Конвектор или радиатор?

  • 16 333
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 983
Имаме и конвектор-Airelec и маслен радиатор-Де лонги. Предимството на радиатора е, че може да се мести, както и че понякога суша някоя дрешка  Simple Smile. Конвектора пък е по-икономичен.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Разбира се,че разумният вариянт е радиатор.Като изключиш конвектора си став студ веднага. А затова,че конвектора е икономичен не съм много съгласна,но е мое мнение.

# 17
  • Мнения: 721
Радиатор Делонги Драгон. Страхотна работа ни върши. Поддържа постоянна температура. Сметките за ток са ок.

# 18
  • Мнения: 5 698
Разбира се,че разумният вариянт е радиатор.Като изключиш конвектора си став студ веднага. А затова,че конвектора е икономичен не съм много съгласна,но е мое мнение.
Аз знам ,че конвектора не се изключва ,а се намалят или увеличават градусите.А някой знае ли каква е най-голямата мощност при конвекторите?

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Разбира се,че разумният вариянт е радиатор.Като изключиш конвектора си став студ веднага. А затова,че конвектора е икономичен не съм много съгласна,но е мое мнение.
Аз знам ,че конвектора не се изключва ,а се намалят или увеличават градусите.А някой знае ли каква е най-голямата мощност при конвекторите?
Мисля че беше 2500.
И не е вярно, че като го изключиш става веднага студ. Имам няколко такива. Ако жилището е топлоизолирано, топлината не се губи бързо. Преди имах маслени радиатори, харчеха повече ток от конвекторите. Само чугунен радиатор за парно задържа топлината малко по-дълго. Моите са АДАКС и имат електронно реле, не ги включвам и изключвам, само задавам желаната температура и тя се поддържа. То само си включва и изключва в зависимост от избраните и зададени градуси. При механичните релета на маслените радиатори, температурата не се поддържа толкова точно като при електронните. Предимство е, че не заемат място - закачват се на стената. Ама общо взето е все тая. Важно е жилището да е с добра топлоизоблация и тогава всякак става.

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 11:55 от Unknown_lady

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
твърдо съм "за" конвектор!!! имам на Теси и съм мноооого доволна...и да, ако жилището е добре изолирано , като го изключиш , няма да настане адски студ!!!...

Общи условия

Активация на акаунт