поста ти за проблемите с коремчето на Мими. Преди много време един педиатър ми беше казал нещо подобно за Боби: "К`во искате, те тези деца са така." Тогава много се ядосах на изказването му, но това е друга тема. От това което чета, от доста нещо ще трябва да лишиш Мими...  Боби също има проблеми с коремчето - колики, газове, запек. Общо взето решавам проблема частично с подходящи храни. Тиквата, гроздовия сок, сливите, крушите, прясното мляко меда и други подобни му помагат за запека, но до известна степен. Проблемът е, че ако няколко дни, например, заложа на тиквата като решение, тя накрая престава да действа . Забелязала съм, че някои, иначе приятни храни /като банана/ му причиняват болки в коремчето. Както и храни, в които има по едри частички. Явно съм разглезила коремчето му с пасирани манджи.  По отношение но газовете - прави ми впечатление, че поглъща доста въздух когато плаче, както и когато яде с шише.
Лекарката ти е дала някои ценни съвети, които ти благодаря, че сподели и със сигурност ще приложа.....но не бих лишила Бобчо от прясно изцедените сокове за сметка на компоти. За мен този проблем е комплексен - често си мисля, че не храната е основната причина за болките и запека, а стегнатите мускулчетата на анусчето. А за това лишаването от мляко и сокове няма да помогне.
 Hug

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 15:11 от елена акманова

# 19
  • Мнения: 888
Съжалявам, че не мога да помогна със съвети за коликите! Sad Теа- поне от това не страда! Praynig
Има ли дечица с ортези за през нощта /за сън/- как ги понасят и държите ли ги през цялата нощ?

# 20
  • Мнения: 36
Здравей те !На нас сега ни изписаха нощни шини,но все още не сме ги поръча ли.Не знам дали ще можем да ги търпим цяла нощ,но съм чувала от други майки,че не могат децата да издържат цяла нощ с тях и ги махат по някое то време.Според мен колкото може да трае детето пак е нещо.

# 21
  • Мнения: 110
И аз да ви се оплача  Sad От няколко дни забелязвам един странен блуждаещ поглед в Габи . Не е съпроводен с разни движения други и смятам че е в съзнание когато го прави. Гледа а погледа бяга, очичките се движат (хоризонтален нистагъм според мен) Обадих се на д-р Христова в София и тя ме посъветва да направим ЕЕГ. Обадих се и запазих час веднага и ...тук започва абсурда. Немогат да направят ЕЕГ защото главата на малката била много малка!!! В София могат във Варна не могат. Другата седмица ще опитам и на друго място... абе направо нямам думи , яд ме е и даже не мога да пиша повече. Може ли така бе хора! Здравеопазване или геноцид.

# 22
  • Мнения: 3 914
desina ,нистагма се среща често при деца с неврологични заболявания,не казвам да не провериш за какво става дума,но ако наистина е хоризонтален нистагъм,няма какво да се направи,иначе детето може да вижда почти нормално Peace

# 23
  • Мнения: 110
Viki i mama възможно ли е да се появи в последствие? То не точно в последствие защото тя го правеше по време на гърчовете, но иначе не съм го забелязвала както се прояви сега. На три месеца като беше минахме преглед при офталмолог и нещата бяха добре т.е. доцентката ме увери , че няма проблеми на този етап, но май ще се наложи пак да я посетим ...

# 24
  • Мнения: 3 914
Viki i mama възможно ли е да се появи в последствие? То не точно в последствие защото тя го правеше по време на гърчовете, но иначе не съм го забелязвала както се прояви сега. На три месеца като беше минахме преглед при офталмолог и нещата бяха добре т.е. доцентката ме увери , че няма проблеми на този етап, но май ще се наложи пак да я посетим ...
Да възможно е,тъй като в резултат на многото гърчове мозъка търпи увреждания Sad
Нистагма обикновенно е в резултат на проблеми от неврологичен характер и е по скоро в компетенцията на невролога,не е толкова офталмологичен проблем,затова и очния лекар ти казва че проблем няма,окото де факто си е напълно здраво PeaceЕстествено направи си консултации и с двамата,за да знаеш Hug

# 25
  • Мнения: 110
Viki i mama благодаря   bouquet Ще видим как ще се развият нещата тази седмица с прегледите.

# 26
  • Мнения: 3 914
Viki i mama благодаря   bouquet Ще видим как ще се развият нещата тази седмица с прегледите.
Ще стискам палци всичко да е наред Praynig Hug,после пиши Hug

Аз да питам: Моето дете в снега и преспите ходи и то за една ръка Shocked,а на сухо неможе,някой да има идея защо е така newsm78

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 23:14 от Viki i mama

# 27
  • Мнения: 1 037
Цитат
Аз да питам: Моето дете в снега и преспите ходи и то за една ръка ,а на сухо неможе,някой да има идея защо е така
Инстинкт за самосъхранение, ако падне на сухо, ще я заболи ако падне в пряспа, не.
Аз си мисля, че когато Вики ходи в снега,  той нали скирбучи/така ли се пише/, тя усеща стъпките си и знае, че снега ще я защити при евентуално падане, умно е детето.
Сиси като я пускам на леглото, когато се боричкаме се радва , но когато я пускам в басейнчето вири ръцете и се страхува, знае , че на мекото легло неможе да се нарани, но водата я плаши.
Така си го обеснявам аз, щом ходи в снега, наистина е въпрос на време да проходи самичка newsm44

# 28
  • Мнения: 3 914
Ей сега на гимнастика ,с рехабилитаторката си говорихме по въпроса,докато Вики ревеше неистово Crazy,тя ми обясни че снегът дава допълнителна опора и тя се чувства по сигурна,та затова било така Wink

# 29
  • Мнения: 888
Тъкмо си мислех да ви питам за рехабилитацията  newsm78- у дома правите ли на децата и каква, по колко време; като ги водите някъде по колко време на ден и какво им се прави...аз нещо започнах да понатоварвам Теа и се чудя дали няма да постигна обратен ефект- сутрин ходим на гимнастика- 1 час след обяд пак- физиотерапия и гимнастика около 1 час, прибираме се и на вертикализатор 30-45 мин. /не е професинален, а самоделно направен newsm78/, следва масаж и гимнастика от мен на гръб, дупе, крака...после я вземат бабини и...там ма една количка, която бута...но понеже бързо се въртят колелата, по- скоро се подпира и бяга подире и... но все нещо  Thinking / а иначе вторник и четвъртък вместо сутринта гимнастика има плуване/...отказах Войта, защото вече сякаш е голяма и не виждам някаки резултати...Дайте мнение...напишете вие какво се случва...от какво ссте доволни...от кое виждате резултат...знам че децата и формите на ДЦП са доста различни, но все пак споделете  Praynig
   

Общи условия

Активация на акаунт