петна от пъпки?

  • 265 386
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 416
А за петна по гърба?Аз освен на лицето имам ужасни петна по гърба... Cry Преди години се мазах с Контрактубекс, но прекъснах. А и май нямаше голям ефект.  Naughty
Мисля, че луфата ще помогне в този случай Peace

# 661
  • Мнения: 5 892
Не беше болезнено, само трябваше да се паза от слънце поне 12 часа( ходех при вечер и не си покзвах носа навън до другия ден) и да не се гримирам съответно.Една процедура струваше 30 лв (тя ми каза, че е мн евтино, този апарат го имало и в комплекс ЕВАС -гр Русе и там била по-скъпичка).А аз ходих   в козметичното студио, което е точно срещу солариума ТРОПИК( до университета)

# 662
  • Мнения: 338
kate_rina_1, благодаря! Peace Ще разровя за София къде има такъв апарат Praynig
Относно маската с мая и избелвашия тоник с кислородната вода, камфоров спирт и розова вода докато го ползвате необхоимо ли е да се ползва крем с фактор, както при ползването на кремове с разни киселини, за да не се получи фоточувствителност и повторна пигментация? Rolling Eyes

# 663
  • Мнения: 1 416
Да питам няколко неща за маската с мая.  Доколкото разбрах прави се така:

Половин кубче жива мая за хляб се размесва с 1 чаена лъжичка прясно мляко до получаване на каша. Получената смес се нанася на лицето и се изчаква 20мин докато маската изсъхне. Отстранява се с памук, напоен в отвара от лайка. Маската се прилага веднъж седмично.

Правилно ли съм разбрала или пропускам нещо?

Има ли значение дали прясното мляко е студено от хладилника или трябва да не е студено, а оставено на стайна температура преди това, за да се постопли малко? 

Важно ли е да маската да се отмие непременно с отвара от лайка или може да се отмие и просто с хладка вода?

Може ли да маската да се прави по-често от веднъж седмично?

# 664
  • Мнения: 616
Може и по-малко мая с по-малко мляко - на мен това количество ми идваше двойно повече отколкото имах нужда. Важното е млякоот да не е много, трябва да стане на гъста каша, като маска с хума.
Млякото може да е студено, но ако е леко топло ще активизира маята по-добре. Лайката успокоява кожата и има антисептично действие, т.е. допринася за ефекта, но може да е и вода, лайката не е ключова.
ПО-често = кожата се изсушава много.
 Peace

# 665
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
Да питам няколко неща за маската с мая.  Доколкото разбрах прави се така:

Половин кубче жива мая за хляб се размесва с 1 чаена лъжичка прясно мляко до получаване на каша. Получената смес се нанася на лицето и се изчаква 20мин докато маската изсъхне. Отстранява се с памук, напоен в отвара от лайка. Маската се прилага веднъж седмично.

Правилно ли съм разбрала или пропускам нещо?

Има ли значение дали прясното мляко е студено от хладилника или трябва да не е студено, а оставено на стайна температура преди това, за да се постопли малко? 

Важно ли е да маската да се отмие непременно с отвара от лайка или може да се отмие и просто с хладка вода?

Може ли да маската да се прави по-често от веднъж седмично?

аз направих маската с маята и определено има +++ ефект още след първия път. Но да на мене това количество ми дойде в повече и изхвърлих половината. За следващия път ще действам по-следния начин - ще взема по-малко мая и ще добавям мляко с кафяна лъжичка докато стане гъста кашичка (защото сега стана много течно), ако пък не стигне ще забъркам още една доза (става за секунди). И определено с топличко мляко е по-добре за самата кожа, че иначе и маята от хладилника и млякото и ззззззззззззз студенко ще стане

# 666
  • Мнения: 56
Тази маска съм я правила до три пъти най-много за седмица и не съм имала проблеми,но то си зависи и от кожата Peace
Иначе слагам всичко на око (маята и млякото) като внимавам да не сложа много мляко ,защото става много течно и се стича по лицето.
Млякото е по-добре да е топличко.

# 667
  • Мнения: 1 416
MissNellie , smarfietka_  , magnolia99 , благодаря ви и на трите   bouquet  Значи ще пробвам тези дни най-после и аз тази толкова хвалена маска и ще я отмия с вода, вероятно ще ме домързи да варя и отвара от лайка Laughing

# 668
  • Мнения: 648
Момичета, извинявам се, ако е било обсъждано, но са ми множко 45стр, та питанката ми е след като си намажете лицето с лосиона от камфоров спирт, кислородна вода и розова вода, мажете ли се с крем за лице или оставате само с лосиона, за да действа? Предполагам, че ще ми изсъхне прекалено много лицето и надали ще ми е комфортно без крем...

# 669
  • някъде
  • Мнения: 4 961
аз не мажа с крем след това, оставам си така да действа Peace

# 670
  • Мнения: 5
Казвам навсякъде - маска с аспирин. Ползвам 1 седмица и петната ми са почти заличени.
Премахва и следродилни петна

Моля за малко по-подробни указания Praynig

Има няколко рецепти. Аз слагам само счукан аспирин и вода, разбърквам хубаво понеже ми е най-лесно.


И колко време се оставя аспирина върху кожата?

Попитах по-назад в темата, но никой не ми отговори, затова ще питам пак: някоя от рецептите дотук дали ще помогне за петна от изгорено?

# 671
  • Мнения: 616
Няколко минути докато изсъхне. Няма нужда да я държиш дълго. след това може да разтъркаш по лицето за лек физически пилинг също.

КАКВИТО И ИЗБЕЛВАЩИ СРЕДТСВА ДА ИЗПОЛЗВАТЕ, МАСКИ, КРЕМОВЕ, ЛОСИОНИ, КРЕМА СЪС СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН ФАКТОР Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН! иначе рискувате нови петна и влошаване. слагайте крем дори да е облачно!

# 672
  • Мнения: 648
Момичета, а  някоя от вас е пробвала ли е дали лосион само от кислородна и розова вода действа на петната от пъпки? Защото миризмата на камфоровия спирт е...  Shocked нещо ужасно, не мога да я изтърпя

# 673
  • Мнения: 77
devin аз не използвам точно това но мога да кажа как си изчистих самите пъпки а се оказа и петната от тях-салицилов спирт със сулфатизол и се мажа сутрин и вечер-вярно кожата ми се поизсуши но за сметка на това петната и пъпките изчезнаха.сега мога да се похваля с много чиста кожа-вече и фдт не ползвам защото няма нужда.

# 674
  • Мнения: 162
Не знам дали тук е мястото, но ще попитам: Някой да е ползвам 3те Анти-блемиш стъпки на Клиник? http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?C … DUCT_ID=PROD74612 За това става въпрос
Така по описанието ми звучи доста добре,а и гледам има доста позитивни коментари. Ползвала съм преди 3те нормални стъпки на Клиник и бях горе долу доволна, но не бяха перфектни. Та, ако някой има отзиви за тези?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт