/ЯНУАРИ/ Виелици бушуват, снегове въртят се, мами се вълнуват, бебчета роят се

  • 12 620
  • 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 127
в книгата на д-р спок пише в никакъв случай да не разтърсваме бебетата, предполагам, че това с люлките е свързано именно с разтърсване, а не с леко полюшване.

# 61
  • София
  • Мнения: 327
машка, като каза котка и реших да питам.
Аз си имам котенце на почти 8м. Донесе ми я мъжът ми щото още от началото на бременността се наложи да лежа постоянно. Та ми донесе една шепичка косми, която ми помогна да не се побъркам и мисля, че и тя има пръст в оцеляването на мен и бебо заедно. Сега дилемата е, да я дам ли за няколко месеца при майка ми или да си остане у нас. Лошото е, че живееме в гарсониера и така ще е поне още 1г. докато стане готов апартамента ни. Не е чесно спрямо котето да съм го използвала за компания и сега хайде ... , но пък и бебо с косми и с риск да му скочи. newsm78 Иначе е добричко и умно коте. Дайте съвет!!!

# 62
  • Мнения: 11
Честито на новородилите мами, бързо възстановяване и да са ви живи и здрави бебчетата!
И в Силистра е голям кошмар, улиците не са почистени. А и аз ще ходя да раждам в Тутракан и се моля само като му дойде времето да не е някоя виелица. На 10 съм на консултация и се чудя дали да не си взема багажчето и да искам да раждам вече.

# 63
  • Мнения: 332
Assidi  и Жужу - да са ви живи и здрави бебоците, бързо се възстановявайте и скоро да си  се гушкате вкъщи  Hug

възглавнички - аз също слагам кърпички или празни кълъфчета, още ние е рано да мислим за възглавници. Не помня точно от кога се ползват, но май беше някъде към годинка.

Мари- до кога е този опасен момент с полюшването, много страшно ми звучи?!  Confused

Аз също имам Котка - ограничила съм максимално достъпа й до бебчо, не го гушкам, за да не се налепя с косми. Не мога да си представя да я изхвърля навън, тя е част от семейството  Sad

# 64
  • Мнения: 851
Честито на Шушони, Никитали, assydi и жужу Да са ви живи и здрави бебчетата, да растат много усмихнати и с късмет

Аз днес бях на консултация. Бебешора е много добре, плува си спокойно. Вече тежи около 2900-3000 гр., имаме си води, плацентата е на места 2-ра степен, на други 3-та степен на зрялост. Лекарката каза, че може и сега да се роди, а може и след 2-3 седмици - когато то реши, заюото е вече готово. Стои си с главичката надолу и притиска ли притиска пикочния мехур  Joy та мама току притичква до WC-то  Joy  Имам 1 см. разкритие и никакви симптоми за раждане. На мен много ми се иска да го износя бебешора до термин и да родя нормално. Лекарите казаха, че съм с тесен таз - 18 1/2 или 19 см, но засега с тези размери на бебо няма да имам проблем да родя нормално. Дори да стане 3300-3400 пак може. Но ако стане по-голям можело да се наложи секцио - зависело от разтегливостта на тъканите и незнам си още какво. Не искам да мисля за това - вярвам, че всичко ще е наред и ще родя нормално   Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 6 223
Честити бебоци на Никитали, Асиди и Жужу!   bouquet

Деби от вчера почнах да си пия лекарствата против алергия и такава дрямка ме е налегнала, че нищо чудно и да се оспя за секциото.

kloie твоята матка, явно не се впряга ни от чистене, ни от миене на прозорци...може защото си спортна мама да ти е свикнала  Wink Разни "кашкавали" като мен не могат и в леглото да се обърнат Simple Smile

за интимния тоалет на мен просто ми е неудобно да ида на генеколог в натурален вид  Embarassed

за гладенето май ще го пропусна...дано бебо не се окаже с някой дерматит и да се налага гладене. С Ева гладих 1 месец и ми писна.

Филип@ дано си права за по-лекото гледане на 2-ро дете, а недоспиването ме терзае от сега Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 325
Лусесита и на мен ми звучи страшничко това с люлеенето но мисля че става въпрос за силно люлеене и раздрусване на бебето. Да ви се оплача нали живеем в къща и вторият етаж е наш отдолу живее една португалка, на нея скоро и откриха тумор на мозака и ходи на химиотерапии, слухът и много се е изострил и я дразни всеки шум, та вчера ни направи скандал да сме по тихи, а ние не може да сме по безшумни повече от това, даже ни каза да не се къпем след единайсет вечерта , че чувала водата  Sad Влизам в положението на жената, но като се появи бебето незнам как ще я караме, сигурно всеки ден ще ни прави скандали тази жена Sad

# 67
  • Мнения: 135
Честита дъщеричка на ЖуЖу.Да е жива и здрава и да радва мама и тати. newsm51
Мен лично не ме е страх от самото раждане,а това дали ще мога да се грижа пълноценно за бебчо и дали ще се справя като майка.А пък какво безсъние ме гони напоследък,заспивам чак към 5 сутринта.За люлката и аз не знаех,че е опасно по-силно люлеене.Лека вечер

# 68
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честита госпожица на Жужу!
Охо, ще видите като ви дадат "вързопчетата" как бързо ще разберете какво трябва да ги правите. Аз с Мартина дори памперс не знаех как се слага, но като се разплака и я съблякох и видях, че цялата се е омазала-и я измих, и нов сложих правилно...Няма начин. А и всяка майка е най-добрата за бебето си!

# 69
  • Мнения: 254
Честито на щастливите мами: Асиди, Жужу, Никитали и Шушони ...леле дано да не съм изпуснала някой... Толкова много бебета...
Мами, защо не разказвате как родихте или аз съм изпускала точно това по предишните теми? Или още не сте влезнали в ритъм така да се каже и нямате време?

# 70
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен   bouquet
Като чета хубавите новинки за всички нови появили се бебенца, направо....нямам търпение!Дано всичко е наред с бебенцата и мамите много бързо да се възстановяват!   bouquet
А от друга страна знам че трябва да изчакам още, почти цял месец още ме очаква  #Crazy
В понеделник ще ходя на преглед и запис на тонове...ипосле ще докладвам, дано всичко е наред, хубавото е че контракцийте понамаляха вече....та може и да дочакаме термин  Praynig  Peace
За тоалета....и аз предпочитам сама да си го направя..някак си бих се чувствала неудобно да ида така.
Момичета очаква се затопляне, така че дано вече обстановката по пътищата се нормализира и който зависят от транспортиране, да се поуспокоят!
Весела вечер за сега ви желая!

# 71
  • Мнения: 307
Честито на Асиди и Жужу.  Hug Да имате едни много здрави и усмихнати бебчета.

За възглавница - знам че до 6 месец не трябва да се слага никаква, мойе само калъфката или пелена, и то за да може ако бебо повърне, да се почиства по лесно.

Относно гладенето - дрешките се гладят освен за дезинфекция и да станат по мекички, но аз въобще не смятам да гладя, имам сушилня - тя също дезинфекцира и прави дрехите като изгладени - меки и без гънки.

Днес бях на доки. Освен че главата е много ниско, разкритието все още ми е 2 см, но матката била много мързелива и за сега няма да раждам. Бебо вече е много голям има размери като за 42 седмица.

# 72
  • Мнения: 6 274
Честита Нова Година !!! Нека 2008 донесе на всички толкова много щастие , колкото на мен още в първите си часове !!! newsm51 newsm51 newsm51 Ние сме си вкъщи , всичко е наред , но съм малко уморена . При първа възможност ще ви пиша . Честити бебчета на всички родили мами и да са им живи и здрави и много да ги радват smile3525 . А на тези , на които предстои - леко и безпроблемно раждане ! newsm17

# 73
  • Мнения: 2 145
Здравейте и от мен. Първо честита нова година, и честито на всички мами които вече гушкат бебоците си. Всеки ден ви чета , въпреки че рядко пиша. Както еЕвито пише при нас в Плевен е кошмар все още. Днес трябваше да отида на консултация, и съпругът ми реши да ме закара, но понеже имахме време до тогава решихме да отидем да видим да видим баба му до едно близко село. Само че не беше разчистен пътя и на една стръмнина излязохме извън пътя. Въпреки че бяхме с джип а той е перфектен шофьор не можа да излезе. И като се паникьоса, че ако сега тръгна да раждам какво ще правим. Обеди се на един приятел, който дойде и ме закара до в къщи,а той остана да чака трактор да го измъкне. Консултацията я пропуснах, но поне си направих разходка 500-600 метра докато стигнем до разчистеното за да ме приберат. А е толкова красиво навън.
За гладенето аз лично гладя за да омекнат дрехите, а и защото не мога да си представя дори себе си с неизгладени дрехи. Чак бельото си не гладя, но 2-3 бодита на ден в повече едва ли ще ме затруднят.
За възглавниците- детето трябва да е леко под наклон, защото ако е абсолютно хоризонтално положение храната се връща нагоре и повръща. За целта най-подходящо е не възглавница, а под самата табла на леглото откъм главата да се пъхне нещо. Може и някоя книга дори.
На мен леглата -люлки ми се струват опасни единствено за това, че бебето когато порасне малко и започне да си пъха ръчичките през решетките,  може да си притисне пръстчетата точно между основата на леглото и люлеещата се част-говоря за този тип легла. Но това са само мои теории и може и да не е така.
http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=86&pr … 81f9c1bc038db5a84
Това е от мен, надявам се да съм била полезна и да не съм досадила. Леко раждане на всички, и да не ме оставите последна ей.

# 74
  • Мнения: 4
Не ми се ще да се шашкам излишно, ще споделя в последствие как е с люлката, защото съм си я заплюла Simple Smile
http://www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=0023194

Относно котето, ще си го задържа при всички случаи, тя ми е другото дете. Ще гледам в началото да не се приближава много, много.
Gab_i, не го махай котето засега. Изчакай да видиш как ще реагира на бебенцето. Ако има проблем и ревнува или се държи лошо, дай го на майка си за известно време. Все си мисля, че е много хубаво дечицата да растат с животинки. Всеки път като видя на улицата малки деца с играчки животни в ръка, си мисля колко сме жестоки възрастните, като ги лишаваме от компанията на истински животинки. А те даряват с такава любов и топлина!!

Общи условия

Активация на акаунт