Проблем с мъжа ми

  • 6 948
  • 64
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Историята е дългичка но ще се опитам да бъда кратка.
Забременях с второ дете непланирано. Изкарах тежка бременност. Дали поради това или му е дошло времето, преди 3 месеца започнах да се съмнявам в мъжа си. Първо дъщерята прочете на комп-а останало съобщение - да ти се обадя ли ако мога да се измъкна към 23 часа. После т.е. още отдавна като влеза при него на комп-а и той си чати с някой си Томас - веднага минава на основен екран. На 15.09 му поисках мобилния и намерих съобщения - Обичам те , липсваш ми. Не искам да бъдеш такъв. Това ме наведе на мисълта че вместо любовница е обърнал резбата, което ме подлуди по същия начин. Опитвах се да разговаряме - винаги започваше да вика и често събуждаше детето. Отначало пътвърди съмненията ми , а после каза че е бил втрещен и затова го е направил. Бил му само приятел, какъвто наистина няма към момента. Но мен ме дразни това че го криеше и че ходи на дискотеки с него и че иска да излиза и се прибира когато си иска. Обяснението за съобщенията беше че Томас - Светльо имал приятелка която му пишела такива съобщения и моят мъж си направил майтап - това след 1 ден първо го чух от Светльо и после от мъжа ми. Според мен в едно добро семейство не е редно единия да излиза сам и се прибира когато си иска - 01, 03 или 05 часа newsm78 Аз ли не разсъждавам правилно newsm78 Това ме побърква Дори посрещнахме Новата год. сърдити защото той излезе с него на кафе на 30.12 и го нямаше 3 часа, при положение че 1 ден преди това бяха от 17 до 01. часа заедно.
Освен това съпруга ми е много нервен и аз и децато го дразним - че го питаме нещо, че каката иска да му каже нещо, а Коко да го взема и смъква по 10 път през минута и още други такива.
А когато е вкъщи мълчи и няма какво да си говорим защото го дразнели моите въпроси. Той иска като се прибере от работа да си гледа ТВ или да чете вестник, да му пазим тишина, да не пускам пералнята и чешмата че го дразнели - с 1 дума спокойствие, което не може да му осигурят 2 малки деца.
Днес му казах че ще се опитам да свикна с излизанията докато ми изнася да търпя а пък после- ако ми стиска - всеки по пътя си. Както при доста семейства се получава - заради децата.
Според него щом ни е напазарувал и ако аз нямам възможност - е сготвил това е достатъчно с грижите за семейството. Той искал да има личен живот и аз съм била любопитна с кого излиза и къде. Но преди да тръгне с този приятел ми е казвал - излизам на кафеили да пием по 1 водка с еди кого си . А сега иска и го прави - казва Излизам и това е Понякога си мисла че го прави нарочно  newsm78 Като го дразнят въпросите ми а той мълчи и ми гледа "сеира" - до кога ще издържа да не питам
Не знам дали съм ясна. Дано някой ми даде съвет Иска ми се да говоря с психолог но незнам къде а и не мога да си го позволя. Дали има форум в който дават съвет професионалисти?
Р.Р. Приятелят наистина е мъж - запознах се с него и не е семеен
Но дали имаше въпросната приятелка, която се оказа бременна от друг и се разделиха - няма как да разбера. Съобщенията бяха изпратени от мъжа ми до Светльо Shocked
Да започна да закъснявам и аз ми е минавало през ума, но в момента е невъзможно  - Коко се буди през нощта и ако не му дам да суче реве, не иска залъгалка.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 14:49 от antineq

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 ooooh! накъде върви този свят ....

# 2
  • Мнения: 2 220
Ти познаваш ли въпросния приятел?

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Ултиматум - семейството или приятелят.

# 4
  • Мнения: 2 732
Ултиматум - семейството или приятелят.
Peace

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
Опитай пак да поговорш с него - не знам дали ще постигнеш нещо, но пробвай. После можеш със спокоен тон да му обясниш, че наистина човек със семейство по един или друг начин споделя и личния си живот с това семейство. Постави му въпроса - ти или приятеля - да избере без да увърта.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Само с разговори може да се разберете кой какво иска. Naughty
Ако не иска да говори с теб, срам го е или по някакъв начин го смущаваш, за да ти каже истината - ами да ти напише всичко на един лист (или на компютъра).
Но след като получиш адекватното му описание на това, какво се случва с него в момента, си направи един извод за теб - какво ти искаш - да продължаваш да живееш с мъж, който не те иска, или да се разделите и всеки да живее според приоритетите си.
Мен ако питаш - ако той избере да живее с приятелчето си е по-добре да се разделите, за доброто на децата. Защото ако продължите да живеете в изнервена обстановка, под един покрив е в пъти по-нездравословно за децата.
Може да съм и много крайна в изказването си, може да си шокирана, но нито си първата, нито ще си последната на този свят, която остава с децата си под причина, че мъжът й си има приятел. Tired

Успех в решението ти, каквото и да е то!  bouquet

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За мен приятеля е в женски род,надявали са се да не се усетиш,но явно са предприели стар изтъркан номер.На твое място бих  се държала с него както преди,че и по добре,без да давам вид ,че се съмнявам за извънбрачните му връзки.Рано или късно,жената с която се среща ще почне да капризничи и да изисква все повече от него,тогава той самия ще предпочете домашния уют.Не го дразни с въпроси и поведение,които на този етап не са в твоя полза.

# 8
  • Мнения: 54
Може би бих приела по-лесно, че си има "приятелка", но ПРИЯТЕЛ ми идва много  #2gunfire.
Да речем, че му поставиш ултиматум и той избере теб, как би продължила съвместния си живот с него?
Но да питам в случай, че не съм разбрала - за какъв приятел става въпрос ? Приятел като приятел или като любовник?

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката е цитирала какви съобщения се получават от въпросния приятел.

# 10
  • Мнения: 2 498
Защо ли си мисля, че въпросният приятел е ЖЕНА записана с мъжко име в телефона му Thinking?!?! А ти замисляла ли си се?
Докога ще имаш сили да търпиш всичко това?
А секс правите ли? По - точно след тия неща можеш ли да легнеш с него?

В никакъв случай обаче нямаше да постъпя като теб-да си стоя докато ми изнася.....просто си събирам багажа и взимам децата и няма да ми виде очите, нито на децата....само така или ще се вразуми и ще те моли за прошка или просто ще се отърве от вас... ще си проличи дали му пука за вас....

# 11
  • София
  • Мнения: 1 320
Много е лесно от страни да даваме съвети но като ти дойде до главата едва ли ще е толкова лесно.
Аз самата в твоята ситуация, не бих търпяла и си взимам децата и парцалките и "въз от обекта". Според мен, след като не може да разговаряте и да решите проблема "мирно", другия вариант е да си тръгнеш. Незнам дали имаш възможност да си го позволиш, с две деца и сама, но със сигурност имаш роднини, приятели, които ще те подкрепат морално и финансово.  Няма да си първата, нито последната! Не си заслужава да си губиш нервите, годините с човек, който според мен не те цени като личност. Утре децата ти дали биха оценили жеста ти, че си търпяла това нещо и че са отраснали сред скандали и изнервена среда!? Със сигурност биха ти били по-благодарни ако им усигориш спокойствие, уют и не само за тях, а и за себе си. Домашна прислужница и гледачка за децата... Никоя жена не заслужава това!  Няма нужда!
Успех, каквото и да решиш!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 172
Няма правилно и неправилно. Правилата си ги определяте вие. В нашето семейство е нормално да излизаме и по сами, мда. За други семейства не е нормално.

Опитай се да говориш с мъжа си, поне дотолкова, че да си изясните ситуацията. Без да го нападаш.

На твое място бих мислила дали ми изнася тази ситуация. Ако не ми изнася - обръщам се към адвокат, за да ме посъветва как да подготвя раздялата, как да защитя своя интерес и този на децата си. Не мисля, че "събирам си багажа веднага и дим да ме няма" е най-удачно.

# 13
  • Мнения: 92
Обичаш ли го все още..? Ако да, бори се, ако не - по-добре всеки по пътя си...

# 14
  • Мнения: 3 423
Възможно е да има увлечение, възможно е
да има връзка, всичко е възможно. Тясно му
е вкъщи и се развлича навън. Опитай се да
не се вкопчваш толкова в нюхане къде ходи,
защото винаги може да те излъже или да се
изнервите. Както може да му пише Томас, така
може вместо "обичам те" да му напише, че имат
да местят мебели на Киро, което може да значи
и че ще избутат кухненската маса на услужлив
Киро при якия им секс. Прецени си кое ти е важно.
И си вземи решение за себе си. Рано или късно ще
се види, дали ще го бъде това семейство, дали не,
и в какъв вариант. Децата ти ще са пораснали, ще
имаш други занимания и друго самочувствие. Споко.
Ако нямаш силни карти, чакай следващото раздаване.

# 15
  • Мнения: 757
За мен приятеля е в женски род,надявали са се да не се усетиш,но явно са предприели стар изтъркан номер.На твое място бих  се държала с него както преди,че и по добре,без да давам вид ,че се съмнявам за извънбрачните му връзки.Рано или късно,жената с която се среща ще почне да капризничи и да изисква все повече от него,тогава той самия ще предпочете домашния уют.Не го дразни с въпроси и поведение,които на този етап не са в твоя полза.
и аз така мисля Naughty

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 289
Приятеля е мъж- сигурна съм. Мъжа ми слабо се опита да ме убеди че е приятел, а не любовник, но с нищо не може да ми го докаже. Опитах се да повярвам в това, но съмненията често ме измъчват. защото са повече отколкото ги написах снощи - най-напред му даде телефон с карта, защото той е на Вивател, мъжа ми ходи на Котел 3-4 дни - оказа се че и той е бил с него. На въпроса ми защо не ми е казал че има нов приятел - не знам, защото щеше да ме разпитваш за него, а аз се дразня.
Да, правим  секс, когато не сме сърдити.
В момента не мога да си взема багажа, защото не съм от тук и няма къде да отида в тая зима , а и каката е на училище.
Снощи горе долу му поставих въпроса, че щом така иска ще трая още 1 година и после ще видим.
Чудя се да го питам ли дали иска да сме заедно и да си правя сметки или да изчакам Но цяла нощ не съм спала да мисля Тази обстановка ме притеснява и изнервя. А след 2 дни е РД на детето.

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Намери си "любовник" и започни да излизаш често.Оставяш му децата и да видим той къде ще ходи и с кого.......Ако не ще да му ги оставяш намери някой баба,леля или приятелка....аз лично не бих стояла в ситуациятана вечно чакаща подобен мъж...не стига че те унижава с постъпките си, ами на всичко отгоре се държи и като цар......много е възможно да те манипулира....пределно му е ясно че не можеш ей тъй да си тръгнеш....изкарайте си празниците спокойно.Моят съвет обаче е да намериш някой друг на който да дариш сърцето си, останалото си е чист мазохизъм.

# 18
  • Мнения: 3 423
Може да въртят далавери с този, бре.
И затова да им се налага да се виждат
толкова често. Или да ходят по жени.

# 19
  • Мнения: 54
Снощи горе долу му поставих въпроса, че щом така иска ще трая още 1 година и после ще видим.
Трай, трай ... пък мъжът ти да си живее живота ... с другия мъж  Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 399
 Кажи му, че ти също имаш приятелки и имаш нужда от личен живот. Ако иска днес да излиза до 3ч, утре ще стои при децата, докато ти си купонясваш до 3ч. Дори и да ти е тъпо, не се прибирай по рано, ако трябва зяпай тв в някоя приятелка, но нека свободолюбивият види монетата и от другата страна! Ако и това не му изнася и не желае да се съобразява с никой, значи неговото място не е в семейството и му събираш неговия багаж, а не твоя.

# 21
  • Мнения: 603
Съгласна съм с Angel Wings. Започни да излизаш повече.  Намери кой да гледа децата. Така ще се усети, че може и да те загуби. Ако тогава не му пука, значи няма да му пука по принцип.

# 22
  • Мнения: 7
А  ти познаваш ли този приятел лично?

# 23
  • Мнения: 48 039
възможно е просто да имате криза в брака
преди да започна работа преди 1 година и аз бях денонощно вкъщи с децата, мрънках на мъжът ми че ходи на банкети, че иска да излезе с приятели, а сега и аз работя, изкарвам си пари, ходя навън с колеги, излизаме заедно с мои или негови приятели...след като той е излизал или е бил на банкет, ходя и аз- сама
за сметка на това детето ми тръгна на ясла на 1 г, виждам децата само като са болни или вечер, нямам време за нищо вкъщи, но се чувствам доста по- добре, а и с мъжът ми не се караме толкова

# 24
  • Мнения: 71
antineq,мисля,че приятелят на мъжът ти,не му е сексуален партньор.много по-вероятно е да е неженен,неангажиран мъж,който да има много приятелки с които да излизат заедно.В повечето случаи това се случва в даден етап от развитието на връзките.Не иска да опознаваш Томас,за да не задаваш въпроси и да подрадзбереш нещо.Според мен в момента си много изнеревена и чувствителна и за това си толкова мнителна.
"Хората се държат с нас така,както им позволим",не позволявай на мъжа ти да стига твърде далеч.Говори с него.Аз бих спряла да гледам всяка вечер децата,бих му ги оставила като се прибере вечер.Дано всичко м/у вас се оправи,но не на каквато и да е цена.

# 25
  • Мнения: 421
Абсолютно подкрепям всяка дума казана от  margreta !!!

# 26
  • Мнения: 2 498
Цитат
Приятеля е мъж- сигурна съм
Неискам да наливам масло в огъня, но откъде си сигурна след като не го познаваш Crossing Arms? Поне тайно се обади и чуй гласа дали е мъж или жена.....
Ох, много сложно newsm78.....или ако е мъж е някой хипер коцкар и покрай него много жени и да намазва мъжлето ти.....но пък що ще му пише, че го обича много #Crazy......въртя и суча и все стигам да извода, че е жена....и богати жени има, които правят подаръци на любовниците си....обади се на този Томас и чуй кой ще ти отговори-това е съветът ми....

Цитат
Снощи горе долу му поставих въпроса, че щом така иска ще трая още 1 година и после ще видим.
Цяла година ли #Crazy -ти себеуважаваш ли се....то вярно сме различни и вс. си действа по свой начин, но много си му разхлабила юздите....той ще си излиза , когато му кефне, когато му кефне ще спи с теб-а ти трябва да си винаги готова..... дано разумът му надделее, но на този етап явно при него липсва, щом тотално го дразните....

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 13:39 от valia77

# 27
  • Мнения: 2 220
Не знам, аз друг отговор не виждам, освен, че става въпрос за жена. Някак съзнанието ми не приема другите хипотези. Но ти щом си сигурна, че наистина става въпрос за приятел от мъжки пол, не знам какво да те посъветвам. Само че заплахите ти и сроковете, които му поставяш, не мисля, че са много добра стратегия.

# 28
  • Мнения: 332
Снощи горе долу му поставих въпроса, че щом така иска ще трая още 1 година и после ще видим.
Трай, трай ... пък мъжът ти да си живее живота ... с другия мъж  Twisted Evil

Май трябва да си мазохистка , за да търпиш подобно унижение. Мъжът ти съвсем ясно ти е показал, че семейството не го вълнува, а дали има любовник/ца е сигурно. Аз бих му събрала партакешите и да го няма. Тази глупост, че не би го напуснала "заради децата" си го мислят само ограничените хора. Бъди сигурна, че децата ти те обичат и желаят да си щастлива те едва ли незабелязват (или поне по-голямото), какво се случва . Аз също съм дете на разведени родители и единственото за което съжалявам е че майка ми не се е развела по-рано, а сега има сериозни здравословни проблеми, които съм сигурна, че са следсвие на "прекрасния " и живот с така наречения ми "баща".

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
И на мен ми намирисва на жена. И аз смятм, че трябва да изчакаш мъжа ти да влезе в банята и да звъннеш от телефона му обратно на "милия" Томас. Да видим кой ще отговори и дали не е коя...
В семейство с бебе атмосферата често е напрегната и мъжете пощуряват. Имах един съсед, който като му се роди първото дете, беше изпаднал в следродилна депресия и усилено търсеше странични връзки. После си седна на д-то. Но определено бебетата разцентроват мъжете. Моят пък в началото се беше сраснал с телевизора.
Най-добре е да се държиш мило с мъжа ти. Да не си позанемарила отношенията ти покрай грижите за децата и еднообразното ежедневие? Ако има друга жена, както са те посъветвали, тя рано или късно ще си покаже рогцата на мъжа ти и той ще избира по-добрата... Лошо е да се стига дотук, но не е фатално. Всяка нова връзка е тръпка, страст, хубави моменти, но това е до време. Човек в един момент става ежедневен...

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 289
Момичета , благодаря ви. Доста ме подкрепят че не е нормално това. Но този Томас е мъж. Освен ако наистина той не е параван за жена, което не ми е идвало наум.

# 31
  • Мнения: 2 336
Не искам да те плаша, но при нас нещата стояха по подобиен начин. Бившият ми мъж си имаше една мъжка дружка, която му повлия така добре, че той си намери женска такава. Оказа се, че само приятелят му е знаел.
Дано не съм лош пророк, но е много вероятно.

# 32
  • Мнения: 4 668
Бреййй ... от мъжката любов по - силна няма  Thinking ...както се бъзикат мъжът ми и приятелите му , но ... Naughty при теб проблемът е друг .
Този мъж приятел , който ти познаваш просто прикрива другата жена . Ясно е отвсякъде .

# 33
  • Мнения: 1 858
Този мъж приятел , който ти познаваш просто прикрива другата жена . Ясно е отвсякъде .
Честно казано и на мен така ми се струва. Това е най- вероятно, поне според мен. Дядо ми често казва, че на една дреха сложи ли и се кръпка тя никога вече няма да е нова. Аз мразя да нося кърпени дрехи. Та така аз не бих се опитвала да закърпя брака си. Когато една връзка започне да причинява много повече болка отколкото приятни емоции е време тя да бъде разрушена окончателно. Не си заслужава да креташ с този човек само заради децата.

# 34
  • Мнения: 418
Този мъж приятел , който ти познаваш просто прикрива другата жена . Ясно е отвсякъде .
Честно казано и на мен така ми се струва. Това е най- вероятно, поне според мен. Дядо ми често казва, че на една дреха сложи ли и се кръпка тя никога вече няма да е нова. Аз мразя да нося кърпени дрехи. Та така аз не бих се опитвала да закърпя брака си. Когато една връзка започне да причинява много повече болка отколкото приятни емоции е време тя да бъде разрушена окончателно. Не си заслужава да креташ с този човек само заради децата.

знам,че от страни е много лесно да се дава акъл...този ,който е потърпевш да му мисли...но в този цитат всичко е много вярно...ако продължаваш да "креташ" с този човек,просто ще си изгубиш годините и младостта ще ти мине в тормоз...какъв е смисъла???

# 35
При нас Томас се казваше Иво, а след това се оказа , че е жена с 15г. по-възрастна от мене.И мъжа ми искаше личен живот и бла бла. Просто трябва да решиш искаш ли да се бориш за него и има ли смисъл...

# 36
  • Мнения: 125
Бори се ,не само за себе си ,но и за децата .Проучи внимателно всичко и по-молко се карай с него ,но повече го наблюдавай.Всичко ще се разкрие и тогава ще знаеш какво да правиш.Сега е рано.Много си объркана и може да направиш стъпка от изпускане на нервите ,а не от разум.

# 37
  • Мнения: 1 771
Бори се ,не само за себе си ,но и за децата .Проучи внимателно всичко и по-молко се карай с него ,но повече го наблюдавай.Всичко ще се разкрие и тогава ще знаеш какво да правиш.Сега е рано.Много си объркана и може да направиш стъпка от изпускане на нервите ,а не от разум.

. . . но после може и да е късно, когато е сигурен вече в чувствата си към другия човек. . .

# 38
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Дали е мъж или жена - няма значение....

Дали е интимен или не - и това не е от първостепенна важност...

За мен мъжът ти ти изневерява - в главата си, с липсата на внимание и участие активно в семейния живот, с това, че ти дава само част от любовта си и от енергията си... това за мен е изневярата... НО аз съм си такава - искам всичко... искам цялото внимание, всички усмивки, цялата енергия, цялото свободно време...

Няма да те съветвам какво да правиш, защото аз на твое място доста ще страдам преди да реша да предприема нещо... може и да е временно явление... Успех!  Hug

# 39
  • Мнения: 616
Дали е мъж или жена - няма значение....

Дали е интимен или не - и това не е от първостепенна важност...


Да, така е. Той или ще продължи да се държи така, или не! Ти или ще търпиш, или не! Аз незнам какво чакаш още??? Или си събери багажчето ей така за една седмица, да отидеш да си починеш, пък той да се оправя с децата, или си събери багажчето "нацяло"! Малко да се осъзнае! Тогава ще си проличи. Ако не ще - какво има да си тровиш живота, и този на децата? Щом не ви иска - оправяй си живота без него! Айде бе, личен живот! И моят мъж си излиза сам, обаче аз не стоя в къщи да го чакам!
Говоря така разпалено, защото моя много близка жена преди време се юрна да си зарязва семейството заради друг мъж; и какво мислиш? - в момента в който мъжът й спря да се прави че нищо не става, и тропна по масата да се изяснят, тя се осъзна какъв добър съпруг всъщност има, и как семейството й не заслужава да се жертва за някаква временна страст! Вече няколко години минаха, и тя все повече си обича съпруга!
Ако те е страх от това, което би се случило, и как биха се наредили нещата извън дома... ми помисли си как на хората всеки ден им се случват абсолютно непредвидени лоши неща, които и за секунда не са си помисляли... и тогава няма избор - просто се взимаш в ръце и продължаваш! Ти сега имаш възможност да обмислиш, и да си подготвиш нещата... говоря за евентуална раздяла. Ами ако той утре дойде и каже, че си отива? По-лесно ли ще ти е? По-добре да вземеш решението сама, отколкото той да те постави един ден пред свършен факт!
Пък ако малко държи на теб, ще намери начин да те върне!

