въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 432
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 379
Първо да ти кажа, че биоразградимите таблети са много хубави и мисля, че ще останеш доволна.
За магазинчето - намира се в преките зад 22 училище, не зная точно как се казва уличката, но в неделя най-вероятно ще минавам оттам и ще ти кажа.

# 721
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
Да донесат квантум/ Невена мие с него сега:D / и да се гордеят тогаз.
Нали, Невена? Не бе, няма ирония, в добро настроение съм и загрявам за един силен Ивановден!

Да, с Квантум и по-точно Квантуматик  мия в момента и чакам с нетърпение да свърши Mr. Green, та да махна устройството, дето заема място за една чаша. Не е лош, но не виждам разлика в измиването с праха на Карфур, от който имам още мъничко. Нещо не върви на тукашния пазар, където Сън е предпочитан. Много от по-претенциозните ми познати, които по принцип даже и със Сън не биха мили и си цакат за Сомат се връщат към Сомат, който според тях е мнооооого по-добър. Искам да уточня, че става дума за Франция, където потребителите са доста претенциозни и конкуренцията е жестока и в евтиния и в луксозния край на пазара. Да не помислите, че е лош препарат, никак даже и пробвах да мия без гланц и се получи добре, но не както с прах и гланц. Опитах да сложа гланц на минимум, но излиза пяна. Става малко като двама са малко, трима са много Joy. Като сложих гланца на 0 чашите взеха да хващат варовик. Живея в район с пословично твърда вода и затова. И все пак Сомат (френския) го бие Mr. Green. Да предупредя да не се втурнете да го купувате (Сомат), че май само във Франция е добър. Не съм единствената, която не е впечатлена от Квантум (който е същото като Квантуматика с който мия без да заема място в миялната. 41 потребители са оставили отзиви, много от които не ласкави, този например и той си тъгува по Сомата:

http://www.ciao.fr/Calgonit_Powerball__Avis_928184

Ето и мнение, едно единствено засега за Квантуматик на сравнително доволни потребители, които обаче няма да го закупят повторно заради цената и това, че не виждат особена разлика с предишния, много по-евтин препарат и че не намират за екологично заемането на пространство в миялната и пласмасовото устройство, което пуска дозите препарат:

http://www.ciao.fr/Finish_Quantumatic_Distributeur_automatique_d … lle__Avis_1241697

Не съм предубедена, но в този случай (твърда вода) Калгонит препоръчаха връщане на прах или гел, сол (която не съм пипвала, на макс е) и гланц  Joy Joy Joy Joy. Препоръчаха техните сол, прах, гел и гланц, разбира се Laughing, което в скоро време няма да стане hahaha. Интересно, че миризмата не ми харесва и ме дразни, може би защото се ядосах за заетото място и че мъжът ми е изръсил толкова пари за това чудо. Мила съм с Квантум таблетки, обикновени, които се слагат в отделението без да се разопаковат и бях доволна, но за миризмата едва ли си внушавам, наистина не ми харесва (чиниите като изсъхнат не мирише, ама по дървениите остава, но, нали пише да не се слага дърво в миялна, аз съм си виновна  Embarassed Иначе солта им е безупречна и това, което ми харесва е, че е пакетирана в отделни пакети, а не 4-5 кила да седят и да слепва с времето.

# 722
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте Hug
Купих си препарат за миене (прах) на DM. Предпочитам прах, защото по-лесно се дозира в "ергенска" миялна. Съдовете се измиват перфектно, но ми прави впечатление, че пластмасата (май бакелит) на дръжките на тенджерите ми започна да пуска черно като я забърша със салфетка...Един вид все едно се разяжда...

На някой да му се е случвало подобно нещо? И какво ли значи това? Да не предозирам или препаратът е много силен? Да не е пък вреден  newsm78

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 440
Това ,че пуска черно не е от праха , а от материала на съда.Просто не е подходящ за съдомиялна машина.Мисля ,че в упътването пише.И при мен така се получи с ръкохватката на кафемашината макар да използвах табл. Калгонит.

# 724
  • Мнения: 9 776
Само да вметна, че бакелита не е пластмаса.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Да споделя сега и аз за едни чудни таблети: FAIRY.  Не знам дали някоя от вас ги е ползвала, а може би сте и писали вече за тях в темата, но аз съм във възторг, откакто ми ги донесоха от София преди месец. Вадя чиниите толкова чисти и с такъв блясък, все едно са ми ги свалили от лъскава витрина.

# 726
  • Мнения: 186
И аз чух за тях.Само чакам да свършат моите и ще ги пробвам Peace

# 727
  • Мнения: 5 873
Да споделя сега и аз за едни чудни таблети: FAIRY.  Не знам дали някоя от вас ги е ползвала, а може би сте и писали вече за тях в темата, но аз съм във възторг, откакто ми ги донесоха от София преди месец. Вадя чиниите толкова чисти и с такъв блясък, все едно са ми ги свалили от лъскава витрина.


Може ли да попитам от къде точно са закупени?

# 728
  • Мнения: 15 379
Аз ги купувам от магазин 345 в Лозенец, много са хубави, но са и скъпи.
И препаратът за миене на съдове Феъри също е хубав, купувам го пак оттам.

# 729
  • Мнения: 803
Да се обадя и аз Grinning
Fairy e топ марка на американската фирма Проктер енд Гембъл.
Един от най-старите и най-добри препарати за ръчно миене на съдове в света.
Интересното тук е българската връзка. Препаратът Веро на завод Верила по соц.времето е разработен след промишлен шпионаж и "кражба" на формулата на Феъри. Наш опитен специалист се докопва до състава /записан на една салфетка/ и ние получаваме препарат за чинии, което е голям пробив в битовата химия. Сега съвременната връзката е копиране на името от известен производител /Фея/ Mr. Green
Препаратите за съдомиялна с марка Феъри също са много добри и не са толкова скъпи на конкурентните пазари. В Гърция, например, са по-популярни и по-евтини от калгонит. На нашия пазар са доненесени не официално от производителя , а от инцидентни търговци. Това обуславя много високата цена, както и факта, че ще изчезнат скоро и може да се сменят от нещо друго/напримен Сън на Юниливър/. Бих им се радвал, докато ги има. Но сегашната цена ме спира категорично. Винаги съм търсил оптимално съотношение цена-качество. Но това е друга тема Laughing

# 730
  • Мнения: 15 379
Ех, Дедо, тази история за нашето Веро я бях чела някъде, но я бях забравила Hug.
Скъпо е Феъри-то - да, но пък е много хубаво. И така хубаво мие, че като вземам плика от стелажа не се замислям за цената му Laughing.

# 731
  • Мнения: 803
Череш  bouquet
цени си парите, момиче Wink
Знаеш, че си ми любимка, с твоето уважение към хубавите препарати Embarassed

# 732
  • Мнения: 15 379
Ммм, Дедо, и ти на мен Hug!
Пуста страст към препарати Crazy.
Една приятелка дойде тия дни на гости и изтрещя щом видя с какъв арсенал от перилни, миещи и пр. препарати разполагам Laughing.
Мъжът ми вече отдавна се е отрекъл, че може да ме спре, а аз купувам ли, купувам Joy.

# 733
  • варна
  • Мнения: 256
Аз съм на Фриш актив - таблетките 3 в 1, доволна съм Wink.И прах за пране си взех, и омекотител Heart Eyes.

Къде във варна могат да се намерят newsm78

# 734
  • Мнения: 2 073
Здравейте!
Може би е писано по моя проблем, но 50 стр, ми се виждат много за четене, а и за пореден път се убеждавам, че тази търсачка не става за нищо.
Та днес майка ми спомена, че стъклото в съдомоялната се напуква, дори май е чупила. Една фруктиера й била напукана, други едни чинийки, 2 кристални чаши водни са счупени.
Марката е Zanussi, малка е, няма програми, само 1 е, можеш само да определиш градусите 55/65.
Ако на някой му се случвало и има отговор нека сподели  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт