Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 841
  • 297
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 116
Ясминче, това което казваш важи за абсолютно всички модели на Чико, за съжаление Sad

# 151
  • Мнения: 54
Благодаря ти Ясмина, точно това и аз установих -  колко е полезно, че можем тук да дискутираме тези неща - много е хубаво, че има мами с опит.

# 152
  • Мнения: 209
Tiffany доколкото виждам, на тази количка не се обръща коша, т.е. винаги детето ще е с гръб към теб. Ако искаш да е с лице към теб (много полезно когато е малко), трябва винаги да го слагаш в коша за кола.
Peace Права си, така е!

# 153
  • Мнения: 242
Здравейте на всички
и честит празник на именниците   bouquet (весело изкарване довечера)
Аз ви чета редовно,но тъй като не сме се впуснали с нашият тати  в покупки още и няма какво толкова да споделя,е набирам идеи за магазини и предложения  Grinning
 Хич не ми е ясно как точно се използват тези помпи и ми е ваобще много притеснено,обаче искам да попитам някоя от мамите ,които вече имат дечица,дали е използвала тези силиконови зърна  и повече инфо.Предварително благодаря ако някои знае нещо.
 За количките и креватчетата мога да кажа само ,че има избор за всеки джоб,даже видях комбинирана количка за 160лв,зимна ,лятна плюс кошче.и за 2000 лв,кой каквото търси.
 

# 154
  • Мнения: 200
Леле нацяло се омотах с тия колички, всяка си има и плюсове и минуси и нацяло се обърках! #Crazy
Ще прегледам довечера у нас всички модели за които сте писали че така от един прочит ги обърках като модели и марки  newsm78
Искам и всички които ми харесат да ги видя на живо  Laughing

# 155
  • Мнения: 2 531
Вени като е малко бебето може ли да се вози в обикновена количка?
Всички колички които са с напълно легнало положение стават за новородено  Peace / това ще рече повечето комбинирани/ ! Има такива на които облегалката не пада напълно назад и те са от 6 м. възраст / голяма част от летните/ !
Аз лично съм ползвала и порт-бебе , защото количката ми стои в гаража, а бебето си го нося до горе  без да си заемам ръцете ! Освен това и  гаража не е най хигиеничното ни помещение! Дори и с лятното бебе  го ползвах, като го откопчавах след това и си ставаше нещо като кошче! Порт-бебето е и с твърда подложка , така че 100 % е равно на детето !
А междувпрочем и в кошницата за кола бебето не е напълно легнало , а под ъгъл и имаше някакво ограничение за престоя му вътре , не помна точно!

 Хич не ми е ясно как точно се използват тези помпи и ми е ваобще много притеснено,обаче искам да попитам някоя от мамите ,които вече имат дечица,дали е използвала тези силиконови зърна  и повече инфо.
Ами те са май за кърмачки на които зърната са вдлъбнати навътре и бебето не може да захапе добре! Аз си купих, но така и не съм ползвала!

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 16:52 от veni-b

# 156
  • Мнения: 54
Ще задам един малко тъп въпрос - виждам, че в описанието за кошчето пише от 0+ (т.е. става за новородени до колкото разбрах), но така като го гледам ми се струва, че детето трябва да е леко седнало в това кошче - може ли при това положение едно съвсем новородено дете да се постави в този кош и да се разхожда така с количкта, ако не може още да си държи главичката?

# 157
  • Мнения: 209
Имам един въпрос към мамите, които ще купуват сгъваеми кошарки за бебетата си. Ще си взимате ли отделно матраче или не?  Rolling Eyes

# 158
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Ще задам един малко тъп въпрос - виждам, че в описанието за кошчето пише от 0+ (т.е. става за новородени до колкото разбрах), но така като го гледам ми се струва, че детето трябва да е леко седнало в това кошче - може ли при това положение едно съвсем новородено дете да се постави в този кош и да се разхожда така с количкта, ако не може още да си държи главичката?
За какво кошче имаш предвид: зимен кош или столче-кошница?

# 159
  • Мнения: 54
Ще задам един малко тъп въпрос - виждам, че в описанието за кошчето пише от 0+ (т.е. става за новородени до колкото разбрах), но така като го гледам ми се струва, че детето трябва да е леко седнало в това кошче - може ли при това положение едно съвсем новородено дете да се постави в този кош и да се разхожда така с количкта, ако не може още да си държи главичката?

За какво кошче имаш предвид: зимен кош или столче-кошница? 

Питам за кошчето на Чико дуо за кола, за което пише, че може да се монтира директно върху рамата с едно движение.
 

# 160
  • Мнения: 3 116
Ще задам един малко тъп въпрос - виждам, че в описанието за кошчето пише от 0+ (т.е. става за новородени до колкото разбрах), но така като го гледам ми се струва, че детето трябва да е леко седнало в това кошче - може ли при това положение едно съвсем новородено дете да се постави в този кош и да се разхожда така с количкта, ако не може още да си държи главичката?

Ами според французите може Simple Smile Според нашите педиатри и ортопеди обаче, новородените до навършени на 3 месеца се слагат в тези столчета за не повече от 2 часа на ден и то като се сложи възглавничка в гънката, която да обере седналото положение и да го превърне в легнало Simple Smile

А иначе спор няма че когато става въпрос за колички трябва да се пробват на живо Simple Smile

За матрачето, ами няма да взимам допълнително матраче докато бебето е още на високото ниво. Като го сваля на ниското ще взема Simple Smile

# 161
  • Мнения: 54
Благодаря ти Ритка, значи все пак не е ясно дали е полезно да се ползва този кош за новородените ни деца - аз лично няма да рискувам, независимо, че френските педиатри са на друго мнение и нашите педиатри си разбират от работата.

То всяка държава е различно - има страни където бебетата не се къпят всеки ден - за мен това е много странно, в други изобщо не пазят пъпчето - и това ми странно !?!

# 162
  • Мнения: 3 116
Мога да кажа при Мая как протекоха нещата Simple Smile

От деня на изписването се вози в това кошче в колата. До навършване на 3 месеца се возеше в него с въглавничка, като през 3 месец стоеше в него и през деня да си играйка по-малко. Като навърши 3 месеца, махнах възглавничката и когато беше будна, докато се научи да седи стабилно, играеше през деня в това столче (Мая седна стабилно като навърши 7 месеца).

# 163
  • Мнения: 54
Ритка, това означава, че този кош е бил незаменим за теб - използвала си го за всичко!

# 164
  • Мнения: 3 116
Абсолютно.

Ако кошницата за кола е от типа люлка може да се ползва по цял ден след навършване на 3 месечна възраст Simple Smile Като люлка или шезлонг вкъщи. Много лесно бебето се разнася из стаите с него Simple Smile Отгоре могат да се закачат играчки. И това докато малкото не тръгне да лази, ходи и т.н. Simple Smile

Пример: http://www.bgphoto.net/photos/2862/o632719715253125000.jpg

Купувайки такова столче, може да си спестите парите за шезлонг спокойно Wink

Общи условия

Активация на акаунт