# 40
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Аз пък мисля,че няма значение дали е мъж или жена.По-голям проблем,поне според мен е държнието му.Какви са тези простотии-няма да пускаш пералнята,децата ме дразнят...Това е вече сериозна причина да се замислиш дали искаш да си с него.Ако е интимен с този мъж или има любовница тогава въпроса е друг,но ако наистина са сама приятели и той има такова отвратително държание  newsm78,ми май без него ще ти е по-добре.
И в двата случая ну бих стояла при него,но както ти казаха преди мен-прецени дали и кога имаш възможност да вземеш по-радикални мерки и действай.Не се заслужава да се търпи подобно нещо,независимо каква е причината.УУууу,ама много ме ядоса този твой "мъж".Много ме дразнят мъже,които правят деца без да са способни да поемат отговорността за тях.Едно е да излиза сам-и аз нямам нищо против това,друго е да го играе донор или спонсор и ти да трябва са си доволна от това и да изпълняваш всякакви изчанчени прищевки,само защото се грижи материално за семейството си.Жената е много повече от домакиня и съпруга,тя е и майка,която дава пример на децата си и Жена,която има достойнство и право на нормален живот,със или без мъж,но гивот който я удоволетворява и най-малкото я прави щастлива!

# 41
  • Мнения: 296
Тази история я чета за 2-ри път /преди и след редакцията/и хич, ама хич не ми си вързват нещата....Не мога да си представя хетеросексуален мъж, който да си "признае", че е интимен с мъж, защото бил "втрещен".....Особено пък, ако има връзка с друга жена /което, нали знаете, че е много мъжкарско/. Би се дължал така неадекватно, ако много, много го е страх да не те загуби, което пък изобщо не се вързва с отношението му към теб и децата. Да не говорим, че съобщенията, дето се шегувал и там бля-бля....са пък пълна партенка. Мдааа, сбъркана е тая история. Не казвам, че ти ни пързаляш, щото си прекалено подробна, но подозирам, че пъзела ти е вече нареден, само дето не го гледаш от правилния ъгъл....И като фокусираш само да не се разложиш! Така, като чета - не си заслужава. А мъжа ти май е доста кух...

# 42
  • Мнения: 440
Да разкажа една история - а ти си направи извод.Преди 3 години мъжът ми замина на един тримесечен курс и се върна много променен.Започна да работи денонощно - аз с детето в къщи,а той на работа.Прибираше се само да се се изкъпе и все нещо го дразнеше ,а аз патката си мислех че е  преуморен от работа и гледах все да му угодя.Дори съм ставала в 2-3 ч посред нощите да му стопля яденето.След това започнаха едни таинствени и много продължителни разговори...........а събота и неделя все на него се случваше да дава дежурства/той е полицай/ - това продължи няколко месеца,докато не разбрах за нея - полицайка от друг град/запознали се на курса/ - за която семейство и дете не значеха нищо.Всъщност аз разбрах  последна.Заради детето търпях една година - дори любовницата сутрин ни събуждаше по телефона.Може да ви е чудно всичко това ,но аз търпях защото едно малко същество ми казваше - мамо искам да имам и татко.И така една година - тогава ми се появи една миома,тръгнах по психиатри,които ме натъпкаха с хапчета,започнах да пуша по 3 кутии цигари  и да пия .И тогава получих подарък за рожденния си ден  - развод.Не вярвах че ще мога да се оправя някога - бях много зле и финансово и психически.Но благодарение на роднините си и приятелите си успях да се справя.Съжелявам само че си загубих здравето и ми изтекоха очите от плач за нещо което не си е стувал - за един мъж.Сега само шевовете на операцията и разклатените ми нерви ми напомнят за ужаса - детето също свикна без баща/вярно беше трудно/  и двамата си живеем доволно и щасливо.Затова миля моя не вярвай  на мъжа си толкова много ,гледай си здравето,защото трябва да си здрава,за да можеш да си отгледаш и дацата,не си хаби нервите по един мъж.
В живота е така - придобиваш нещо ценно,след като си загубила нещо.Сега имам приятел/от втори брак ме е страх/,уважава ме,уважава и детето.

# 43
  • София
  • Мнения: 181
Ех, че неприятна история. Преживяла съм нещо подобно, само че след като му се звънеше по нощите и си държеше телефона непрекъснато в него, а като го питах кой му звъни по никое време отговорът беше - Димо(един негов приятел от провинцията), направих съответни проучвания и се окоза че доста е хлътнал по една девойка - доста по-млада от него. Не знам с какви финансови възможности разполагаш, но има агенции, които могат да го проследят и поне да разбереш мъж ли е, жена ли е. Според мен има значение. Ако е жена - мисля, че нещата могат да се оправят, както стана при мен. Даже сега живеем много по-добре. Всъщност на мен никога не ми е било зле с мъжа ми и до ден днешен. Ако е мъж, обаче, лично моето мнение е че трябва да се разделиш с него. По книгите пише че любовта между двама мъже е по-силна от тази между мъж и жена. Даже изпадат в крайности. Той в момента и да зареже любовника си, нямаш гаранция, че след година, две, пет няма да се хвърли в друга такава връзка. Разбира се, че с две деца, едното от които бебче е много по-трудно, но ако имаш добро образование или по-скоро възможност да си намериш хубава работа, за да си финансово независима, ако имаш родители,  които могат да те подкрепят морално и финансово, по-добре се раздели с него. Децата лека полека ще пораснат и ти ще имаш възможност да си намериш по-достоен човек за твой партньор. Пък дори да ги нямаш тези взможности, поеми риска, разведи се с него. Семейното жилище, дори и да е негово ще ти се предостави на теб за ползване до навършване на 18г. на детето ти, ще ти плаща в най-лошия случай едно мижава издръжка, но все пак ще си свободна да търсиш друг човек, на когото да се довериш. В този - втория случай, обаче ще ти бъде доста трудно, но преглътни сълзите, озлоби се малко и действай.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 289
Благодаря ви момичета Да си призная последните мнения пак ме натъжиха, че не искам да се стига до там. Аз не съм сигурна напълно в отношенията на мъжа ми с този мъж или пък друга жена. Затова засега не мога да предприема крайни мерки.
На 02-ри го попитах иска ли да сме заедно и той ми отговори - да. Тогава му предложих да поговорим без да вика и този път наистина не вика. Казах му че не ми е приятно когато излиза с този Светльо да се прибира късно - например след 23 часа. Днес излезе с него, да видим кога ще се прибере. Попитах го защо не ме вземеш и мен някой път, а той- държиш ли, след всички панаири- които съм направила. Казах му че като го виждам ще го опозная.
Не знам колко вземат тези агенции за да го проследят .Дори мисля че може да стане за 1 път Той ми казва кога ще излиза с него но на кого да кажа да го проследи, особено в този студ.
Питах го Светльо има ли други приятели - каза - май не.
Когато разговаряхме ми каза че Светльо не се разбира с роднините си и е намерил опора в мъжа ми. newsm78
Наистина мъжа ми няма приятел - до сега- с когото може да излезе. Докато аз имам. Но се виждам с приятелките си когато той е зает с нещо Затова се дразня че той се вижда с него, когато аз си стоя вкъщи. Може би ако в същото време можех и аз да излеза - както ми беше писал някой , нямаше да се дразня така До сега и не е излизал така - вече 10 години. Може би и затова се дразня.
Мисля че трабва да напиша и това: Този Светльо каза че родителите му са разведени заради ревност от баща му, и е готов да не се виждат с мъжа ми, ако се караме заради него. Но когато го направи мъжа ми ми се разсърди че остава сам "като куче" Тогава говорих със Светльо че аз ще реша дали да не се виждат.
А мъжа ми е нервен отдавна- бях го приела вече. Но сигурно и аз съм изнервена по някакъв начин - не че не искам да стоя да си гледам детето - точно обратното - искам. Но безсънните нощи и стоенето вкъщи  newsm78 може би ме правят още по- чувствителна И както беше писал някой май и аз съм от тези които искат ВСИЧКО - цялото внимание, цялото време, цялата обич - всичко за себе си.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 18:38 от antineq

# 45
  • Мнения: 4 668
Мила , ти се опитваш да убедиш сама себе си , че мъжът ти не върши нищо нередно  Confused
Недей така , не си заравяй главата в пясъка  Sick
Разбирам те , че ти е мъчно и не е приятно това , което ти се случва , но да се обвиняваш и да си мислиш , че това е нормално , а проблемът е в теб ...
Но безсънните нощи и стоенето вкъщи  newsm78 може би ме правят още по- чувствителна И както беше писал някой май и аз съм от тези които искат ВСИЧКО - цялото внимание, цялото време, цялата обич - всичко за себе си.

... както тук се опитваш да си вмениш вина  Rolling Eyes - не е правилно !

И пак ти повтарям - Светлъо или какъвто и да е там не е основният проблем .
Проблем има при мъжът ти и той най - вероятно е друга жена !

# 46
  • Мнения: 616
Извини ме, че пак ще се намеся, но тази история ме растройва...
Това, да си гледаш детето е много хубаво, и така трябва да бъде! Но това не те превръща по никакъв начин в някоя безчуствена лелка, дето само си седи в къщи и дондурка бебета!
Така както го описваш, проблемът не е чак толкова дали е Светльо, или Светла (примерно) а това, че съпругът ти не ти обръща внимание, и че ти се чустваш нещастна в собственото си семейство!
Дори всичко да е истина, дори този Светльо да е намерил упора в съпруга ти, дори той пък да се вижда с него само заради добрата компания... Пак не е редно, щом ти си нещастна и неудовлетворена! Въобще всяко нещо, което прави едини от двойката нащастен и непълноценен, не е правилно! Не е и въпросът дали се прибира в 11 или в 3... въпросът е че не обръща внимание на децата си!
Ако въобще някой има право да ти дава съвети... опитай да си запълниш живота с нещо сопълнително освен децата! Наеми си гледачка понякога, за да спортуваш, да ходиш с приятелки, въобще каквото би ти доставило удоволствие (и неказвай , че няма пари за гледачка, при положение че господинът излиза толкова често! Тя гледачката струва колкото три големи бири!)
Ако и след това продължаваш да се чустваш нещастна - проблемът просто не е в теб! И недей да му търсиш оправдания! Никой няма оправдание да прави семейството си нещастно, още повече след като му е казано!
Успех!

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
бях написала нещо ,но се редактирах,защото явно не си сменила лентичката на детето и излиза,че е на 1 год днес. Много е неприятно това,че вкъщи се държи лошо. Нямаш ли приятели,които могат да разберат къде ходи? Някой да му се обади или случайно да попадне на мъжа ти докато е с другия мъж?

# 48
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Извини ме, че пак ще се намеся, но тази история ме растройва...
Това, да си гледаш детето е много хубаво, и така трябва да бъде! Но това не те превръща по никакъв начин в някоя безчуствена лелка, дето само си седи в къщи и дондурка бебета!
Така както го описваш, проблемът не е чак толкова дали е Светльо, или Светла (примерно) а това, че съпругът ти не ти обръща внимание, и че ти се чустваш нещастна в собственото си семейство!
Дори всичко да е истина, дори този Светльо да е намерил упора в съпруга ти, дори той пък да се вижда с него само заради добрата компания... Пак не е редно, щом ти си нещастна и неудовлетворена! Въобще всяко нещо, което прави едини от двойката нащастен и непълноценен, не е правилно! Не е и въпросът дали се прибира в 11 или в 3... въпросът е че не обръща внимание на децата си!
Ако въобще някой има право да ти дава съвети... опитай да си запълниш живота с нещо сопълнително освен децата! Наеми си гледачка понякога, за да спортуваш, да ходиш с приятелки, въобще каквото би ти доставило удоволствие (и неказвай , че няма пари за гледачка, при положение че господинът излиза толкова често! Тя гледачката струва колкото три големи бири!)
Ако и след това продължаваш да се чустваш нещастна - проблемът просто не е в теб! И недей да му търсиш оправдания! Никой няма оправдание да прави семейството си нещастно, още повече след като му е казано!
Успех!
И аз мисля точно така.

