Мнения за ДЕТСКА ЯСЛА 48

  • 47 046
  • 330
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 192
Да,ама ние няма да бягаме Mr. Green Даже ми е като първо желание,само дето нещо нямаме късмет с тия гранични групи Whistling

# 286
  • Мнения: 167
Отново подчертавам,че като изключим този случай действително съм много доволна и от яслата и от персонала. НО, като всяка нормална майка,когато детето ми сигнализира, че нещо не е наред се притеснявам. Не казвам че й вярвам на 100% защото в тази възраст действително копира всичко и  именно заради това се допитвам и до други майки......Аз лично съм много доволна от г-жа Спасова - винаги ми дава много подробна информация какво е правила през деня,дали е яла / болната ни тема/ спала и т.н....... А пък малката направо е влюбена в лелята Илианка /ние нали сме от скоро и още не ги познавам всички/ а така ми се иска да видя коя е,че всяка сутрин като стане реве за нея Shocked Rolling Eyes, вечер като си ляга пак за нея говори.....чудо направо  Laughing

# 287
  • Мнения: 3
Здравейте, бих искала да изкажа крайно негативното си  мнение, трупано през последната една година, в която дъщеря ми посещава 4та група на тази ясла. Започвайки от безкрайното боледуване, дължащо се по мое мнение не толкова на слабият имунитет на детето, колкото на безконтролното допускане на болни деца, просто с "бактериална" хрема според медицинските сестри на групата. Преминавайки през безумните хигиенни навици, да си бършем устичките в ракаквките, защото нямаме салфетки, да си обуваме гащичките без да се почистим като пишкаме, защото няма тоалетна хартия/на всяко 1во число от месеца всички родители са длъжни да носят салфетки, мокри и сухи кърпи,т.хартия+солети и бисквити/, да пием студена вода от ръката на леля Жени на чешмата, да излизаме в двора по пантофи, при това редовно когато г-жа Спасова е на смяна и стигайки до изказа възпитаван у децата ни, като "всички на гърнета, пикате и акате и паците вътре".  Публикувам това с единствената идея, ако някой от  родителите има избор, да не поверява детето си в ръцете на въпросните г-жи Ненкова и Спасова. Ние от септември сме на градина и искренно се надяваме да попаднем на по-добри, възпитани и съвестни възпитателки, защото в крайна сметка това е също определящо за нашите деца, имайки в предвид че прекарват повече врем с тях отколкот с нас.

# 288
  • София
  • Мнения: 3 789
Ти за това ли се регистрира тук днес? За да оплюеш хората, които в продължение на година са се грижели за ТВОЕТО дете? newsm78 През  тази една година колко пъти има смелостта да поговориш с тези жени открито и да си споделиш забележките и притесненията? Колко пъти отиде при директорката, след като според теб там работят безотговорни към работата и професията си хора?
Прекалено са ти големи изискванията? По-добре си наеми частен учител, който ще се грижи за безценното ти съкровище, ще го извежда навън по обувчици, ще го учи да си бърше устата в хартиена или приготвена за целта салфетка, ще го учи на умни навици и т.н, и т.н, и т.н.......
Аман от претенции вече  Thinking Как пък един доволен не се появи да напише една хубава дума, само негативи и "суперлативи".......
Ще ме прощаваш, ама тези жени имат по две очи и по две ръце. Е случва се да пропуснат да ти избършат детето, но не мисля, че от това трябва да се правят баш такива драми.
Явно за такива като теб все още няма родени преподаватели или построено детско учебно заведение. newsm78

# 289
  • Мнения: 167
И аз не съм съгласна с мнението на BUZICHKA! Относно допускането на болни деца:аз лично бях свидетел как майка доведе детето си със сополи,кашлица и много сериозен обрив и твърдеше, че това е алергия  Shocked Shocked Спасова й каза да се върне и да вземе бележка от лекаря - тогава ще пуснат детето в яслата.....В такива случаи побеснявам на такива майки... #Cussing out #Cussing out
да излизаме в двора по пантофи
мъжът ми я взема всеки ден м/у 17-17.30ч - обикновено тогава са навън - НИКОГА досега не се е случвало да е с пантофките - винаги си е със сандалите...Всеки път иска хартийка да се избърше след като е пишкала...Аз нямам кой знае какви претенций,защото са около 28-29 деца и разбирам,че не им е лесно а и като цяло съм си доволна - според мен полагат достатъчно старание жените...
Мишле_  не се ядосвай,нали затова е темата - всеки да си споделя мнението...Винаги има доволни и недоволни  Wink

# 290
  • Мнения: 782

Аз като работя и имам купища документи, никой не ми казва, че полагам достатъчно старание и ми е много работата, ако не я свърша  Shocked Ако се справя - оставам, ако ли не - аут!!! То за това детските градини са на тоя хал, сами сме си виновни. Много били децата, напрегната им била работата и т.н ... ми като не им изнася, да се изнасят. И сега да не почнете с това колко им били ниски заплатите, щото не са само те с такива  ooooh!

# 291
  • София
  • Мнения: 1 149
Аз като работя и имам купища документи, никой не ми казва, че полагам достатъчно старание и ми е много работата, ако не я свърша  Shocked Ако се справя - оставам, ако ли не - аут!!! То за това детските градини са на тоя хал, сами сме си виновни. Много били децата, напрегната им била работата и т.н ... ми като не им изнася, да се изнасят. И сега да не почнете с това колко им били ниски заплатите, щото не са само те с такива  ooooh!
  202uu Точно така е  Peace Не мога да приема компромис с моето дете, защото някой/я не смогва с работата си.
Мишле_ , съдейки от крайното ти възмущение по повод недоволните от яслата, направо трябва да ти плащат комисионна. Или си някоя от въпросните учителки  Thinking Ето - ти си една от доволните, която пише хубави думи  Peace Ама остави другите да си изказват мнението, което не следва задължително да е повод за възмущение, след като не съвпада с твоето.

# 292
  • Мнения: 3
Здравейте дами, виждам че публикацията ми е предизвикала сериозно недоволство от срана на някои, чак да се запиташ защо ли, явно не става дума само за привързаност към детско заведение, което вече не посещавате , а може би нещо повече...
Не разбирам и защо трябва да оправдаваме немърливостта и нехайството на персонала, вместо те самите да осъзнаят че са там заради това че ни има нас и нашите деца.
Що се отнася до моята смелост, няма как да знаете Мишле колко пъти съм споделяла притесненията си с въпросните госпожи, при което получавах отговор от типа "Ма кво ви притесняват тези сополи, те всички са с сополи" в следствие на което лежахме в болница с бактериална инфекция. Не намирам за приемливо също докато са в двора, всички деца + г-жите да пият вода от едно двулитрово шише, съгласете се че е достатъчно да си предадат всеки каквото си има. Всички тези неща са въпрос на хигиена и елементарно възпитение, които се градят в този период от развитието на децата ни - нима ти Мишле не учиш твоята госпожица да се бърше със салфетка докато се храни или след като пишка?
И на края, наистина, Мишле, имам големи претенции когато се отнася за детето ми, неговото здраве и възпитание и за съжаление когато не съм доволна, не мога да кажа обратното.

# 293
  • Мнения: 13
Напълно подкрепям BUZICHKA и в мненията и в наблюденията. Ние сме във втора група и е същото, с обувките на двора, постоянно болни деца се влачат, не ги и поглеждат на вратата, информация за детето си ченгел се мъча да вадя. Тъпча я с лекарства и взимам отпуски (всички болнични отдавна свършиха), за да я върна в перфектно здраве и на втория ден се връща със същите СОПОЛИ! Ами не е само до имунитет. Както и да е, примирих се вече с боледуването, защото нерви не ми останаха, боли ме обаче за начина, по който им подвикват и тона. Постоянно им се вика, доста грубичко понякога, говори им се на "бе". Няма оправдание за грубостта и лошия тон, нито заплатата, нито броя на децата, това не изисква физическо усилие или 100 ръце и 100 очи. Изисква само търпение и разбиране, човешко отношение, а те го заслужават, нищо че са малки деца, които не могат да се оплачат. А грубия език се попива веднага. Леличките и помежду си говорят доста.... как да кажа, за да не е обидно... ами простовато. И децата по цял ден слушат и каква езикова култура да градят... Ама хайде съвсем задълбах.  Не съм съвсем недоволна, не отричам всичко, детето изглежда добре се чувства там като цяло, но има много какво да се желае, и то неща, които не зависят от пари или физически капацитет на персонала. Благодарна съм за грижите, но имам право и да изисквам!

# 294
  • Мнения: 204
Моето дете от днес ще посещава 48 СДЯ. В трета група е при Петрова,Тодорова и Мирянова. Ще съм благодарна, ако споделите мнение за тези госпожи.

