въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 499
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 15 379
nina_mech, направи основно почистване на машината, измий перки, филтри и пр. Накрая я пусни с препарата за почистване на съдомиялни Калгонит.
И нещо важно - уредът нивелиран ли е?

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 96
Ами търках го с четка за зъби, защото не е на лесно за почистване място (съдомиялната е вградена), с препарат за чинии и отдолу стои едно такова жълто, като ръждясало. Сега се обадих на фирмата вносител и ми казаха да пробвам да го почистя с някаква паста, която те ще ми продадат, ама чак другата седмица ще могат да ми я доставят! Ужасна работа....

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 96
Не знам дали е нивелиран. Мъжът ми я върза към водопровода, а дърводелецът я монтира в кухненското... Какво да проверя, какво е значението на нивелирането?

# 678
  • Мнения: 15 379
Кръстницата ми имаше проблем с ръжда по дъното на нейната машина, дори не можеше да мие като хората. След като дойде техник, за да нивелира уреда (в книжката с упътването си има препоръки как да стане това) машината си заработи абсолютно нормално и досега няма проблем.

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 96
nina_mech, направи основно почистване на машината, измий перки, филтри и пр. Накрая я пусни с препарата за почистване на съдомиялни Калгонит.
И нещо важно - уредът нивелиран ли е?
Sourcherry много ти благодаря за съвета, не е била нивелирана добре. Сега вече е оправена и ще чакам да видя дали ще се повтори ръждивия проблем. А, и я измих с препарат на Калгонит. Благодаря на всички, които откликнаха на молбата ми за помощ!!!

# 680
  • Мнения: 803
И сол от Кауфланд избягвай Wink
В Бургас имате ДМ, Карфур, по-добре техните избери.

# 681
  • Мнения: 15 379
Пожелавам ти оттук насетне никакви проблеми и блестящи съдове  bouquet!
И наистина, послушай Дедо, предпочитай по-скъпа сол, водата в Бургас е твърда доколкото знам, така ще си спестиш много изхабени нерви и миене на ръка.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 309
Здравейте, много моля за помощ!!!
От 3 месеца имам съдомиялна Евролукс и съм изключително доволна. В началото използвах таблетки, но от известно време съм се спряла на прах на Сомат и гел на Калгонит. Проблемът ми сега е, че ми свърши (за трети път!!!) солта и мъжът ми донесе една кутия от собствената марка на Кауфланд (забравих как се казва:-(() и в резултат ми избиха кафяви петна като от ръжда по приборите за хранене!  И което е още по-ужасно около резервоара за сол, там, където свършва пластмасовата част и започва металното дъно, се е появила ивица ръжда!!!! Мъжът ми каза, че като е изсипвал солта, понеже била 2кг, част от нея преляла по дъното на машината...След появата на кафявите петна изтеглих солта от резервоара с една кърпа - попих го.
 Живеем в Бургас, така че явно солта е задължителна, обаче солта на Кауфланд ли не става, преливането ли е било проблем, защо чисто новата ми машина ръждясва???? Иначе мие чудесно. Кажете какво да правя, моля!!!!


Имах същия проблем,даже повиках техник.Явно съм изсипала сол извън резервоара,на мен всичко ми побеля и тенджерите и приборите ръждясаха.Поне мислех че е ръжда.Аз сипах сол на ДМ.Няма да повторя от нея за всеки случай,много е ситна.Иначе преди това ползвах на Медикс,никакъв проблем.Също така техника ми намали гланца на 1 и сега всичко отново е наред.Каза да не ползвам гланц като слагам таблетки всичко в 1.И да избирам едра сол,едно време са слагали даже направо морска,не е имало друга.

# 683
  • Мнения: 803
Geiza,
много си права за едрината на солта.
Писах го и аз в друга тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364397.msg13625786#msg13625786

Но не си права за морската. Абсолютно противопоказна е Laughing
Ако някой някога е слагал - допуснал е грешка. Скапва се уредчето, което тя храни Wink

# 684
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да питам - купих си препарат на Калгонит за почистване на съдомиялни, един такъв синичък, в едно шишенце, но не знам как се ползва, ако някой ми обясни ще съм му много благодарна Hug.

# 685
  • София
  • Мнения: 6 210
Аелис, трябва да махнеш станиолчето от тапата (или с каквото е запушена тя); после обръщаш шишенцето надолу с "главата", като го слагаш в джаджата за вилици и лъжици на долната кошница; миялната пускаш на програмата с най-висока температура.
О, забравих! Преди да пуснеш машината с препарата, можеш да използваш част от него за почистване на гумените уплътнения  Peace.

ПП: погледни все пак шишенцето си дали няма упътване, което да те ориентира  Hug.

# 686
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
 Вени*** , благодаря ти за бързият отговор Hug.

# 687
  • Мнения: 15 379
Аелис, не, в никакъв случай не махай станиола Stop!
Отваряш шишенцето, не махаш мембраната обаче, наклонено надолу го поставяш в кошницата за вилици и лъжици и пускаш миялната абсолютно празна на програма с по-висок градус и нормална продължителност.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 210
Аелис, не, в никакъв случай не махай станиола Stop!
Sourcherry, но нали, за да може да изтече препарата през мембранката трябва да го разопакова? Аз имах предвид само това да махне! Аелис, дано не съм те объркала  Blush!

# 689
  • Мнения: 9 776
Тц, тц, тц, Венче, обърка жената сега ooooh!.
 Mr. Green Hug

Общи условия

Активация на акаунт