# 49
  • София
  • Мнения: 399
  Защо мислиш, че ти можеш да решиш дали да се виждат? Ако на мен ми заявят подобно нещо, ще се виждам нарочно, дори и да не ми е толкова необходимо. Решението трябва да вземе мъжът ти или поне двамата. Но вие май вече нямате общ език, щом човек с жена и дете се чувства "сам като куче"...

# 50
  • Мнения: 3 423
Но се виждам с приятелките си когато той е зает с нещо Затова се дразня че той се вижда с него, когато аз си стоя вкъщи.
Това е основната грешка на много жени.
Когато се залюбят с някой тип, изведнъж
приятелките отиват на втори план, докато
мъжете вместват жените и приятелките си
във времето, когато приятелите имат нещо
за вършене или когато няма бира или друго.
Рядко има мъж, който заради жена е зарязал
коч-къмпънито, докато много жени забравят,
че имат приятелки, или се сещат, както е и в
твоя случай, само когато партньорът е зает.
Голяма грешка. Работи за поправянето й. И не
изкрейзвай! Нищо нередно не прави мъжът ти.

# 51
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Тъжно наистина, ама най-гадното е че мъжът ти твърди че остава сам 'като куче'. Как може да прави такива изказвания - ясно, че има нужда и от живот извън семейството, ама ти и децата нищо ли не значите за него...?
Моето мнение е за сериозен и конструктивен разговор без крясъци - как се чувствате и двамата, какво искате от брака си и от живота, какво очаквате един от друг...за да се види имате ли все още допирни точки. Ако не - всеки по пътя си. Ако постоянно го дразнят децата, то май това е вероятен сценарий. Те имат нужда от баща да ги обича, не от цар.

xenia, ужасно просташко изказване  ooooh!. Момичето търси решение на семейна ситуация, а не мнение на дизайнер по интериор или човешки ресурси. Естесвено дали може да си осигури независимост има отношение към решението, но не ми изглежда единствен фактор. Въпросите и констатациите ти са неуместно формулирани.

# 52
Защо всички давате този еднотипен съвет-раздяла под някаква форма,никакви компромиси?Това ли е единствената възможност според вас?И дано момичето не е толкова лудо да ви послуша,само трябва да реши.
Преди години се върнахме да живеем в Пловдив за 2 години(мъжът ми е от там),а там живееше най-добрият му приятел от детинство.Той-все още ерген,а ние с деца на 6 и 10 години.И започна да се случва това,за което пише Antineq -често излизаха заедно,обикаляха заедно стария град,ходеха на преходи по планините...Като две хлапета,които не можеха да се наситят на приятелството си.Ако не са заедно навън-той беше вкъщи,приятелят,де.И двамата обичат историята и непрекъснато дълбаеха в Римската империя,2-та световна,Македонския въпрос и т.н.Никога не ми е минало и през ум,че връзката им е нещо повече от силно приятелство,макар ,че за мен понякога беше доста досадно и изнервящо.Няколко пъти се опитах(започвайки съвсем кротко) да поговоря с този приятел,че ние сме семейство,че си имаме много ангажименти-и двамата,а не само аз;че трябва да разреди визитите и срещите с мъжа ми.Отговорът беше,че той не идвал при мен,а при мъжа ми и докато мъжа ми не го отпрати-той ще си идва.Започнах да излизам и аз с тях-ей така,напук,да им преча,но скоро и аз бях въвлечена в темите им и признавам,беше ми много по-интересно,отколкото да общуваме с мъжа ми само на битово ниво-преоткрих мъжа си...После приятелят се ожени,набързо 2 дечица и сега не може да общува чак толкова.Но чак когато му дойде до главата вдяна за какво иде реч,и колко извинения съм получила за тогава...Може и тук да става дума за същото,а този приятел и семейството му и до днес са най-добрите ни приятели.

# 53
  • Мнения: 148
Xenia, точно твоят пост ни кара да мислим за твоето образование( по-скоро липсата му), соц. ти среда и умственото ти състояние Sick Доста ниско ниво имаш,съжалявам,но не можах да се стърпя!Направих си труда да разгледам профила ти - трудно е да се повярва ,че си на 37 год. Thinking

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 289
Тъй като аз ако съм ядосана не бих си позволила да кажа нещо без да го мисля, смятах че и другите са така. Приятелка ми каза - човек като е ядосан не преценява добре какво казва.
Питах мъжа ми не му ли е добре с нас. Отговори ми, че му е добре, но това означава ли да не излиза? Явно когато  се караме, особено на тази тема сега, в яда си казва по-силни думи. Аз пък съм такава, че всичко приемам буквално.
Разбира се, че не смятам, че трябва само да си стои вкъщи.
Но 10 год. не се е прибирал в малките часове от среща с приятели и сега ми е неприятно.
Но не мога да проумея, щом като му е приятел защо не ми каза още в началото, а трябваше да се стигне до такива съмнения? Отговора му е не знам защо постъпих така.

# 55
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Честно да ви кажа от тази тема нищо не разбрах,по точно какво е отношението на авторката към цялата ситуация- за мен във всеки пост е различно.Спокойно може да ме обвините че съм с умствена изостаналост. Sick

# 56
  • София
  • Мнения: 181
Xenia, искам в подкрепа на писалите преди мен да напиша, че в никакъв случай не трябваше по този начин да си позволиш да коментираш образованието и социалния статус на жената. Като пример мога да ти дам моята особа, която е с две магистратури, с добра работа и добро финансово състояние и не мога и на половината от това, което е направила тя в сайта си за нея и за децата да направя, т.е технически се справям доста по-зле. А не ти пожелавам да си на нейно място - объркана, обезверена, търсеща подкрепа и съвет, който трудно се дава и никога не е верния, докато не си вземеш сам решението. В такава ситуация на душевен дискомфорт, а ако се прибави и не блестящо финансово положение, което може на всеки да се случи, защото животът е колело, всяка една от нас може да пише и объркано, и неадекватно, и да допусне по някоя и друга правописна грешка.

# 57
  • София
  • Мнения: 399
Честно да ви кажа от тази тема нищо не разбрах,по точно какво е отношението на авторката към цялата ситуация- за мен във всеки пост е различно.Спокойно може да ме обвините че съм с умствена изостаналост. Sick
Променливо, в последния пост почти оправдава мъжа си, така че темата се обезмисля.

# 58
  • Мнения: 142
С две думи - по всяка вероятност мъжът ти излиза с друга жена, ако има приятел, то той просто го прикрива. Всичко останало е прах в очите. Това е шаблонно поведение.

Елементите са следните:
1. Тайни разговори
2. Криене на телефона (обикновено го държи изключен или постоянно в него)
3. Криене на разговорите в компютъра
4. Излизане на срещи с "приятели"
5. Нежелание да те вземе и тебе на срещите с "приятели"
6. Обвинява те за щяло и нещяло, дразниш го
7. Особено го дразниш, ако питаш кой се обажда, с кого говори, къде отива и кога ще се върне.
8. Когато се опиташ директно да го обвиниш в изневяра, крещи и се сърди, опитва се да те изкара параноичка.
и т.н.

Звучи ли ти познато? Прочети историите на жените, които разправят за изневерите на мъжете си - моделът е досущ един и същ.

Няма да ти давам съвети какво да правиш, просто ти давам информацията, за да можеш да вземеш най-правилното за теб решение.

# 59
  • Мнения: 4 380
Xenia, искам в подкрепа на писалите преди мен да напиша, че в никакъв случай не трябваше по този начин да си позволиш да коментираш образованието и социалния статус на жената. Като пример мога да ти дам моята особа, която е с две магистратури, с добра работа и добро финансово състояние и не мога и на половината от това, което е направила тя в сайта си за нея и за децата да направя, т.е технически се справям доста по-зле. А не ти пожелавам да си на нейно място - объркана, обезверена, търсеща подкрепа и съвет, който трудно се дава и никога не е верния, докато не си вземеш сам решението. В такава ситуация на душевен дискомфорт, а ако се прибави и не блестящо финансово положение, което може на всеки да се случи, защото животът е колело, всяка една от нас може да пише и объркано, и неадекватно, и да допусне по някоя и друга правописна грешка.

Не коментирах, а ПОПИТАХ. Това е от съществено значение за изхода от ситуацията. Ако е безработна с две деца, разчитаща само на неговия доход, може да си скриете всички съвети дадени до сега. Абсолютно необходимо е да знаеш на кого даваш съвет преди да го даваш. Утре ще вземе да ви послуша и ще обрече децата си на глад.

# 60
  • Мнения: 421
Абсолютно необходимо е да знаеш на кого даваш съвет преди да го даваш. Утре ще вземе да ви послуша и ще обрече децата си на глад.
   Хения,права си! Но си и груба:)

# 61
  • Мнения: 143
Да ви кажа честно незнам дали няма да е по-добре да е любовница отколкото любовник!Извинявам се че така го пиша,но искам всички да разберат какво имам предвид!Защото ако напиша ,,приятел и приятелка,,може да остана не разбрана!!!

# 62
  • Мнения: 616

Не коментирах, а ПОПИТАХ. Това е от съществено значение за изхода от ситуацията. Ако е безработна с две деца, разчитаща само на неговия доход, може да си скриете всички съвети дадени до сега. Абсолютно необходимо е да знаеш на кого даваш съвет преди да го даваш. Утре ще вземе да ви послуша и ще обрече децата си на глад.

(настоящото ми изказване няма общо с авторката на темата, принципно е, просто вкарвам общо мнение!)

Да, и ако една жена е безработна и с две деца е обречена да търпи всякакъв мъж, така ли? Винаги има начин! Има ли желание-намира се начин; няма ли желание - намира се оправдание... Така че въпросът за социалния статус и финансовото състояние не са определящи. Самоуважението на жената е определящо. Има богати, образовани и финансово независими жени, които с години живеят с мъже, които ги тормозят включително физически (познавам такива). Има и други, на които им е трудно да свързват двата края, обаче са щастливи от това да се приберат при дечицата си, да имат спокойствието да ги гледат, дори и с износени дрехи.

И само още нещо - когато ти се случи неочакваното, и когато загубиш близкия си човек, животът не те пита дали си безработен, дали си бременна, дали имаш къща и застраховка... Тогава какво правим? - Справяме се. 
Когато мъжът до нас вече не ни обича (и по-лошо - тормози ни), какво правим? - Оправдаваме се с липса на пари!
Не говорете за пари в човечки отношения и семейство!


Утре ще вземе да ви послуша и ще обрече децата си на глад.

Ако пълния стомах определяше щастието на децата ни...

# 63

  Споредмен има любовна връзка. Чувала съм, че тогава започва да ги дразни всичко вкъщи, а пък и любовното обяснение и други.
Явно и съпругът е много напрегнат сега и с разговори няма да постигнеш много. На теб ти е много тежко. Има 2 варианта - 1 да се разделите, а другият да изчакаш и да се опиташ да изясните положението, но възможно най- спокойно.
   Кураж !

# 64
  • софия
  • Мнения: 3 417
Опитайте в най-скоро време да си изясните отношенията.това с изчакването си е чист мазохизъм.Пожелавам ти успех и много кураж! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт