Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 808
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 471
Леле, и в събота не се спирате да пишете Simple Smile Аз реших да надникна да видя какво правите и едва ви прочетох Simple Smile Страхотни дрешки сте купили, чак на мен ми се прииска да тръгна сега по магазините, нищо че е малко късничко Simple Smile
В това време хич не ми се излиза, особено пък самичка, а мъжът ми е в ревизия и от няколко дена излиза в 7 и се прибира след 22 часа Sad направо е кошмар. Да свършва тази пуста ревизия, че да излезем малко да се поразходим.
cenitelkata, така ти завиждам за деня на отворените врати и в същия момент съм бясна как ни претупаха нас (може би им се е сторило, че сме прекалено малко и няма нужда от лекцията, а явно е била полезна).

# 46
  • Мнения: 479

и аз ще питам мамите с опит
-колко одялца и какви.
-колко комплекта спално белйо
-колко хавлийки за баня
и за тези повивалници,които се слагат на кошарата дали са удобни или е нужен шкаф за повиване

- ние сме ползавли две одеялца, като задължително гледах да са от естествени материи (не поларени) - едното е от чист памук, а другото вълненко, но от много мека вълна. Освен това от майка ми получихме и плетено на една кука - много красиво.
- първоначално имахме два комплекта спално бельо. Като поотрасна станаха може би 4.
- хавлийки 2
- повивалото не беше с твърда подложка. Но сега мисля да си вземем такова.

# 47
  • Мнения: 794
Здравейте, момичета!
На моят лаптоп зарядното пак се скапа, та не  мога много да пиша. От време на време изпросвам лаптопа на мъжа ми и ви чета от него, ама клавишите му са много твърди и трудно пиша.
Още нищо не съм купила, ранко ми е, ще чакам до началото на март.
Аз съм много мързелива и несериозна по отношение на мазането, сещам се на 4-5 дни веднъж. Да чукам на дърво, още нямам нито една стрия, макар че доста килограми качих. Май ще се окаже вярно, че е въпрос на кожа, а мазилата не винаги помагат. Е, все пак имам още достатъчно време, та да се нацепя хубаво.
Мен коремът не ме боли ниско, но понякога при ставане ме придърпва около пъпа, все едно нещо отвътре придърпва и прищраква.  Моята плацента е задна, така че това не ме притеснява засега, пък и не е болезнено.
Това за пълното обезкосмяване не го знаех. АЗ поддържам много къси косъмчета отдолу, но чак пък до голо не се обезкосмявам. Но май трябва да започна. Аз си ползвам Лактацид от началото и съм доволна.
Вие как сте със секса на този етап? На мен малко ми е гузно, като го практикувам, все едно като съм бременна, трябва да съм и фригидна. Пък аз хич не съм, по-скоро обратното, мерак не ми липсва... Embarassed
Моят бебо си ме рита редовно, особено щом легна по корем. Дано вече се е обърнал и на следващия преглед да видим пола, че търпението ми преля.
Ей, днес в Пловдив е голям студ. През нощта беше около - 20 градуса, а през деня не се вдигна на повече от - 13 градуса. Сутринта установихме, че тръбите в банята са замръзнали. Добре, че поне в кухнята тече. А ако се е и пукнала някой тръба, ужас! Ще се кърти кнауф! #Cussing out

# 48
  • Мнения: 55
Здравейте момичета и от мен ние очакваме нашата малка принцеса на 28.04.08 успех на всички мами ,а относно пазаренето ми се струва още рано май ще поизчакам още малко.

# 49
  • Мнения: 319
Най накрая се появих Peace
Добре дошли на новите мамчета и Браво за темичката  bouquet

Аз днес голяма разходка си направих,така ме болят краката ooooh!Ходих до магазина от който ще купуваме леглото за бебето.На живо е още по-хубаво.......от колкото в нета PeaceЩе вляза в албума да разгледам и вашите покупки!

asja и на мен желание за секс не ми липсва,но се въздържаме.Виждам,че мъжа ми го е "страх" да ме докосне и да не направи нещо на бебето.Не помня от кога не сме го правили,но ми се случи няколко пъти да сънувам .......Розови сънища Embarassed

# 50
  • Мнения: 200
Цитат
asja  и на мен желание за секс не ми липсва,но се въздържаме.Виждам,че мъжа ми го е "страх" да ме докосне и да не направи нещо на бебето.Не помня от кога не сме го правили,но ми се случи няколко пъти да сънувам .......Розови сънища Embarassed
същата работа  Embarassed  newsm78

# 51
  • Мнения: 2 531
asja това с тръбите е мн. кофти, трябва да оставите водата да тече съвсем леко да не замръзва Peace А на мен ми се обледи дограмата, такъв студ отдавна не е падал!
mona77 колко ще е разликата м/у дечицата ти? Като гредам твоята дъщеря е голама колкото моята ! Аз си мислех да си купувам една приставка за колички Kiddy Board , но сестра ми ме отказа ! Понеже спомена че мислиш за двойна количка, май са големи за такава! Моята дъщера ходи на ясли, а лятото става на 3 г. и си мисля че ще е достатъчно голама да ходи пеша и няма да иска да се вози в никакъв случай в количка /или мн. рядко/ ! Да не си останеш само с бутането !
Обсъждате ванички - аз не мога да препоръчам добра, тъй като моята се оказа доста неодобна за новородено, но сега е мн. удобна! Анатомична е и това издаденото в началото доста пречи ! Но пък е със стойка и дупка за отичане- задължително гледайте да е таква за да не се налага да се навеждате или пък да вдигате препълнено корито!