# 295
  • Мнения: 154
The flower, ние бяхме преди 2 години при Петрова  и Тодорова (дано са същите), но и досега си споменаваме "леля Петрова". По принцип не сме имали някакви големи забележки към лелите, но като че ли "леля Петрова" им беше всеобща любимка - гушкаше ги повече и т.н. На нашето детенце късно му избиха зъбките и като отиде на ясла дъвкателните му зъби все още не бяха израстнали докрай и "складираше" несдъвканата храна в бузките. И досега си спомня : "леля Петова ми казваше - дъвчи Андрейчо, дъвчи."  Grinning Пожелавам лека адаптация на детенцето и на теб!

# 296
  • Мнения: 204
mpettrova много ти благодаря! Внасяш известно успокоение в тревожната майчинска душа Simple Smile))) Дано бързо се адаптира. Днес като я взех на обед ме гушна и доста си поплака, но като я чувах, че г-жа Петрова я води по коридора не се чуваше плач. Нещо като четох тук останах с впечатлението, че се допускали болни дечица и че понякога били груби към децата, но това все са стари мнения и не са за конкретни госпожи, което не мога да взема на сериозно. Мен си ме интересуват нашите Simple Smile Директорката изглежда точна, което не е за подценяване.

# 297
  • София
  • Мнения: 932
Аз нямам мнение за яслата , защото , като цяло не обичам никакви ясли нито държавни , нито частни. Но ми направи впечатление този пост:


Аз като работя и имам купища документи, никой не ми казва, че полагам достатъчно старание и ми е много работата, ако не я свърша  Shocked Ако се справя - оставам, ако ли не - аут!!! То за това детските градини са на тоя хал, сами сме си виновни. Много били децата, напрегната им била работата и т.н ... ми като не им изнася, да се изнасят. И сега да не почнете с това колко им били ниски заплатите, щото не са само те с такива  ooooh!

Малко трудно ми е да разбера , как дете може да се сравнява с документ, за мен сравнението няма логика или е от човек , който никога не е имал поглед върху повече от едно или максимум две деца , за които да носи отговорност и да се грижи, защото един куп документи без значение обработени или не, не плачат , нямат чувства, не ги боли , не се бият, не се хапят, не се хранят, ако си позволиш да обядваш и да не ги наглеждаш , те няма да се наранят и т.н....... . Да важно е всеки да си върши работата и да заслужи заплатата и уважението си, но.... е нелепо деца да се сравняват с не одушевени предмети и да се казва то е едно и също работа , като работа.

Просто ми идва малко повече като сравнение.  Peace

П.С. Работила съм с много документи и пари преди време,  на различни позиции от Касиер до Офис мениджър,сега работя с деца и хора и аз лично не мога да съпоставя отговорността и напрежението, което човек изпитва , когато работи с много деца, с човешки животи и съдби.  И да подчертая,  не съм от персонала на 48 ясла, не работя в ясла и едното ми дете , което е в яслена възраст не я посещава, нито нея, нито някоя друга, просто защото , както казах не ги обичам яслите , особено в БГ варианта им.

Последна редакция: ср, 11 дек 2013, 22:01 от nellyani

# 298
  • Мнения: 154
The Flower, болни деца - много е относително това понятие, особено на тази възраст. Със сигурност не съм виждала болно дете през времето, което сме посещавали яслата. Даже съм виждала как "лелята" догонва из двора един татко, който беше оставил детето с конюнктивит - и му го върна. Имали сме бележка на вратата с какви оплаквания е ЗАБРАНЕНО да водим децата. С две думи - правят се опити от ръководството значително да се сведе до минимум заразата. Но на тази възраст повечето деца са с един постоянен гъст сопол - аз лично нямам медицинско обяснение за него, който сопол понякога кара на кашлица и при един разхлабен имунитет (пък той в тази възраст все още се изгражда), според мен лесно може да прерасне в нещо по-значително като заболяване. При нашето дете имаше период на адаптация - изкара си няколко вируса, с 1, 2 антибиотика, изкара скарлатина и варицела и дотам. Слава Богу. Без усложнения. Но децата са много различни. За грубото отношение - за съжаление децата са много малки за да споделят нещо подобно и няма как да се разбере. Не мога да го коментирам този въпрос. Дано всичко е наред с детенцето ви!

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 12:20 от mpettrova

# 299
  • Мнения: 16
И ние тръгнахме на ясла в 48 ОДЗ, от 3 дни. Да си призная знам само имената на Еси Бенова и леля Руми. Първият ден е било добре, вторият ужасен и днес отново е минало по-леко. Много я харесвам Еси. Дали има някой в нашата група?

Общи условия

Активация на акаунт