Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 839
  • 297
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 97
milenag, ние направихме така за 1-вото дете и не съжалявам. Скрина е голям и го ползвам и до сега, а кошарката е без шкафчета, но за сметка на това много дълбоко - и сестра ми си отгледа детето в него и досега не е падало дете от там. Затова мисля и сега да не купувам ново. Аз лично ще взема нови мебели за каката, вече е крайно време.
Иначе аз лично не бих взела нещо дето ще е за 15 години, после детето като порасне може да му се купи цяла детска стая и тогава това легло няма да се връзва.
Това е лично мнение разбира се.  Grinning

# 106
  • Мнения: 209
Здравейте и от мен!
Одавна не съм писала  Embarassed , но пък ви чета редовно.  Blush
Първо да се похваля, че вече две независими лекарки ми казаха, че бебчо е мъж. Всичко е наред за сега и се радвам, че усещам редовно ритничета.  Wink

И аз вече направих първите покупки, но са много по-малко в сравнение с някои от вас. Все още проучваме обстойно пазара, особено за по-големите пкупки.
За количка сме се спряли на Chicco Duo Ct Moonlight 2008 - цената е 550лв. за комплект количка + столче за кола. Мисля, че е добър вариант, защото и по отделно да ги купим пак толкова ще ни излезе.
За легълцето първоначално харесахме това - Чиполино Амбър, но ни казаха, че давали дефекти и почти винаги третото краче, което е по средата на кошарката било по-дълго от другите и кошарката се клатела... Та за сега сме се спряли на тази. Сравнихме ги двете, еми...разликата е огромна, тази на Нео Нато беше далеч по-стабилна от другата. Е, няма толкова екстри, като плот за преповиване, но ще си вземем отделно, така или иначе, ще ни трябва и отделен шкаф.

Проблемът ми е в дрешките...изобщо не съм наясно какво се облича на едно бебе през деня, като излиза навън и през нощта?  ooooh! Моля по-опитните мами за по-подробно обяснение  Rolling Eyes

Честит имен ден на всички именници!   bouquet

# 107
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте и от мен.  bouquet
4естит имен ден на вси4ки именници.
Нашият тати и той днес има имен ден. Голямо шетане ме 4ака. Crazy дове4ера ще ми идват гости.
За коли4ката и аз съм се спряла на 4иполино .
Легълце все още не съм избрала , въпреки , 4е в Габрово в един магазин си харесах едно , което е с преносима поставка за повиване. За сега съм купила и едно гащеризон4е без ръкавки , защото нали беба ще е пролетно бебе.
Aquariel не се притеснявай ще си възобнови силните ритни4ета . И аз така като пътувам после е по мързелива в движенията .
Хайде хубав ден , по късно ще се вклю4а пак.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 395
kalli и аз мерси-голямо-копнах си списъка и го прочетох по диагонал утре ще му се задълбоча по-обстойно.
mona77 разгледах продуктите за пръв път ги виждам тези пасти за зъби-ефикасни ли са?а и доста евтини ми се виждат за много добри продукти!!?? Thinking[color=blue]момичета вие видяхте ли ги някой ползвал ли е?[/color]

Първо честит имен ден на всички именици  bouquet

На въпроса за продуктите:
Пастата Ajona аз лично я ползвам от както се захванах да я внасям и в общи линии не знам какво значи кървене на венците особено сега през бременността, когато това е често срещан проблем. Витамините както се сещаш съшо ги пия  Laughing - сама си станах рекламно лице. Когато бях бременна с Ния имах анемия и общо тонуса ми не беше добър, а сега съм здрава като бик. Всеки път щом звънна в Тина Киркова да ми кажат резултатите от изследванията отговора е един и същ - перфектни са. 

# 109
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

За пъпчето да кажа, че има лепенки за пъпчета така че къпането не е проблем с тази лепенка Simple Smile

За помпата за кърма, за мен е изключителна рядкост една жена да няма кърма, но може да изчакате да родите преди да я купите. Препоръчвам механичната помпа на Авент с две ръце  Hug

В събота и неделя след куп житейски проблеми направих сърдечна невроза и нямах въздух. Ходих до болницата, казаха че е на нервна почва, така че момичета, пазете се Sad Иначе бебчо си беше добре, даже върви със седмица напред, голям момък ще излезе Simple Smile

За пазаруването, ами ние вчера следобяд хукнахме и напазарувахме кажи речи всичко без козметиката (Бюбхен) и играчката за количка Simple Smile И за двете бих се доверила на таткото пък и има време.

Пазаруването стана и бързо защото си имаме доста неща от каката, но количката е ето такава:
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=61&pro … 2ad4b13d97813b87b (оранжевата разцветка), кошарата днес я поръчах от интернет http://family-bg.com/prX_2438.htm (жълтата разцветка), столчето за кола го взехме на промоция за 210 лева (вместо за 290) вчера, esprit мисля че беше Simple Smile Много сладки дрешки на съвсем прилични цени имаше в магазин Слънчице откъдето купихме количката Simple Smile Другото по-голямо нещо което взехме е стерилизатора за микровълнова на Авент, за шишетата и бибероните мисля тоз път да пробвам физиологичните на Чико Simple Smile

Количките на Чико ги гледах и ще кажа какво не ми харесва в тях, това че дръжката не се обръща. За мен това е много голямо удобство Simple Smile

Целувки и да сте здрави  Hug

# 110
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен! На всички именници -  Hug

За количките - тази, която ние сме харесали засега е Chicco Trio Ct 0.1 Auto-Fix Completo, 1050 лв. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1027 Ритка, доколкото разбирам на тази количка й се въртят дръжките или ?  newsm78 Blush Още не съм проучила достатъчно дали цената е добра или твърде висока. Но струва ми се, че ако вземем кош за кола отделно ще трябва пак да дадем около 500 лв (поне в Пигис са толкова - минимални до средни цени). А на нас кош за кола ще ни е необходим. Tiffany е избрала подобен модел, но дуо. Не трябва ли да е трио? Имам предвид, че столчето за кола е някаква екстра, но кошът за новородено ми се струва задължителен, а при дуото липсва?!

За кошарката - ние със сигурност сме на вариант преносима кошарка заради пространството най-вече, но и защото ми се струват по-удобни. Някоя от вас спряла ли се е на Грако като марка? Ритка, вашата кошарка ни е втори избор засега (и то защото не съм я виждала на живо.) В Слънце мога ли да видя такава? И къде се намира магазина? Мерси...

За помпата - извинявам се, че отчасти повтарям поста си от вчера, но нещо не ми е много ясно и ще помоля за разяснение някоя по-търпелива от вас Hug На мен ми препоръчаха точно тази помпа на Авент, за която Ритка говори. Но ми казаха, че е задължително да я имам. Не само в случай, че нямам кърма, а въобще. С нея трябвало да се доизцежда кърмата всеки път (за да не се получи мастит) и ако имам в повече кърма - да си я съхранявам.

Какво е обиколник? Embarassed

Хубав ден!!!! Laughing

# 111
  • Мнения: 82
vercho обиколник е едно таково дългичко мекичко  подобно на възглавничка което се поставя от горната вътрешна страна на легълцето за да не се удря бебето когато започне да се изправя- Laughing ама че го обясних

# 112
  • Мнения: 354
Здравейте, мами!
Много сте активни напоследък, не мога да ви смогна! Joy
Аз отивам на доки и като се върна ще докладвам а сега - да ви почерпя с вкусна торта за именния си ден.
 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38

# 113
  • Мнения: 319
Честит имен ден на имениците!!!

Да карак по ред Wink
За количката вече бях писала,че сме избрали тази(в зелено) http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3759 цената й е около 300 лв. и става и за новородени Гледала съм я в един магазин ,хареса ми,лесно се управлява и лесно се сгъва.

За леглото избрано е ,само чака да го поръчаме от магазина на Дибо-модела е Джордж(в сино и жълто) http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3129 показано е как после става за по-голямо дете и не мисля,че скрина е прекалено тесен за повиване на бебето.Онзи ден ходих до магазина на Дибо да ги видя и много ми харесва на външен вид.Ще ми излезе заедно с обиколниците 460 лв.
 
За ваничката също смятам да е анатомична,ето този модел http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1912

За помпата за кърма препоръчаха ми на Авент помпите,но още не съм се интересувала кой точно модел ще  е моят Peace

# 114
  • Мнения: 319
Верчо ето това е обиколник Peace

# 115
  • Мнения: 3 116
Верчо, отговарям едно по едно Simple Smile

1. На тази количка, дръжката може да се върти така че бебето да е с лице към теб или да не е с лице към теб, което става само с натискането на 2 копченца и то докато бебето е в количката.
На Чико количките са следните, при зимния кош бебето е с лице към теб, при летния е с гръб към теб и не го виждаш. Столчето за кола е задължително и според новия закон за движение по пътищата полицаи глобяват ако бебето не е в столче за кола. Освен това столчето за кола може да се ползва и като шезлонг вкъщи, ако е тип люлка. В Пигис Хауз вчера имаше такива столчета тип люлка за по 280 лева, маркови  newsm78

2. На вариант преносима кошара сме предимно защото в спалнята няма място, а освен това когато юнака израсте кошарата ще купуваме двуетажно легло за детската стая Simple Smile В Слънчице кошари не предлагат, а специално тази кошара са я изчерпали във всички магазини. Преди Коледа съм я виждала в Пигис Хауз и Хиполенд  Thinking Това което ми хареса в тази кошара е че е много по-стабилна от останалите които гледахме, освен това повивалника е много по-голям, удобен и стабилен. Другото важно нещо е че има цип долу в основата, който отваря джоб за излизане на бебето, когато поотрасне Simple Smile Адреса на Слънчице иначе е Константин Величков, блок 61а.

3. За помпата за Авент, моето мнение е че ако една жена има кърма помпа си трябва. Първо защото от време на време се налага да се включва помпа за да се регулира кърмата и второ ако се налага да излиза, да осигури манджа на бебока. Някои майки много успешно се справят с изцеждане на ръка, аз обаче не можах да го усвоя до такава степен че да ми е по-удобно от помпата Simple Smile А иначе по-добра помпа от бебето няма  Hug

4. Обиколник е едно нещо което минава по всички стени на кошарата, прилича на възглавничка, завързва се с връзки. Ако ще купувате преносима кошара, обиколник не ти трябва защото няма дървени пръчки където да се удря бебето Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 13:29 от ritka

# 116
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Аз днес ходих до работата си да се видя с колежките и на връщане се отбих на магазина на Щъркел.Пак си харесах доста неща и мисля след малко да отида пак,че нямах пари в мене пък така ме засърбяха ръцете  smile3508 .
Аз още за колички не съм мислила,защото при мен е малко по-сложен въпроса и трябва да я видя на живо,защото по снимките не мога да се ориентирам колко са високи количките(пък на мен ми трябва висока ).И кошарки не съм гледала още.Само дрешки купувам.
Тук в Русе имаме един детски магазин "Ян Бибиян" и е доста голям и има всичко в него.Живот и здраве мисля към средата на другия месец да го посетя за по-големите покупки и да си ги набавя от там.
Това е от мен за сега   bouquet .Приятен ден на всички !!!
П.С.Ще пусна снимки на покупките после  Wink

# 117
  • Мнения: 134
добър ден   bouquet
Аз съм писала вече сигурно по 5-6 пъти по-тия теми , но ще се включа пак
За помпата имах една за 2,50лв вършеше ми чудесна работа,с ръка и аз не можех а и аз имах много кърма то трябваше да стискам по 1 ч. и сега смятам да си купя такава няма да дам 100лв,за нещо което ще изхвърля след няколко месеца
за кошарката : никои не може да ме убеди че дървения креват е по-удобен , не си я заменям тая кошарка за нищо на света,относно коя колко е стабилна ,една комшийка си купи за 60лв.една мъничка и е супер,нашата е на Чиполино и е перфектна
За количките имаме на Чиполино ,по-принцип е същия модел като този на Верчо която си е харесала но е без кош за кола ,той ни беше подарък от едни приятели
лек ден за сега  bouquet

# 118
  • Мнения: 96
Мерси за бързите отговори Hug
Така като те слушам, Ритка, мисля че ще ми трябва помпа. Това цедене на ръка не ми харесва нещо... Grinning
Сиси, аз си харесах същата ваничка. Лошото е, че цялата ще излезе около 100 лв (със стойката) ама какво да се прави...

# 119
  • Варна
  • Мнения: 3 249
обиколникът е нещо съвсем излишно, според мен. Първо, не се вижда бебето отстрани, което е неудобство, ако спи при вас и всеки път трябва да ставаш от леглото и да се надвесваш отгоре му. Второ, самото бебе не се чувства добре, защото не вижда какво става в стаята. И трето, през лятото този ми ти обиколник ще повишава температурата вътре в кошарата. Единственият му плюс е, че евентуално като почне да се върти вътре няма да си удря главата, но имайте предвид, че това става доста рядко.


помпа за кърма - необходима е още за родилния дом, за да се урегулира кърмата и да се предотврати мастит, ако дойде изведнъж кърмата и гърдите станат болезнени. Не съм ползвала тези помпи на Авент, но и двата пъти съм ползвала помпа тип спринцовка с лека извивка в горния край, пластмасова и си ми вършеше чудесна работа. Марката доколкото си спомням беше Хаук, но това беше преди 6г., тъй че се съмнявам сега да има същите. Най-важното при този тип помпи е да има добро уплътнение между вътрешната и външната част, което се вижда още в магазина. Една позната ми препоръча електр.помпа на Авент и каза, че имало огромна разлика с обикновените, но скъпа помпа няма да купувам. Ще се доверя на изпитаното и евтиното.  Wink Апропо пробвала съм и помпите с гумен накрайник - страшно неудобни са.

верчо какви са тези столчета по 500лв  Shocked  И си права за цеденето на ръка - мъка голяма е. По-добре най-лошата помпа пред това.

Общи условия

Активация на акаунт