# 52
  • Мнения: 100
Привет и от мен,мамчета!!!   bouquet
Поздравления за бебешорските ви покупки,наистина са много сладки Hug.И със сигурност ще са ви полезни!Аз също се изкушавам да пазарувам,но ще почакам още известно време,може би до началото на март.Имам доста дрешки от баткото,обличани по 2-3 пъти и ще ги използвам за дребосъчето,но искам да си купя и нови(естествено!).
За къпането-ще постъпя като ценителката-два нови легена,или пък един леген и едно обикн.коритце,защото това е най-удачния вариант.Както тя е обяснила,къпането в началото е по-скоро поливане с вода и пазене на пъпчето,и се действа бързо.Добр е да имате и нещо водонепронускливо за постилане отдолу под легена(коритото).Никога няма да го забравя първото къпане на Ники в къщи-дори го заснехме с камера и понякога като го гледам умирам от смях Laughing,такива сме скици с таткото-шашнати,притеснени дали вс. правим както трябва..Емоцията остава завинаги.Ние например ,при това въпросно къпане,през цялото време си мислехме че пазим пъпчето от водата,а като пуснахме да видим записа,се оказа че през цялото поливане водата се е стичала точно от там ooooh!..Добре че не е нещо чак толкова фатално.Така че не се притеснявайте толкова.Колкото по-сигурни се чувствате самите вие-толкова по-добре и за бебчовците!Хубаво е ако имате някой опитен крой себе си-за кураж,а не той да върши нещата вместо вас(защото нали все пак целта е вие да се научите на точния похват Peace).
Оххх,имам и още да пиша,но.....после-малкият ми мъж не ме оставя на мира и това е!!! Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 2 751
Здравейте!
Не съм писала отдавна  ooooh!
Днес цял ден бяхме по магазините.
Първо отидохме в Джъмбо и се разбих просто. Такива работи имаааа...не е истина  Shocked Дадохме общо поне 150 лв за дрешки и дребни нещица за бебето  Grinning
В Джъмбо има просто страхотни бебешки неща на много добри цени. След малко ще пусна и снимки в албума. Не се побраха на една снимка, та съм ги снимала на части  Crazy

Вчера излизахме на кръчма и ми се случи нещо странно  newsm78 Изведнъж получих зверско сърцебиене. След около половин час почнаха да ми изтръпват ръцете и взе да ми прималява и да виждам на звездички. Веднага грабнах едно шише с вода и се полях по лицето, но не ми мина. Мъжът ми ме извади навън на студа и се поосвестих  Rolling Eyes После влязох и след малко-пак. Тръгнахме си и пред колата ми се стегна корема, доповръща ми се, зави ми се свят и беше адски гадно  newsm78 Прибрахме се и вкъщи имах доста дълго съцебиене  Thinking Днес нищо ми няма, но вчера се поуплаших  Rolling Eyes
На някой случвало ли му се е да има такова сърцебиене?

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 22:12 от kalli

# 54
  • Мнения: 200
kali случвало ми се е да имам сърцебиене, но за кратко (няколко минути), в последно време като легна чувствам че леко ме задушава, все едно някой ме стиска за гърлото, може пак да е от сърцето знам ли. За ръцете моите са нон стоп изтръпнали, на дясната ръка трите средни пръста не ги чувствам вече от седмица, а днес и посиняваха Sad
Ама твоето ми прилича на ниско кръвно (аз съм с такова по принцип), най-добре звънни на доки и му разкажи всичко, той ще ти каже какво става, не се притеснявай може да е просто по-силно неразположение  Hug
за Джъмбо и ние вчера ходихме  Peace просто станах на  разногледа, супер хубави неща има наистина, как ме сърбят ръцете вече  smile3508

# 55
  • Мнения: 2 751
как ме сърбят ръцете вече  smile3508
Ми давай, де, защо не пазаруваш  Laughing
Аз почти всичко си накупих. Остана ми комплект за изписване и дъска за смяна на памперси.
Повечето големи неща си ги имам от Кало, затова  Wink

# 56
  • Мнения: 56
Kali и на мен ми се е слу4вало но за кратко...ма аз така си бях и преди бременоста.На мен ми се слу4ва като пия кафе...или като се преуморя.

# 57
  • Мнения: 200
Ми на няколко пъти да купя ама все си викам айде поне в седми да влеза, незнам откога станах толкова суеверна, по-принцип не ми пука  newsm78
Но другата седмица хващам таткото под ръка и право в Джъмбо, имаше едни зимни бодита за новородени, които само са ми пред очите  Rolling Eyes от тях ще почнем   Peace
kali кажи какво си купила ако не е много нахално, но като опитна мама, давай съвети че просто незнам от къде да почнем и до къде да свършим  #Crazy

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 22:39 от Aquariel

# 58
  • Мнения: 200
Тъкмо видях снимките, добре си се справила с пазара  newsm71 newsm51 . Всичките ли са от Джъмбо? Много са хубави!

# 59
  • Мнения: 137
За ваничката аз ползвах анатомична със стойка, много е удобна, и се ползва почти до годинка и половина.Има място за бебенцето от едната страна, а от другата е за по-голямо дете.Може спокойно да седне,аз се притеснявах вече голям да го къпя на стойката за да не падне и затова в банята на земята.Бяхме на гости при майка и там ми се наложи да го изкъпем в нормално коритце и разбрах колко е ценно моето. Друга важна покупка според мен е бейбифона ползваме го от родилното до днес.

Общи условия

Активация на акаунт