Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 2

  • 21 514
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
И аз се записвам,да помагам с каквото мога на чакащите мамчета HugУспех на всички и леко раждане! Peace

# 16
  • Мнения: 541
Привет на всички. Grinning

Въпреки че не съм за тази тема, продължавам да я следя с интерес. И на мен винаги ми е драго когато има нова тема за някоя родила мама.

Наслуки момичета.

# 17
  • Мнения: 1 069
Данката, добре дошла. Лека и безпроблемна бременност! Дай датата на термина за списъка!

# 18
  • Мнения: 2 950
Ето и аз реших да пиша в сайта,не само да 4ета.В 17 г.с. съм.След 2 дни съм на контролен преглед и ще ми определят кога да ми слагат серклаж,не 4е се налага,просто презастраховане от страна на др.Табакова.Нормално ли е при никакви оплаквания да се поставя?След 4 дни пък съм на триизмерен ехограх,нямам търпение да разбера,4е вси4ко е ок,и какъв е полът им.Пишете ми,не познавам млади майки с близнаци и ще ми е интересно да си контактуваме.

Аз бях обратното. Помолих сама лекарят ми да ми направи серклаж, защото се бях наслушала на какви ли не ужасии и ме беше страх. Освен това имах оплаквания, но моят лекар не искаше да ми направи серклаж.  newsm78 Обясни ми, че се прави само ако при предишна бременност е имало проблем или аборт. newsm12 Ако не искаш да ти се прави, поискай второ мнение. Къде изражда тази лекарка? Звучи ми познато името й! newsm78

# 19
  • Мнения: 291
Добро утро момичета >Искам да помоля някоя мама която има списък на нещата за след родилно за бебенцата да ми ги прати.Благодаря предварително  bouquet Забравила съм какво е нужно за бебето  newsm78 Бременни които ходят на училище им дават такъв списък.Но за съжаление в нашия малък град няма:( Дано има някоя мама  Hug

# 20
  • Мнения: 2 950
Не те разбрах - за болницата или за вкъщи? newsm78

# 21
  • Мнения: 139
Добро утро и от нас айде да се запишем и ние в 4акащите мами на близнаци. Казвам се Ани и термина ми е за 11.05.2008г. За сега се видя само едното какво ще е моми4е а другото е срамежливо. Разнояй4ни са бебоците.

# 22
  • Мнения: 1 069
Добро утро момичета >Искам да помоля някоя мама която има списък на нещата за след родилно за бебенцата да ми ги прати.Благодаря предварително  bouquet Забравила съм какво е нужно за бебето  newsm78 Бременни които ходят на училище им дават такъв списък.Но за съжаление в нашия малък град няма:( Дано има някоя мама  Hug

Имам списък, но за тези неща които са ти необходими като цяло. От креватите до бибероните. За родилното ти трябват за бебетата - пакет памперси и влажни кърпички за всяко бебе. За теб:

Ако си секцио - минерална вода 6 бр от малките с биберон и натурелен сок от ябълка. Кутия Солпадеин (против главоболие), и тоалетни принадлежности. Зависи от болницата - може би и нощница. Ако всичко е наред те изписват на 6-7 ден (мен ме изхвърлиха на 7-мия ден)

При нормално раждане - тоалетните принадлежности. Ако всичко е наред те изписват на 3-4 ден

В деня на изписването - комплектите за бебетата и дрехи за теб!

# 23
  • Мнения: 291
Аз ще раждам в МД Варна  със секцио и разбрах какво ми трябва за родилното:) Исках да разбера  като цяло за вкъщи от бибето до количката креватчето, кое е най удобно за бебетата (дрехички,бодита)мисля да не повивам и долу горе по колко бр. да копува татито Simple SmileЗнаете паричките все нестигат затова неискам да вземам излишни неща.

# 24
  • Мнения: 1 069
plampetq, дай ми мейл да ти изпратя моя списък (сравнително най-евтин вариант - можеш да си промениш разни неща). Той е най-основният, всичко останало в процес на гледане ще се досетиш какво ти трябва.

Трябва да има начин да го кача някъде и за другите  newsm78  Ама пусто не знам как

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
  Моята лекарка, която е завеждаща отделението на патологична бременно в ТК, ме прегледа в началото на бременноста и каза че няма нужда от серклаж. Затова ми изглежда странно без показания да се прави само заради двуплодната бременност.
  Има подробен списък в повечето от отчетните темички, в майки очакващи бебета 2008 г. Може да погледнеш там за списъче. Аз лично си бях приготвила всичко и накаря си забравих точно документите... Комплектчетата пък за изписване бяха ужасно големи и всъщност освен тогава никога повече не ги облякох, оказа се че не са ми удобни, като малки предпочитах да ги обличам в боди и гащеризонче, а те бяха отделни с много широки в кръста панталонки.
  Мен също ме изписаха на  6-7 ден от болницата след секцио.

# 26
  • Мнения: 212
оххх като чета за списъци и дрешки така се вълнувам.. нямам търпение и в същото време въобще не бързам защото имам огромно желание да ги нося до 9 месец

# 27
  • Мнения: 139
plampetq, дай ми мейл да ти изпратя моя списък (сравнително най-евтин вариант - можеш да си промениш разни неща). Той е най-основният, всичко останало в процес на гледане ще се досетиш какво ти трябва.

Трябва да има начин да го кача някъде и за другите  newsm78  Ама пусто не знам как

 Нели може ли и аз да те помоля за списака да ми го изпратиш. Много ти благодаря aneta_rusalinova@abv.bg na imejla mi m/u dwete imena ima dolna 4erta.

# 28
  • Мнения: 291
Нели явно на доста мами можеш да помогнеш с това списъче  Hug Все пак си минала скоро по нашия път и знаеш кое е излишно  кое е удобно за бебоците .Благодаря ти много  bouquet Няма ли начин можеби като нова тема ли newsm78 да го качиш ?

# 29
  • Мнения: 1 069
Мда, може да пусна нова тема и там да обсъждаме кое е от полза и кое не, много от нещата в списъка са съобразени със сезона в който се раждат. Аз го правих за мен - като имах наблюдения какво ми е удобно от гледането на баткото.

Кака Мая, мен ме бяха стреснали лекарите че няма да мога да ги износя (доктора от ФМ ми каза че ако стигна до 32г.с. ще е добре) и списъка го правих за таткото в случай че се наложи да лежа в болница последните месеци. ЕЕЕЕЕЕЕЕ, в крайна сметка не се наложи - родих в 37-ма г.с. и изненадах всички, но пък си бях купила, изпрала и изгладила всичко и бях доволна  Hug Желая ти и на теб да ги износиш колкото може повече!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт